Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 26-05-06, 21:57   #106
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by DOMY_m3
o sa vedem ce stie fetita.daca stie macar ceva.depinde si de pilot.....
www vs wsr
ce zici??
deci domdom!!!!1daca o iei asa razbuneste zozo pe tine cu nsx-ul si io pe restu cu gti-ul!!!!!!!!!!io nu vreau wsr vs www!!!!domi:::m-ai rupt la liniute dar nu foarte tareiiiooooiiiiiiiiii!!!dar onoarea e a ta!!!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 27-05-06, 16:33   #107
RocKzana

Stage 2
 
RocKzana's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 42
Unhappy Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by DOMY_m3
o sa vedem ce stie fetita.daca stie macar ceva.depinde si de pilot.....
www vs wsr
ce zici??
de ce www vs wsr ? (
RocKzana is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 12:32   #108
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
asul clubului a sosit.
ce ziceti?
HONDA NSX V-TEK ,un model care porta semnatura aiton senna,sa fabricat doar 1 an de zile ,in memoria lui.
este echipat cu un propulsor situat central de 3 litri v 6 turbo 24 v de 520 kp cu tehnologie formula 1 ,jante fata 17,spate 18 ,235*40 *17 fata,275 *35 *18 spate.si atinge o viteza maxima de 340km/h
Nu stiu de unde ai scos u 520 de cp...de pe platforma cu care a fost carata masina ...sau cum?....Masina nu a fost in stare sa bata nici macar un evo8 stock si s-a dat de 2 ori cu el....si nici cu alte masini nu prea a avut succes...asa ca mai taie cu 520 de cp....si pozele care le-ai pus u....poate asa o sa arate masina ca ea arata cu totul altfel...Intradevar este un model special senna....
Si l-a bordurile care le-a halit masina si ce s-a rupt pe acolo...plus problemele care le avea si inainte de a fi lovita...permite-mi sa nu cred ca va fi prezenta pe 4 ....doar adusa pe platforma
Pozele au fost facute anu trecut la its pe kogalniceanu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Nsx si je.jpg
Views:	78
Size:	36.2 KB
ID:	107331   Click image for larger version

Name:	Nsx si je2.jpg
Views:	91
Size:	39.2 KB
ID:	107332  
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 14:09   #109
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by AleXXL
f frumoasa mashina
sa o stapanesti sanatos
dar o obiectzie ... de unde ai 520 CP ?! ... de la 280 CP ... ce modificari i`ai adus ? ...
si ... 340 km/h ?! WOW ... aia da ... o poza ceva ?...un film ? ...
P.S1. e V-TEC
P.S2. e Ayrton
e cel din CT,nu ?
mie nu mi-a rasp nimeni ... ...
sa-mi arate si mie cineva un site despre modelul asta de NSX dedicat lui Senna ... ca eu nu am gasit
e turbo ?! ...
eu am auzit ca e aspirat ...
__________________
...
AleXXL is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 15:09   #110
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by AleXXL
mie nu mi-a rasp nimeni ... ...
sa-mi arate si mie cineva un site despre modelul asta de NSX dedicat lui Senna ... ca eu nu am gasit
e turbo ?! ...
eu am auzit ca e aspirat ...



nu cred ca exista un site dedicat acestei masini. intradevar ayrton senna a contribuit la crearea nsx-ului, si el a fost primul pilot profesionist care a testat aceasta masina in 1990 (cred), cand a fost conceputa.
cat despre caii putere, nu pot sa ma exprim.
stiu ca un nsx din fabrica are 270cp, motor 3.2L V6 VTEC, si nu e turbo. NSX-ul e fabricat chiar si in ziua de azi, bine inteles cu minore modificari cum ar fi un face lift si altele.

Cat despre modelul care il are domnul Zozo, nu pot sa ma exprim pentru ca nu stiu ce are diferit de cel normal.
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 15:31   #111
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

e stock si nu are nimic modificat la motor....masina prima oara a fost in timisoara si a stat mai mult expusa....... ce spune maestru zozo e o poveste cu cp si turbo....Cel care a avut-ola tuning show a dat-o la schimb pe un m5 model 2000 -2002 si o mica diferenta de bani dupa care masina la aproximativ 1 luna 2 a fost implicata intr-un accident in cta si de atunci masina a stat aruncata intr-un service in bratianu la iesire din cta....
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 18:46   #112
BH-15-RIC

Stage 5
 
BH-15-RIC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Pai si acum e lovita si am inteles ca are ceva brat la spate rupt ........
BH-15-RIC is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 19:22   #113
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Wink Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by civic_ex
nu cred ca exista un site dedicat acestei masini. intradevar ayrton senna a contribuit la crearea nsx-ului, si el a fost primul pilot profesionist care a testat aceasta masina in 1990 (cred), cand a fost conceputa.
cat despre caii putere, nu pot sa ma exprim.
stiu ca un nsx din fabrica are 270cp, motor 3.2L V6 VTEC, si nu e turbo. NSX-ul e fabricat chiar si in ziua de azi, bine inteles cu minore modificari cum ar fi un face lift si altele.

Cat despre modelul care il are domnul Zozo, nu pot sa ma exprim pentru ca nu stiu ce are diferit de cel normal.
eu doresc un site unde sa gasesc informatzii despre aceasta editzie limitata de NSX`uri cum spunea DR.ZOZO
ar trebui sa fie ... parerea mea
p.s.
ayrton senna a contribuit la creearea nsx`ului dar nu am auzit niciodata sa fi fost o editzie limitata in memoria acestuia...
corectatzi`ma daca greshesc
bafta
AleXXL is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 20:18   #114
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by D_M_X
e stock si nu are nimic modificat la motor....masina prima oara a fost in timisoara si a stat mai mult expusa....... ce spune maestru zozo e o poveste cu cp si turbo....Cel care a avut-ola tuning show a dat-o la schimb pe un m5 model 2000 -2002 si o mica diferenta de bani dupa care masina la aproximativ 1 luna 2 a fost implicata intr-un accident in cta si de atunci masina a stat aruncata intr-un service in bratianu la iesire din cta....
acuma ca zozo mai exagereaza e una...noi suntem obisnuiti in oradea;dar in legatura cu nsx-ul este o masina care nu toata lumea se baga la ea fiind o masina de figuri si de tineret...pentru familisti mai putin...mie imi curg balele dupa ea imi place enorm dar greu de permis intretinerea lui...acuma esenta:zozo e in stare sa o puna bine pe picioare si o va schimba intr-un fel sau altu dar va veti uimi..salut
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 20:23   #115
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

ma scuzati dar am fost plecat,in turneu ptr promovare.
referitor la masina,trecutul nu conteaza,acuma masina are 480 cai(scuze am gresit anterior)are cip stage 1,si va primi un kit turbo din state,original ptr NSX
motorul are 80 000 de km si este in stare perfecta,si bratele au fost schimbate,iar aripa se va inlocui,si dupa acea vreau io sa vad cine se pune la liniute cu mine,si daca ma ajuta dumnezeu va primi un cip stage 5.
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 20:49   #116
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Talking Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
ma scuzati dar am fost plecat,in turneu ptr promovare.
referitor la masina,trecutul nu conteaza,acuma masina are 480 cai(scuze am gresit anterior)are cip stage 1,si va primi un kit turbo din state,original ptr NSX
motorul are 80 000 de km si este in stare perfecta,si bratele au fost schimbate,iar aripa se va inlocui,si dupa acea vreau io sa vad cine se pune la liniute cu mine,si daca ma ajuta dumnezeu va primi un cip stage 5.
480 cai ? ... ce cip creste puterea cu aproape 90% ? ...
un kit turbo e kateva mii de $ ... bafta sper sa-l pui pe nsx ...
dar vrei shi cip stage 5 ? shi kit turbo ?
AleXXL is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:12   #117
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

scuzatzi dar nu mai pot edita ...
am vrut sa mentzionez ...
daca are abia 'cip stage 1' si are 480 de CP ? .... ma intreb cati cai va avea cand va avea 'cip stage 5' ?? ...
AleXXL is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:58   #118
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

uitativa la honda nsx senna,si vedeti cati cai are cu cip stage 5 si kit turbo,io nu mai are rost sami bat gura degeaba
a sosit si sigla clubului.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WILDWESTWINNERS2.jpg
Views:	64
Size:	62.3 KB
ID:	107631  
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 10:03   #119
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Dr zozo u ne minti ca pe ultimi prosti....u crezi ca toti de pe forumul asta sunt creduli si copii de 3 ani sa puna botu la vrajelile tale?
In primul rand masina are motor aspirant si nu ai cum sa dublezi puterea aproape ditr-un cip...poate sa fie el si stage 15 ca degeaba....
Fara turbo sau kompresor masina aia nu va avea in viata ei mai mult de 350 de cp...
Masina cand a plecat din cta era ambsolut stock .....
E masina tare dar nu-mi place cand vad ca scriii ca la tine cresc cp intr-o veselie de parca i-ai pus la imperecheat sub capota...
Hai sa fim putin realisti.
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 11:55   #120
petrarca

Stage 3
 
petrarca's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 126
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

ai dreptate D M X .imi place de tine...)
petrarca is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -