Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-06, 12:17   #151
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
ma scuzati dar am fost plecat,in turneu ptr promovare.
referitor la masina,trecutul nu conteaza,acuma masina are 480 cai(scuze am gresit anterior)are cip stage 1,si va primi un kit turbo din state,original ptr NSX
motorul are 80 000 de km si este in stare perfecta,si bratele au fost schimbate,iar aripa se va inlocui,si dupa acea vreau io sa vad cine se pune la liniute cu mine,si daca ma ajuta dumnezeu va primi un cip stage 5.
Poti sa pui si cip stage cinspe mii....masina trage frumos...dar la grupa ei nexam sanse din start. Iar daca dupa un cip ai castigat 200cp (de la 280 la 480 de cp) atunci...felicitari. Cum spunea si DMX... respectam munca ta, iti admiram masinile...dar....sa fim totusi rezonabili si realisti. Stiu masina, este frumoasa, unicat in Romania, suficient de puternica, dar ...cam atat. Si peste 300 si de cai poate sa aiba. Dar nu cu cateva mii de euro sau cu un cip. iar la curse pe 400 de metrii .....un singur lucru spun ... are tractiune spate.
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 12:19   #152
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes
Adica exagerati cu totii ??? Nasol ...




A existat asha ceva ? Probabil modificata grav de o firma anume si nu din Romania ca la noi nu exista asha ceva , si acele modificari au costat peste 90.000 Euro ( adica inca 1 data valoarea masinii noi !) - Alt bloc motor , alte pistoane (forjate), kit BI-TURBO ( ca e V6 , nu e In-Line !) , alta electronica , alt sasiu , alta chiuloasa , alte injectoare .. intr-un cuvant ALTA MASINA ... Dar aceasta ALTA MASINA NU EXISTA ! Ptr ca nu a modificat nimeni un NSX pana la stadiul asta ... TOKIO DRIFT = Recomanadt copiilor intre 12-16 ani ! ca masinile din film doar caroseria modificata ce este de ele ... in rest spoiala pe la motor si efecte speciale ...la fel ca in FaF si 2F2F ...



Kit special de NSX doar 1700 DOLARi ... inseamna ca sub capota are motor de OPEL ? Ca la Opel este kitul de turbo fara pistoane forjate 1700 DOLARI !
Stage 5 ??? NEVER HEARD ABOUT IT !!!
EXISTA MAXIM STAGE 3,5 + .. atat !!! Si asta la masinile cu TURBO ... nu la aspiratoare !!!
A .... si Stage 3,5+ ptr Opel este doar 19.000 Euro ... cum costa la un NSX doar 1700 Dolari sa moara Bunica lu Frankfurt daca inteleg ?
Cred ca o sa imi cumpar vreo 3 bucatzi sa am si de rezerva ca prea sunt ieftine piesele de tuning la astea !!!
Cine a cumparat-o din Monte Carlo ??? Fa niste intrebari prin Timisoara , la patronul de la SUBARU ... a fost a lui ... !
In Cta de masina asta a facut ceva spectacol cand i-au zburat rotile de pe spate in centrul orasului intr-un accident ... si punte indoita , si mai stiu eu ce de a venit platforma si a luat-o ...



Daca vorbesti acelashi limbaj cu D-M-X inseamna ca si tu esti papagal ...
Fara suparare dar nu e frumos ceea ce ai spus !




Daca cureaua de distributie nu a venit nici pana acum ... cum de a venit Kitul de turbo si Stage 5 asha de repede ???

Personal , eu lucrez la un motor din Martie ... si nici pana acum nu l-am terminat ... ptr ca vreau sa il fac cum trebuie si cei care ma cunosc stiu ce vorbesc ... si nu e o marca jmekera... si pana acum investitia s-a ridicat cam la valoarea masinii Second-hand ... !!!

eu la zozo i-am spus GURA si sa bage mare...........acuma ce a iesit din asta sau ce vrei tu sa scoti din asta .hm infine....eu nu stiu de ce puneti suflet la vorbe in vant mai ales scriptice!!!!!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 12:36   #153
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

tuning nsx= povestea *****
M-am lamurit si cu dr zozo....povesti din fratii grim asa ca bafta ...nici nu are rost sa-mi bat capul....
Sa zici merci daca reusesti s-o pui pe roti sa mearga....ca la tuning motor ...mai bine te lasi si o iei la spoilerit si picturi ca la astea te pricepi

Last edited by gaju; 06-06-06 at 19:21.
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 22:40   #154
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

DEJA E BUCATELE MOTORUL FRATE,si nu ma mai grabesc.iar cu frati grim,mai vedem noi la ce ma mai pricep
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 00:39   #155
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

hai da-ne pe spate ca esti si mecanic....sincer daca erai nu mai ziceai aberatia aia cu 1700 de parai un kit turbo...asa ca ....
P.S. Poate merge sa te dai mare si tare si lumea iti mai inghite laudaroseniile prin oradea....dar pe aici prin sud-estul tzarii nu prea ...asa ca fii mai realist ..si cand o sa bata nsx-ul tau subaru 555 din cta......am sa-ti fac cadou masina mea
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 13:27   #156
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

nu fitzi rai baetzashi,ca se pot spune multe lucruri,shi pana la urma rezultatul conteaza,nu?
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 14:09   #157
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by Ciky
nu fitzi rai baetzashi,ca se pot spune multe lucruri,shi pana la urma rezultatul conteaza,nu?
Crede-ma ca stiu ce vorbesc si eu si D_M_X ... si pun apartamentul , casa , masa , masinile mele , si dau si chilotul din coor , iar Stresu a zis ca o sa fie sclavul lui ZOZO 1 luna de zile , daca NSX-ul ala va bate vreodata SUBARU 555 din Cta la o liniutza de 402,5m ...
Deocamdata acel subaru are pe bune si fara nici un fel de glume 440 CP testati pe banc in Elvetia ... da Burnout la plecare de pe loc din toate 4 rotile , cu cauciucuri de strada ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 14:19   #158
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Thumbs up Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes
Crede-ma ca stiu ce vorbesc si eu si D_M_X ... si pun apartamentul , casa , masa , masinile mele , si dau si chilotul din coor , iar Stresu a zis ca o sa fie sclavul lui ZOZO 1 luna de zile , daca NSX-ul ala va bate vreodata SUBARU 555 din Cta la o liniutza de 402,5m ...
Deocamdata acel subaru are pe bune si fara nici un fel de glume 440 CP testati pe banc in Elvetia ... da Burnout la plecare de pe loc din toate 4 rotile , cu cauciucuri de strada ...
eu personal nu ma simt in stare sa contest niciuna din vorbele voastre,pentru ca nu sunt in cunostinta de cauza,nu prea le am cu mecanica,dar zoli a mai facut surprize,doar atat vroiam sa spun.va doresc tuturor multa bafta shi multzi cai putere presaratzi cu multzi decibeli.
__________________
Beat me if you can!!!!!!!!!
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 19:33   #159
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by Ciky
va doresc tuturor multa bafta shi multzi cai putere presaratzi cu multzi decibeli.
SA FIE !!!
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 22:39   #160
Eternity_M

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 14
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Din cate stiu eu topicul se numeste == Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"== insa nu cred ca s-au scris mai mult de 6 post-uri pe seama acestui subiect. In rest lume multa, debitari la greu pe N teme, toata lumea se pricepe, toata lumea e experta.
Imi pare rau ca nu exista inca un club adevarat, format fie si dintr-o mana de oameni care sa se intalneasca odata pe sapt., care sa surubareasca la masini si sa se ajute reciproc. Poate cer si eu prea mult, insa in afara de ambitii, invidie si ironii prea multe n-am vazut pe sectiunea Oradea.

Cu stima
L.
Eternity_M is offline   Reply With Quote
Old 08-06-06, 21:39   #161
BH-15-RIC

Stage 5
 
BH-15-RIC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by Eternity_M
Din cate stiu eu topicul se numeste == Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"== insa nu cred ca s-au scris mai mult de 6 post-uri pe seama acestui subiect. In rest lume multa, debitari la greu pe N teme, toata lumea se pricepe, toata lumea e experta.
Imi pare rau ca nu exista inca un club adevarat, format fie si dintr-o mana de oameni care sa se intalneasca odata pe sapt., care sa surubareasca la masini si sa se ajute reciproc. Poate cer si eu prea mult, insa in afara de ambitii, invidie si ironii prea multe n-am vazut pe sectiunea Oradea.

Cu stima
L.
Atunci incearca sa vii in fiecare vineri la ora 8 in parcare la HEAT si ai sa vezi .!!!!!!!!!!!!!
BH-15-RIC is offline   Reply With Quote
Old 08-06-06, 22:00   #162
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by Eternity_M
Din cate stiu eu topicul se numeste == Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"== insa nu cred ca s-au scris mai mult de 6 post-uri pe seama acestui subiect. In rest lume multa, debitari la greu pe N teme, toata lumea se pricepe, toata lumea e experta.
Imi pare rau ca nu exista inca un club adevarat, format fie si dintr-o mana de oameni care sa se intalneasca odata pe sapt., care sa surubareasca la masini si sa se ajute reciproc. Poate cer si eu prea mult, insa in afara de ambitii, invidie si ironii prea multe n-am vazut pe sectiunea Oradea.

Cu stima
L.
sa stii ca incep si io sa vad mai clar unele lucruri!!!!!si sincer nu contest si iti dau total dreptate....mai ales io de cand is pe net mai terorizez mai comentez dar io o fac din placere nu din rautate...si cand plec de langa calculator nici nu mai stiu ce am scris pe cine am jignit...io nu pun la suflet ma doare-n cot de multe si nu mai fiti asa femei sa va luati de prostiile astea de pe net ma !!!!ce sunteti tarfe sau barbati???
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 08-06-06, 23:58   #163
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Noul club auto-tuning "Wild West Winners"

noi cred ca o sa avem alt loc de intalnire...ceva mai retras ca sa ne mai putem si distra schimba o vorba bubui muzica etc,
o sa va comunic locul pe care lam gandit
spalatoria sta la dispozitia membrilor clubului peste 10 zile.
borsului in curte la vimex
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 09-06-06, 00:07   #164
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Noul club auto-tuning "Wild West Winners"

apropo,ma duc in ungaria la tuning sa mai cumpar niste cupe)
ca asa am auzit ca alea care le am leam cumparat)
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 09-06-06, 16:06   #165
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noul club auto-tuning "Wild West Winners"

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
apropo,ma duc in ungaria la tuning sa mai cumpar niste cupe)
ca asa am auzit ca alea care le am leam cumparat)
sper ca ai multzi bani la tine
Ciky is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -