Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 31-05-06, 21:48   #136
RocKzana

Stage 2
 
RocKzana's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 42
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

sha la la ... SHOW sa iasa... nu va mai certatzi. pardon.. nu mai discutatzi contradictoriu tuturor ne place sa exageram uneori .. so .. wtf? have fun
peace!
RocKzana is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 22:43   #137
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Sa nu se inteleaga gresit...respect mult munca lui zozo si apreciez tuningul care il face....cel putin picturi mai frumoase ca ale lui eu nu am vazut in ro......Dar nu-mi place cand se exagereaza....Masina este f potenta si arata f bine dar hai sa nu se ia la bataie cu labo sau subaru modificate grav....chiar nu are shanse.....
Si ma mai deranjeaza si atitudinea unora care cand vad ca altii stiu adevaru se baga aiurea in seama....poate s-o faca dar macar sa argumenteze nu sa arunce cu vrb ....fara acoperire...chiar nu au valoare si se fac si singuri de kakao....Eu sper zozo ca sa faci ce ti-ai propus din masina....chiar ar fii ceva f special
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 22:44   #138
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by BH-15-RIC
Apropo cam la ce pret a fost cumparata masina cam ce valoare are ?
Stiu ca atunci cand a fost intreaga a fost cumparata cu 25 de mii de e...acum cu cat a luat-o zozo nu stiu...si sincer nici nu ma prea intereseaza chestia asta
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 02-06-06, 18:41   #139
RocKzana

Stage 2
 
RocKzana's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 42
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

DMX .. tot respectu. in sfarshit o persoana care ishi expune parerea intr`un mod civilizat.
RocKzana is offline   Reply With Quote
Old 02-06-06, 22:23   #140
Limp

Stage 1
 
Limp's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 12
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

sincer ...comentariile nu`si au rost pana in momentu cand masina e gata ...e scoasa pe sosea...apoi oricine isi poate da cu parerea .....asha ar fi corect..zic eu [ ce a fost cu masina...a cui a fost....cat de lovita...catzi cai...nu conteaza....conteaza numai cum o sa fie in viitoru apropiat sa speram ...si la faza cu banii....catzi bani a dat zozo pe ea ..ce conteaza ...portofelu` ii a lui nu? ]
Limp is offline   Reply With Quote
Old 03-06-06, 09:02   #141
bunilla

Stage 4
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 237
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

te poti face cu cealalta masina de 500 de cai, NISSAN 300ZX a lui Vali din Arad... (comentariu la o poza din COX)

o sa fie liniutza secolului...
bunilla is offline   Reply With Quote
Old 05-06-06, 15:00   #142
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by bunilla
te poti face cu cealalta masina de 500 de cai, NISSAN 300ZX a lui Vali din Arad... (comentariu la o poza din COX)

o sa fie liniutza secolului...
marele NSX a lipsit ...
atzi zis ca va fi prezent pe 4 ...
AleXXL is offline   Reply With Quote
Old 05-06-06, 19:57   #143
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Question Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by AleXXL
marele NSX a lipsit ...
atzi zis ca va fi prezent pe 4 ...
da chiar unde ii nsx-ul?
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 05-06-06, 20:13   #144
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

marele NSX a lipsit ca nici acuma nu mia venit cureaua de distributie din pacate ,ce credeti ca mie nu mia fost ciuda ca nam putu concura?
nau intrat zile in sac
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 05-06-06, 20:17   #145
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
marele NSX a lipsit ca nici acuma nu mia venit cureaua de distributie din pacate ,ce credeti ca mie nu mia fost ciuda ca nam putu concura?
nau intrat zile in sac
normal ca n-au intrat numa' suntem curioshi.......
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 05-06-06, 21:25   #146
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Daca eram carcotas te intrebam de ce nu ai adus-o pe platforma ca asa ziceai...dar sunt in cazul asta si te intreb dc nu ai venit cu ea pe platforma.....
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 05-06-06, 23:15   #147
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

nu i-a sosit cureaua de distributzie!
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 00:07   #148
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

vrei sati pun o poza de ce nam duso?
cred ca nare rost,e suspendata de spate,e lasat motorul in jos putin ca sa se ia cureaua jos ptr ca la nsx e cam complicata treaba asta,daca zici ca cunosti masina.nu avea rost so duc doar sa ma falesc cu ea dezmembrata deocamdata,si masina nu mai iese din garaj doar cand e gata tipla si cu cai cara ai merita.
mio ajuns cele trei masini cu care mam prezentat,
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 10:47   #149
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

chiar sunt f curios cum o sa traga masina...nu ma intereseaza cum arata....bafta si sper sa iasa ceva frumos din motorul ala
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 12:07   #150
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Noul Club Auto-tuning "west Wild Winners"

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity
acuma ca zozo mai exagereaza e una...noi suntem obisnuiti in oradea;
Adica exagerati cu totii ??? Nasol ...


Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
uitativa la honda nsx senna,si vedeti cati cai are cu cip stage 5 si kit turbo,io nu mai are rost sami bat gura degeaba
a sosit si sigla clubului.
A existat asha ceva ? Probabil modificata grav de o firma anume si nu din Romania ca la noi nu exista asha ceva , si acele modificari au costat peste 90.000 Euro ( adica inca 1 data valoarea masinii noi !) - Alt bloc motor , alte pistoane (forjate), kit BI-TURBO ( ca e V6 , nu e In-Line !) , alta electronica , alt sasiu , alta chiuloasa , alte injectoare .. intr-un cuvant ALTA MASINA ... Dar aceasta ALTA MASINA NU EXISTA ! Ptr ca nu a modificat nimeni un NSX pana la stadiul asta ... TOKIO DRIFT = Recomanadt copiilor intre 12-16 ani ! ca masinile din film doar caroseria modificata ce este de ele ... in rest spoiala pe la motor si efecte speciale ...la fel ca in FaF si 2F2F ...

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
deci :este kit special ptr nsx la 1700 de dolari,si este si stage 5,ca doar nu leam visat,mia zis proprietarul care a cumparato din MONTE CARLO
Kit special de NSX doar 1700 DOLARi ... inseamna ca sub capota are motor de OPEL ? Ca la Opel este kitul de turbo fara pistoane forjate 1700 DOLARI !
Stage 5 ??? NEVER HEARD ABOUT IT !!!
EXISTA MAXIM STAGE 3,5 + .. atat !!! Si asta la masinile cu TURBO ... nu la aspiratoare !!!
A .... si Stage 3,5+ ptr Opel este doar 19.000 Euro ... cum costa la un NSX doar 1700 Dolari sa moara Bunica lu Frankfurt daca inteleg ?
Cred ca o sa imi cumpar vreo 3 bucatzi sa am si de rezerva ca prea sunt ieftine piesele de tuning la astea !!!
Cine a cumparat-o din Monte Carlo ??? Fa niste intrebari prin Timisoara , la patronul de la SUBARU ... a fost a lui ... !
In Cta de masina asta a facut ceva spectacol cand i-au zburat rotile de pe spate in centrul orasului intr-un accident ... si punte indoita , si mai stiu eu ce de a venit platforma si a luat-o ...

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity
bei zozo!!!!la papagali astia sa vorbeasca si tu demonstreaza ca de obicei!!!!gura si baga mare!!!
Daca vorbesti acelashi limbaj cu D-M-X inseamna ca si tu esti papagal ...
Fara suparare dar nu e frumos ceea ce ai spus !


Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
marele NSX a lipsit ca nici acuma nu mia venit cureaua de distributie din pacate
Daca cureaua de distributie nu a venit nici pana acum ... cum de a venit Kitul de turbo si Stage 5 asha de repede ???

Personal , eu lucrez la un motor din Martie ... si nici pana acum nu l-am terminat ... ptr ca vreau sa il fac cum trebuie si cei care ma cunosc stiu ce vorbesc ... si nu e o marca jmekera... si pana acum investitia s-a ridicat cam la valoarea masinii Second-hand ... !!!
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC

Last edited by X-Ray-Eyes; 06-06-06 at 12:10.
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -