Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-06, 21:28   #1
balurutzu

Stage 4
 
balurutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 176
Thumbs up Oradea loveste din nou!!!!!

Deci dupa cum bine stiti Oradea s-a prezentat la Bucuresti si nu s-a facut de ras .....mai bine spus a luat cupe fara sa se gandeasca sa lase si la altii....aici rog sa scrie toti care au participat si sa spuna ce cupa au luat si la ce categorie cum s-au simtit adica impresiile de la Bucuresti !!!In mare am sa scriu eu masinile care au participat de la noi : Cristi - Gaju - un Bmw care nu mai are nevoie de prezentare care a surprins placut din nou,Ervin Eclipse care a cam bagat in boala lumea cu un interior de nota 10 ,Dan Laguna o masina care te incalzeste doar cand o privesti ,Alex cu un Golf 2 care ti facea sangele sa pulseze nu altceva ,Gabi cu Mazda mx-6 o japoneza furioasa care era pregatita sa se dezlantuie , Schuli Tico adica multa pasiune si suflet pus intr-o masina care te ingheata cand o privesti ,Alin Golf 4 adica ce e negru suptil nervos si a sunat super la Bucuresti, Zozo Cadiliac masina care a impresionat prin munca si pasiunea pusa in ea ,Florin Opel Astra masina care suna bine si arata si mai bine ...,Ovi Zafira adica cum poti sa faci dintr-o masina de familie o ' Bomba cu multi decibeli ' si in final eu Laurentiu Rover masina draguta care suna binisior .............daca am uitat pe cineva mi cer scuze dar euforia si oboseala e de vina .......
__________________
ClujStreetTeam
balurutzu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 13:03   #2
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

la m,uzica oradea a castigat 4 clase din 6, iar la a 7-a a avut locul 2 si 3.
la tuning, din 4 clase la care s-a participat (masina autohtona nu am avut cu noi...) am castigat 3...si a 4-a a fost castigata de o masina incomparabila cu ale noastre , si anume RUS'u, al carui kit exterior, parerea mea, nu se compara cu al lui GAju sau al lui vali de la kid...siau cu multe alte masini dintre cele care au fost acolo.oricum, din cate se vorbea, el a cam sponsorizat evenimentul, si cam asta ar fi.
oricum, am luat cam tot ce se putea, si era clar ca nu ne dau noua toate cupele, indiferent cat de buni suntem
Multe felicitari lui Zozo...cea mai tare masina si premiu special 4t.
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 16:09   #3
Xender

Stage 4
 
Xender's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 212
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

Numa sa puneti si niste poze, sa ne lingem si noi pe bot, astia care nu am fost p'acolo!!!!
Xender is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 16:50   #4
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

daflyer: acum ai fost foarte, foarte rau! Votarea la categoriile de tuning s-a facut exclusiv de catre reprezentatii cluburilor, 4tuning fiind reprezentat de graficianul revistei. Daca tu crezi ca departajarea s-a facut prin votul graficianului nostru, te inseli.

La sound, a fost alta mancare de peste, pentru ca 4tuning n-a avut nimic de-a face cu concursul de SQ si dbDrag.

Deci 4tuning n-a fost rau cu nimeni! Singura greseala la premiere a fost cea cu confuzia creata la inmanarea cupelor. Dar dupa 2 zile nebune, cu munca de la prima ora a diminetii, pana seara, tarziu, judeca-ne cat mai aspru! Intelegeam sa fii nemultumit daca nu luati nici un premiu, daca erati nedreptatiti la maxim, dar pentru ca din vreo 30 de cupe ati luat cam jumatate... nu vad de ce esti asa nemultumit. Mai suparat trebuia sa fie Sasha, cu Oltcitu' alb, de la Craiova, care ramasese, saracul, fara cupa (greseala la comanda).

Felicitari pentru toate premiile luate! Inca de vineri, de cand a venit Zozo cu Cadillacul, am vrut, in sinea mea, sa castige, pentru ca este intr-adevar o masina de show si, daca citesti mesajul asta, FELICITARI ZOZO!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 17:23   #5
BH-15-RIC

Stage 5
 
BH-15-RIC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

GABI ca sa nu zicem ca sintem rai incearca sa ne explici cum e posibil ca o masina care nici macar nu e inscrisa in concurs sa cistige la o anumita clasa ?????????????? Oare arbitrii chiar nu au vazut lipsa numarului de pe parbriz ?

In rest sa zicem ca e OK dar parerea mea ca erau alte masini care ar fi meritat sa cistige la exterior nu RUS .
__________________
<<<<Membru West Side RACERS


BH-15-RIC is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 17:44   #6
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

eu am fost foarte dezamagit de concursul de db de exemplu,in felul meu poate mi-am dorit sa ajung in finala tot cu mamut pt acel 0.1db din finala de la oradea ca sa nu-mi fie ciuda ca a fost asa mica diferenta,dar mie mi s-a parut ca noi am mers cu mai multe masini la db drag decit bucurestenii si noi am venit de la 600km!!!!!!respect pt toti participantii pt efortul depus si spiritul de show pe care l-au avut.a fost ok dar repet am fost putini fata de asteptarile mele,f putini si nu ma refer la WSR.
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 17:48   #7
BH-15-RIC

Stage 5
 
BH-15-RIC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

Asta cam asa e am ajuns la anumite categorii OVI sa ne batem cam intre noi si la altele sa luam locul 1 datorita faptului ca nu am avut concurenti .............
BH-15-RIC is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 18:41   #8
balurutzu

Stage 4
 
balurutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 176
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

Quote:
Originally Posted by BH-15-RIC
Asta cam asa e am ajuns la anumite categorii OVI sa ne batem cam intre noi si la altele sa luam locul 1 datorita faptului ca nu am avut concurenti .............
corect spus vin 600 km sa ma bat cu cine ??????? ma asteptam sa fie mult mai tare ca si la Oradea dar se pare ca la Bucuresti a fost putina lume la DbDrag ......
balurutzu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 19:06   #9
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

In primul rand, felicitari RIC pentru premiul la Best paint.

In al 2-lea rand, la dbDrag, SQ, SPL si alte chestii de genu' asta, eu nu ma bag, ca n-am nici cea mai mica treaba.

In al 3-lea rand, va repet, 4tuning nu a avut nici o legatura cu votarea si, daca intr-adevar votarea se facea "la mustata", castigatorul hotarandu-se cu ajutorul votului oferit de graficianul revistei, as fi fost de acord cu "acuzatiile" aduse de voi.

Una peste alta, eu va felicit inca o data pentru ca ati mai dus cateva cupe acasa si cu fiecare tuning show va inmultiti trofeele.

PS: ne vedem data viitoare, cand va promit ca se va tine cont de nemultumirile fiecaruia.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 19:48   #10
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu
eu am fost foarte dezamagit de concursul de db de exemplu,in felul meu poate mi-am dorit sa ajung in finala tot cu mamut pt acel 0.1db din finala de la oradea ca sa nu-mi fie ciuda ca a fost asa mica diferenta,dar mie mi s-a parut ca noi am mers cu mai multe masini la db drag decit bucurestenii si noi am venit de la 600km!!!!!!respect pt toti participantii pt efortul depus si spiritul de show pe care l-au avut.a fost ok dar repet am fost putini fata de asteptarile mele,f putini si nu ma refer la WSR.
Ovi, intotdeauna va exista o anumita "tabara" care va veni cu mai multe masini, altii care vor avea masini mai puternice, etc... dar cel putin din punct de vedere dB Drag cred ca scopul ar trebui sa fie sa obtii un rezultat cat mai bun... Exista pana si la nivel de finale europene clase la care se prezinta un singur participant, iar scopul acelui participant este sa dea tot ce poate....

Referitor la etapa din 1-2 aprilie, si noi ne asteptam sa fie mai multi participanti, existau confirmari de participare care nu au fost onorate s.a.m.d. Au existat si alte momente peste care a trebuit sa trecem, si cred ca ceea ce este important este ca la sfarsitul anului competitional sa vedem de unde am plecat, ce am facut si ce este de facut pentru anul urmator...

Mai sunt un pic mai mult de 3 saptamani pana la urmatoarea etapa, etapa la care vom incerca sa ridicam un pic miza, poate asa va creste nivelul de competivitiate/combativitate dintre concurenti.

Felicitari pentru rezultatul obtinut si spor la treaba.
dBDrag is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 20:27   #11
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

data viitoare vom mai lovi cupe garantat si aceste cupe de pana acuma sunt foarte greu de luat de la noi!!!!nu ne lasam!!! garantat oradea va detine cea mai tare masina de db drag din tara,cele mai frumoase painturi,cele mai faine interioare exterioare estetica design sounduri de calitate si puteri mari greu de invins ce mai vreti tuning&sound sa nu uite nimeni de la oradea a plecat!!!si suntem printre cei mai tari cu ideii total diferite de restu tari si cu o amprenta unica de necopit!!!!televizoarele erau pline cu comentariile oradenilor si masinile lor!!!!deci pro tv antena 1 3 prima transi etc de ce erau full calare pe noi oradea ca avem ceva de prezentat mai unic elegant puternic si calitativ!!!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 21:02   #12
balurutzu

Stage 4
 
balurutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 176
Smile Re: Oradea loveste din nou!!!!!

apoi Sandu tata deja in Oradea se face performanta si s-a vazut ca daca santem uniti nu prea ne sta nimeni in fata pacat ca am ajuns sa ne batem noi intre noi la DbDrag dar asta e bine ca o sa puna pe ganduri pe restu ....pacat ca nu a fost gata masinuta ta las ca se termina si golfu si doamne doamne greu a fi sa mai ia cineva cupele de la Oradeni .....
balurutzu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 21:13   #13
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

Quote:
Originally Posted by dBDrag
Ovi, intotdeauna va exista o anumita "tabara" care va veni cu mai multe masini, altii care vor avea masini mai puternice, etc... dar cel putin din punct de vedere dB Drag cred ca scopul ar trebui sa fie sa obtii un rezultat cat mai bun... Exista pana si la nivel de finale europene clase la care se prezinta un singur participant, iar scopul acelui participant este sa dea tot ce poate....

Referitor la etapa din 1-2 aprilie, si noi ne asteptam sa fie mai multi participanti, existau confirmari de participare care nu au fost onorate s.a.m.d. Au existat si alte momente peste care a trebuit sa trecem, si cred ca ceea ce este important este ca la sfarsitul anului competitional sa vedem de unde am plecat, ce am facut si ce este de facut pentru anul urmator...

Mai sunt un pic mai mult de 3 saptamani pana la urmatoarea etapa, etapa la care vom incerca sa ridicam un pic miza, poate asa va creste nivelul de competivitiate/combativitate dintre concurenti.

Felicitari pentru rezultatul obtinut si spor la treaba.
multumesc,ai perfecta dreptate,dar mi-as fi dorit din tot sufletul sa vad o concurenta de la care am sperat sa-mi dea niste fiori asa cum mi-a dat mamut la oradea,asta era tot ce am sperat,din pacate nu cred ca voi putea ajunge la urmatoarea etapa dar sper sa nu mai pierd alta anul acesta.cu respect pt munca voastra,a noastra si a tuturor care participa la asa ceva va salut si sa ne vedem cit mai des.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 22:40   #14
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

baieti, felicitari pt tot ce ati facut!!
sunteti tari!
sper ca in viitor sa pot sa particip si eu cu a mea la ceva competitii
oricum... sunt mandru ca sunt horadean
__________________
- 1969 Fiat 124 Sport Coupe -

Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 23:26   #15
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Oradea loveste din nou!!!!!

am o intrebare,

daca are careva chef sa faca o lista cu ce au castigat oradeni ..
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -