Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-10, 23:13   #4561
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Ca o parere:
Verifica daca au fost schimbate rolele/rola (pompa apa) la distributie vreodata. Nu doar cureua conteaza. Kitul de distributie e bine sa fie schimbat in interval de 80 000 km. Deci cureaua daca este calitate te mai duce dar grija mare sa te duca si rola/rolele (pompa apa) depinde cum este la tine.
__________________

The winner ain't the one with the fastest car it's the one who refuses to lose! Pinky
Ford Probe (Pinky)
Mazda MX5 (Mia)
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 07:26   #4562
Deathman

Stage 3
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 142
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

@GbO69: Eu o voi schimba la 60.000 km sau la 4 ani de la schimbarea anterioara, desi in Autodata e dat ca se schimba la 120.000 km sau 8 ani. Prefer sa fiu eu linistit. E vorba de un Opel Astra 2002.
__________________
Viata n-ar fii distractiva fara muzica

Last edited by Deathman; 19-10-10 at 07:30.
Deathman is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 13:11   #4563
nalin

Stage 2
 
nalin's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 40
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

haha asta cred ca este pentru mine sa mai invat nu?
__________________


nu Ramoo Doamne Feriii!!!
lam pus ca imi place ce fac tipii aia nu de altaaa

si clar tu te descurci la fel de bineee ca si ei
nalin is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 15:13   #4564
GbO69
Ford Driver

Stage 3
 
GbO69's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 107
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by PinkProbeLady View Post
Ca o parere:
Verifica daca au fost schimbate rolele/rola (pompa apa) la distributie vreodata. Nu doar cureua conteaza. Kitul de distributie e bine sa fie schimbat in interval de 80 000 km. Deci cureaua daca este calitate te mai duce dar grija mare sa te duca si rola/rolele (pompa apa) depinde cum este la tine.
Hey Pinky! Distributia rolele si astea sau schimbat , pompa nu cred in 2007 a fost asta si cred ca chiar la service la tine dk mai retin de at ! eu mam gandit ca pe la 200.000 dar nushtiam daca sa o schimb cu folos sau nu ! Ms Mult de sfat !
PS: Un loc bun de cauciucuri de iarna ieftine si bune ? (SH)

Quote:
Originally Posted by Deathman View Post
@GbO69: Eu o voi schimba la 60.000 km sau la 4 ani de la schimbarea anterioara, desi in Autodata e dat ca se schimba la 120.000 km sau 8 ani. Prefer sa fiu eu linistit. E vorba de un Opel Astra 2002.
Sal Asa Stiam si eu Din Auzite 60, altcineva 80 pe unele siteuri cum ziceai si tu , Akm Alti banii alta distractie ms mult!!!
PS: Un loc bun de cauciucuri de iarna ieftine si bune ? (SH)

Quote:
Originally Posted by baderka View Post
no stress poti sa mai umbli linistit cu ea adica la 47.000 km nu tre sa te gandesti inca la schimbat de curea ..... cand ai si tu peste 70.000 - 75.000 km poti incepe sa i-ti faci probleme
MS mult ! m-am mai linistit acuma vazand ca mai pot sta cv vreme cu banii in buzunar !

!
__________________
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic71585_4.gifFord Focus Turnier -1.8 TDDI mk1


ASTRA ASIGURARI
M.Gabriel Tel:0754736566 /PM
Asigurari:Rca,Casco,Locuinte,De Viata,Calatorii
GbO69 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 15:33   #4565
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by nalin View Post
si clar tu te descurci la fel de bineee ca si ei
Eu mai am mult mult chiar foarte mult de invatat! Daca aveti gume pe 14" varza va rog nu le aruncati. Ma mai joc eu cu ele. Donatimi-le mie
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 16:13   #4566
realmode

Stage 4
 
realmode's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 274
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by PinkProbeLady View Post
Eu mai am mult mult chiar foarte mult de invatat! Daca aveti gume pe 14" varza va rog nu le aruncati. Ma mai joc eu cu ele. Donatimi-le mie
Ai timp... esti inca tanara
Felicitari, te descuri tot mai bine !
realmode is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 18:18   #4567
baderka

Stage 1
 
baderka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 24
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Salutare la toata lumea .... iarasi probleme am tras de "bolidul" meu de rahat azi pana a cedat cablu de al ambreiaj .... nu va plictisesc cu povestea, cert e ca am nevoie urgenta de nr de tel a lu Alex (Seatul gri metal) sa il sun sa merg cu ea la service .... ms mult.
baderka is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 18:20   #4568
baderka

Stage 1
 
baderka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 24
Talking Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by baderka View Post
Salutare la toata lumea .... iarasi probleme am tras de "bolidul" meu de rahat azi pana a cedat cablu de al ambreiaj .... nu va plictisesc cu povestea, cert e ca am nevoie urgenta de nr de tel a lu Alex (Seatul gri metal) sa il sun sa merg cu ea la service .... ms mult.
aaaaaa am uitat ce era mai important .... ideea era : aveti careva nr. sa mi-l trimiteti ?
baderka is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 19:27   #4569
baderka

Stage 1
 
baderka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 24
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by baderka View Post
aaaaaa am uitat ce era mai important .... ideea era : aveti careva nr. sa mi-l trimiteti ?
rezolvat ! caz inchis
baderka is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 22:03   #4570
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

io cred ca de aia prindea la tine cum lasai 1 mm pedala de ambreiaj.

Ramo am io ceva gume de 14" da is vechi, dp o Skoda S100 din 74 parca=))) am 4 sau 5 bucati in pivnita. ti le trebe? ;
__________________
CNCA 2011 @ Expo ARAD International (Stok Open): 143.05db (Record National!)
CNCA 2012 @ Expo ARAD International (Mini 1000): 139.4db
CNCA 2012 @ ERA ORADEA Shopping Center (Maxi 5000): 141.7db
CNCA 2012 @ Galleria Mall ARAD (Maxi 5000): 141.19db


https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...2-visiniu.html

Last edited by ralphmandl; 19-10-10 at 22:07.
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 16:13   #4571
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by ralphmandl View Post
io cred ca de aia prindea la tine cum lasai 1 mm pedala de ambreiaj.

Ramo am io ceva gume de 14" da is vechi, dp o Skoda S100 din 74 parca=))) am 4 sau 5 bucati in pivnita. ti le trebe? ;
Normal, nu conteaza ca sunt veni, oricum le ard! Multumesc!
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 16:27   #4572
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by PinkProbeLady View Post
Normal, nu conteaza ca sunt veni, oricum le ard! Multumesc!
npc:P vinerea asta le duc cu me
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 13:26   #4573
rangerxtr

Stage 5
 
rangerxtr's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 350
Exclamation Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

pacat ca nu am mai ramas sa vad actiunea lui pinky!!! anunt oficial plec in 21 zile scapati de mine......in 10.11.10 plec!!!mai 2 intalniri...sincer cred ca doar de voi o sa imi fie dor!!! ca in rest toul sa stricat ce a fost frumos...dar pe forum raman si o sa va trimit filmulete tari....ca am intentia sa dezvolt pasiunea mea acolo(rau de tot)bucurandu ma de pretul benzinei si a masinilor!!!
o sa va fie dor de scrisul meu si felul meu de a vb!!! am zis

am vandut si masina....

Last edited by rangerxtr; 21-10-10 at 13:32.
rangerxtr is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 14:30   #4574
realmode

Stage 4
 
realmode's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 274
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by rangerxtr View Post
pacat ca nu am mai ramas sa vad actiunea lui pinky!!! anunt oficial plec in 21 zile scapati de mine......in 10.11.10 plec!!!mai 2 intalniri...sincer cred ca doar de voi o sa imi fie dor!!! ca in rest toul sa stricat ce a fost frumos...dar pe forum raman si o sa va trimit filmulete tari....ca am intentia sa dezvolt pasiunea mea acolo(rau de tot)bucurandu ma de pretul benzinei si a masinilor!!!
o sa va fie dor de scrisul meu si felul meu de a vb!!! am zis

am vandut si masina....
ptr ca pleci.. si ptr masinuta.
Asteptam filmuletele de peste ocean
Inainte sa pleci trebuie sa o facem lata neaparat... sa ne mai bagi cate una din stilul tau de a vorbi
__________________
Mazda 6 GTA, 2.5i, 125KW, K&N, OZ Michelangelo2 Schwartz, EBC RedStuff pads, EBC performance rotors, Eiback lowering kit, HEL Performance brake lines.
realmode is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 15:11   #4575
Alin Puma

Stage 4
 
Alin Puma's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 189
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Sper sa ma anuntati si pe mine la ultima venire a lui Alex sa o facem lata si sa luam un mic cadou amintire de la noi
Alin Puma is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -