Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-10, 13:03   #4621
baderka

Stage 1
 
baderka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 24
Exclamation Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Salut ! Stiu ca acum toata lumea e prinsa cu evenimentul ce va avea loc duminica si nici postul asta nu e prea la locul lui dar... ma inte sa cumpar niste jante pe 15'' pt. POLO meu. Am gasit cu 200 euro la cineva destul de faine (BORBET) dar am zis ca na inainte sa arunc cu banu poate aveti careva de vanzare mai ieftin ... (vb aia la pret de criza)
baderka is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 14:44   #4622
Feelings

Stage 4
 
Feelings's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 222
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

SQUID,
ziii ca te dai.. PLS..
Feelings is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 14:45   #4623
Feelings

Stage 4
 
Feelings's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 222
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by baderka View Post
Salut ! Stiu ca acum toata lumea e prinsa cu evenimentul ce va avea loc duminica si nici postul asta nu e prea la locul lui dar... ma inte sa cumpar niste jante pe 15'' pt. POLO meu. Am gasit cu 200 euro la cineva destul de faine (BORBET) dar am zis ca na inainte sa arunc cu banu poate aveti careva de vanzare mai ieftin ... (vb aia la pret de criza)
Am eu niste ABT-uri, pe 16", cu prinderea 4x100.. pe la 350 de eur... (vb aia pret de criza)
Feelings is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 17:30   #4624
ar88rol

Stage 3
 
ar88rol's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 123
Member of:
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by Feelings View Post
Am eu niste ABT-uri, pe 16", cu prinderea 4x100.. pe la 350 de eur... (vb aia pret de criza)
la fel niste ATS`uri )
tot pe 16" 9j et15 cu buza
tot la 350 de europeni

si niste suspensii reglabile daca te intereseaza daci
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCI0059.JPG
Views:	74
Size:	3.88 MB
ID:	1724992  

Last edited by ar88rol; 04-11-10 at 17:37.
ar88rol is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 19:43   #4625
brummy
Racing Syndicate Member

Stage 5
 
brummy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,097
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[Opel]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

roly ai innebunit?? ce faci cu bunatatea aia de masina? vinzi jentile si suspensia?
brummy is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 20:02   #4626
ar88rol

Stage 3
 
ar88rol's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 123
Member of:
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by brummy View Post
roly ai innebunit?? ce faci cu bunatatea aia de masina? vinzi jentile si suspensia?
cam da...:P
ar88rol is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 20:04   #4627
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by Feelings View Post
SQUID,
ziii ca te dai.. PLS..
clar ca se da!....bafta squido!..
ar75gti is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 23:26   #4628
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by NEo007 View Post
Da, nu cred.
Eu n-am zis niciodata nimic, n-am provocat pe nimeni si nici n-am chemat pe nimeni la | |, asa ca nu cred ca ma incadrez in categoria descrisa, cu "doar gura ii de ei". Cand am fost chemat de unii, altii m-am mai si dus, dar "liniutele nu ie viata mea" si daca imi rup masina, o sa o fac doar pt mine, nu pt altii, pt ca nu am nimic de demonstrat. Va astept cu drag pe Nurburgring sau pe Hungaroring unde am fost deja, si unde sunt senzatile care ma incanta pe mine.
Bafta baieti si o sa va aplaud de pe margine

nu te supara ca te intreb, fara rautate o spun... dar ai "operat" masina aia la nivel mare... pentru ce? ...nu vrei sa demonstrezi nimic, liniutele nu "ie viata ta", de pe loc nu-ti place, rolling nu se face... deci... nu inteleg de ce ai schingiui o masina astfel, daca o faci fara scop...

eu stiu ca notiunea de RACING e inteleasa pe dos la noi... e un trend, o moda, un look, imi pun suspensie sport chiar daca eu conduc mai incet ca o dacie si n-am nimic in comun cu sportul(ca deh, n-avem dumuri), jante racing, soafte racing... sa fie, evacuari racing etc... toate astea pentru ce? aici nu ma refer la tine personal deloc, masina ta chiar imi place foarte mult, o stiu doar din trafic si din cate am inteles de pe la altii investitiile in masina nu s-au facut deloc dupa ureche si se vede fara s-o studiezi indeaproape.
__________________
If its got tits or tires... its got problems!

Last edited by calinpetco; 04-11-10 at 23:37.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 00:28   #4629
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

nu vorbesc in numele lui Bebe...sper sa nu zici ca m-am bagat in seama....dar...uite...notiunea de masina sport/grand tourer o stii?
masina sport nu este o masina de curse...este o masina cu performante deosebite...dar este pentru strada si drum normal. Mie imi place cum se misca masina pe curbele de pe muntii din austria/elvetia....cum accelereaza de la 100 la 200 pe autostrada in germania...cum se duce de-a latu' cand ies dintr-un sens giratoriu...etc.
N-am placere sa o conduc la turatii maxime toata ziua la liniute si nici sa o imping ore in sir pe circuite.....e doar...de plimbare...condus sportiv ca sa zic asa

la noi e perceputa gresit notiunea de masina sport si se confunda cu masina de curse. Multi incearca sa-si transforme masinile sport in masini de curse. Respect....fiecare cu pasaricile lui insa nu e cazul meu...si cred ca nici a lui Bebe.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 01:03   #4630
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
nu vorbesc in numele lui Bebe...sper sa nu zici ca m-am bagat in seama....dar...uite...notiunea de masina sport/grand tourer o stii?
masina sport nu este o masina de curse...este o masina cu performante deosebite...dar este pentru strada si drum normal. Mie imi place cum se misca masina pe curbele de pe muntii din austria/elvetia....cum accelereaza de la 100 la 200 pe autostrada in germania...cum se duce de-a latu' cand ies dintr-un sens giratoriu...etc.
N-am placere sa o conduc la turatii maxime toata ziua la liniute si nici sa o imping ore in sir pe circuite.....e doar...de plimbare...condus sportiv ca sa zic asa

la noi e perceputa gresit notiunea de masina sport si se confunda cu masina de curse. Multi incearca sa-si transforme masinile sport in masini de curse. Respect....fiecare cu pasaricile lui insa nu e cazul meu...si cred ca nici a lui Bebe.
ezact morghen!.....total gresit masina sport=masina de curse......p.s.-bafta participantilor din arad!
ar75gti is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 08:20   #4631
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by ar75gti View Post
clar ca se da!....bafta squido!..
clar ca ma dau, la noapte ajung in arad
squid is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 09:32   #4632
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
nu vorbesc in numele lui Bebe...sper sa nu zici ca m-am bagat in seama....dar...uite...notiunea de masina sport/grand tourer o stii?
masina sport nu este o masina de curse...este o masina cu performante deosebite...dar este pentru strada si drum normal. Mie imi place cum se misca masina pe curbele de pe muntii din austria/elvetia....cum accelereaza de la 100 la 200 pe autostrada in germania...cum se duce de-a latu' cand ies dintr-un sens giratoriu...etc.
N-am placere sa o conduc la turatii maxime toata ziua la liniute si nici sa o imping ore in sir pe circuite.....e doar...de plimbare...condus sportiv ca sa zic asa

la noi e perceputa gresit notiunea de masina sport si se confunda cu masina de curse. Multi incearca sa-si transforme masinile sport in masini de curse. Respect....fiecare cu pasaricile lui insa nu e cazul meu...si cred ca nici a lui Bebe.
dupa parerea mea, sportul nu se face pe strada. Bine, mai sunt cazuri dar cel putin legal nu e. Nu pot sa cred ca cineva isi pune o suspensie sport, de-ti muta pietrele la rinichi... doar de placerea de a te "legana" pe drumurile patriei la limita penibilului, o evacuare "custom" care trezeste Pomenirea etc doar asa...
Nu inteleg cum cineva prefera sa investeasca bani atat de multi in "tuning" cand acei bani ii putea pune diferenta si lua o masina cu valente sportive din start... daca vorbim de placere, nu de a iesi in evidenta.

Morghen, zici ca masina sport e confundata cu masina de curse, dar spune-mi un alt sport care implica masina, inafara de curse, fie ele de orice fel...
Cat despre impinsul toata ziua la liniute si ore in sir pe circuit, nu cred ca s-a pus problema de "toata ziua" sau "ore in sir" undeva... dar eu daca mi-as duce masina "pe culmile sportului" cu atatea modificari, "stage"-uri etc, chiar mi-ar placea sa-i fac un mic test mai... oficial.

Nu e defel cazul lui Bebe si nici al tau, dar sincer si personal, sunt satul de raceri sau "sportivi", cum vrei sa-i denumesti, de-i vad toata ziua prin oras starnind admiratia cu o suspensie, o folie si-un burlan pe post de esapament... sau in alte cazuri pe la stiri populand spitalele...
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 10:19   #4633
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

sa nu se inteleaga ca arat cu degetul pe cineva!!!
voi avea acelasi respect si consideratie pentru acei care isi "lucreaza" masina cu gust.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 12:00   #4634
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Talking Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

toata lumea s-a saturat de "sportivii" aia...poate chiar si ei

"sportul" nu se face pe strada...dar condusul sportiv NU inseamna competitie. In momentul cand nu este competitie...nu e sport....e condus sportiv nimeni nu precizeaza ca trebuie sa depasesti limita de viteza sau de decibeli...poti sa conduci sportiv si in limitele impuse de lege
morghen is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 12:32   #4635
ar88rol

Stage 3
 
ar88rol's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 123
Member of:
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
sa nu se inteleaga ca arat cu degetul pe cineva!!!
voi avea acelasi respect si consideratie pentru acei care isi "lucreaza" masina cu gust.
dupa spusele tale nu le "lucreaza" cu gust...
ar88rol is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -