Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-07, 15:05   #106
GJ 33 KOS

Stage 4
 
GJ 33 KOS's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 286
Member of:
[DACIA]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Quote:
Originally Posted by canny View Post
eu miam pus filtrul sport se aude frumos cum aspira, am remarcat ca merge mai prost ca inainte, tre sa reglez carburatorul si am mai obs ca nu mi se inchide capota la cum lam directionat eu
la mine s-a simtit ceva diferenta cu filtrul ala da cred ca mai trebuie modificata tubulatura. nu stiu da o sa incerc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00735.JPG
Views:	89
Size:	70.8 KB
ID:	270082  
GJ 33 KOS is offline   Reply With Quote
Old 25-06-07, 21:13   #107
absstrakt
VW Driver

Stage 5
 
absstrakt's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 693
Member of:
[VW]
[Racing Syndicate]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

cine imi poate aduce asa ceva? (pleoape si sus si jos) ..sau sa faca
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Cimg1133.jpg
Views:	84
Size:	52.1 KB
ID:	292994   Click image for larger version

Name:	VW_Passat_3BG_Maggy_99.jpg
Views:	91
Size:	177.8 KB
ID:	292995  
absstrakt is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 23:19   #108
ar 79 dix

Stage 5
 
ar 79 dix's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 646
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

dute la vale ca itzi face el!pleoape de care vrei tu!
ar 79 dix is offline   Reply With Quote
Old 26-08-07, 09:34   #109
f.intruder
BMW Driver

Stage 4
 
f.intruder's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 202
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Quote:
Originally Posted by WhiteRaven View Post
Eu crek o auzit de evacuare fortata.. acelasi efect se poate realiza cu mult mai multa usurinta prin eliminarea tobei intermediare .. chiar toata galeria mai recomandat se scoate performanta belea )) .. si supapele se simt .. mai usurate .. acuma in ce fel ..
"supapele se simt mai usurate" adica sau scapat de o grija
sau de stres?
f.intruder is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 10:58   #110
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

si prin eliminare de componente sau eliminare evacuare completa vei mai avea forta incepand de la 80000 rpm si la cuplu iti ramane sa visezi
canny is offline   Reply With Quote
Old 31-08-07, 20:24   #111
Norby89

Stage 5
 
Norby89's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,161
Member of:
[2 Roti]
[AirBrush]
[AUDI]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Quote:
Originally Posted by ar 79 dix View Post
dute la vale ca itzi face el!pleoape de care vrei tu!
sau la Hot-Tuning
Norby89 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 01:41   #112
oldschool_boy

Stage 5
 
oldschool_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 542
Member of:
[VW]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Urmeaza batalia suporterilor ?
oldschool_boy is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 09:28   #113
TEKIN

Stage 5
 
TEKIN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,048
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

si kid si hot lucreaza ca lumea...... am vazut acum o luna si ceva un golf facut de hot tuning arata superba....
TEKIN is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 15:23   #114
Norby89

Stage 5
 
Norby89's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,161
Member of:
[2 Roti]
[AirBrush]
[AUDI]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Quote:
Originally Posted by Andre3y View Post
MAI BINE LA VALE CA ARE EXPERIENTA MAI MULTA
io zic k amandoi lucreaza frumos si amandoi au pret deferit.oricum Hot-Tuning pana acuma a facut masini frumoase si o sa mai faca,dar masini facute de Kid-Tuning nu prea mai vad..sincer sa spun...sau ma insel?
Norby89 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 15:27   #115
Norby89

Stage 5
 
Norby89's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,161
Member of:
[2 Roti]
[AirBrush]
[AUDI]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Quote:
Originally Posted by Andre3y View Post
MAI BINE LA VALE CA ARE EXPERIENTA MAI MULTA
io zic k amandoi lucreaza frumos si amandoi au pret deferit.oricum Hot-Tuning pana acuma a facut masini frumoase si o sa mai faca,dar masini facute de Kid-Tuning nu prea mai vad..sincer sa spun...sau ma insel?si apropo Andre3y nu te mai baga in seama aiurea k poate n-ai dreptate...mai asteapta si tu sa cresti si dupa aceea mai dai cu parerea...
Norby89 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 15:34   #116
Norby89

Stage 5
 
Norby89's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,161
Member of:
[2 Roti]
[AirBrush]
[AUDI]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Quote:
Originally Posted by Andre3y View Post
MAI BINE LA VALE CA ARE EXPERIENTA MAI MULTA
te-ai gandit mult k sa ajungi la concluzia asta?uite poate o fi asa cum zici tu cu experienta....poate am zis..!,dar nu crezi k Vale lucra cam scump??si asa cum zice si Tekin..si eu am vazut masini faine facute la Hot-Tuning.btw eu la ei am facut-o si sincer sa spun imi place cum mi-a facut Loganu..(spoilere,praguri)
Norby89 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 07:07   #117
oldschool_boy

Stage 5
 
oldschool_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 542
Member of:
[VW]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Acuma,dupa mine faza sta cam asa:tot respectul pentru baietii astia.A fost frig sau cald,greu sau usor,ei au lucrat.NU e usor sa lucrezi cu oamenii si masinile lor.Mircea(HotTuning) a ramas acelasi tip de nota 10 cum a fost tot timpul,cu Vali insa...e altceva.Si mai e si problema preturilor,pusa mai sus.Cu cei de la Hot poti lucra,e...rezonabil.Kid Tuning insa are preturi uneori comparabile cu body-kit-urile originale,ceea ce mie mi-se pare o nerusinare,indiferent de munca.Nu pun in discutie aspectul tehnic,ca de exemplu aerodinamica,greutate sau altele.O fi vorba de prostia noastra ca romani,care credem din prima ca un pret din tara e obligat mai mic decit originalul,sau lipsa noastra de informatie legata de preturile reale...?Bunaoara,cel mai ieftin element de tuning exterior(mai degraba styling): pleoapele.Oricine stie ca le poate lua de la Vale sau Mircea cu cca 30 euro.Originale,Kamei,de plastic,costa 20. ...daca ma intelegeti!NU pun in discutie aici firme de genul DogTuning sau ceea ce face Criss.Mecanica e altceva,acolo nu merge dupa ureche,nu rezisti.Dar ce sa faci,asta e neamul,asta e marfa.Sa nu uitam,majoritatea masinilor "tunate","tunarite",chiar "tuningate"( ...da,am auzit si expresia asta) sint niste cotetzuri cu motoare mici,egal daca pe benzina sau motorina,la care primordial a fost consumul.Romanul NU face nici o deosebire intre TUNING si STYLING.Kid sau Hot sint firme de styling,daca le pot zice asa.Dog,de exemplu,e o firma de tuning.Respect pentru oricine isi modifica masina,sa nu ma intelegeti gresit.Orice nou pasionat e un castig in domeniul asta.Dar sint satul de masini facute de prost gust doar din motiv de fudulie sau aspirator de gagici.Intre noi fie vorba,domnilor colegi,gagicile stiu foarte bine diferenta intre o masina tare si o masina spoita sa para grozava.Dar deja devin mult prea offtopic.
Concluzie:aspectul e una,functionalitatea e alta,si raportul pret/calitate iarasi e complect altceva.Din punctul meu de vedere,nimeni din tara nu lucreaza destul de bine sau precis incat sa ma tenteze sa-i port "creatiile".Originalul e original.Mai pe romaneste,eu cind nu am bani,stau acasa.Viata are E-uri.
__________________
YMess: oldschool_boy_2
*0748484784*
LA ANUNTURI, RASPUNDETI PE PM, VA ROG!

Last edited by oldschool_boy; 02-09-07 at 07:09.
oldschool_boy is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 07:25   #118
oldschool_boy

Stage 5
 
oldschool_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 542
Member of:
[VW]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

***
PS:
Pentru cei mai...ironici de pe aici,NU vreau sa invat pe nimeni ce sa isi faca cu masina propie.Nimic nu ma indreptateste sa judec preferinele oamenilor,deci ceea ce am scris mai sus trebuie interpretat ca o parere personala,nu ca o indicatie.Nu imi arog NICI UN FEL de parere ultimativa sau chestii de genul asta.Sint doar un pasionat,cu o oarecare experienta,probabil neimportanta si nesemnificativa in cazul de fata.
oldschool_boy is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 08:55   #119
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Si in completare la cele de mai sus o chestie destul de ciudata si anormala- La un event avem masinile de la "tuning show" si in cealalta parte mai uitata de lume masinile care participa la curse, primele arata ca ramai cu gura cascata pe cand celelalte aspect normal fara prea multe modificari ext.

Presupun ca publicul in general crede ca pictatele si spoileritele daca ar trece si ele in partea cealalta la curse ar rupe tot la cum arata
__________________
criss is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 19:19   #120
tristan

Presedinte RACING SYNDICATE

Stage 5
 
tristan's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,358
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default Re: ce ar trebui sa modificam ??

Quote:
Originally Posted by oldschool_boy View Post
***
PS:
Pentru cei mai...ironici de pe aici,NU vreau sa invat pe nimeni ce sa isi faca cu masina propie.Nimic nu ma indreptateste sa judec preferinele oamenilor,deci ceea ce am scris mai sus trebuie interpretat ca o parere personala,nu ca o indicatie.Nu imi arog NICI UN FEL de parere ultimativa sau chestii de genul asta.Sint doar un pasionat,cu o oarecare experienta,probabil neimportanta si nesemnificativa in cazul de fata.
Eu zic sa faci sa itzi apara si varsta ca imediat sar copii pe tine
tristan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -