Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-07, 15:12   #2266
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Iertatzi-ma maestre...)...Daca sunt nou pe forum inseamna ca sunt varza,nu?Cei mai tari oameni dintre cei mai tari s-au adunat aici...La naiba...Acum am ajuns si eu la un stadiu in care credeam ca sunt apt pentru a ma alatura VOUA...Oh c'mon....Vechimea pe forum e = 0 din punctul meu de vedere in cazul asta...Nu inteleg ce relevantza are.E ca si cand eu v-as zice voua ca nu sunteti romani pentru ca habar nu avetzi sa scrietzi corect.Asta nu e deloc fair play ,nu?)...
Sa stii ca m-am uitat in urma si cu sigurantza predomina masinile made in Romania...Sau mi s-a parut?!...Nu am zis nicidecum ca sunt mai bun decat voi in tuning sau in nimic altceva...Numai mi-am dat cu parerea.Parerile mele nu ar tre sa deranjeze asa de mult sau sa conteze.Chiar si masinile pe care le aratati voi...ca fiind totally kitch...ei bine sa shtiti ca si la alea s-a muncit cu multa dragoste.Numai ca oamenii care le-au tunat in halul ala chiar isi iubesc masinile asa cum sunt.Acum eu ar tre sa nu ma iau de ei,numai pentru ca au muncit?Atata timp cat mie mi se pare ceva kitch am tot dreptul sa pun aici.Iar voi,ca buni oameni si fiintze intelegatoare,ar tre sa ziceti ceva de genul:"mie nu mi se pare deloc kitch" sau "ai dreptate" sau ce vreti voi.Dar nu sa puneti la indoiala kitch-ul in sine...
Este vorba de gusturi!!!!!!Tribalele din NFS nu sunt toate tari oricum...dar ce am pus aici mi se pare(observatzi ca am zis "mi" -> adika MIE!!!) kitch...ce e asa greu de inteles?!
Daca stiam ca imi fac dusmani exprimandu-mi parerea nush dak mai postam aici ...
Si inca ceva...daca masinile unora dintre voi imi par a avea elemente kich asta e...Chiar credeti ca toturor le plac masinile voastre 100%?Hai sa fim seriosi!!!!Si voi daca va uitati la nush ce masina TARE sigur ziceti:"aici as prefera sa fie asa"...etc etc...so ... este vorba de diversitate...le aveti cu masinile dar cu cuvintele nu va pricepeti deloc
va pup si va respect
p.s. Despre Tico-ul tau am zis de bine 100%...nush ce ai cu mine...iei apararea fratzilor...Masina ta zic ink 1 data: imi place...facuta cu gust...Dar altele nu sunt asa reusite...
__________________
I can do Google , me!!!

Last edited by dinteus; 12-08-07 at 15:16.
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 20:10   #2267
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 475
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

10 caractere
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCI1219.JPG
Views:	104
Size:	951.8 KB
ID:	321879  
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 20:16   #2268
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by dinteus View Post
1.Iertatzi-ma maestre...)...Daca sunt nou pe forum inseamna ca sunt varza,nu?

2.Cei mai tari oameni dintre cei mai tari s-au adunat aici...La naiba...Acum am ajuns si eu la un stadiu in care credeam ca sunt apt pentru a ma alatura VOUA...Oh c'mon....Vechimea pe forum e = 0 din punctul meu de vedere in cazul asta...Nu inteleg ce relevantza are.

3.E ca si cand eu v-as zice voua ca nu sunteti romani pentru ca habar nu avetzi sa scrietzi corect.Asta nu e deloc fair play ,nu?)...

4.Parerile mele nu ar tre sa deranjeze asa de mult sau sa conteze.

5.Daca stiam ca imi fac dusmani exprimandu-mi parerea nush dak mai postam aici ...

6.Si inca ceva...daca masinile unora dintre voi imi par a avea elemente kich asta e...Chiar credeti ca toturor le plac masinile voastre 100%?Hai sa fim seriosi!!!!Si voi daca va uitati la nush ce masina TARE sigur ziceti:"aici as prefera sa fie asa"...etc etc...so ... este vorba de diversitate...

7.p.s. Despre Tico-ul tau am zis de bine 100%...nush ce ai cu mine
1.Nu am vrut sa zic ca aia noi sunt varza, insa cei mai vechi au citit mai mult, asta e clar (citirea unui topic de 10 pagini inseamna sa pierzi 1-2 ore cel putin, chiar daca mai sari cate un post) - si am presupus ca nu ai citit tot topicul cu kitsch, poate nici macar nu ai vazut toate pozele...ma insel?

2.Sunt totusi niste etape care, odata parcurse, iti schimba partial conceptiile si poate ai vedea altfel matizul ala galben daca ai fi fost acolo cand s-a lucrat/montat bara fata etc...este totusi unul dintre cele mai reusite 4-5 matizuri din tara (mai sunt: unul negru, unul rosu, unu alb etc.) - dupa parerea mea. "Reusite" nu inseamna ca imi plac mie...inseamna ca plac multora.

3.Daca la mine te referi...sa stii ca eu scriu un post si-l recitesc CA SA NU FAC GRESELI DE TASTARE, iar in legatura cu corectitudinea gramaticala, imi place sa cred ca nu prea gresesc...insa daca ai semnalat vreo greseala gramaticala in textele mele, poti sa-mi atragi atentia, nu e cu suparare.

4.Nu ar trebui sa-l deranjeze decat pe proprietarul masinii pe nedrept criticate, iar noi cei care-i luam apararea nu o facem pentru ca are Daewoo sau pentru ca e din Oradea sau pentru ca e prieten cu noi (sincer, eu unul nici pe el nu-l cunosc, am vorbit doar pe forum si doar in "public"), ci pentru ca STIM ca masina nu e kitsch (faptul ca ne mai si place este ceva subiectiv, dar oricum asta nu face obiectul topicului).

5.Eu unul nu te consider dusman daca gresesti cu ceva aici, nu cred ca te-am jignit sau injurat sau mai stiu eu ce...insa esti nedrept, si asta nu e bine. Intra pe topicul matizului galben sa-i vezi masina. Spune ce nu-ti place, dar NU AICI, unde trebuie sa existe numai kitsch.

6.Iar sa-ti subliniez? Una e KITSCH si alta e NU-MI PLACE MIE. Vezi ca exista un topic intitulat "cea mai urata masina" unde toate parerile sunt subiective, nu exista acolo cam nici o masina despre care sa fi zis toata lumea "Da, e urata!" (poate doar Fiat Multipla ).

7.Multumesc, dar nu e vorba de asta. Chiar e o dovada in plus ca eu nu sunt subiectiv in cazul asta. Daca spuneai ca nu-ti place Tico nu saream in sus, e vorba de gusturi si oricum sunt multi carora nu le place.
Daca gasesti ceva ce consideri kitsch la masina mea, nu-ti sar in cap cand pui aici poza, numai SA AI DREPTATE! (si daca ai dreptate, o sa fac in asa fel incat sa ma conformez, pentru ca eu unul mi-am format gusturile si cunostintele in materie de auto AICI, pe forum, citind, intreband, primind aprecieri, sfaturi si critici obiective)

Cred ca e timpul sa terminam cu off-topicul.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 20:49   #2269
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Asta Crede Ca Vace Reclama La N...e Sofer Prost Ca Daca Lar Duce Capul Ar Face Bani De Pe Urma Dranbdului Care Il Are Pe Masina Postat
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 20:52   #2270
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 959
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

opel cu fata de...baracuda!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	kitsch opel.jpg
Views:	279
Size:	670.4 KB
ID:	321896  
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 20:56   #2271
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Asta Crede Ca Vace Reclama La N...e Sofer Prost Ca Daca Lar Duce Capul Ar Face Bani De Pe Urma Dranbdului Care Il Are Pe Masina Postat
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 21:00   #2272
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by john33exe View Post
opel cu fata de...baracuda!!!
ce vaca =))
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 21:06   #2273
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 959
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

he, he!!!!
era o tipa la volan, deci...ai nimerit-o!!!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 21:08   #2274
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

mi'am dat seama dupa numar )))
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 21:13   #2275
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 959
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

da, da!
daca avea "O" in loc de "A" era de-a dreptu'.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cow_400.jpg
Views:	162
Size:	136.3 KB
ID:	321915  
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 21:53   #2276
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by dinteus View Post
@SoundIdentity....Tie nu am sa iti dovedesc nimic...chiar nu ma intereseaza opiniile tale...Aici trebuia sa ne spunem opiniile in legatura cu kitch-ul...nu sa ne spunem opiniile in legatura cu opiniile altora,pentru ca asta faci tu...Daca ai 30 de ani si ai bagat bani intr-o masina,sau in 2 sau tu stii in cate asta nu te face mare maestru.Totusi,nu pun in discutie capacitatea ta de a tuna masini,sensibilitatea ta fatza de aceasta arta.
Este evident ca tie iti plac tribalele pe care si le lipesc multi pe masini.Ei bine,eu le consider kitch-oase.Imi pare rau ca am intrat in discutie cu tine,nu stiam ca iti sare tzandara asa de repede.Va cer iertare maestre ADY pentru ca v-atzi simtit atacat prin parerile mele referitoare la tribalele kitchoase...Va rog,daca exista cineva....acordati-mi si mie un curs,doua...de teorie...vreau sa invatz si eu cu adevarat ce e kitch-ul...
P.S. Am si eu multe stick-ere vechi...pentru cei interesati sa isi tuneze masina...
p.s. de p.s Mai e nevoie sa zic despre ultima Dacia k este foarte kitch?...
p.s. de p.s. de p.s. Am mai zis...daca e mashina straina nu inseamna k nu e kitch!!!!!Raspuns tot pt Sound....
copile!!nu imi pun mintea cu tine
1-la mana: nu sunt adeptul tribalelor abtibildelor si tralala lipiceoaselor....dar matizul este unui amic din oradea si ii iau apararea ca el nu stie unde ii este expusa masina in oprimul rand si ceea ce imi place de la departare este petele acelea non sens nebagand de seama ca sunt abtibilde...te intreb daca ar fi paint ar fi mai cooll???

2-la mana: cate masini am proiectat io si in cate am bagat bani si dealea habar nu ai si nu o sa fie treaba publica dar cei destepti ca tine doar voorbesc barfesc dar fara a sti unde e realitatea....

3-la mana chiar tu ziceai de parca ca nu ai bai sa iti iei o masina da????si iti pica si tie ceva cat sa o faci intr-un stadiu si o masinutza ieftina si vine unu ca tine si o baga la un asemenea topic de gunoi ce parere ai????nu te-ar supara???cum zicea si nea tico iti opui parerea pe topicul masini nu o arunci aici ca deja e kitch daca e aici nu???

daca ai zis ca ai cunostinte de ''arta''putem sa le punem la incercare'?
teorie ca practica ma gandesc ca te doboara...daca incepi o constructie de la a la z cu ce incepi?cele 3 pricipii de inceput??
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 00:31   #2277
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

ca sa nu mai fie controverse. nu se contesta munca depusa la matiz, si comparat cu multe masini cu pretentii la tuning, e inchegata, dar impresia care mi-o face mie este urmatoarea. o soparla din aia speriata, care se umfla in gusa cum vede un posibil pradator..
pentru un 800cmc arata mult prea agresiv. si la ce folosesc gaurile alea uriase din capota?, si gurile de aerisire din bara fata? la racirea imenselor frane...

ah, sa punem gauri pe unde nimerim de amorul artei cum se numeste? ca doar nu arta. gaurile alea imense mai mult strica aerodinamica masinii, dar neah, tre sa aparam munca omului.

e un termen mult mai potrivit pentru ea: RICE

in rest, e bine sa nu ajungem la replici personale...
__________________
citroen driver
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 02:43   #2278
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Pentru Sound.... : Multumesc TATA!!!(as in father!!!)....In primul rand atitudinea cu "copile" ma depaseste.Cum sa mai cred eu in mine cand imi reamintesti constant ca sunt copil--> am trait cu cativa ani mai putin decat tine-->there for am invatzat mai putine--> there for "u cul u rul"?)
Oricum...ideea e ca te respect pentru ceea ce esti...Era o zicala la un moment dat care spunea ca cele mai mari genii sunt acelea nedescoprite(nu va faceti probleme,nu fac referire nicidecum la mine)
@quick_5hifter-> Ma bucur ca gandesti matur si ai rabdare sa scrii atat de mult pentru unul ca mine(sincer vbind)...Si nu,nu ma refeream la tine cand vorbeam despre asa-zisele greseli gramaticale.Era vorba de o chestie generala,care nu se petrece neaparat aici,ci peste tot...

In legatura cu notiunea de "nu imi place mie"....pentru mine "nu imi place mie" = kitch...din punctul meu de vedere.
Si ca sa gasesc o masina kitch in totalitate imi este foarte greu.Probabil am preferat "munca" usoara,aceea de a "ataca" decat unele elemente de tuning,considerandu-le kitch.
Cu respect,succes!
p.s. O sa ma urasca cineva daca spun ca spatele Golf-ului "nu imi place mie",dar totusi nu consider ca e kitch,astfel dandu-va o mare ocazie de a remarca faptul ca ma contrazic foarte tare?!?!!!!!(dar nu imi pasa...nimeni nu e perfect)
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 07:19   #2279
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 959
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

nu stiam ca e toata familia pe forum...
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 10:12   #2280
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

s-a dus naibii topicu asta........poze mai multe vb mai putina daca s-ar putea ar fi perfect!
Sindrom is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -