Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 11-08-07, 14:35   #2251
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by Rasputin View Post
Saracu om cred ca are o problema.
si inca grave
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 17:53   #2252
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

De ce eshti nervos?)...Eu cred ca Cherokee ala nu e foarte kitch....si nici Mercedes-ul ala ...cel cu suspensie pneumatica...in nici un caz...dar nu e nevoie sa ne jignim...eshti arab?
__________________
I can do Google , me!!!
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 18:29   #2253
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by dinteus View Post
De ce eshti nervos?)...Eu cred ca Cherokee ala nu e foarte kitch....si nici Mercedes-ul ala ...cel cu suspensie pneumatica...in nici un caz...dar nu e nevoie sa ne jignim...eshti arab?
Mai omule, "nu e foarte kitsch" - asta e parerea ta! Parerea mea si a multora e ca nu e kitsch deloc, iar masina nu are ce cauta pe topicul asta, ca si matizul galben, honda verde si multe alte "scapari" de-ale voastre...nu poti sa pui o poza aici ca sa rada toti ... cunoscatorii (pentru ca daca ai pus poza aici, sigur se trezesc vreo 2-3 sa rada, ca sa te simti si tu bine ca ai pus poza si are cin'sa rada...) si pe urma sa stai sa te gandesti daca era intr-adevar kitsch sau doar NU-TI PLACE TIE...
GANDESTE INAINTE ! altfel intr-o buna zi o sa te trezesti ca pune cineva poza cu masina ta, care poate nu e kitsch, dar "cunoscatorii" trebuie sa butoneze (ca altfel nu se poate) si n-o sa-ti convina deloc...
In caz ca nu s-a inteles mai sus (si in ciuda faptului ca am zis ca nu mai scriu aici, dar vreau sa salvez padurea de uscaturi) - GANDITI INAINTE SA PUNETI O POZA, CA POATE NU E KITSCH !
In caz ca nu stiti ce inseamna kitsch, inainte sa atingeti tastatura pe acest topic, CITITI DEFINITIA DIN DEX-ONLINE !

Stii de ce e SoundIdentity nervos? Pentru ca are de ce! Este unul dintre cei care au un cuvant greu de spus in tuning-ul din Romania, prin multiplele prezente la saloane tuning cu masina lui ...asta inca dinainte ca 50%, poate mult mai multi dintre userii de pe forum, sa fi auzit macar de tuning si ca sa nu-ti faci idei ca-i iau apararea cu vreun motiv, iti zic dinainte ca nu-l cunosc, nici macar nu l-am vazut vreodata (ii stiu doar masinile) si nici n-am nici un interes sa-i tin partea, insa are perfecta dreptate cand se ia de voi!

PS: cea mai mare gafa ati facut-o cu Hyundai-ul ala....adica un juriu intreg din Ungaria zice "OK" de 2 ori (2 cupe) si va treziti voi: "A, pai asta e kitsch, pentru ca mie nu-mi place!"
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 11-08-07 at 18:32.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 18:33   #2254
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

)))).....Mie mi se pare total ciudat ca o luatzi razna)))Adica...va spun!!!!!TRIBALELE SUNT KITCH!!!!!!!!Ce e asa greu de inteles?Poate ca el le are cu masinile,iar eu le am cu arta...Cele doua nu ar tre sa se intalneasca undeva?La un moment dat este o arta,nu?Si cu Cherokee nu am nimic...si masinile alea cu tribale pe ele nu sunt neaparat kitch...dar au kitch-uri pe ele...pune poza cu masina ta si iti zic in fatza daca mi se pare kitch ,no problemo...si daca masina mea ti se pare kitch nici aici nu e nici o problema...este parerea ta...opinia ta,No problemo...hai sa ne certam pentru niste autocolante facute in fatza blocului,vretzi!?
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 18:34   #2255
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post

Stii de ce e SoundIdentity nervos? Pentru ca are de ce! Este unul dintre cei care au un cuvant greu de spus in tuning-ul din Romania, prin multiplele prezente la saloane tuning cu masina lui ...asta inca dinainte ca 50%, poate mult mai multi dintre userii de pe forum, sa fi auzit macar de tuning si ca sa nu-ti faci idei ca-i iau apararea cu vreun motiv, iti zic dinainte ca nu-l cunosc, nici macar nu l-am vazut vreodata (ii stiu doar masinile) si nici n-am nici un interes sa-i tin partea, insa are perfecta dreptate cand se ia de voi!

Si pentru aia nu poate vorbi ca un om la 30 de ani? Trebuie sa foloseasca tot limbajul unui gunoier? E un forum, fiecare are o idee, o parere, ceva de spus. Daca nu ma comformez cu ideile lui nustiu care, nu inseamna ca trebuie sa fii facut in toate felurile .
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 21:45   #2256
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
Si pentru aia nu poate vorbi ca un om la 30 de ani? Trebuie sa foloseasca tot limbajul unui gunoier? E un forum, fiecare are o idee, o parere, ceva de spus. Daca nu ma comformez cu ideile lui nustiu care, nu inseamna ca trebuie sa fii facut in toate felurile .
deci!!!pai mah omule...vorbesc finutz ca nu vreau sa fiu trantor de tastatura dar cand pe un asemenea topic de kitch cum ii ziceti voi puneti masini adevarate pai scuza-ma sunteti analfaabeti in domeniu...daciile si lazile alea sunt ok pe acest topic dar masinile aqra\besti sunt cool mult prea cool ...si daca ai stii ce forja au astea in el io de ex am vazut clipuri cu indemanare cu asemea masini si nu iti vine sa crezi ce pot si soferi si masinile ......

ptr dinteus:Poate ca el le are cu masinile,iar eu le am cu arta...Cele doua nu ar tre sa se intalneasca undeva?La un moment dat este o arta,nu?....aici la spusele astea am si io o intrebare::ce arta ai tu??ce ai creat vreodata de laudat apreciat???sau de premiat ce ai construit???is curios la ceea cu ce te pronunti....hai baga..

[/B]
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 22:06   #2257
sandrin

Stage 5
 
sandrin's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,303
Member of:
[SEAT]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

1 bucata autovehicul kitch
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	med_gallery_75839_6_357872.jpg
Views:	176
Size:	49.5 KB
ID:	321357  
sandrin is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 23:57   #2258
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

intradevar asta e chiar kitch
central is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 01:52   #2259
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

@SoundIdentity....Tie nu am sa iti dovedesc nimic...chiar nu ma intereseaza opiniile tale...Aici trebuia sa ne spunem opiniile in legatura cu kitch-ul...nu sa ne spunem opiniile in legatura cu opiniile altora,pentru ca asta faci tu...Daca ai 30 de ani si ai bagat bani intr-o masina,sau in 2 sau tu stii in cate asta nu te face mare maestru.Totusi,nu pun in discutie capacitatea ta de a tuna masini,sensibilitatea ta fatza de aceasta arta.
Este evident ca tie iti plac tribalele pe care si le lipesc multi pe masini.Ei bine,eu le consider kitch-oase.Imi pare rau ca am intrat in discutie cu tine,nu stiam ca iti sare tzandara asa de repede.Va cer iertare maestre ADY pentru ca v-atzi simtit atacat prin parerile mele referitoare la tribalele kitchoase...Va rog,daca exista cineva....acordati-mi si mie un curs,doua...de teorie...vreau sa invatz si eu cu adevarat ce e kitch-ul...
P.S. Am si eu multe stick-ere vechi...pentru cei interesati sa isi tuneze masina...
p.s. de p.s Mai e nevoie sa zic despre ultima Dacia k este foarte kitch?...
p.s. de p.s. de p.s. Am mai zis...daca e mashina straina nu inseamna k nu e kitch!!!!!Raspuns tot pt Sound....

Last edited by dinteus; 12-08-07 at 01:55.
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 02:00   #2260
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

ups...pare rau ca ti-am zis Ady...toti gresim...aveam ceva in ochi in momentul ala...Nu inteleg de ce nimeni nu poate sa faca ceva fara a se simtii cu musca pe caciula...imi dau seama ca poate am atacat masinile unora dintre voi sau ale prietenilor ...dar asta e...este parerea mea.Ma bucur ca sunteti foarte miscatzi de ea:P...Inca imi place topicul asta...
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 03:25   #2261
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
... Trebuie sa foloseasca tot limbajul unui gunoier? E un forum, fiecare are o idee, o parere, ceva de spus. Daca nu ma comformez cu ideile lui nustiu care, nu inseamna ca trebuie sa fii facut in toate felurile .
1. Ai ceva anume cu gunoierii? Ii asociezi cu notiunea de mahalagiu sau golan? Nu de alta, dar cunosc un gunoier care nu injura si in plus faci anumite discriminari pe un forum public...
2. Ca sa-ti dai cu parerea aici (nu ma refer strict la tine) trebuie sa stii foarte bine ce inseamna kitsch...stiu si eu o masina extraordinara care are numai piese aftermarket pe ea, motor de 5 ori mai capabil decat cel original, un aspect deosebit, investitie de muuuulte mii de euro, dotata cu tot ce-i trebuie si chiar mai mult, insa omului ii plac foarte mult (sau le considera utile) aripioarele alea de stergatoare...asta in opinia mea inseamna kitsch, insa nu pot spune despre masina ca e kitsch din cauza asta....nimeni nu poate.
Mai stiu o masina de asemenea impecabila, care a venit din fabrica cu un motor arhi-suficient, a fost restilizata interior-exterior, arata impecabil (dovada -> a fost aleasa masina reprezentativa intr-un concurs de tuning pentru un anume oras), iar omului ii plac literele "kanji" sau cum dracu le zice...pe alea si eu le consider kitsch, insa daca pun poza cu masina, de asemenea nimeni nu poate sa spuna ca e kitsch din cauza unei litere...
Sa mai continui? Am sute de exemple de genul asta!

Insa noi, dupa parerea mea, ar trebui sa punem aici masini care nu au altceva decat kitsch pe ele sau masini pe care predomina kitsch-ul (sau masini care se dau ceea ce nu sunt, cum ar fi emblemele M3 & stuff)

@dinteus: generalizezi....nu toate tribalele sunt kitsch, te-ai saturat tu de taxi-uri poate, cu flacarile lor viu colorate...aia e altceva...
De asemenea nimeni n-a zis ca numai daciile sunt kitsch, insa la noi cele mai multe masini kitsch-oase sunt Daciile, este clar.
PS: nu iti stiu masina, nu stiu daca e kitsch sau nu, mai sus am dat doar un exemplu (ca ai putea sa-ti vezi masina aici...vezi exemplul cu Nova de curse - "ha-ha-ha!" si parerile "avizate" care au urmat...)

Deci? cum ramane? va bateti joc de topic in continuare sau "comandam" un poll ca sa delimitam kitsch fata de non-kitsch? De fapt un post-tutorial ar fi excelent...sau mai multe.

Last edited by quick_5hifter; 12-08-07 at 03:28.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 03:44   #2262
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Sincer sa fiu...nici nu am masina...nu ma deranjeaza sa fiu sincer...si nu stiu daca e asa o rusine ca nu am masina...imi doresc dar nu am bani...ce pot sa fac...astept ca mai toata lumea anul viitor...si anul viitor poate o sa il astept tot asa...pe urmatorul...In legatura cu tribalele...nu stiu daca flacarile sunt tribale...no offence.Mie mi se pare ok sa punem aici anumite masini care per total nu sunt kitch,dar au elemente pe care le consideram kitch,precizand ce elemente ni se par kitch. Ce zici de asta?Adica...am pus niste masini la un moment dat...luate de la vanzari.Cred ca am enervat ceva oameni cu ele.Acolo am precizat ce mi se pare kitch . Nu mi se pare aiurea ca altii nu au fost de acord cu mine. Asta da dovada ca si eu, si ei...avem personalitate
Iar lucrul asta cu personalitatea(identitatea bla bla) este foarte bun...
Asa ca ..zic eu...hai sa nu ne mai certam si sa spunem exact ce ni se pare kitch pe o masina...
De ce nu apare Opel Calibra pe aici?La mine in oras sunt multe cam aiurea da' nu le prind...
Succes!!
p.s. Sper ca disputa (nervoasa) este aplanata sau cel putin pe punctul de a se aplana si putem continua cu masinile...
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 08:03   #2263
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Exclamation Re: Kitch Tuning .... part 2

[QUOTE=SoundIdentity;1041718][B]deci!!!pai mah omule...vorbesc finutz ca nu vreau sa fiu trantor de tastatura dar cand pe un asemenea topic de kitch cum ii ziceti voi puneti masini adevarate pai scuza-ma sunteti analfaabeti in domeniu...daciile si lazile alea sunt ok pe acest topic dar masinile aqra\besti sunt cool mult prea cool ...si daca ai stii ce forja au astea in el io de ex am vazut clipuri cu indemanare cu asemea masini si nu iti vine sa crezi ce pot si soferi si masinile ......


te felicit pentru rabdarea cu care ai scris ultimile posturi.....mie mi-e lene sa-i mai critic ca zic ca sunt nebun....asa ii las in pace sa rada lumea de ei.....hai norok!
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 11:30   #2264
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Pai si tot nu vrea nimeni sa puna kitch-uri???Va e frica sa punetzi altceva decat Dacia? ...Vreau sa vad kitch!!!
p.s. "SOFERII"!!! si multe altele bla bla...
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 12:10   #2265
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by dinteus View Post
...In legatura cu tribalele...nu stiu daca flacarile sunt tribale...no offence...
Aaa, scuze, nu mi-am facut temele la NFS, pentru mine sunt toate STICKERE si atat, foarte putini dau banii sa faca formele din vopsea.

Daca vrei sa vezi kitsch, ia-o de la inceputul thread-ului, o sa vezi mai mult decat te-astepti.

PS:Nu e vorba numai ca superi unii colegi fara sa fie cazul, deh, te vor intelege ei, tu esti mai vechi pe forum si ai mai multa experienta in tuning&styling auto decat ei.
Probabil esti ocupat rau de tot daca n-ai vazut decat Dacii pe topic...cum te-ai uitat, din 10 in 10 pagini? In fine...1000 de vorbe nu fac un ban...sper sa va reveniti din euforia inventarii de kitsch si sa va cuprinda febra vanatorii de kitsch adevarat
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -