Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum cotati masina?
este extraordinara 132 35.01%
e frumosa intr-adevar 99 26.26%
e reusita 55 14.59%
merge 48 12.73%
kitch, nu m-as sui la volan 43 11.41%
Voters: 377. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-05, 12:40   #31
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

N-am zis eu ca nu e superba CTL-u.
Dar GAj-u are acel ceva...ce parca CTl-u nu il are.E mult prea ingrijita, pare o masina numai de ssalon.Cat despre rugina de la GAJ, eu nu am vazut-o...eleronul zbarnaia de la cei peste 1000 de watti, plus ca masina a venit pe rotile ei de la Oradea,avea usile alea tari de tot, kit exterior peste ctl, jenti peste ctl, sunet peste ctl, numai interiorul foarte impopotonat al ctl-ului era peste GAJ, dupa anumite pareri...
NU spun eu ca nu e ctl-u frumoasa, dar mie tot mai mult imi place GAJ-u.
daca as avea de laes intre cele 2 , as alege GAJ-u, fara sa sa stau prea mult pe ganduri.De aceea am zis ca as alege-o in detrimentul oricarei alte masini.Pus ca nu s-au bagat in ele sume comparabile...
Deh, poate isi face GAJ-u si calibra turbo...si atunci , cine ste, poate aia o sa si arate bine, si are si motor...
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 13:25   #32
NSL_Cosmin

Stage 3
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 109
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

daca nu era cazul sa-i dea alta culoare adica sa schimbe verdele care-l avea inainte cu acest portocaliu era si mai BMW.
Un plus pentru eleron ptr. ca din cate stiu eu e si functional .
S-ar fi incadrat mult mai bine si ar fi fost mult mai estetic sa fie doua evacuari.
Alt plus pentru ceasurile montate pentru ca-i sunt intradevar de folos si nu sunt puse de forma.
Ca si concluzie personala: BMW indulcit(dar nu si cumintit) de aceasta culoare portocalie
__________________
The Devil is my copilot !!!
NSL_Cosmin is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 16:49   #33
Robert_V6

Stage 5
 
Robert_V6's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,528
Default

super masinutza! merita sa castige premiul cel mare!
Robert_V6 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 16:58   #34
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default

interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 17:03   #35
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 17:11   #36
Vyruss
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Vyruss's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 477
Member of:
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default

Cunosc masina de cand era verde, shi chiar imi place. Nu prea am nimik de comentat. Imi este foarte greu sa-i gasesc un defect. Poate doar interiorul prea incarcat, dar nici aici nu este facut cu prost gust.
__________________
In rezerva
Vyruss is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 17:32   #37
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.
cum vb sa ma aflu in treaba ?? Si daca sunt functionale..are logica ?? Atrage atentzia soferului ,mie mi se par kitch curat..nu era mai logic sa`si puna un monitor si sa aiba toate functiile ceasurilor incorporate ?? gen WCC ?? !! think about it.. cum era in Celica aia alba (parca..)
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 18:17   #38
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DonHacker\"
interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot
Cu bani pe care ia investit catalin in masina aia cred pustiule de 15 ani ca iti iei 2 mii de biciclete !
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 18:20   #39
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default :))

esti chiar terminat......ceasulire alea indica turatiile motorului presiune din kompresor .......temperatura apei .temperatura uleiului......s.m.d asa ca tu ratatule numai vb despre masina unui om care a investit in ea 50 de mii de E atata timp cat tu mergi cu bicicleta ! cu bicicleta !
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 18:27   #40
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.
Lasa-l, Feghea, s-o dea inainte pana trece de la scuter la motor
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 19:02   #41
Robert_V6

Stage 5
 
Robert_V6's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,528
Default

un cesulet din ala e mai scump ca bicicleta lu Pustiu! sunt 150$ bucata(stiu din surse sigure)
Robert_V6 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 21:46   #42
DJ e-Jay
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 4
 
DJ e-Jay's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 215
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

Masina sta cam slab in la sonorizare !
Un singur subwofer ? Cu un singur difuzor ? Mergea mai mult !
Si ce m-i s-a parut cel mai nasol erau filtrele alea din usi !
Ce naiba erau beculetele ale, zici ca era pom de craciun !
Si sa nu mai zic de luminile de sub masina ! Pom de craciun de-a binelea !!!
__________________
Drive fast or die trying ! PH 41 RED
DJ e-Jay is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 22:39   #43
Robert_V6

Stage 5
 
Robert_V6's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,528
Default

DJ e-Jay - esti varza rau, mai bine stai acasa si invata! filtrele alea sunt filtre harmankardon-cand o sa ai tu asa ceva pe dacie sa comentezi!
Robert_V6 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 22:48   #44
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default Re: :))

Quote:
Originally Posted by \"Turbo110\"
esti chiar terminat......ceasulire alea indica turatiile motorului presiune din kompresor .......temperatura apei .temperatura uleiului......s.m.d asa ca tu ratatule numai vb despre masina unui om care a investit in ea 50 de mii de E atata timp cat tu mergi cu bicicleta ! cu bicicleta !
ba dobitocule ca deja ma enervezi..u ejti prost ? u ai vazut ce am scris eu in posturile de mai sus ?? da` ce ma intereseaza pe mine cat costa un ceas d`ala ? voi suntetzi tzarani prosti..numa` la pretz va uitatzi..eu am zis ca nu este normal sa aiba atatea ceasuri deoarece ii distrage atentzia la sofer !!!! u chiar ca esti prost !! ce te mananca pe tine cu ce merg eu?? vezi ca iara esti prost..macar Gabi e informat..acu is cu o treapta mai sus la scuter !!

p.s.100% postul acesta va fi sters..rog sa fie lasat pana il va citi Turbo110 !!
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 22:56   #45
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Aloooooooooo !!! Nea' Mistretu' de servici, iar pleci pe tarla? Iar prinzi fluturi cu borcanu'?

Tu nu realizezi cat de infantil esti ? Nu-ti dai seama ca iar te apropii de marginea prapastiei ? Bai copile, eu nu stiu cine-ti da tie acces la net, da' mare prostie face.

Iti dau un sfat: ia un Magnum si trage-ti 2 gloante-n cap - 1 in parietal si 1 in occipital.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -