| CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau |
22-05-09, 21:03
|
#1
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Jante aurii pe Forester
Vreau si eu o parere.Daca se poate.Vreau sa pun niste jante de pe impreza 2003 pe forester.problema e ca jantele sunt aurii si masina gri inchis,spre negru.Merge?Multi mi*au zis "ca*i tiganie",dar mie nu mi se pare ca-i asa de rau.faza e ca omu e la Bucuresti si nu vreau sa ma duc degeaba pana acolo.am pus masina si jantele...vreau o parere,fara mistouri.pe bune.
multumesc!
__________________
|
|
|
22-05-09, 22:19
|
#2
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Re: Jante aurii pe Forester
Nimeni nu vrea sa zica?Naubadi uan tu help mi?
|
|
|
23-05-09, 12:29
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,411
Member of: [DACIA] [2 Roti]
|
Re: Jante aurii pe Forester
Nu cred ca o sa fie tiganie, roaga pe cineva sa iti faca virtual tuning sa vezi
|
|
|
23-05-09, 14:13
|
#4
|
|
Skoda Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of: [SKODA]
|
Re: Jante aurii pe Forester
eu zic ca o sa arate bine merita incercat. nu e tiganie
|
|
|
23-05-09, 14:33
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 607
Member of: [Competitor CNCA]
|
Re: Jante aurii pe Forester
"Multi"?
Probabil ca nu au habar dar subaru si jantele gold fac pereche buna
Sfatul meu este sa le iei
|
|
|
23-05-09, 14:49
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [Anonymous Motorsport ] [FOTO] [4Rally]
|
Re: Jante aurii pe Forester
Daca nu ma insel pe Forester WRX STi s-au pus jante aurii.
Eu zic sa le pui , in cel mai rau caz poate sa nu iti placa tie dar tiganie in nici un caz nu e
|
|
|
23-05-09, 16:40
|
#7
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Re: Jante aurii pe Forester
merci mult...sa vedem daca le mai are...
|
|
|
23-05-09, 18:47
|
#8
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Re: Jante aurii pe Forester
Caty ghinion sa ai frateee...le*a vandut ieri!  
ca sa nu mai zic ca erau 400 euro cu gume cu tot...pomana
da,daca nu eram hotarat........................................... .mor de oftica!
|
|
|
24-05-09, 14:03
|
#9
|
|
Observator 4tuning
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,704
Member of: [Observator 4tuning] [Virtual Tuning 3D] [Virtual Tuning] [Echipa de sprijin] [Nissan]
|
Re: Jante aurii pe Forester
eee...alta data sa iti fie invatatura de minte si sa te hotatrasti pe moment
|
|
|
24-05-09, 15:34
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2004
Posts: 711
|
Re: Jante aurii pe Forester
sper sa fie de ajutor:P  poate ma gasesti si altele  stiam si eu de jantele alea  cred ca sunte cele ale lui mihai...cu sti u
|
|
|
24-05-09, 18:25
|
#11
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Re: Jante aurii pe Forester
a lu mihai erau,si avea anuntul postat de vreo 2 saptamani pe forumul subaru.si eu l-am vazut tarziu,saptamana trecuta la inceput,dar am stat ceva sa ma gandesc am cerut pareri de la prieteni si mi s-a zis ca "stau mai bine pe impreza"ok,atunci v-am intrebat pe voi si uite-asa,sambata l-am sunat si omu le daduse de vineri.n-a fost sa fie.daca cumva are cineva de vanzare asa ceva,sunt amator  dar sa nu se arunce nici la pret.nu ma intereseaza sa fie noi,prefer SH dar sa arate bine,si sa fie de 17...18 cred ca e prea mult.
va multumesc!
|
|
|
30-05-09, 23:23
|
#12
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Re: Jante aurii pe Forester
he he he...mi-am luat jante.sper sa le montez maine,daca nu luni.pun poze...abia astept sa le pun.de fapt le-am pus cand le-am luat cu niste gume de 225/50R17 si imi atingea de amortizor la rotile din spate.o sa pun 220 sau 215 in cel mai nasol caz...
|
|
|
31-05-09, 07:32
|
#13
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
|
Re: Jante aurii pe Forester
Fa-le BICOLOR !
Cu alte cuvinte, nu acea vopsea metalizata ci trage-le la pīsla īn asa fel īncīt aluminiul sa luceasca ca nichelat. Nervurile de baza, acele V-uri, (vezi marcajul cu rosu īn poza) suprafetzele exterioare vizibile trage-le īn GOLD PLATET, folie de aur pur de 24 k.
Dupa ce ai terminat treaba sigileaza lucrarea cu lac transparent special pt. jenti, vreo 5 straturi, ca toata povestea sa fie protejata īmpotriva zgīrieturilor de rulaj.
Last edited by CyberCSX; 31-05-09 at 07:35.
|
|
|
31-05-09, 21:17
|
#14
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Re: Jante aurii pe Forester
foarte tare.nu fac asta.niciodata.
daca tie ti se pare misto...ok,da mie nu mi se pare!
o sa pun maine o poza.2,cu masina.mie-mi place,doar ca am pus 225/45R17,deci au talonul mai mic de 45,si acum sunt mai mici decat cele pe 16 care le aveam inainte.nu cu mult,dar se cunoaste...
|
|
|
01-06-09, 20:17
|
#15
|
Stage 2
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of: [SUBARU]
|
Re: Jante aurii pe Forester
|
|
|
|
|