Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Jante aurii pe Forester (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/125035-jante-aurii-forester.html)

big_fat_pig 22-05-09 21:03

Jante aurii pe Forester
 
2 Attachment(s)
Vreau si eu o parere.Daca se poate.Vreau sa pun niste jante de pe impreza 2003 pe forester.problema e ca jantele sunt aurii si masina gri inchis,spre negru.Merge?Multi mi*au zis "ca*i tiganie",dar mie nu mi se pare ca-i asa de rau.faza e ca omu e la Bucuresti si nu vreau sa ma duc degeaba pana acolo.am pus masina si jantele...vreau o parere,fara mistouri.pe bune.
multumesc!

big_fat_pig 22-05-09 22:19

Re: Jante aurii pe Forester
 
Nimeni nu vrea sa zica?Naubadi uan tu help mi?

quick_silver2 23-05-09 12:29

Re: Jante aurii pe Forester
 
Nu cred ca o sa fie tiganie, roaga pe cineva sa iti faca virtual tuning sa vezi

central 23-05-09 14:13

Re: Jante aurii pe Forester
 
eu zic ca o sa arate bine merita incercat. nu e tiganie

TAZ 23-05-09 14:33

Re: Jante aurii pe Forester
 
"Multi"?
Probabil ca nu au habar dar subaru si jantele gold fac pereche buna
Sfatul meu este sa le iei

shantzu 23-05-09 14:49

Re: Jante aurii pe Forester
 
Daca nu ma insel pe Forester WRX STi s-au pus jante aurii.
Eu zic sa le pui , in cel mai rau caz poate sa nu iti placa tie dar tiganie in nici un caz nu e :)

big_fat_pig 23-05-09 16:40

Re: Jante aurii pe Forester
 
merci mult...sa vedem daca le mai are...:D

big_fat_pig 23-05-09 18:47

Re: Jante aurii pe Forester
 
Caty ghinion sa ai frateee...le*a vandut ieri!:x:cry:
ca sa nu mai zic ca erau 400 euro cu gume cu tot...pomana
da,daca nu eram hotarat........................................... .mor de oftica!

frost_dani 24-05-09 14:03

Re: Jante aurii pe Forester
 
eee...alta data sa iti fie invatatura de minte si sa te hotatrasti pe moment ;)

yamahaer1cip 24-05-09 15:34

Re: Jante aurii pe Forester
 
7 Attachment(s)
sper sa fie de ajutor:P:Dpoate ma gasesti si altele:Dstiam si eu de jantele alea:(cred ca sunte cele ale lui mihai...cu sti u

big_fat_pig 24-05-09 18:25

Re: Jante aurii pe Forester
 
a lu mihai erau,si avea anuntul postat de vreo 2 saptamani pe forumul subaru.si eu l-am vazut tarziu,saptamana trecuta la inceput,dar am stat ceva sa ma gandesc am cerut pareri de la prieteni si mi s-a zis ca "stau mai bine pe impreza"ok,atunci v-am intrebat pe voi si uite-asa,sambata l-am sunat si omu le daduse de vineri.n-a fost sa fie.daca cumva are cineva de vanzare asa ceva,sunt amator :D dar sa nu se arunce nici la pret.nu ma intereseaza sa fie noi,prefer SH dar sa arate bine,si sa fie de 17...18 cred ca e prea mult.
va multumesc!

big_fat_pig 30-05-09 23:23

Re: Jante aurii pe Forester
 
he he he...mi-am luat jante.sper sa le montez maine,daca nu luni.pun poze...abia astept sa le pun.de fapt le-am pus cand le-am luat cu niste gume de 225/50R17 si imi atingea de amortizor la rotile din spate.o sa pun 220 sau 215 in cel mai nasol caz...

CyberCSX 31-05-09 07:32

Re: Jante aurii pe Forester
 
1 Attachment(s)
Fa-le BICOLOR !

Cu alte cuvinte, nu acea vopsea metalizata ci trage-le la pīsla īn asa fel īncīt aluminiul sa luceasca ca nichelat. Nervurile de baza, acele V-uri, (vezi marcajul cu rosu īn poza) suprafetzele exterioare vizibile trage-le īn GOLD PLATET, folie de aur pur de 24 k.

Dupa ce ai terminat treaba sigileaza lucrarea cu lac transparent special pt. jenti, vreo 5 straturi, ca toata povestea sa fie protejata īmpotriva zgīrieturilor de rulaj.

big_fat_pig 31-05-09 21:17

Re: Jante aurii pe Forester
 
foarte tare.nu fac asta.niciodata.
daca tie ti se pare misto...ok,da mie nu mi se pare!
o sa pun maine o poza.2,cu masina.mie-mi place,doar ca am pus 225/45R17,deci au talonul mai mic de 45,si acum sunt mai mici decat cele pe 16 care le aveam inainte.nu cu mult,dar se cunoaste...

big_fat_pig 01-06-09 20:17

Re: Jante aurii pe Forester
 
3 Attachment(s)
poze....e,cum e?


All times are GMT +2. The time now is 07:55.

- Copyright 2026 4Tuning