Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-06, 23:30   #721
w00p

Stage 4
 
w00p's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 194
Default

mah, bine ca aveti voi masini mai tari, unii poate nu-si permit o masina mai buna, si incearca sa o faca pe cea care o are sa arate putin mai deosebit, ce alt kit mai este de dacie inafara de cel GTI??? daca omului ii place poate sa si-o faca si pom de craciun, cat despre dungi si eu am avut si dadeau foarte bine, nu stiu ce tot nu va convine voua, iar u sprinter nu cred ca tre sa comentezi ceva ca nici nu ai masina !!!

si pentru S|1V3R e valabila aceeasi chestie, ia-te de mana cu sprinter, luativa o masina, bagati numa gaz in ea (din banii vostrii produsi de voi, nu de la taticu) si apoi sa vedem ce bani de modificari mai aveti, si in functie de asta, sa vedem si noi daca mai sunteti pusi pe caterinca.
la varsta voastra ar trebui sa stati pe site la cartoon network sau la fox kids .....
voi credeti ca un tuning de firma il faci asa... cu cateva milioane, sa va spuna ZOZ, TUN, sau Andr3i (RAI) cati bani au bagat in masini ca sa arate asa...... zeci de milioane, pe langa cheltuielile zilnice

iar dak nu aveti varsta pe care a-ti trecut-o pe site, asta e cu totu o alta poveste
__________________
BC 84 NAC

Last edited by aleks; 27-10-06 at 10:20.
w00p is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 00:07   #722
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: kitch tuning din bacau

Omule daca as avea o dacie ... nu as face o asa ...!!! in nici un caz ... prefer sa dea rugina in ea decat sa o fac cu praguri gti si alte prostii de genu ... si da.. am varsta de 15 ani ... si produc bani nu stau pe banii lu taticu
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 00:49   #723
Acc3l3ratoR
Oltcit Driver

Stage 5
 
Acc3l3ratoR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,528
Member of:
[Oltcit]
[Honda]
Default Re: kitch tuning din bacau

Uite pe cineva care pune punctul pe "I"....
Brava ...w00p... ...
Acc3l3ratoR is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 00:51   #724
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: kitch tuning din bacau

frate... fiecare a plecat de undeva... nu? daca pleci de la 13 ani... sau io stiu ce varsta...
mertan is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 09:19   #725
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: kitch tuning din bacau

Quote:
Originally Posted by w00p View Post
si pentru S|1V3R e valabila aceeasi chestie, ia-te de mana cu sprinter, luativa o masina, bagati numa gaz in ea (din banii vostrii produsi de voi, nu de la taticu) si apoi sa vedem ce bani de modificari mai aveti, si in functie de asta, sa vedem si noi daca mai sunteti pusi pe caterinca.
la varsta voastra ar trebui sa stati pe site la cartoon network sau la fox kids .....
voi credeti ca un tuning de firma il faci asa... cu cateva milioane, sa va spuna ZOZ, TUN, sau Andr3i (RAI) cati bani au bagat in masini ca sa arate asa...... zeci de milioane, pe langa cheltuielile zilnice

iar dak nu aveti varsta pe care a-ti trecut-o pe site, asta e cu totu o alta poveste
Nu o lua in nume de rau la ce-am zis...dacia 1310 berlina arata bine cu "body kit" GTI ...chestie e ca ala de care am zis[si mai bine taceam] avea masina intr-o culoare iar pragurile si bara fata-spate albe...spoilerul la fel...si eu cred ca arata hidos asa...
P.S.:Stiu ca pt a face o masina cum are ZOZ,TUN sau Andr3i trebuie sa bagi multi bani ...dar stiu ca si cu putini bani poti face ceva simplu si de bun gust
P.P.S.:Nu am tata sau mama cu nu stiu ce functie care atunci cand o sa iau carnetul sa imi dea bani sa-mi iau masina nu stiu de care si sa o mai si fac cum vreau
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 27-10-06, 10:23   #726
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: kitch tuning din bacau

sunt dacii reusit facute si cu mai putini bani, iar kitul asa zis "gti" nu e singurul, asta e cel mai usor de pus pe masina pt k e plin in bazare si targuri de el...
uite, intram la sectiune la dacia, si avem suficiente exemple de masini facute cu bun gust si fara bani grei...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-10-06, 14:16   #727
w00p

Stage 4
 
w00p's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 194
Default

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
sunt dacii reusit facute si cu mai putini bani, iar kitul asa zis "gti" nu e singurul, asta e cel mai usor de pus pe masina pt k e plin in bazare si targuri de el...
uite, intram la sectiune la dacia, si avem suficiente exemple de masini facute cu bun gust si fara bani grei...
da mai. da dak omului ii place kitu GTI k a vazut el la vecinu, ce vrei......
poate nu vrea sa se complice sa se-a comanda de vreun spoiler ceva si ii este mai usor sa-l ia din targ...


nu trebuie condamnat pt asta

in legatura cu S|1V3R si cu sprinter era o vb mai veche
"multi razboinice se arata inainte si dupa razboi"

Quote:
Originally Posted by Sl1V3R View Post
Nu o lua in nume de rau la ce-am zis...dacia 1310 berlina arata bine cu "body kit" GTI ...chestie e ca ala de care am zis[si mai bine taceam] avea masina intr-o culoare iar pragurile si bara fata-spate albe...spoilerul la fel...si eu cred ca arata hidos asa...
P.S.:Stiu ca pt a face o masina cum are ZOZ,TUN sau Andr3i trebuie sa bagi multi bani ...dar stiu ca si cu putini bani poti face ceva simplu si de bun gust
P.P.S.:Nu am tata sau mama cu nu stiu ce functie care atunci cand o sa iau carnetul sa imi dea bani sa-mi iau masina nu stiu de care si sa o mai si fac cum vreau
nu o iau in nume de rau, dar poate omu nu a apucat inca sa le vopseasca, sa-ti spuna baietii ca si Andr3i a mers ceva vreme cu RAI-ul lui cu spoilerele de alta culoare decat cea a masinii...
asta e .....

Last edited by aleks; 28-10-06 at 22:11.
w00p is offline   Reply With Quote
Old 27-10-06, 14:46   #728
danutSZY

Stage 4
 
danutSZY's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 280
Member of:
[VW]
Default Re: kitch tuning din bacau

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
oare cat mai tre sa asteptam pana dispare moda asta cu dungile pe capota?
zici ca e masina de scons
...........parerea mea personala despre dungi pe masina e ca nu la toate masinile le sta bine cu dungi.....ar trebui sa se tina cond si de modelul masini ,culoarea.....etc.!!!!!!........exemplu cel mai cunoscut e dodge viper......la care chiar se potriveste dungi
__________________

danutSZY is offline   Reply With Quote
Old 27-10-06, 17:16   #729
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: kitch tuning din bacau

Quote:
Originally Posted by w00p View Post
nu o iau in nume de rau, dar poate omu nu a apucat inca sa le vopseasca, sa-ti spuna baietii ca si Andr3i a mers ceva vreme cu RAI-ul lui cu spoilerele de alta culoare decat cea a masinii...
asta e .....
Da...dar andrei atunci nu a putut sa o vopseasca...dar a vopsit-o pana la urma...in fine,gata cu dacia tunarita,sa luam o gura de aer proaspat...si sa trecem mai departe...
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 28-10-06, 11:40   #730
Francezu

Stage 2
 
Francezu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 51
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: kitch tuning din bacau

Nu inteleg de ce sunteti asa complexati...

Daca ai mei nu`mi dau bani sa`mi iau masina si fac eu ce fac si`mi cumpar, asta nu inseamna ca de`acuma imi pun pe ea orice panarama de bara sau de rahat lipit cu superglue. Una e sa faci tuning si alta e sa te imbraci ca tiganii.

w00p, daca ar fi asa cum zici tu, ar insemna ca cei care au masina din banii lor sa`si puna pe ea o bucata de gard de la tzara in loc de capota la motor, sa zica ca e "muscle-car", o evacuare de la masina de spalat pe esapamentul de la toba, sa se auda "sport", 1001 ursuletzi si zorzoane lipite pe toate geamurile, luneta si parbriz - pt originalitate dom'le si mai stiu eu cine stie ce prostii...

Pai ba frate, decat sa`mi fac tuning cu 100,000 si un bidon de vin de tzara la nea' Caisa din cartier care are un garaj-atelier de reparat calorifere, MAI BINE strang bani in timp si mai pun cate una cate alta ORIGINALA, DE BUN GUST si care sa dea bine. In timp, cu rabdare, se rezolva aspectul unei masini.

Uita`te si tu la cateva masini de aici, de ex la 407'le lu Cristi407 sau BMW`ul lu Aleks, crezi ca tot ce au ei acolo pe masini s`a facut asa, 1-2-GATA ?!
Eu tind sa cred ca nu.

Dar asta e, sunt unii repezitzi asa, ii mana dracu' de la spate sa`si bata joc de masinile lor si de ochii nostri cand le vad. Ditto!
Francezu is offline   Reply With Quote
Old 28-10-06, 22:19   #731
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: kitch tuning din bacau

eu nu sunt adeptul DOAR a componentelor originale, desi sunt cele mai bune si mai indicate...
sunt insa masini pentru care nu sunt componente originale asa cum iti doresti ( cum a fost si cazul meu, knd mi-am modificat mertzanul) am facut multe greseli, am facut multe parti pe care nu le-as mai face acum, dar a fost o experienta interesanta, si, cel mai important, am incercat sa nu fac o tziganeala din masina aia, desi a fost facuta hand-made, si nu cu piese originale.
cu atat mai mult spun, kitul ala celebru pentru dacie este o tziganeala, il poti compara cu lanturile pe care le poarta manelistii peste maleta, din metal galben, sa impresioneze gashtele de prin cartier cu "aurul" lor... la fel si cu minunatele spoilere....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 05:29   #732
w00p

Stage 4
 
w00p's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 194
Default Re: kitch tuning din bacau

da ma, nu spun ca mie imi plac, dar de unde vrei u sa auda taranu de la cleja de firme de tuning???? ca na, la radio santz nu se prinde postul asta.
w00p is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 05:35   #733
w00p

Stage 4
 
w00p's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 194
Default Re: kitch tuning din bacau

Quote:
Originally Posted by Francezu View Post

w00p, daca ar fi asa cum zici tu, ar insemna ca cei care au masina din banii lor sa`si puna pe ea o bucata de gard de la tzara in loc de capota la motor, sa zica ca e "muscle-car", o evacuare de la masina de spalat pe esapamentul de la toba, sa se auda "sport", 1001 ursuletzi si zorzoane lipite pe toate geamurile, luneta si parbriz - pt originalitate dom'le si mai stiu eu cine stie ce prostii...

ai inteles total gresit, le spuneam celor 2 regi ai tuningului ca e foarte greu sa modifici (tunezi ) o masina doar cu un amarat de salar, fara ajutor de la mamica si taticu. caci daca si u lucrezi, si ai si u masina, si nici u nu primesti bani de la ai tai, stii foarte bine ca banii din salar abia iti ajung sa-ti tarii besinele, dapai sa mai punem la socoteala si vreo pipitza care si aia vrea suc, pizza, si alte alea

acuma intelegi ce vreau sa zic???
w00p is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 09:03   #734
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: kitch tuning din bacau

Sa stii ca nu m-am considerat rege al tuningului...si nici nu ma voi considera pt ca nu prea exista[exceptie fiind boyd coddington]...si cu un amarat de salariu nu prea ai ce sa-ti pui nici cu piese din bazat
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 12:36   #735
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: kitch tuning din bacau

Quote:
Originally Posted by Sl1V3R View Post
Sa stii ca nu m-am considerat rege al tuningului...si nici nu ma voi considera pt ca nu prea exista[exceptie fiind boyd coddington]...si cu un amarat de salariu nu prea ai ce sa-ti pui nici cu piese din bazat

offtopic: la semnatura ta ... la banner ... nu era mai corect ... "de care ti-a zis ma-ta"? ... eu asa stiu ....


sorry de offtopic.
SFW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -