Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 23-11-06, 20:03   #61
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default Re: Cei lasati fara permis

stiu asta pt ca tocmai trec printr-un proces cu politia din piatra neamt!! mi-au luat permisul in iunie si ma judec si acum cu ei!!
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 24-11-06, 11:02   #62
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by marius_lox View Post
desi radarul te inregistreaza de la o distanta de 1000 m, ei sunt obligati ca in PV sa iti treaca viteza care o ai in momentul in care numarul si fata conducatorului auto sunt vizibile!! degeaba iti spune el ca aveai 120km/h la 800 m de radar!! ei mizeaza pe faptul ca tu iti recunosti masina si semnezi procesul!! dar daca faci contestatie caseta nu ii este recunoscuta ca proba!!
i-auzi faza asta kiar nu o stiam...
in aceeasi zi in care i-a saltat permisu lu cris..am avut si eu aceeasi problema...110 in localitate...spre comanesti...(dak nu ma inshel..in ardeoani..sau ceva) in fine..
mergeam usurel cu a cincea...la modu economic...si nu am vz cat aveam in bord k stateam de vb cu un prieten...si hopa...din fatza..o masina (logan alb fara nimic scris pe el) imi face fleshuri...baga girofaru... si cand se apropie de mine..ce sa vezi...nenea militianu ... eram mahmur...si rupt in c... de somn..
face semne disperate acolo sa trag pe dreapta.. si apare la geamul meu..
"na ziua..agentu... dincacatinel pupincurist .. nu mai stiu numele exact.. stiti cu ce viteza mergeati?? eu.. nu cu 50 ..
ba nu ..aveati 110 km\h zic... cat?????????? hai dom;le nu se poate..nici macar nu duce masina atat "
imi ia actele si se duce la masina...
bai frate da nu punea botu deloc la ce ziceam...nu mergea vrajeala
el vroia sa imi ia permisu... mda..permisul se suspenda.. bl;ablabla...
nu a vrut sa ia nimic..
da dupa 15 min de stat pe capul lui... am scapat cu doar 86 km\h si o amenda de 60 ron (30 in 48 ore)
da greu tare... nu am mai vazut asa ceva...
mi-a aratat el acolo niste masini care aveau 110 da cine dracu mai stie care erau masinile alea.. k io nu mai vedeam clar la ora aia
in fine.. am avut un bulan fantastic... k am scapat asa...
i-am zis lu domnu..politist... sa ma sune la nr de pe cartea de vizita ... cand vine in iasi ... sa stam la o bere ... (aveam un kef de panarama fantastic...io de obicei intru in panica dak vrea sa imi salte permisul)

de 2 ori in 2 ani m-a luat radaru si de fiecare data a vrut sa imi salte permisul si..s-a rezolvat sa zic asa .. norocul meu

imi pare rau pt cei care nu au avut noroc in kestia asta... dar .. trebuie tras de ei pana cedeaza... altfel.. dak stai si twe uiti la ei .. nu rezolvi nimic
ori il iei cu vrajeala k te omoara ..cine stie cine..dak iti salta permisul... ori dak ai sange.. ii bagi niste intrebari de baraj... de genu..dak are autorizatie..sau ceva


hai k am scris super mult si nu cred k citeste nimeni..dar na..asta este
salutari )))
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 24-11-06, 19:20   #63
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

am citit yo slip (am revenit)........si mie vroiau sa-mi salte iar permisul pt ca am depasit masina de politie pe linie continua, in afara localitatii. ei avea 100 iar yo cam 110-120, dar nu aveau radar in schimb mi-au zis ca sunt cu ochii pe mine
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 24-11-06, 22:09   #64
varu21

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 494
Default Re: Cei lasati fara permis

si nu ai luat amenda ca i calcat linia continua?????????????
varu21 is offline   Reply With Quote
Old 24-11-06, 22:22   #65
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

ba da, si pt centura
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 09:25   #66
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cei lasati fara permis

din partea mea, cate amenzi vor ei sa-mi dea cand ma prind, numai permisul sa nu-l ia...
partea mai nasoala deacum vine... punctele de pe permis...urata treaba tare de tot....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 14:37   #67
varu21

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 494
Default Re: Cei lasati fara permis

da.....a intrat chestia aia cu punctele?????????????????????????????????????????? ??
varu21 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 15:20   #68
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cei lasati fara permis

intra de vineri....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 19:39   #69
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cei lasati fara permis

Najpaaaaaaaaaaaaaaaaaaa de tot de Vineri!Deci imi reglez masina pt maxim 60 km/h in localitate sa mearga si nu mai mult de treapta a 4`a ca sa merg undeva la 1600-1700 rpm
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 03:43   #70
nt-81-nfk

Stage 2
 
nt-81-nfk's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 47
Default Re: Cei lasati fara permis

de ce nu va luati detectoare de radar? eu de nu aveam detector aku vreo 2 luni luam un radar in plin cu 170 in ceva sat fantoma prin neamt cre ca sigur ma alegeam si cu dosar penal ca parca asa era ca daca depasesti cu nu stiu cat iti face dosar penal:P

P.S tot pe ceva forum citisem despre faza cu verificarea metrologica si cica politaiu nu este obligat sa iti arate .. si nuam de il dai in judecata sau ceva de genu.. oricum ...aku de cand cu punctele.... si cu tinerii militieni ce vor sa se afirme si sa se faca remarcati ..... nici nu bag cheia in contact fara sa trag centura Apropo pentru cei de prin piatra neamt mai nou umbla cu radarele prin oras de numa numa un logan alb si unu rosu si si mai enervant e ca stau cam unu dupa altu treci de primu dai talpa dai in al doilea radar noroc de detector
nt-81-nfk is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 09:09   #71
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default Re: Cei lasati fara permis

si la cat de marlani sunt politaii in piatra ar trebui sa mergeti cu 40, ca daca nu va trece el in PV vreo 80-90 km/h!!
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 10:57   #72
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

sunt a dreaq rau de tot militzienii prin p neamt
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 12:09   #73
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cei lasati fara permis

DAAA si cei din Onesti sunt BULANGII!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 03:25   #74
nt-81-nfk

Stage 2
 
nt-81-nfk's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 47
Default

in mod normal as zice dai in beeep beeepu meu mie imi cam place sa ma iau in gura cu ei de ma opresc daca stiu ca is in regula cu toate chiar ma doare la basca .. singura chestie pt care ma poate opri sunt foliile insa cum sunt autorizate si cu timbru RAR iara ma doare la basca abia astept sa ma opreasca sa ma intrebe de folii ca sa mai fac putin misto de ei

aaaa uitasem am avut un bec ars pe dreapta faza scurta ma opreste garcea .. ar fi dat si el o amenda. eu obosit de la drum venisem de la multi km si chiar pe drum s-a ars becu.. in fine... ma ia actele la control etc etc .. nu va merge becu ii zic da stiu s-a ars pe drum, oricum merge pe stanga cel putin, dupa cum scrie in regulament, e noapte nu e service deschis da daca tu esti electrician iti dau 100 de mii sa imi repari becuo tacut ca o vazut ca nu ma las usor si mi-a dat drumu fara amenda fara nimika

Last edited by aleks; 05-01-07 at 09:13.
nt-81-nfk is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 09:15   #75
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cei lasati fara permis

eu evit sa ma iau cu ei, pt k stii cum e, cel mai destept cedeaza...
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -