Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-07, 13:51   #3361
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Lasati-l saracutu de el, poate isi ia si el o nominalizare la grammy moldova cu articolul asta, sau il baga barbosu in seama si pe el ca na a deschis ochii politistilor de ce se intampla in bacau, daca nu era el cine stie cand se afla de NFS "BACAU"...
__________________
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 16:54   #3362
dragongc

Stage 2
 
dragongc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 57
Thumbs up ULTIMUL mesaj de la "fantoma"

Asta-i chiar ultimul mesaj, ca i-am promis lui sageata ca dispar de pe forum si io-s baiat de cuvant.
Dar pentru insistenta lui Al3xxx si a altora:
* sa-ti explic cum e cu initialelele... dupa cursa (ce au facut cei doi se poate numi oricum...cursa...fugareala...cum vreti.. dar nu erau doar grabiti, sa fim seriosi... se intreceau. Si celelalte masini erau jaloanele.) am discutat cu cativa oameni pentru un minisondaj (publicat in ziar - editia tiparita).... sa aflu ce cred ei despre soferii care circula cu viteza...periculos... si nici unul dintre ei nu a acceptat sa fie fotografiat sau sa isi dea numele complet..ceea ce m-a pus pe ganduri...si m-a determinat sa procedez asemanantor. Si dupa cum au reactionat unii pe forum...am avut dreptate sa fac asta, se pare. Oricum ... cine vrea sa ma gaseasca... stie unde. Orasul e mic...iar intr-o redactie nu sunt asa multi oameni. Nu fug din oras , indiferent daca se stie sau nu numele meu. Dar repet ce am mai scris...e o informatie inutila.
* ar fi frumos sa fie cum spui tu cu traficul si politia si siguranta.... dar din pacate nu este asa. Afla intai cati au murit in ultimul timp pe soselele din judet ..si care sunt cauzele. Si mai vorbim dupa aia. Eu vorbesc de moarte. De momentul in care iubita, sotia, mama sau fratele sau cel mai bun prieten primesc un telefon si afla ca nu mai esti. Ca ai murit intr-un accident cauzat de altul. Si viteza e unul din lucrurile care provoaca tragedii de-astea, oricat de buna ar fi masina celui care face asta...Oricine poate pati asta, oricat de as la volan ar fi.
* nu m-am contrazis, oameni buni... masina modesta, intr-adevar, motor mic... m-am tinut dupa ei pentru ca mergeau cu 90-100...daca se duceau la 150 sau treceau pe rosu nici nu-i mai vedeam. Ideea e ca nu spuneam ca m-as fi tinut dupa ei la o viteza nebuna...ci in contextul unor manevre periculoase si bruste si incercand sa fac si poze si sa si notez cate ceva. De-asta a fost mai dificil...dar in acelasi timp nu foarte...daca am reusit sa mai si muncesc in timpul ala. N-a fost "raliul" vietii mele... dar daca vreti sa ma vedeti intr-un anumit fel, frustrat si neputincios la volan ...go on, e problema voastra... Si am renuntat pentru ca imi omoram motorul daca il mai duceam mult la turatii mari.
Am o meserie. Si cand vad ceva iesit din comun trebuie sa scriu. Iar doua masini care se alearga prin oras, in plin trafic, cu viteza mult peste cea legala sunt subiect. Atata tot, care-i motivul de agitatie ???...N-am cerut nu'sh ce pedepse exemplare- cum fac unii ziaristi in materiale, nu i-am acuzat pe cei doi ca ar fi autorii vreunui accident, nu am exagerat cu nimic... n-am implicat direct politia, nu m-am isterizat in niciuin fel...a fost un reportajel...gen publicistic care permite o astfel de abordare... chiar va agitati aiurea unii dintre dumneavoastra. Take it easy...n-am facut o ancheta.
* si nu raspund pentru agramaticalitatile altora, care apar cu duiumul prin presa locala. Si nici pentru calitatea generala a presei locale. Si in unele privinte nici nu va contrazic la faza asta.
* nu mai citesc postari de pe acest forum si, logic, necitindu-le nici nu mai raspund la ele. Va spun asta ca sa nu va consumati inutil timpul si energia. Mi-a facut placere sa lamuresc lucrurile astea cu voi. Nu ma intereseaza ce faceti in continuare, pentru ca am suficiente alte subiecte. Bafta.
* SI CUM MAMA DRAKU' DESFIINTEZ EU CONTUL
ASTA, CA DE FACUT A FOST SIMPLU DE TOT !!!??????????????
dragongc is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 20:17   #3363
bc_04_aju

Stage 5
 
bc_04_aju's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 472
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

hai sa terminam cu limbaju dur shi toate ***urile astea da
omu a vrut sa faca o fapta buna dar a ales persoanele gresite sa le dea drept exemplu
cum am scris shi mai sus nu noi suntem rresponsabili npt tragediile altor shoferi
cum nici tu nu esti raspunzator pt greshelile altor colegi,
dar cotidianul la care lucrezi are o reputatie destul de proasta in privintza articolelor care apar in el, la motu ca sunt doar sa satirizeze primaria shi toate unitatzile administrative din orash
cre4d ca stii la ce ma refer

oricum asta e daca mai citesti mesajul eok daca nu tot ok




stai linistit nimeni nu o sa aiva de suferit dupa ceste chestii fiecare e libertatea lui de exprimare nu
__________________
live on the extreme
bc_04_aju is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 00:18   #3364
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Boring..nu mai scrieti nim..va rog..lasa-ti lucrurile asa..Succes..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 02:32   #3365
Spillner
Dacia Driver

Stage 4
 
Spillner's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 264
Member of:
[DACIA]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Gata,ii trecu omului curajul...haide-ti sa incheiem subiectul ca nu merita atata importanta un...ziarist.
Spillner is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 03:27   #3366
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

mda..ce sa mai...
poti sa mergi pe strada si cand sa intri in bloc sa iti cada tencuiala de pe bloc ..dupa o ploaie crancena.. si tot acolo iesi deci vb degeaba..

hai pa..po
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 10:35   #3367
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

ziaristule........inteleg ca tre sa scri si tu ceva acolo ca tre sa mananci si tu da sunt multe alte subiecte de abordat in foile alea de nimik....

si vedeti ca avem unu printre noi care e tot din ala are o dacie zze parca cu geamuri fumuri tot umbla el cu press in geam, hoooo iti fac pana grasane
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 11:44   #3368
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Cristy_mat View Post
ziaristule........inteleg ca tre sa scri si tu ceva acolo ca tre sa mananci si tu da sunt multe alte subiecte de abordat in foile alea de nimik....

si vedeti ca avem unu printre noi care e tot din ala are o dacie zze parca cu geamuri fumuri tot umbla el cu press in geam, hoooo iti fac pana grasane
da , da! si umbla cate doi. unu-i ginitorul si celalalt e lansatorul.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 13:55   #3369
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/...a-pierdut.html


trist ... Dumnezeu sa-l ierte !
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 15:02   #3370
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Al3xxx View Post
dumnezeu sa-l ierte!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	29-09-07_0252.jpg
Views:	71
Size:	65.8 KB
ID:	356804   Click image for larger version

Name:	29-09-07_0254.jpg
Views:	55
Size:	75.3 KB
ID:	356805   Click image for larger version

Name:	29-09-07_0255.jpg
Views:	86
Size:	67.1 KB
ID:	356806  

Click image for larger version

Name:	29-09-07_0256.jpg
Views:	57
Size:	50.8 KB
ID:	356807   Click image for larger version

Name:	P101016.jpg
Views:	104
Size:	202.9 KB
ID:	356808  
sageata is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 01:05   #3371
DASCALUGABRIEL
Ford Driver

Stage 5
 
DASCALUGABRIEL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 973
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

DUMNEZEU SA IL IERTE SI SA-L ODIHNEASCA!
duminka seara luni dim cel tirlziu aflu cind va avea loc inmormintarea.cei care doresc sa aduca un ultim omagiu sinteti asteptati la bucuresti.
eu unul sigur plec....
__________________
FORD CAPRI powered by COSWORTH(200HP)
ensured by BROWNING in curind supercharged!
DASCALUGABRIEL is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 01:30   #3372
ionutzzz

Stage 3
 
ionutzzz's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 135
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

pf....mi s-a facut pielea gaina... >DUMNEZEU SA IL IERTE <
ionutzzz is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 10:45   #3373
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Exclamation Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Dumnezeu sa-l ierte!!!! Drive safe
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 11:06   #3374
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

vreau si eu stiker cu 4 tuning!!!cine ma ajuta promit o bere rece sub copac
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 19:48   #3375
Spillner
Dacia Driver

Stage 4
 
Spillner's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 264
Member of:
[DACIA]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

R.I.P. MIcutu...prea devreme ai plecat dintre noi...multi nu am apucat sa te cunoastem...Odihneste-te in pace.
Spillner is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -