Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-07, 11:03   #3661
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Al3xxx View Post
n-as fi bagat atatia bani in masina aia.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 14:00   #3662
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Ma enerveaza

Duminica, ziua votului. E trecut bine de 12.00 noaptea. Ziarul e aproape gata, românii au votat si eu citesc ziarele pe net. Ascult Goran Bregovic, Leonard Cohen si Hooters si ma uit la fumul de tigara care iese din spatele calculatorului de la tehnoredactare. Relaxarea se transforma repede in incordare. Pe site-urie ziarelor imi apare o reclama care se lungeste amenintator pe toata pagina si nu ma mai lasa sa citesc. Deci, ma enerveaza. Ma arunc pe spate in scaunul meu cu balans si imi dau seama ca ma enerveaza parlamentarii care dau declaratii importante in acelasi timp si nu stii la care sa te duci mai intâi, ma enerveaza declaratiile lor pentru ca mai târziu nu si le mai asuma si ma enerveaza ei, ca apar la TV mai des ca Ally McBeal. Ma enerveaza Bill Gates pentru ca tot timpul trebuie sa upgradam, pentru a nu ne arata altii cu degetul cât de retrograzi am ajuns. Ma enerveaza taximetristii pentru ca sunt mult prea tupeisti in trafic iar daca esti client, ai vrea sa ai grenade in buzunar pe care sa le arunci in urma dupa ce ai platit. Ma enerveaza portiile de mâncare de la fast food pentru ca atunci când foamea te cuprinde si visezi la o portie suculenta de junk food descoperi ca „extra large-ul” este „normalul” de alta data, pe vremea când cartoful prajit era rege. Ma enerveaza mirosul de transpiratie din autobuzele Bacaului si urasc sa stau in statie câte juma’ de ora pentru a prinde un 22 de pe vremea lu’ bunica. Ma enerveaza familia Becali pentru ca a reusit sa-mi prosteasca prietenii. Ma enerveaza preturile la apartamente si faptul ca nu am „prins” mai mult din perioada de inainte de '90 ca sa-mi dea statul pomana doua camere la centru. Ma enerveaza functionarii de la posta care sunt cea mai sictirita specie de pe planeta pentru ca daca te certi cu ei numai tu vei avea de suferit intr-un razboi pierdut inainte de a intra pe usa Postei. Ma enerveaza pretul benzinei pentru ca ma gândesc in fiecare zi unde traiesc de sare de un euro si jumatate. Ma enerveaza creditul de la banca pentru ca dupa ce l-am facut trebuie sa-l platesc luna de luna cu o regularitate care l-ar nauci pe batrânul Sisif. Ma enerveaza locurile de parcare pentru ca sunt din ce in ce mai putine si din ce in ce mai platite. Ma enerveza videotelefonul pentru ca va trebui sa inventam fundaluri pe care sa le punem in spatele nostru ori de câte ori prietena suna, asa, de verificare, iar noi suntem pe plaja. Ma enerveaza gaura din covrig pentru ca e mare si moca si nimeni nu vrea sa ti-o dea. Ma enerveaza cei care imi dau bipuri crezând ca am firma de telefonie mobila. Ma enerveaza berea calda pentru ca... e calda. Cel mai tare ma enerveza formatiunile de cuvinte de genul: „Ce rusine!”, „Tineretul din ziua de azi!”, „Ar trebui interzise”, „Ce educatie e asta?” si „Da-mi locul tau ca sunt in etate”. Auziti, mai lasati-ne in pace! Nirvana, unde esti?

Editorial aparut in Informatia Bacaului
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 15:25   #3663
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Alex69 View Post
Ma enerveaza

Duminica, ziua votului. E trecut bine de 12.00 noaptea. Ziarul e aproape gata, românii au votat si eu citesc ziarele pe net. Ascult Goran Bregovic, Leonard Cohen si Hooters si ma uit la fumul de tigara care iese din spatele calculatorului de la tehnoredactare. Relaxarea se transforma repede in incordare. Pe site-urie ziarelor imi apare o reclama care se lungeste amenintator pe toata pagina si nu ma mai lasa sa citesc. Deci, ma enerveaza. Ma arunc pe spate in scaunul meu cu balans si imi dau seama ca ma enerveaza parlamentarii care dau declaratii importante in acelasi timp si nu stii la care sa te duci mai intâi, ma enerveaza declaratiile lor pentru ca mai târziu nu si le mai asuma si ma enerveaza ei, ca apar la TV mai des ca Ally McBeal. Ma enerveaza Bill Gates pentru ca tot timpul trebuie sa upgradam, pentru a nu ne arata altii cu degetul cât de retrograzi am ajuns. Ma enerveaza taximetristii pentru ca sunt mult prea tupeisti in trafic iar daca esti client, ai vrea sa ai grenade in buzunar pe care sa le arunci in urma dupa ce ai platit. Ma enerveaza portiile de mâncare de la fast food pentru ca atunci când foamea te cuprinde si visezi la o portie suculenta de junk food descoperi ca „extra large-ul” este „normalul” de alta data, pe vremea când cartoful prajit era rege. Ma enerveaza mirosul de transpiratie din autobuzele Bacaului si urasc sa stau in statie câte juma’ de ora pentru a prinde un 22 de pe vremea lu’ bunica. Ma enerveaza familia Becali pentru ca a reusit sa-mi prosteasca prietenii. Ma enerveaza preturile la apartamente si faptul ca nu am „prins” mai mult din perioada de inainte de '90 ca sa-mi dea statul pomana doua camere la centru. Ma enerveaza functionarii de la posta care sunt cea mai sictirita specie de pe planeta pentru ca daca te certi cu ei numai tu vei avea de suferit intr-un razboi pierdut inainte de a intra pe usa Postei. Ma enerveaza pretul benzinei pentru ca ma gândesc in fiecare zi unde traiesc de sare de un euro si jumatate. Ma enerveaza creditul de la banca pentru ca dupa ce l-am facut trebuie sa-l platesc luna de luna cu o regularitate care l-ar nauci pe batrânul Sisif. Ma enerveaza locurile de parcare pentru ca sunt din ce in ce mai putine si din ce in ce mai platite. Ma enerveza videotelefonul pentru ca va trebui sa inventam fundaluri pe care sa le punem in spatele nostru ori de câte ori prietena suna, asa, de verificare, iar noi suntem pe plaja. Ma enerveaza gaura din covrig pentru ca e mare si moca si nimeni nu vrea sa ti-o dea. Ma enerveaza cei care imi dau bipuri crezând ca am firma de telefonie mobila. Ma enerveaza berea calda pentru ca... e calda. Cel mai tare ma enerveza formatiunile de cuvinte de genul: „Ce rusine!”, „Tineretul din ziua de azi!”, „Ar trebui interzise”, „Ce educatie e asta?” si „Da-mi locul tau ca sunt in etate”. Auziti, mai lasati-ne in pace! Nirvana, unde esti?

Editorial aparut in Informatia Bacaului


da cata transpiratie s-a depus la articolul acesta )
oricum destul de interesant
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 16:16   #3664
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

bravo tata .... frumos le-ai zis ... da ia zi ... tu esti drac de ala de ziarist ?
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 16:53   #3665
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Ma bucur ca iti placu . Am pus mult suflet in el . Nu ma dau nimic din ce nu sunt

Last edited by aleks; 28-11-07 at 17:53.
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 17:52   #3666
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

bravo, placut la mine, frumos scris
o singura corectura, daca-i pot spune asa: cu functionarii postei.
am patit-o saptamana trecuta, cand am intrebat intr-un oficiu postal de ce e un singur ghiseu deschis, iar o tanti nervoasa s-a apucat sa se rasteasca la mine ca daca nu-mi convine sa ma duc la alt oficiu, desi erau 5 functionare care stateau degeaba, si 30 de oameni la acea unica si imensa coada.
am pus mana pe telefon, am sunat la 931, am cerut directia de posta, acolo mi-am spus problema, mi s-a facut transferul la sefa departamentului de care apartin oficiile postale, femeia a ascultat ce si cum, si m-a asigurat ca se rezolva, desi nu stia ce-i cu mine, cine sunt, cum ma cheama, etc.
am auzit telefonul in biroul dirigintei postei, aia facea numai "da stati doamna da, da, vai, cum? nu se poate, da, da, imi cer scuze, am intele, maine dimineata, am inteles, da"
a trantit telefonul de s-a auzit pana pe sala (apropo, discutia am auzit-o ca era usa de la ea deschisa) si s-a repezit in spatele tejghelei in alea, sa le ia pe sus ca stau degeaba.
in 30 de secunde functionau 4 ghisee, iar a 5-a cucoana aducea coletele din spate
deci, se poate, dar trebuie putina "indrumare"

Last edited by aleks; 28-11-07 at 22:24.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 17:56   #3667
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Merci frumos . O sa mai revin si cu alte editoriale daca vretzi

inca mai astept comenturi la el

Pana atunci tre' sa bag episodul 4 la accidente ... timpul asta ....
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 18:01   #3668
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

vezi ca am dat edit mai sus, vis-a-vis de partea cu posta
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 18:08   #3669
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

ai dat edit mai sus??????


Foarte bine ai facut... asta e pe formula "Fuck the sistem". Pacat ca esti un caz atat de singular. (
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 20:48   #3670
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

bine scris mai nenea alex, frumos tare si interesant, captivant si...adevarat. daca mai apar de astea in ziarul ala la care si eu cica lucrez, imi fac abonament
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 22:25   #3671
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

daca tot o dam la melancolice, ia uitati ce am primit:


> Scrisoare catre generatia noastra
>
>
> > > > Nascuti la inceputul anilor 60- 70-80,
> vedem acum in anul 2006 cum casa parintilor nostri
> este de 50 de ori mai scumpa decat atunci cand au
> cumparat-o si realizam ca noi o sa platim pentru
> casele noastre in jur de 50 de ani. Nu avem amintiri
> despre primii pasi pe luna, nici despre razboaie
> sangeroase, dar avem cultura generala, pentru ca
> asta insemna ceva o data.
>
>
>
> Suntem ultima generatie care a jucat "Ascunselea",
> "Castel", "Ratele si vanatorii", "Tara, tara! Vrem
> ostasi", "Prinsea", "Sticluta cu otrava", "Pac Pac",
> "Hotii si vardistii", ultimii care au strigat "Un
> doi trei la perete stai", ultimii care au folosit
> telefoanele cu
> > > > fise, dar primii care am facut petreceri video
> (inchiriam un video si stateam sa ne uitam la filme
> 2 zile inchisi in casa) primii care am vazut desene
> animate color, primii care am renuntat la casete
> audio si le-am inlocuit cu cd-uri.
>
>
> > > > Noi am purtat jeansi elastici,
> pantaloni evazati, geci de blugi de la turci, iar
> cine avea firme gen Lee sau Puma era deja lider de
> gasca.
>
>
> > > > Noi nu am dat examene de Capacitate, nu
> am dat teste grile la admitere. Noi am fost ultimii
> "Soimi ai Patriei" si ultimii "Pioneri".
>
>
> > > > La gradinita am invatat poezii in
> romaneste, nu in engleza... Si am cantat MULTI ANI
> TRAIASCA nu HAPPY BIRTHDAY la aniversari.
>
>
> > > > Am sorbit din ochi Sclava Isaura,
> Beverly Hills, Melrose Place, Twin Peaks, Dallas ..
> si cine zice ca nu s-a uitat ori minte ori nu avea
> inca televizor.
>
>
> > > > Reclamele de pe posturile straine ne
> innebuneau, si abia asteptam sa vina si la noi
> inghetata Magnum, sau pustile alea
> absolut superbe cu apa.
>
> > Intre timp, ne consolam cu Tango cu vanilie si
> ciocolata si clasicele bidoane umplute cu apa de la
> robinet, care turnate in cap ne provocau pneumonii.
> Si uite un motiv bun sa nu mergem la scoala.
>
>
>
> Noi am ascultat si Metallica, si Ace of Base, si DJ
> Bobo, si Michael Jackson, si Backstreet Boys, si
> Take That, si inca nu auzisem de manele, singurele
> melodii de joc fiind horele la chefuri, la care
> nimeni nu stia pasii, dar toti dansam! Dar spre
> deosebire de copiii din ziua de azi, am auzit atat
> de Abba, si de Queen, cat si de noile nume gen 50
> Cent si Britney Spears.
>
>
>
> Am citit "Licurici", "Pif", Ciresarii, si am baut
> Cico si Zmeurata si ni s-a parut ceva extraordinar
> cand au aparut primele sucuri "de la TEC" fara sa ne
> fie teama ca "au prea multe E-uri", iar la scoala
> beam toata clasa dintr-o sticla de suc fara teama de
> virusi.
>
>
> > > > Noi am baut prima Coca-Cola la sticla
> si am descoperit internetul.
>
>
> > > > Noi nu ne dadeam bip-uri, ne fluieram
> sa iesim afara, noi nu aveam dolby surround system,
> taceam toti ca sa auzim actiunea filmului, nu aveam
> Nintendo sau Playstation ci jocuri tetris de care ne
> plictiseam la o luna dupa ce le cumparam si le uitam
> pe dulap, pline de praf. Abia asteptam la chefuri
> sa jucam "Fantanita", sau "Flori, fete sau baieti",
> sau "Adevar sau Provocare", sau orice ne dadea un
> pretext sa "pupam pe gura" pe cine "iubeam".
>
>
> > > > Noi suntem cei care inca au mai "cerut
> prietenia", care inca roseam la cuvantul "sex", care
> dadeam cu banul care sa intre in farmacie sa cumpere
> prezervative, pe care apoi sa le umplem cu apa si sa
> le aruncam in capul colegilor, care am completat mii
> de oracole, sperand ca persoana iubita va citi
> acolo unde scrie "De cine iti place?" ca ne place de
> el/ea.
>
>
>
> Este uimitor ca inca mai suntem in viata, pentru ca
> noi am mers cu bicicleta fara casca, genunchiere si
> cotiere, nu am avut scaune speciale in masini, nu am
> aruncat la gunoi bomboanele care ne cadeau din
> greseala pe jos, nu am avut pastile cu capac special
> sa nu fie desfacute de copii, nu ne-am spalat pe
> maini dupa ce ne-am jucat cu toti cainii si toate
> pisicile din cartier, nu am tinut cont de cate
> lipide si glucide mancam, parintii nostri nu au
> "child proof the house", ne-au trimis sa cumparam
> bere si vin de la alimentara, si cate un pachet de
> tigari de la tutungerie.
>
> > > > Noi am auzit cum s-a tras la Revolutie,
> noi am fost martorii a treischimbari de bancnote si
> monede, noi am ras la bancuri cu Bula, noi am fost
> primii care au auzit-o pe Andreea Esca la Pro TV,
> noi suntem cei care mai tinem minte emisiunea
> "Feriti-va de magarus". Suntem o generatie de
> invingatori, de visatori, de "first-timers"...
>
>
> > > > Daca citesti si ai cazut macar un pic pe
> ganduri, esti de-al nostru!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 22:27   #3672
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

yeap...
cred ca il stim multi din noi, dar e fain
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 22:30   #3673
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Alex69 View Post
Ma enerveaza

Duminica, ziua votului. E trecut bine de 12.00 noaptea. Ziarul e aproape gata, românii au votat si eu citesc ziarele pe net. Ascult Goran Bregovic, Leonard Cohen si Hooters si ma uit la fumul de tigara care iese din spatele calculatorului de la tehnoredactare. Relaxarea se transforma repede in incordare. Pe site-urie ziarelor imi apare o reclama care se lungeste amenintator pe toata pagina si nu ma mai lasa sa citesc. Deci, ma enerveaza. Ma arunc pe spate in scaunul meu cu balans si imi dau seama ca ma enerveaza parlamentarii care dau declaratii importante in acelasi timp si nu stii la care sa te duci mai intâi, ma enerveaza declaratiile lor pentru ca mai târziu nu si le mai asuma si ma enerveaza ei, ca apar la TV mai des ca Ally McBeal. Ma enerveaza Bill Gates pentru ca tot timpul trebuie sa upgradam, pentru a nu ne arata altii cu degetul cât de retrograzi am ajuns. Ma enerveaza taximetristii pentru ca sunt mult prea tupeisti in trafic iar daca esti client, ai vrea sa ai grenade in buzunar pe care sa le arunci in urma dupa ce ai platit. Ma enerveaza portiile de mâncare de la fast food pentru ca atunci când foamea te cuprinde si visezi la o portie suculenta de junk food descoperi ca „extra large-ul” este „normalul” de alta data, pe vremea când cartoful prajit era rege. Ma enerveaza mirosul de transpiratie din autobuzele Bacaului si urasc sa stau in statie câte juma’ de ora pentru a prinde un 22 de pe vremea lu’ bunica. Ma enerveaza familia Becali pentru ca a reusit sa-mi prosteasca prietenii. Ma enerveaza preturile la apartamente si faptul ca nu am „prins” mai mult din perioada de inainte de '90 ca sa-mi dea statul pomana doua camere la centru. Ma enerveaza functionarii de la posta care sunt cea mai sictirita specie de pe planeta pentru ca daca te certi cu ei numai tu vei avea de suferit intr-un razboi pierdut inainte de a intra pe usa Postei. Ma enerveaza pretul benzinei pentru ca ma gândesc in fiecare zi unde traiesc de sare de un euro si jumatate. Ma enerveaza creditul de la banca pentru ca dupa ce l-am facut trebuie sa-l platesc luna de luna cu o regularitate care l-ar nauci pe batrânul Sisif. Ma enerveaza locurile de parcare pentru ca sunt din ce in ce mai putine si din ce in ce mai platite. Ma enerveza videotelefonul pentru ca va trebui sa inventam fundaluri pe care sa le punem in spatele nostru ori de câte ori prietena suna, asa, de verificare, iar noi suntem pe plaja. Ma enerveaza gaura din covrig pentru ca e mare si moca si nimeni nu vrea sa ti-o dea. Ma enerveaza cei care imi dau bipuri crezând ca am firma de telefonie mobila. Ma enerveaza berea calda pentru ca... e calda. Cel mai tare ma enerveza formatiunile de cuvinte de genul: „Ce rusine!”, „Tineretul din ziua de azi!”, „Ar trebui interzise”, „Ce educatie e asta?” si „Da-mi locul tau ca sunt in etate”. Auziti, mai lasati-ne in pace! Nirvana, unde esti?

Editorial aparut in Informatia Bacaului
Pai nenea PYM, nu prea iti faci treaba pe Onesti cu ziarul la care lucrezi.... vezi ca nu au crescut vanzarile asa cum ai promis la angajare
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 22:45   #3674
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

o mare parte din ce spui tu sageata sunt adevarate. misto rau si asta.
mai alex...dar eu la angajare am promis ca am sa falimentez ziarul nu ca am sa-i cresc vanzarile
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 22:52   #3675
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Bmw_Rulllzzz View Post
o mare parte din ce spui tu sageata sunt adevarate. misto rau si asta.
mai alex...dar eu la angajare am promis ca am sa falimentez ziarul nu ca am sa-i cresc vanzarile
jale cu pym asta ... sa aduci maine la birou decretul prin care ai fost investit pe postul de ... la .... ca sa numai comentezi
eu zic sa ii tai din salar ca nu foloseste chestia aia cum trebuie )))
Al3xxx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -