Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Evenimente Legal Racing > Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013

Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013 China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-13, 16:40   #196
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Matrixxul View Post
Am sa dau jos stickerele - a fost doar asa, pentru acest eveniment, am crezut ca "vor da bine". Multumesc pentru primirea in randul vostru !
tu stai in salajan in blocul PM96 sau in Blocul 3 ??? ca ti masina parcata acolo la insulita aia intre blocuri ? cred ca am fost vecini acum cativa ani ...
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 17:02   #197
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
La cat esti de mare, cred si eu ca nu ti-au zis nimic )))
EXACT. cum sa-i zica lu ZED care e ditamai calaul
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 17:24   #198
iulica097

Stage 4
 
iulica097's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 248
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by alias_gsi View Post
Mda...de cursantii forumisti care isi fac simtita prezentza doar pe net prin comentarii rautacioase si nu prea isi fac prezenta pe la evenimente nu o sa scapam niciodata...

Din punctul meu de vedere a fost un eveniment foarte reusit ,ORGANIZARE PERFECTA,
Va propun sa lasam comentariile rautacioase si sa incercam sa realizam si sa apreciem efortul Organizatorilor pt a organiza acest eveniment,multi copii care stau pe forum probabil nu realizeaza cita munca implica organizarea unui astfel de eveniment,obtinerea autorizatiilor necesare,contracte politie,ambulantza,pompieri,locatia etc....ca sa nu mai vorbim de eforturile financiare ale organizatorului....
Asa ca hai sa lasam rautatile si sa privim cu entuziasm aceasta cursa ce la China Town
Tin sa multumesc Organizatorilor si tuturor cei care au facut posibila organizarea acestei curse si din partea mea Numai Respect
sustin cele spuse mai sus
iulica097 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 17:44   #199
iulica097

Stage 4
 
iulica097's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 248
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Matrixxul View Post
In primul rand, ma bucur sa va cunosc pe voi, ZEII curselor ! Eu sint doar un incepator care am dorit sa vin cu sleeper-ul meu modest (Volvo-ul 850 verde) si sa va cunosc, sa simt si eu un pic din febra aceasta.
Mie mi-a placut mult, asa ca nu am ce sa comentez negativ evenimentul ci tin sa-l felicit pe Sebastian (singurul pe care-l cunosc) si echipa organizatoare pentru tot ce au reusit sa faca acolo.
Pentru o prima participare, locul 2 obtinut la grupa G (la care eu nu am ce cauta acolo cu cei 155 kw) mi s-a parut o mare realizare

Va doresc multa bucurie tuturor ce aveti "microbul" in sange si sa ne revedem cu placere. Ca o viata avem si merita traita, asa cum e ea.

Cu deosebit respect pentru aceasta comunitate, Matrixxul.
toti spectatorii iti spuneau dric =)) , bravo nici nu ma asteptam la o asemenea masina ai fost foarte bun . Cine a castigat pana la urma ? Sa stiti ca faza cu apa nu a fost o problema , uni se duceau in complex sa bea apa de la toalete =))
__________________
iulica097 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 18:50   #200
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Oricum au fost ieftine toate, 3 lei o apa, 4 lei berea. E si normal sa nu te lase sa intri cu bauturi de afara. Cand te duci pe stadion sau la terasa, nu e la fel sau te duci cu bautura de la supermarket?
Pacat de suprafata de rulare, in rest a fost ok.
Nu toti avem posibilitatea sa mergem pana la Oradea, Tulcea, Arad etc.
Multumim pentru eveniment si sper sa se gaseasca o locatie mai buna pe viitor.
La drift pe net scria ca e 15 lei biletul si acolo a fost 35 dar nu a mai facut nimeni scandal.
Daca iti convine intri, daca nu pleci acasa, dar sunt prea multi mancatori de cacat si din cauza asta nu mai organizeaza nimeni nimic.
__________________
Ex: Opel Astra GSi
Ex: BMW 325i M Pack
Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Ex: Bmw 323iA :X
Bmw 320i - Under construction

R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 19:24   #201
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Daca pun la dispozitie terenul...cam la ce valoare ar ajunge construirea unei piste de drag de aprox 600m?...are cineva habar?....si trebuiesc autorizatii speciale pentru a functiona pentru curse daca este proprietate privata?
JDV is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 19:26   #202
RapidMafia

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 133
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

numai injuri.....pentru un efort foarte mare al organizatorilor.Cata munca,bani,si relati sa faci un eveniment,si sa il organizezi foarte repede.....oricum putea sa fie perfect ca existau oricum carcotasi,la urmatorul eveniment sigur Sebastian o sa rezolve din probleme,daca continua.....noi majoritatea speram sa faca inca un event,si tot asa....sa ne scoata din casa.


Eu ma zgarii pe fata de nervi........sambata seara la ora 21 m-a lasat ambreiajul la Calibra,dupa ce am facut o gramada de teste cu ce jante sa particip pe 15' sau 17'.......testasem pista ca stau in stefanesti si nu aveam probleme de aderenta.

Oricum....participam sa cunosc oameni noi,sa vad masini facute cu pasiune,pentru competitie si normal ....fete

Asa ca astept urmatorul event,bafta in continuare organizatorilor,macar ei fac ceva........
RapidMafia is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 19:34   #203
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by CristiMJP View Post
Tragic...asemenea comportament de meltean.....
de ce nu i-ai spus-o in fata????ca e mai simplu din tastatura nu???pasarica mica ce esti....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 19:34   #204
iulica097

Stage 4
 
iulica097's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 248
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Era o calibra verde in parcare , tu erai ? Am zis ca daca participa calibra aia verde ii batea pe toti .
iulica097 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 19:40   #205
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

gata ma baieti ..... in maxim 2 luni o sa fie pe baneasa nu e 100% dar se discuta..
robert_zed2112 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 19:43   #206
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

sunt multi care zic ca a fost de tot k.... dar au stat pana la sfarsit ......romania asta
robert_zed2112 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 20:18   #207
RapidMafia

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 133
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by iulica097 View Post
Era o calibra verde in parcare , tu erai ? Am zis ca daca participa calibra aia verde ii batea pe toti .
nup,a mea este violet,si nu mai m-am putut misca cu ea la 5000rot/min dabea mai pleaca dupa loc zilele astea sa ii schimb setul de ambreiaj.......ma oftic ca macar daca participam si ma lasa pe pista nu imi parerea rau....dar ma lasat seara,gasisem coleg sa il schimb noaptea ambreiajul dar nu am gasit piesa sambata la ora 22

Daia zic.....data viitoare....
RapidMafia is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 20:19   #208
iulica097

Stage 4
 
iulica097's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 248
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Eu zic ca s-a meritat sa vin din militari , mi-a placut la maximum dar poate e si fiindca a fost primul eveniment de acest tip la care am fost .
iulica097 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 21:24   #209
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Daca pun la dispozitie terenul...cam la ce valoare ar ajunge construirea unei piste de drag de aprox 600m?...are cineva habar?....si trebuiesc autorizatii speciale pentru a functiona pentru curse daca este proprietate privata?
Avem deja terenul la 15Km de Bucuresti sau chiar ceva mai aproape.
Cautam fonduri pentru construirea pistei si probabil ca la un moment dat vom avea solutia.

Quote:
Originally Posted by RapidMafia View Post
numai injuri.....pentru un efort foarte mare al organizatorilor.Cata munca,bani,si relati sa faci un eveniment,si sa il organizezi foarte repede.....oricum putea sa fie perfect ca existau oricum carcotasi,la urmatorul eveniment sigur Sebastian o sa rezolve din probleme,daca continua.....noi majoritatea speram sa faca inca un event,si tot asa....sa ne scoata din casa.

Multumim, pentru sustinerea morala si bineinteles multmim tuturor celor care au avut incredere in noi si au fost prezenti la start, in organizare si in public.
Vreau sa spun ca echipa de organizare si asa zisii voluntari au fost aur s-au descurcat foarte bine, iar pe viitor suntem convinsi ca o sa fie si mai bine.
Cunoastem unde sunt punctele nevralgice.


Eu ma zgarii pe fata de nervi........sambata seara la ora 21 m-a lasat ambreiajul la Calibra,dupa ce am facut o gramada de teste cu ce jante sa particip pe 15' sau 17'.......testasem pista ca stau in stefanesti si nu aveam probleme de aderenta.


Oricum....participam sa cunosc oameni noi,sa vad masini facute cu pasiune,pentru competitie si normal ....fete

Asa ca astept urmatorul event,bafta in continuare organizatorilor,macar ei fac ceva........
Data viitoare ne vom vedea cu pacere!

Quote:
Originally Posted by alias_gsi View Post
Mda...de cursantii forumisti care isi fac simtita prezentza doar pe net prin comentarii rautacioase si nu prea isi fac prezenta pe la evenimente nu o sa scapam niciodata...

Din punctul meu de vedere a fost un eveniment foarte reusit ,ORGANIZARE PERFECTA,
Va propun sa lasam comentariile rautacioase si sa incercam sa realizam si sa apreciem efortul Organizatorilor pt a organiza acest eveniment,multi copii care stau pe forum probabil nu realizeaza cita munca implica organizarea unui astfel de eveniment,obtinerea autorizatiilor necesare,contracte politie,ambulantza,pompieri,locatia etc....ca sa nu mai vorbim de eforturile financiare ale organizatorului....
Asa ca hai sa lasam rautatile si sa privim cu entuziasm aceasta cursa ce la China Town
Tin sa multumesc Organizatorilor si tuturor cei care au facut posibila organizarea acestei curse si din partea mea Numai Respect
GSI mare om, mare caracter... a fost realmente o placere dupa atatia ani in care nu ne-am vazut. Un om care a scris multe in cartea curselor de strada din Romania, probabil ca a pus cateva virgule si prin Italia.

Quote:
Originally Posted by bogdan100 View Post
Nu am fost prezent dar permite-mi sa imi las parerea . Prea multa lume se plange, semn ca ceva nu a mers cum trebuie . Nu spune nimeni ca a fost usor pentru organizator sau ca organizatorul nu a facut tot posibilul sa se desfasoare cursa cum trebuie . Insa acei oameni au platit si nu au fost multumiti . Voi ca organizatori trebuie sa tineti cont de parerile lor si sa incercati sa faceti mai bine data urmatoare . Degeaba insultati oamenii pentru ca asa nu rezolvati nimic . Sau inchideti topicul daca nu mai vreti pareri negative.
Daca nu ai fost prezent si vrei sa exprimi o parere pertinenta te asteptam la urmatorul eveniment.

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Haideti sa inchdem subiectul despre Corvette va rog frumos.

Masina aia are 600 de cai,este participant si in campionatul national de drag si niciodata nu a pierdut masina aia.Haideti sa il respectam pentru munca lui la acea masina si sa il felicitam ca a tras contra de volan si nu a dus masina catre public.
Sa nu dezinformam, cu siguranta stiu foarte bine ce putere si ce cuplu are acea masina, iar daca Mihai vrea sa faca publice datele vom vedea cu siguranta.
Cert este ca a fost un eveniment neplacut din care au avut de suferit proprietarul si orgaizatorul cu toate astea am avut intelepciunea sa mergem mai departe. Astea sunt cursele se mai intampla si din astea, iar in ce priveste pilotul, unde sa accelereze la maxim si sa mearga la limita daca nu la curse. De data asta a gresit iar data viitoare probabil ca stie mai mult, lafel si noi organizatorii.

Ii rog pe cei care se roaga de rau sa se intample ceva rau sa nu o mai faca, pentru ca e posibil sa se implineasca, insa Papusarul Sef are umorul lui si pica la mijloc persoane nevinovate sau lor apropiate.
Mihai este ultimul care merita sa pateasca asa ceva!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 21:30   #210
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

S-au afisat timpii.
Facebook - China Town Racing
phaeton is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -