Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Evenimente Legal Racing > Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013

Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013 China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-13, 00:20   #151
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by LEGAL RACING View Post
Buna seara,

Dorim sa multumim partenrilor nostrii China Town , Iribis Guard Grup, 4tuning pentru sprijin in realizarea acestui eveniment se start al am intrecerilor pe distanta de 402m, in anul 2013.
Desigur dorim sa multumim si celor care au oferit premii:
- Racing Code, testari dyno
- Motul, ulei din gama 300V
- 4tuning, stikere
Dar nu in ultimul rand multumim participantilor si spectatorilor pentru ca au fost alaturi de noi si au participat la acest eveninet auto foarte deosebit de asteptat si adulat de publicul prezent.

Stim si faptul ca fiind primul eveniment pe aceasta locatie putin mai dificila nu am putut sa ne ridicam la asteptarile tuturor, dar promitem ca pe viitor vom fi atenti la ceea ce poate fi perfectat.
Eu as vrea sa le multumesc si celor care au ajutat la organizare. Baietii din NSL, in special Florica... Fara ei totul ar fi fost mult mai greu, daca nu imposibil.... Ahh si era sa il uit pe SEY-ul

PS: Au trecut cativa ani buni de cand nu am mai postat ceva pe forumul asta... Poate e un nou inceput...

Ahh cat despre Tulcea... Ala e un eveniment consolidat in timp... Cu siguranta arata mai bine ca aici... Cu siguranta organizatorii cunosc mai bine locatia, participantii, potentialele problemele etc... Ce s-a intamplat astazi a fost un eveniment pentru pasionati... Oameni care nu s-au intalnit de multe pe aceeasi pista in numar asa de mare... Oameni care au adus acest sport in Romania acum mult timp...

Mie unul mi-a placut atmosfera... Mi-am amintit de vremurile de demult...

Nu s-a multumit lor pentru ca era ca si cum ne-am fi multumit noua.
Am fost o echipa si s-a lucrat foarte bine.
Multumim lui Florian si a echipei NSL dar si tuturor celor care au ajutat si au fost voluntari la aceasta etapa.

In ce priveste nivelul de organizare, astazi a fost prima etapa pe aceasta locatie si am avut cateva lacune in organizare pe care le vom remedia pana la urmatoarea etapa.
__________________
D300s+16-85+70-300 VR II+ 35 1.8 +SB-600
Fotografiile mele:
http://toadertk.blogspot.com/

Last edited by SEBASTIAN; 20-05-13 at 07:10.
toader is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 01:03   #152
floringsm

Stage 1
 
floringsm's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 14
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Eu cred ca ar fi mai bine sa inceteze toti cu parerile bune sau rele . Pana la urma s-a organizat un eveniment, s-au prezentat in jur de 80 de concurenti daca nu ma insel si au fost o multime de spectatori . De ani buni nu a mai fost organizat asa ceva in Buc . Oricine ar organiza asa ceva nu o sa poata sa multumeasca pe toata lumea. Sunt si pareri bune , dar in mare parte cam proaste. Trebuie sa ne bucuram sa am avut parte de un asa eveniment si probabil organizatorii data viitoare or sa invete din greselile de acum. Nu este deloc usor sa organizezi curse legale ....si s-a vazut asta destul de bine azi.
floringsm is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 01:38   #153
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Domnule pe langa ca esti agramat... cred ca nici din Tulcea nu ai iesit prea des. Dupa ce ca e sigura... la DRE a sarit si CTL afara facand masina zob si scapand ca prin urechile acului, sa nu vorbim de alta care a iesit prin gardurile laterale maturand totul in cale, noroc ca nu era public. Adevarul ca e cel mai sigur sa nu faci nimic si pe principiul asta si prezenta publicului acolo.

Probabil ca prin Bucuresti cand ai drum si vei o line de tramvai te descalti sa nu ...., dar nu-ti face griji, e multi ca tine.
Tie nu ti este rusine deloc??
Chiar nu vrei sa intelegi ca ai organizat un eveniment ca nivel comparabil cu 2005?
Lucrurile au evoluat mai mult decat esti tu capabil sa intelegi.
Vai de capul tau!!!
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 01:46   #154
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by ionutz_ubh View Post
Fara suparare..dar in filmuletul cu accidentul la start spuneau ca are 400 cp...tu spui ca avea 700...ceva nu se leaga...undeva e o minciuna,unde?
Eu stiu ca acel Corvette are motorul de 400cp, daca este cel care a participat si la DRE anul trecut (mai mult ca sigur). Dar motorul este de 6000cmc si are cuplu mare.

Aceleasi probleme de aderenta le-a avut si anul trecut la Tulcea.

Corvette-urile C6 standard (nu Z06 sau ZR1) in general au probleme cu suspensia care pe spate e cu arcuri lamelare si din cauza asta pe o suprafata de rulare cu denivelari nu se descurca deloc bine. Sunt si destul de usoare (gen 1400kg) ceea ce nu le ajuta deloc la aderenta.
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 02:09   #155
bWa

Stage 3
 
bWa's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 139
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Eu stiu ca acel Corvette are motorul de 400cp, daca este cel care a participat si la DRE anul trecut (mai mult ca sigur). Dar motorul este de 6000cmc si are cuplu mare.

Aceleasi probleme de aderenta le-a avut si anul trecut la Tulcea.

Corvette-urile C6 standard (nu Z06 sau ZR1) in general au probleme cu suspensia care pe spate e cu arcuri lamelare si din cauza asta pe o suprafata de rulare cu denivelari nu se descurca deloc bine. Sunt si destul de usoare (gen 1400kg) ceea ce nu le ajuta deloc la aderenta.
El putea sa evite incidentul... dar orgolios fiind nu a ridicat picioru din gaz ( nu stiu cati ar fii ridicat ) Bine ca nu are nimic el , masina o face.
bWa is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 07:18   #156
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
ai dreptate ! esti BOSS sa fii mandru de tine !!! daca erai la ilegale si stateai la 1 metru de masina de fel asa cum stau toti ???? cam in cati dadea ca la POPICE ???
salvarea a durat 30 de secunde sa ajunga la fata locului poti sa te uiti pe filmare
s-au anunatat foarte multi ca de OBICEI si nici jumatate nu cred ca au fost prezenti
la urmatoarea organizare te INVITAM sa faci parte din STAFF si sa te duci tu la POMPIERII BUCURESTI sa aduci o AUTOSPECIALA de ultima Generatie !
Dupa cum s-a vazut ieri am fost nevoiti sa trecem o proba de "foc" .
Incidentul in care Corvette a sarit afara.
Ne bucuram pentru norocul pe care l-a avut pilotul si noi in acelasi timp.
Legat de intrventie Ambulanta a fost asezata foarte bine astfel incat a ajuns foarte repede la locul accidentului.
Pompierii au fost si sunt foarte bine dotati si instruiti chiar daca aparent s-au prezentat si cu o masina veche, ma mir totusi ca nu s-a facut observata masina Nissan Navara de interventie rapida a pompierilor care era mereu in jurul pistei, care deschidea cursele, care a mers in fata participantilor in paralel cu masna de paza.

Incidente au fost mai multe, au fost cateva si prin public dar Irbis Guard Grup si-a facut datoria foarte bine, iar la accident publicul a fost imediat dus in zona de siguranta dupa ce au venit sa vada ce s-a intamplat.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 07:21   #157
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Eu sunt proprietarul corvette-ului, vina este in totalitate a mea pentru ca am ignorat problemele de aderenta ridicate de asfalt care le-am observat clar la primul run. Faptul ca intr-un final am pus frana si am tras de volan este pentru ca in prima instanta masina o luase spre public dupa ce am am incercat sa o controlez din gaz. Am constatat apoi cu groaza ca urma de derapaj era la 5 cm de bordura de pe partea cu publicul .

Nu vreau sa bat campii, dar probabil ca a fost cea mai puternica (sa zicem cu cel mai mare cuplu) masina prezenta acolo si nu exista comparatie cu o alta masina care sa fii avut probleme similare la fel de grave, dar tind sa cred ca daca mai incercau unii din cei consacrati in drag cu tractiune spate cu puteri mult mai mari decat mine, se putea intampla mult mai rau.

Clar nu e o suprafata de concurs pentru masini si puteri de genul asta. Nici cu vht nu ar fi fost, decat s-ar fi dat toata pista.

Eu nu am avut nimic, masina a scapat surprinzator de bine (o aripa si far sparte, de revopsit usa si bara spate, un prag desprins si cam atat). Eu cand vad filmarile imi vine greu sa cred ca a fost "norocul" asta.

TIN SA LE MULTUMESC DIN SUFLET fratilor mei de club de la PPR fata de care nu am cum sa nu ma revansez vreodata, baietilor mei de la service, baietilor de la UNKNOWN care au aratat ca prietenia transcede "rivalitatea" dintre cluburi, organizatorilor si membrilor din staff-ul de la china town si tuturor celor care m-au ajutat sa scot masina de acolo si m-au sustinut moral .
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 07:26   #158
CristiMJP

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 7
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Am si eu o intrebare.... cine este acest individ? https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
CristiMJP is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 07:31   #159
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by bWa View Post
El putea sa evite incidentul... dar orgolios fiind nu a ridicat picioru din gaz ( nu stiu cati ar fii ridicat ) Bine ca nu are nimic el , masina o face.
Este intradevar bine cand se termina cu bine. Mihai este in regula, iar masina sifonata la suprafata, multe parti de fibra si plastic avariate, in rest e ok.

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Eu stiu ca acel Corvette are motorul de 400cp, daca este cel care a participat si la DRE anul trecut (mai mult ca sigur). Dar motorul este de 6000cmc si are cuplu mare.

Aceleasi probleme de aderenta le-a avut si anul trecut la Tulcea.

Corvette-urile C6 standard (nu Z06 sau ZR1) in general au probleme cu suspensia care pe spate e cu arcuri lamelare si din cauza asta pe o suprafata de rulare cu denivelari nu se descurca deloc bine. Sunt si destul de usoare (gen 1400kg) ceea ce nu le ajuta deloc la aderenta.
Acum sa nu ne acuzati si Racing Code ca a setat masina cu un cuplu prea mare.

Quote:
Originally Posted by floringsm View Post
Eu cred ca ar fi mai bine sa inceteze toti cu parerile bune sau rele . Pana la urma s-a organizat un eveniment, s-au prezentat in jur de 80 de concurenti daca nu ma insel si au fost o multime de spectatori . De ani buni nu a mai fost organizat asa ceva in Buc . Oricine ar organiza asa ceva nu o sa poata sa multumeasca pe toata lumea. Sunt si pareri bune , dar in mare parte cam proaste. Trebuie sa ne bucuram sa am avut parte de un asa eveniment si probabil organizatorii data viitoare or sa invete din greselile de acum. Nu este deloc usor sa organizezi curse legale ....si s-a vazut asta destul de bine azi.
Iti multumim pentru participare ai o masina superba si sunt convins ca perfoamntele ei vor creste destul de repede.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 07:33   #160
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by CristiMJP View Post
Am si eu o intrebare.... cine este acest individ? https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

SEI - unul din vechii organizatori si foarte cunoscut in lumea curselor, un om de baza la fiecare legala.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:09   #161
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

cate discutii inutile bai frate...nu va e rusine sa strigati atat despre organizare? de ce nu v-ati bagat si voi? ca s-a putut. poate faceati ceva mai bun. in loc sa sustineti, sa incurajati, voi strigati si comentati ca nu a stiut ala de la poarta sa va dea nu stiu ce informatie...cat despre locatie asta a fost asta s-a putut...a fost ceva micut...ceva de inceput pe anul asta...data viitoare va fi mai bine cu siguranta
__________________
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:31   #162
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Dupa cum s-a vazut ieri am fost nevoiti sa trecem o proba de "foc" .
Incidentul in care Corvette a sarit afara.
Ne bucuram pentru norocul pe care l-a avut pilotul si noi in acelasi timp.
Legat de intrventie Ambulanta a fost asezata foarte bine astfel incat a ajuns foarte repede la locul accidentului.
Pompierii au fost si sunt foarte bine dotati si instruiti chiar daca aparent s-au prezentat si cu o masina veche, ma mir totusi ca nu s-a facut observata masina Nissan Navara de interventie rapida a pompierilor care era mereu in jurul pistei, care deschidea cursele, care a mers in fata participantilor in paralel cu masna de paza.

Incidente au fost mai multe, au fost cateva si prin public dar Irbis Guard Grup si-a facut datoria foarte bine, iar la accident publicul a fost imediat dus in zona de siguranta dupa ce au venit sa vada ce s-a intamplat.
nu stii cum e romanul vede NUmai partea proasta , masina de pompierii transformata din acell Jeep Nou nu a vazut-o nimeni , decat autospeciala din dotarea complexului fie ea veche dar dotata cu tot ce este nevoie si omologata !
dar la noi toti comenteaza de ce ? a fost cu bani , a fost acum 2 seri noaptea Muzeelor ...toata lumea MOCA era full paralizat Bucurestiu unu se lauda ca nu a fost de 10 ani la antipa si acum a avut TIMP ...pai da ca era MOCA
acum 1 luna cam asa a fost un eveniment cu ziua Lecturii in Bucuresti in centrul vechi pe Lipscani unde s-a facut un covor de carti de vreo 3000 de bucati .......care urmau la sfarsit sa se imparta cate o carte fiecarui spectator ...a fost Bucluc ca la Pomul de 30 de metri de la Unirii de acum cativa ani ...

deci daca pe viitor se organizeaza asa ceva ar trebui sa vorbim cu Vanghelie de la sectorul 5 sa organizam la el asa ceva si sa vina si el cu echipa cu mici si bere din partea primariei....... ar fi NEMAIPOMENIT !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322

Last edited by SEBASTIAN; 20-05-13 at 10:10.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:33   #163
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Incep prin a-mi exprima parerea de rau ptr incidentul lui Elspa..Ma bucur ca masina a scapat "ieftin" si ca el nu a patit nimic.

Continui prin a le multumi tuturor celor care s-au implicat in organizarea acestei curse...Aceasta cursa a adus veteranii (Florica,SEI,VEC,Tase si multi altii) curselor de masini inapoi la start..

O sa fie din ce in ce mai bine, va garantez..

Imi parea rau ca nu am mai stat pana la sfarsit, dar lipsa sepcii si-a spus cuvantul

PS : Puteti face o lista cei care s-au simtit pacaliti cu acei 5 ron, si ii veti primi inapoi in schimbul stergerii contului vostru de pe 4tuning..

PS2: Fanii DRE la Tulcea/Arad si fanii LR la Bucuresti..E simplu..Nu trebuie sa existe razboi,replici taioase, injurii etc...Respect pentru cei care participa si intr-o parte si in cealalta netinand cont de ura dintre cele doua "organizatii"..

Numai bine
kimi is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:43   #164
CristiMJP

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 7
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
SEI - unul din vechii organizatori si foarte cunoscut in lumea curselor, un om de baza la fiecare legala.
Tragic...asemenea comportament de meltean.....
CristiMJP is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:59   #165
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by CristiMJP View Post
Tragic...asemenea comportament de meltean.....
Descrie te rog ce te-a deranjat la el..Banuiesc ca ai participat, ca altfel nu interactionai cu el..
kimi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -