Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Evenimente Legal Racing > Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013

Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013 China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-13, 09:08   #166
Raul_WST

Stage 3
 
Raul_WST's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 84
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Un eveniment exemplu.. negativ.. ASA NU !!!
Raul_WST is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:11   #167
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
nu stii cum e romanul vede NUmai partea proasta , masina de pompierii transformata din acell Jeep Nou nu a vazut-o nimeni , decat autospeciala din dotarea complexului fie ea veche dar dotata cu tot ce este nevoie si omologata !
dar la noi toti comenteaza de ce ? a fost cu bani , a fost acum 2 seri noaptea Muzeelor ...toata lumea MOCA era full paralizat Bucurestiu unu se lauda ca nu a fost de 10 ani la antipa si acum a avut TIMP ...pai da ca era MOCA
acum 1 luna cam asa a fost un eveniment cu ziua Lecturii in Bucuresti in centrul vechi pe Lipscani unde s-a facut un covor de carti de vreo 3000 de bucati .......care urmau la sfarsit sa se imparta cate o carte fiecarui spectator ...a fost Bucluc ca la Pomul de 30 de metri de la Unirii de acum cativa ani ...

deci daca pe viitor se organizeaza asa ceva ar trebui sa vorbim cu Vanghelie de la sectorul 5 sa organizam la el asa ceva si sa vina si el cu echipa cu mici si bere din partea primariei....... ar fi NEMAIPOMENIT !!!

Vad foarte bine pe cei care comenteza la modul agresiv si uneori jignitor.
Critica e buna si o acceptam, analizand ce se spune dar acum se vad cei care sunt oamenii care au "ceva de spus de rau".
Nu pot decat sa le multumesc ca ridica volumul posturilor si a discutiilor insa mai important este cum s-au simtit participantii in marea lor masa.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:14   #168
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by CristiMJP View Post
Tragic...asemenea comportament de meltean.....
Daca ai o problema cu omul de ce nu o discuti in fata cu el, cine stie poate ti-a gresit cu ceva si-si cere scuze.
Cum pui tu problema suna ca barfele si e mai mult de dame decat de baietetei.
Nu te supara dar chestiunilea astea personale se rezolva intre voi, nu e destul ca am atatia pe aici pe care trebuie sa-i tin foarte aproape eu?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:45   #169
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by CristiMJP View Post
Tragic...asemenea comportament de meltean.....
Te rog foarte mult sa-i spui personal ceea ce simti, fata in fata! Chiar te rog sa faci lucrul asta!
Nu-ti e ma rusine limbricule sa vb asa?
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:51   #170
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

N-am mai fost la curse de mult timp, dar cand mergeam erau putine cele care le ratam, intotdeauna ati asteptat ca pe painea calda o cursa legala, iar cand v-a fost oferita ati stiut sa va laudati toti masinile inainte de cursa, va frecati pe maini ca niste bancheri, iar dupa cursa foarte putini au fost cei care au laudat evenimentul. In rest .. ca de obicei: ROMANUL!!!
Sa va fie rusine la toti cei care aruncati un pietre in niste veterani care cunosc ceea ce fac, sa va fie rusine ca va comportati in asemenea hal!
Sunt foarte curios cei care sunteti asa zmei ce ati face voi daca ati organiza?! Fix NIMIC!
Felicitari Sebi & LR
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 09:55   #171
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
PS : Puteti face o lista cei care s-au simtit pacaliti cu acei 5 ron, si ii veti primi inapoi in schimbul stergerii contului vostru de pe 4tuning..
Nu inteleg ; ce treaba are sula cu prefectura ?!?!?!
Cei care s-au simtit pacaliti ... nu s-au simtit doar , au si fost. Treburile astea de gen pe ultima suta de metri schimbi tariful in ideea ca oricum plateste omul daca ajunge acolo este jacmaneala pe fata. Auzi tu ... sa iti ceri drepturile ? ce tupeu nesimtit au unii .... iar cei care cer conditii de drag decente , timpi corecti si posibilitatea sa se dea de n ori .... niste tampiti !! ... unde au mai vazut ei asa ceva )

In legatura cu stergerea contului ... no comment ... ce poti sa comentezi la un asemenea mesaj .....

Imi pare bine ca nu am venit , a fost EXACT cum ma asteptam ... am fost la prea multe curse LR ca sa mai pot fi pacalit cu promisiuni desarte.

Va urez success in continuare dar pana nu mergeti in directia DRE dpdv al conditiilor si grupelor , masinile performante nu va vor calca pragul.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 10:13   #172
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
Nu inteleg ; ce treaba are sula cu prefectura ?!?!?!
Cei care s-au simtit pacaliti ... nu s-au simtit doar , au si fost. Treburile astea de gen pe ultima suta de metri schimbi tariful in ideea ca oricum plateste omul daca ajunge acolo este jacmaneala pe fata. Auzi tu ... sa iti ceri drepturile ? ce tupeu nesimtit au unii .... iar cei care cer conditii de drag decente , timpi corecti si posibilitatea sa se dea de n ori .... niste tampiti !! ... unde au mai vazut ei asa ceva )

In legatura cu stergerea contului ... no comment ... ce poti sa comentezi la un asemenea mesaj .....

Imi pare bine ca nu am venit , a fost EXACT cum ma asteptam ... am fost la prea multe curse LR ca sa mai pot fi pacalit cu promisiuni desarte.

Va urez success in continuare dar pana nu mergeti in directia DRE dpdv al conditiilor si grupelor , masinile performante nu va vor calca pragul.
Vad ca esti din 2005 pe forumul asta .. Chiar nu esti satul de toate discutiile care apar dupa fiecare cursa ?

Poate ca am exagerat cu stergerea contului, dar mi se pare penibil sa te plangi ptr 5 ron , chiar si pacalit fiind..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 10:24   #173
alias_gsi

Stage 5
 
alias_gsi's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 566
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Thumbs up Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Vad foarte bine pe cei care comenteza la modul agresiv si uneori jignitor.
Critica e buna si o acceptam, analizand ce se spune dar acum se vad cei care sunt oamenii care au "ceva de spus de rau".
Nu pot decat sa le multumesc ca ridica volumul posturilor si a discutiilor insa mai important este cum s-au simtit participantii in marea lor masa.
Mda...de cursantii forumisti care isi fac simtita prezentza doar pe net prin comentarii rautacioase si nu prea isi fac prezenta pe la evenimente nu o sa scapam niciodata...

Din punctul meu de vedere a fost un eveniment foarte reusit ,ORGANIZARE PERFECTA,
Va propun sa lasam comentariile rautacioase si sa incercam sa realizam si sa apreciem efortul Organizatorilor pt a organiza acest eveniment,multi copii care stau pe forum probabil nu realizeaza cita munca implica organizarea unui astfel de eveniment,obtinerea autorizatiilor necesare,contracte politie,ambulantza,pompieri,locatia etc....ca sa nu mai vorbim de eforturile financiare ale organizatorului....
Asa ca hai sa lasam rautatile si sa privim cu entuziasm aceasta cursa ce la China Town
Tin sa multumesc Organizatorilor si tuturor cei care au facut posibila organizarea acestei curse si din partea mea Numai Respect
__________________

Eu sunt EU...Nu am nevoie de TITLURI, Nu am nevoie de FUNCTII, Eu am MARCA mea, BRANDUL meu...
A PIERDE E O CONDITIE MENTALA....
Incearca sa nu fii un succes, ci incearca sa fii o valoare...
alias_gsi is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 10:31   #174
cos_min_i

Stage 3
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 77
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

unde se gasesc timpii la fiecare grupa ?
cos_min_i is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 10:38   #175
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

In cca.24h vor fi pe net.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 11:22   #176
ionutz_ubh

Stage 4
 
ionutz_ubh's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 195
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

si ca sa mai destindem un pic atmosfera.....la plecare am vazut ca aparuse un jaguar alb xkr parca...unflat...roti monstruoase... bine dopat...si care parea nervos rau...stie careva detalii ceva?interesanta masina...
__________________
Un sofer adevarat tre' sa stie k masina are si frana nu numai volan si acceleratie !!!!
Ubh is back....incet si sigur
ionutz_ubh is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 11:27   #177
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Eu personal sunt fan DRE,sunt fan Gaju luati-o cum vreti...dar lasati-l pe Sebastian in pace.V-ati pus pe el de parca v-a facut cine stie ce rau...atata s-a putut atata s-a facut.Este clar ca pista de intrecere nu a fost tocmai inspirata si ca masinile cu cai multi si cuplu mare n-aveau ce cauta acolo,dar data viitoare(daca va fi) sunt sigur ca locatia o sa fie alta si atunci probabil vor veni masini mult mai puternice decat au fost acum.Este un inceput,daca este sa vorbim ,sa vorbim constructiv, ca nu ajungem nicaieri daca jignim in stanga si in dreapta.
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 11:43   #178
elman

Stage 2
 
elman's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 73
Member of:
[CHEVROLET]
[Toyota]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Nu inteleg de unde atatea comentarii rautacioase si multimea de critici??? Personal am venit din Brasov ca sa plec apoi in Constanta, cu doua masini la eveniment, ptr una am platit intrarea, cu cealalta am participat. Chiar asa suparare ptr 5 lei??? Da, pista alunecoasa, dar evenimentul in sine a fost suficent de bun.
In orice situatie se poate critica, dar faptul ca reusim cu greu sa participam la evenimente LEGALE e suficient. Tot va omorati cu timpii... la naiba, placerea e sa te dai si apoi sa vezi timpii.
Am participat cu o masina total stock, complet echipata, inclusiv roata de rezerva si trusa de scule)), la o categorie la care ar fi trebuit sa ma leg de cel de langa mine ca sa tin aproape, dar placerea a fost totala...socializezi, cunosti oameni pasionati de acest sport si, nu in ultimul rand, iesi naiba din casa !!!
Cu toata supararea celor din public, eu le multumesc ptr prezenta si atmosfera! Iar celorlalti concurenti felicitari si succes in continuare. Vine in curand si vremea sa-mi prepar masina si atunci ii astept
In rest ...nu mai dati cu parul. Organizarea nu se face batand din palme. Toata logistica solicita enorm...timp, bani si relatii. Stiu ce inseamna si apreciez eforturile organizatorilor.
Ganditi-va ca erati la ilegale, in parcari neprotejate, cu public la 2 mtr de pista si cu politia la iesire in strada! Era mai bine? Cine stie ...cunoaste
Aici cel putin am fost cu totii...chiar daca nu am putut noi ca participanti sa punem la dispozitia publicului super masini. Asta e, ptr noi sunt eforturi financiare cu mult peste cei 5 lei platiti la parcare. Macar eforturile participantilor trebuie apreciate si faptul ca Organizatorii au facut ce au putut.
Personal sunt parte din public la cam tot ce pot prinde din cursele de drift, si acolo preturile sunt mult mai mari! E normal ca cei care pun la dispozitie locatia sa aiba pretentia sa cumperi apa sau micii de la ei!!! Incercati la drift si vedeti preturile ...
Ca final eu sunt multumit si astept cat mai multe incercari de acest mod.
A, sa nu uit! S-a comentat ref la nr de masini participante! Eu spun ca daca erau inca 20 de masini deja nu mai aveam loc! Asa ca...ptr spatiul disponibil a fost suficient.
Singura sugestie personala este sa se faca cursele duble, cronometrate...ptr a da sanse egale participantilor . Un start prost sau o greseala de shift nu inseamna ca masina e subasteptari. Astfel ambii concurenti ar avea mai multe sanse reale iar specatorii mai multe de vazut.
In rest...numai bine tuturor.
__________________
Toyota & Cadillac
elman is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 11:51   #179
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Eu personal sunt fan DRE,sunt fan Gaju luati-o cum vreti...dar lasati-l pe Sebastian in pace.V-ati pus pe el de parca v-a facut cine stie ce rau...atata s-a putut atata s-a facut.Este clar ca pista de intrecere nu a fost tocmai inspirata si ca masinile cu cai multi si cuplu mare n-aveau ce cauta acolo,dar data viitoare(daca va fi) sunt sigur ca locatia o sa fie alta si atunci probabil vor veni masini mult mai puternice decat au fost acum.Este un inceput,daca este sa vorbim ,sa vorbim constructiv, ca nu ajungem nicaieri daca jignim in stanga si in dreapta.
Foarte frumos si corect postul tau
kimi is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 12:13   #180
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

*****

Last edited by SEBASTIAN; 20-05-13 at 20:52.
DragosT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -