Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-06-08, 19:47   #12316
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Tudorache$ View Post
un civic de la mine
unde-i tuningul???
Yackone is offline  
Old 28-06-08, 21:38   #12317
Platinum

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 156
Default Re: Comentarii lucrari!

o singura chestie nu inteleg ..toti stiti vt toti stiti ce fac eu cu masina cum lucrez cum le modific ...in fine sunteti experti asta e ..nu imi mai bat capu cu asta ..dar dc fac o masina care e full brush nu e bine (cu toate ca 90% din cei de aici de pe forum nici nu stiu sa faca o masina brush - demonstrati-mi contrariul) ...apoi dc fac c/p iar nu e bine ..chiar dc fac c/p de pe un donor , 2 donoare , 3 donoare etc tot nu e bine .. e prea mult c/p ...oi fi eu prost dar din cate stiu eu (experienta mult mai mare uin photoshop decat se lauda un zeu mai devremea aici) sunt 2 metode ..c/p si brush ..dc voi mai stiti una spuneti-mi si mie ca sa nu mor prost ...apropo toate masinile care le-am facut inclusiv skoda aia fabia sunt c/p (parti c/p + brush pe original -chiar daca o sa credeti sau chiar daca nu intrebatuil pe proprietar ca i-am aratat wipu de inceput)
nu stiu cati ani aveti voi de photoshope da majoritatea din cei de aici de pe forum habar nu au sa lucreze cu pen tool si ei imi dau mie lectii si sfaturi (IRONIC!)
sper ca nu am jignit pe nimeni si cine se simte se simte si alta data sa nu mai vb aiurea


Edit:m-am referit photoshop nu 3d sau alte programe
__________________

"Choper for life"
Pentru cei ce vor sa invete brush tutorial brush, click aici
"Ma cert cu morile de vant..."
cineva a zis odata "universul si prostia sunt infinite..."

Last edited by Platinum; 28-06-08 at 21:52.
Platinum is offline  
Old 28-06-08, 21:50   #12318
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Platinum View Post
dc voi mai stiti una spuneti-mi si mie ca sa nu mor prost
Vt prin render

Pikone: Cam intunecat, unele selectii uratele, nu mai e megane... Nu stiu ce sa zic...
Trickz is offline  
Old 28-06-08, 22:46   #12319
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Comentarii lucrari!

off-topic...

vrei brush...uite aici brush...

mai vrei????
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	audi tt b.jpg
Views:	64
Size:	425.8 KB
ID:	577333   Click image for larger version

Name:	mini cooper b.jpg
Views:	62
Size:	905.9 KB
ID:	577334   Click image for larger version

Name:	peugeot 308 fata b.jpg
Views:	53
Size:	661.4 KB
ID:	577335  

Click image for larger version

Name:	peugeot 308 spate b.jpg
Views:	49
Size:	307.0 KB
ID:	577336   Click image for larger version

Name:	rabla b.jpg
Views:	57
Size:	356.3 KB
ID:	577337   Click image for larger version

Name:	supra d.jpg
Views:	54
Size:	517.5 KB
ID:	577338  

Yackone is offline  
Old 28-06-08, 23:05   #12320
Nitro Customs
Fiat Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 361
Member of:
[Fiat]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
off-topic...

vrei brush...uite aici brush...

mai vrei????
Din cate stiu eu ..tu numai brush lucrezi...
Nitro Customs is offline  
Old 28-06-08, 23:18   #12321
Platinum

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 156
Default Re: Comentarii lucrari!

yakone nu ma refeream la tine ..aici pe forum va numarati pe degete cei care stiu sa faca brush ..ca sa nu mai zic ca sunt unii in "deseign team si virtual tuning" care habar nu au sa faca un neon ...hai fratilor chiar asa ..se face forumu asta de ras cu oameni ca ei ...spune-mi inafara de tine , si inca 3 4 baieti care mai stiu sa faca brush ....daca tu sau unu din baietii aceaia imi dau niste critici sau comentarii constructive pe masina sunt deacord sa mi le insusesc da cand vine unu care nici nu stie sa foloseasca pen tool sau nu stie sa schimbe bine o roata , sa faca un neon etc ..atunci ce sa mai zic ..intradevar e ironic si prost sunt eu ca ma atac la comentariile lor in loc sa rad de ei..promit ca de acum la fiecare comentariu spus de unul din "zeu" o sa rad si nu o sa ma mai enervez ..app stiam ca tu faci masini frumoase ..si bv
Platinum is offline  
Old 28-06-08, 23:21   #12322
Nitro Customs
Fiat Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 361
Member of:
[Fiat]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Platinum View Post
vine unu care nici nu stie sa foloseasca pen tool sau nu stie sa schimbe bine o roata , sa faca un neon etc ..atunci ce sa mai zic
Si cine ar fi ala?
Nitro Customs is offline  
Old 29-06-08, 00:10   #12323
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

se pare ca suferi cam mult de tine Platinium , tu vorbesti de brush... ok , cate lucrari ai tu brush`uite cap coade , in afara de golfu ala verde oribil ??? fiecare cu stilul lui....tu cu brush`ul noi cu comentatul , ink un lucru , vorbesti de pen tool ... nu cred k ai folosit pen tool`u imediat dupa ce te-ai apucat de vt , toata lumea a folosit lasoo prima oara , in plus poate unora le este mai usor sa foloseasca lasoo tool`u.
__________________



I ♥ choppin'
keemo designs - gallery
e36318isdakargelb. w.i.p

keemo is offline  
Old 29-06-08, 00:11   #12324
_seby_

Stage 5
 
_seby_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 410
Member of:
[VW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Ce uameni...
Vorbiti vorbe-n vant...
Penibil...
Subiect aiurea...
Numai persoane ividioase,spirit de turma,etc...PUNCT
_seby_ is offline  
Old 29-06-08, 00:15   #12325
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Comentarii lucrari!

Hai că sunt curios cāt mai aveţi de gānd să continuaţi să fiţi ţigani şi să bateţi apropouri nesimţite. Platinum, te-am mai avertizat de cel puţin 5 ori. Cu prima ocazie, ne spunem "la revedere"!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 29-06-08, 00:16   #12326
Platinum

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 156
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by keemo View Post
se pare ca suferi cam mult de tine Platinium , tu vorbesti de brush... ok , cate lucrari ai tu brush`uite cap coade , in afara de golfu ala verde oribil ??? fiecare cu stilul lui....tu cu brush`ul noi cu comentatul , ink un lucru , vorbesti de pen tool ... nu cred k ai folosit pen tool`u imediat dupa ce te-ai apucat de vt , toata lumea a folosit lasoo prima oara , in plus poate unora le este mai usor sa foloseasca lasoo tool`u.


in primul rand hahahahahaah
in al 2 rand hahahahaha
etc ca ma plictisesc

io nu sunt ala care nu stiu sa schimb o roata , sa fac un neon , sa folosesc pen tool ..nu zic ca io stiam sa folosesc pen tool dar tu cum esti in deseign team sau altii ca tine care sunt acolo ma asteptam sa stie sa foloseasca pen tool sau sa faca un neon ...Penibil chiar si pt tine keemo ...fa-mi o masina brush care sa fie macar la fel de buna ca "oribililul meu golf" si apoi vb ...dar in fine ...


gabi sper ca am dreptul la replica ...nu
Platinum is offline  
Old 29-06-08, 00:21   #12327
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Platinum View Post
yakone nu ma refeream la tine ..aici pe forum va numarati pe degete cei care stiu sa faca brush ..ca sa nu mai zic ca sunt unii in "deseign team si virtual tuning" care habar nu au sa faca un neon ...hai fratilor chiar asa ..se face forumu asta de ras cu oameni ca ei ...spune-mi inafara de tine , si inca 3 ,4 baieti care mai stiu sa faca brush ....daca tu sau unu din baietii aceaia imi dau niste critici sau comentarii constructive pe masina sunt deacord sa mi le insusesc da cand vine unu care nici nu stie sa foloseasca pen tool sau nu stie sa schimbe bine o roata , sa faca un neon etc ..atunci ce sa mai zic ..intradevar e ironic si prost sunt eu ca ma atac la comentariile lor in loc sa rad de ei..promit ca de acum la fiecare comentariu spus de unul din "zeu" o sa rad si nu o sa ma mai enervez ..app stiam ca tu faci masini frumoase ..si bv
banuiesc ca nu te refereai la mine nu?....

uite brush... mai vrei?

sorry gabi....am vrut doar sa il lamuresc pe nenea platinum
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC06302.JPG
Views:	91
Size:	629.9 KB
ID:	577572   Click image for larger version

Name:	citroen%20c4%20by%20no%20limits%20design.jpg
Views:	63
Size:	673.8 KB
ID:	577573   Click image for larger version

Name:	k.jpg
Views:	45
Size:	567.5 KB
ID:	577574  

Click image for larger version

Name:	toyota%2520supra_NLD.jpg
Views:	115
Size:	830.2 KB
ID:	577575   Click image for larger version

Name:	1737052922_1a8124bb6b_b.jpg
Views:	38
Size:	401.4 KB
ID:	577576   Click image for larger version

Name:	NLD_evo%206_ono%20.jpg
Views:	51
Size:	874.6 KB
ID:	577577  

no limits design is offline  
Old 29-06-08, 00:29   #12328
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Platinum, modu' īn care vrei să continui mă scoate din sărite. Scionu' lu' EaGle a fost făcut pentru un battle. Tu vrei să intrii cu Dacia asta īn DT? LOL ! Mai lipseşte să postezi şi "VW Skoda" şi, cel puţin pe mine, m-ai dat pe spate.
Asta spuneam pe topicu' Propuneri - Design Team, da' se pare că nu ai mai citit pe acolo.

Hai să-ţi spun cum stă treaba.

1. Prin cuvāntu' penibil ai jignit un grup de oameni, iar pentru asta, ai pierdut respectu' tuturor.
2. Nu trebuie să vii tu să dai lecţii de virtual tuning, că, ţi-am mai spus, nu eşti zeu, ci doar un oarecare. Dacă erai vreun jonsibal, vreun Jakusa, vreun iacoski, Cloud, ş.a.m.d. īnţelegeam că ai un motiv să suferi de tine, da' nu ai de ce. Nu te mai lăuda īn fiecare mesaj, că devii tu īnsuţi penibil.
3. Probabil ai impresia că noi toţi suntem nişte imbecili iar tu eşti deştept, că noi avem ceva īmpotriva ta, iar tu eşti victima. Wrong !
4. Cum ai spus şi tu, virtual tuning = copy/paste sau brush. Că eu nu fac brush (decāt la īmbinările diferitelor elemente), nu īnseamnă că n-am lucrări bune. Brushu' pe care-l faci tu, e = 0. E lăudabil că īncerci, da' las-o moartă, frate, că - din nou - suferi.
5. Ultimele 2 lucrări ale tale, scuză-mă că-ţi spun pe faţă, sunt o dovadă de cruntă nesimţire. Ai plecat - teoretic, nu şi practic - de la nişte baze (Dacia berlină şi Skoda Fabia) şi ai lucrat pe cu totu' alte poze. Calitatea lucrărilor e discutabilă, dar gestul tău, am spus mai sus cum e.

Ţine cont de faptu' că ţi-am acceptat jignirile īn ultimele 2 săptămāni şi fii sigur că nu o să mai discutăm aşa de acum īncolo.

PS: NLD, noi suntem nişte penibili, frate, nu ne ridicăm la nivelu' lui.
Gabi is offline  
Old 29-06-08, 00:37   #12329
Platinum

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 156
Default Re: Comentarii lucrari!

in primu rand ,gabi , am zis ca in deseign team sunt doar cativa care au habar de VT ....in al 2 rand voi ma jigniti pe mine mereu la orice masina nu e vb doar de astea 2 care le-am facut .....(apropo printe cei 3 4 oameni de acolo erai numarat si tu da in fine)
in al 3 rand pt a mia oara nu sufar de mine , referirea era la aceia care nu stiu sa schimbe o roata sau au selectii strambe si fac un VT "amar" si se dau lupii moralistii ..parca acum cateva zile era cineva care zicea ca nu stie sa faca neon si era in DT ...dar in fine nu e vb de aia ..io ma refeream in special la cei care sunt noi in VT si isi dau cu parerea aiurea ..cred ca ai observat ca la tine intodeauna am apreciat comentariile care chiar imi aratau ceva (nu cele de amoru' artei) ..sper ca intelegi ce am vrut sa zic


PS: ce nu inteleg eu e de unde stii cum am lucrat io sau daca am lucart pe alte poze ..vrei sa crezi sau nu e treaba ta da eu chiar am lucrat pe pozele baza ..ca nu au iesit e partea a 2 ..nu se poate ca defiecare data sa iasa bine mai ales cand lucrezi 2 ore maxim la o masina

Last edited by Platinum; 29-06-08 at 00:39.
Platinum is offline  
Old 29-06-08, 00:42   #12330
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Comentarii lucrari!

Ăla care nu ştie să facă neon sunt eu. Cel puţin eu am spus acum cāteva zile că nu ştiu să fac. Am īncercat o data, nu mi-a ieşit şi m-am lăsat păgubaş. Acum te-ntreb, īn neoane şade tuningu' tată ? Pentru mine neonu' (virtual sau real) este KITSCH, sau, mai plastic spus, nu e pe gustu' meu, iar ăsta e unu' dintre motivele pentru care nu am perseverat īn īncercarea de a-l crea. Dacă nu ştiu să fac neon, nu am ce căuta īn Design Team ? Hahahahahahahaha (cum spuneai şi tu mai sus).
Gabi is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -