Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-07-08, 17:11   #1411
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by _seby_ View Post
parerea mea e ca cipskate si fakeml ar merita un battle,masinile sunt bine lucrate,spre deosebire de "battle-ul" dintre d@n si crazyman...
Părerea mea e că e de bun simţ să se citească un amărât de regulament făcut tocmai pentru a evita discuţiile de genu' ăsta. Regulamentu' e făcut pentru a fi, în primu' rând citit, apoi respectat.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 17-07-08, 18:01   #1412
CrazyMan

Stage 5
 
CrazyMan's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 415
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by _seby_ View Post
parerea mea e ca cipskate si fakeml ar merita un battle,masinile sunt bine lucrate,spre deosebire de "battle-ul" dintre d@n si crazyman...
In cazul in care doresti sa imi reprosezi ceva , te rog uita-te cu o pagina sau 2 inainte , ai sa vezi acolo si postul meu in care ii spuneam lui D@N ca masina mea e prea urata si nu merita expusa , desi am refacut-o de 3 ori . Raspunsul lui a fost sa o postez si sa ii las pe ceilalti sa decida . Din respect pentru el si pentru munca depusa de el am postat-o . Dupa cum am mai zis , in mod normal nu as fi postat-o .

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Părerea mea e că e de bun simţ să se citească un amărât de regulament făcut tocmai pentru a evita discuţiile de genu' ăsta. Regulamentu' e făcut pentru a fi, în primu' rând citit, apoi respectat.
Da , am citit regulamentul (ceea ce inseamna ca am bun-simt) si incerc sa ma adaptez din mers . Mi-am cerut scuze in prealabil daca am facut sau voi face cateva greseli . In cazul in care ceea ce e scris mai sus nu era pentru mine sau D@N , rog pe Gabi sa ignore ceea ce am scris in acest ultim paragraf .
CrazyMan is offline  
Old 17-07-08, 18:07   #1413
cipskate69
Virtual Tuner

Stage 5
 
cipskate69's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 812
Member of:
[Virtual Tuning]
[SEAT]
[Design Team]
Default Re: Challenges

Gabi.Observ ca tu ai ceva cu mine.
cipskate69 is offline  
Old 17-07-08, 18:13   #1414
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Tot în regulamentul secţiunii scrie că "lucrările făcute "în scârbă", în grabă sau ireale nu vor fi acceptate în battle-uri". Crazy, maşina ta nu are nimic real pe ea.

cipskate: şi eu observ că ţie-ţi place să te vaieţi. Nu am nimic cu tine. Nu am făcut nici o afirmaţie la adresa ta. Dacă vrei să acuzi tu pe cineva, acuză-l pe FakeML, nu pe mine.

Nu vreau să reînceapă discuţiile interminabile, da' văd că unii au numai pretenţii, iar când li se cere minimum de civilizaţie, bun simţ, sau cum vreţi să-i spuneţi, o dau cotită. Să-mi fie iertat, da' eu nu accept aşa ceva.
Gabi is offline  
Old 17-07-08, 18:14   #1415
cipskate69
Virtual Tuner

Stage 5
 
cipskate69's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 812
Member of:
[Virtual Tuning]
[SEAT]
[Design Team]
Default Re: Challenges

Gabi.Fake a pus primul post.nu stiu de ce nu ar fi ok pt a face un pool.
dar sunt si eu simtit si las la alegerea ta.tu fiind moderator...
__________________
deviantART | e-mailScoala de soferi-BV
cipskate69 is offline  
Old 17-07-08, 18:21   #1416
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

cip: tu şi toţi ceilalţi care probabil credeţi că sunt un idiot care n-are altceva de făcut decât să va enerveze pe voi, trebuie să înţelegeţi că regulamentele sunt făcute pentru a fi respectate. Probabil o să-mi spui "ok, da' regulamentu' general al forumului nu se respectă în totalitate" şi eu o să-ţi răspund "corect, da' secţiunile VT sunt mai deosebite pentru mine!".

De când "bunul meu prieten" Platinum a făcut ce a făcut, mi-am promis mie că n-o să mai fac rabat de la regulament, indiferent cine e la mijloc. Dacă puteţi fi de acord cu acel regulament, ok, dacă nu... treaba voastră.

Chiar dacă FakeML a repus prima variantă a maşinii, pentru mine tot regulament încălcat e şi - am mai spus-o - nu vreau să mă tocmesc ca la piaţă.
Gabi is offline  
Old 17-07-08, 18:26   #1417
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: Challenges

ok am citit ceva ceva pe aici ...dar daca pun eu masina ..ca am facut si eu mercedesul acela se poate face pollu ..asa pt cipskate ..astept un raspuns matur
__________________
http://www.webdesign.ga Web design profesional
C180 is offline  
Old 17-07-08, 18:28   #1418
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Pune-o şi intrii în battle cu cipskate.
Gabi is offline  
Old 17-07-08, 18:29   #1419
CrazyMan

Stage 5
 
CrazyMan's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 415
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Tot în regulamentul secţiunii scrie că "lucrările făcute "în scârbă", în grabă sau ireale nu vor fi acceptate în battle-uri". Crazy, maşina ta nu are nimic real pe ea.
Gabi nu te supara , dar nici brush-ul nu e real , si cu toate astea , pe langa ca e de mare efect , e acceptat fara conditii . Nu am facut-o in scarba sau graba , pur si simplu atat m-am priceput sa fac (sa nu crezi ca sunt multumit de ea). Probabil ca pe masura ce voi participa in battle-uri ma voi cizela . Nu vreau poll pentru lucrarea cu Jetta , vreau sa stiu daca am voie sa mai intru intr-un battle acum , sau mai trebuie sa astept cateva zile ? (o saptamana dupa postarea lucrarii .. etc.) .
CrazyMan is offline  
Old 17-07-08, 18:29   #1420
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: Challenges

ms .... uite masina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mercedes.jpg
Views:	73
Size:	1.10 MB
ID:	592923  
C180 is offline  
Old 17-07-08, 18:35   #1421
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Calculatoru' pe care stau acum nu îmi permite să văd ok poza postată de tine. Oricum, brushu' nu reuşesc să-l găsesc, carbonu' arată mai mult a piele perforată, vopseaua este prea saturată iar Jetta... seamănă a Vetta.

Dacă te superi, e treaba ta. Eu zic să-ţi însuşeşti criticile, să-ţi corectezi cât de mult poţi greşelile şi când ajungi să lucrezi ok, să te bagi în battle-uri. Sincer îţi spun, mi s-a tăiat ca toţi începătorii să se arunce în battle-uri după a 2-a, a 3-a maşină modificată (ăsta e motivu' pentru care am şi băgat "regula" de mai sus).
Gabi is offline  
Old 17-07-08, 18:40   #1422
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: Challenges

ma speriasem ..ca nu vedeam nici un carbon nici o jetta =))) ...si de aia stateam 5 minute sa vad unde e carbonul ..acum am inteles ca nu era vb de masina postata de mine ...
C180 is offline  
Old 17-07-08, 18:48   #1423
CrazyMan

Stage 5
 
CrazyMan's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 415
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Calculatoru' pe care stau acum nu îmi permite să văd ok poza postată de tine. Oricum, brushu' nu reuşesc să-l găsesc, carbonu' arată mai mult a piele perforată, vopseaua este prea saturată iar Jetta... seamănă a Vetta.

Dacă te superi, e treaba ta. Eu zic să-ţi însuşeşti criticile, să-ţi corectezi cât de mult poţi greşelile şi când ajungi să lucrezi ok, să te bagi în battle-uri. Sincer îţi spun, mi s-a tăiat ca toţi începătorii să se arunce în battle-uri după a 2-a, a 3-a maşină modificată (ăsta e motivu' pentru care am şi băgat "regula" de mai sus).
Man , in nici un caz nu ma supar . Nu am de ce . Criticile , pentru mine , au natura constructiva , nu distructiva . Chiar daca nu sunt incepator in Photoshop , trebuie sa recunosc ca sunt incepator in Virtual Tuning . Am facut pana acum cel mult 15 masini - ceea ce ma face , cel putin in proprii mei ochi , incepator . abea dupa 50 de masini poti spune ca incepi sa treci la categoria "medium" .
Cat despre lucrarea actuala , nu te uita dupa brush , ca nu il vei gasi , cu toata bunavointa de care ai putea da dovada , pentru ca nu exista . De brush vorbeam in principiu ca nu e element real , dar daca stii sa lucrezi , e de senzatie . Cu carbonul ala e o problema . Mi-am facut textura de carbon , dar cred ca pana la urma nu e buna . Singura chestie la care ma pot apara este culoarea . Am monitor LCD si probabil e setat pe luminozitate mai mare decat monitorul la care esti tu acum .
Oricum , multa bafta , man . Sper ca nu te-ai suparat pe mine . Nu asta a fost intentia .
CrazyMan is offline  
Old 17-07-08, 18:51   #1424
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Pe un om cu care se poate discuta, nu mă supăr. Carbonu' poate să iasă foarte ok, da' foloseste altă textură. Vezi că găseşti pe forum, la tutoriale & help.
Gabi is offline  
Old 17-07-08, 19:19   #1425
cipskate69
Virtual Tuner

Stage 5
 
cipskate69's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 812
Member of:
[Virtual Tuning]
[SEAT]
[Design Team]
Default Re: Challenges

uite o textura..poate te ajuta

apropo..Gabi..scuze de nesimtirea mea..dar faci poolul? acum ca esti online..sa nu te mai deranjam altadata. Mersi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cf2.jpg
Views:	45
Size:	325.3 KB
ID:	592947  
cipskate69 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -