Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-06-08, 16:28   #1291
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: Challenges

asa si daca eu atata pot, nu trebuia sa o scoti din battle. poate ca altora le-a placut masina mea.

scuzati offtopic-ul, dar chiar nu se poate asa ceva .
dydy-andrey is offline  
Old 23-06-08, 16:31   #1292
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by dydy-andrey View Post
asa si daca eu atata pot, nu trebuia sa o scoti din battle. poate ca altora le-a placut masina mea.

scuzati offtopic-ul, dar chiar nu se poate asa ceva .
Ba uite că se poate ! Ori facem virtual tuning, ori virtual shit !

Ai fost curios să citeşti Regulamentul secţiunii ? Eu nu cred !
Gabi is offline  
Old 23-06-08, 16:36   #1293
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: Challenges

Ba da ! L-am citit, sa stii .
Si nu am facut-o in scarba, am stat 5 zile sa o fac cat mai frumoasa, dar din pacate am facut-o "virtual shit"...
Multumesc oricum ca mi-ai scos-o din battle.

P.S. gata am terminat cu offtopic-ul.
dydy-andrey is offline  
Old 23-06-08, 16:45   #1294
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Ia supără-te tu şi fă o maşină cu care să ne dai gata pe toţi !

Eu īnţeleg că eşti īncepător, da' īn ritmu' ăsta, vei rămāne pe veci aşa.

Pe o scară de la 1 la 10, din punctu' meu de vedere, tu stai cam aşa:

Imaginaţie = 0
Creativitate = 0
Realizarea lucrării = 0

Am observat că pe lāngă faptu' că habar nu aveţi de ceea ce faceţi, mai sunteţi şi īncătăţānaţi (mă refer la majoritatea īncepătorilor) şi nu vă īnsuşiţi nici o critică. Aveţi impresia că toată lumea are ceva cu voi şi că voi, de fapt, nu faceţi nici o greşeală !

VĂ ĪNŞELAŢI !!!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 23-06-08, 16:49   #1295
Vally_SPV

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 66
Default Re: Challenges

Gabi in afara de critici nimeni nu ne ajuta pe noi incepatorii! E adevarat ca si VT`ul se fura, dar nici chiar asa! Prea putine explicatii, prea multi a tot stiutori! Nu ajuta pe nimeni un comentariu ca cel facut de tine mai sus! Cuvantu` magic e comunicare, nu critica!

PS: A gresi e omeneste, nimeni nu`i perfect.. chiar daca este si vorba ca omul din greseli invata! In stilu` acesta nimeni nu poate invata daca nu este ajutat si nu primeste suficiente explicatii!
Vally_SPV is offline  
Old 23-06-08, 16:53   #1296
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Challenges

Vally...in cazurile de mai sus s`a inceput cu comunicarea,da` nu a dus la nimic,nu se tine cont de sfaturi si lucrarile sunt niste petarde...AM ZIS`O SI O MAI SPUN : puneti mana si lucrati simplu n`are rost sa va complicati,lasati spoilerele,eleroanele si mai stiu io ce,intai invatati sa lasati o masina jos si sa puneti niste jante decente care sa`i vina bine...n`aveti pic de stil si ma bucur enorm ca Gabi a luat initiativa asta...
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline  
Old 23-06-08, 16:57   #1297
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Cāte tutoriale aţi citit ? Cāte tutoriale aţi aplicat pānă v-a ieşit modificarea ?

Dacă voi - care probabil aveţi sub 20 de maşini modificate - vreţi să schimbaţi şi jante, şi spoilere, şi cabon, şi interior, şi oglinzi, să puneţi neoane, să schimbaţi fundal (modificări date ca exemplu) din prima, nu veţi progresa niciodată.

Eu, personal, am ~ 250 de maşini modificate şi tot mai fac greşeli. După 3 ani de virtual tuning, n-am făcut niciodată neoane şi n-am schimbat decāt de vreo 2, 3 ori interioru'. Dar, ideea principală e următoarea: am citit tutoriale pānă dimineaţa, la ora 6, 7 şi cānd m-am trezit, m-am apucat să lucrez, să mă perfecţionez.

PS: deja m-am apucat să modific regulamentu'; abia aştept să văd reacţiile !
Gabi is offline  
Old 23-06-08, 17:02   #1298
Vally_SPV

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 66
Default Re: Challenges

hori_cutz_tuning toti suntem oameni.. oameni diferiti, dar egali!
Adevarat ca nu toti sunt asa buni, dar sincer nu ajuta pe nimeni daca posteaza lucrarea si incep toti sa zica: Vai.. ce naspa e janta spate, ce spoiler nepotrivit, partea cutare e cam ireala si tot asa. Fiecare face dupa propriile idei si dupa stiinta!
De ex pe mine nu ma ajuta cu nimic daca postez o lucare la "Comentarii lucrari" si primesc astfel de critici! Toti suntem comentatori buni! Dar nimeni nu zice: uite acolo nu folosi lasso, foloseste pen.. sau fa liniile prin metoda asta ca ies mai bine, acolo foloseste o umbra care eu o fac astfel.. ! Si tot asa.. exemple sunt, vointa mai greu!
Vally_SPV is offline  
Old 23-06-08, 17:04   #1299
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Challenges

Vally, se va schimba situaţia, īţi promit eu !
Gabi is offline  
Old 23-06-08, 17:11   #1300
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Challenges

stii ce nu inteleg?? ce te f*** pe tine pen tool si umbre,cand ai o luna de cand esti pe forum...io fac vt de 4 ani si n`am folosit pen-tool iar de brush,umbre si schimbat de bg m`am apucat abia acuma de 1 an...cat sunteti la inceput si nu stiti cu ce se mananca Photoshopu rezumati-va la chestii simple!!!!JANTE,SUSPENSIE,SCOATETI MANERE,EMBLEME,si eventual,doar eventual CULOAREA da si aia slabe sanse sa va iasa calumea,o sa iasa ceva in genu masinii lui dydy-andrey....repet: JANTE,SUSPENSIE,SMOOTHING...tineti si voi cont de normele bunului-gust...nu luati orice spoiler din acelasi unghi si`l trantitzi pe masina...cum sa pui dom`le spoiler de Porsche pe SCION?????!!!?!?!
HoricutzWSR is offline  
Old 23-06-08, 17:28   #1301
mrsika

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 366
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

adevaru e k nimieni nu si-ar dezvalui secretele..
eu unul..am studiat tut nopti intregi..si apoi m-am chinuit sa fac sa iasa bine..
de cele mai multe ori nu imi iesea..dar akum..am descoperit nishte chestii..pe care nu o sa le impartasesc..nu tre sa mi-o luati in nume de rau
mrsika is offline  
Old 23-06-08, 18:07   #1302
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: Challenges

Din tutoriale invatati uneltele din photoshop, mai departe e chestie de imaginatie ... vrei sa faci o chestie si atunci te gandesti cu ce unelte,de aia sunt mai multe moduri si mai multe tutoriale pe aceeasi operatie, ...intr-un fel e ca mersul pe bicicleta ,ideea e sa stii unde trebuie sa ajungi cu ea
__________________
criss is offline  
Old 23-06-08, 18:10   #1303
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by mrsika View Post
adevaru e k nimieni nu si-ar dezvalui secretele..
eu unul..am studiat tut nopti intregi..si apoi m-am chinuit sa fac sa iasa bine..
de cele mai multe ori nu imi iesea..dar akum..am descoperit nishte chestii..pe care nu o sa le impartasesc..nu tre sa mi-o luati in nume de rau
a fost vreodata cazul??a zis vreunu dintre noi ca nu ajutam un incepator doar pt ca noi ne`am straduit 3-4 ani sa invatam photoshopu cu chiu cu vai si nu vrem sa dezvaluim secretele...good GOD da` stralucit mai tre sa fii si tu,ii fi descoperit tu functia in PS care pune automat un spoiler pe masina potrivindu`i culoarea/reflexiile...mai bine taceai
HoricutzWSR is offline  
Old 23-06-08, 18:26   #1304
_seby_

Stage 5
 
_seby_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 410
Member of:
[VW]
Default Re: Challenges

VT-ul nu tine de cunostinte si pricepere in ale photoshopului.Va spun din punctul meu de vedere.Eu nu am nici macar un an de cand am auzit de acest program.M-am apucat de el prin septembrie anul trecut.Sunt o gramada pe forum care sunt vechi in domeniu si nu se ridica la nivelul asteptarilor.
Si de asta zic,nu trebuie sa ai cunostinte,doar imaginatie si sa tinzi catre real.Te uiti la masina si te intrebi:"Ba,asta pare sau nu reala?"(ma refer ca si imagine,nu ca si creatie)Si daca nu pare,mai bine nu o postezi...
Cand modifici o imagine o faci in limita bunului gust,nu te bagi unde nu stii sa lucrezi...un lucru important in VT este atentia la detalii,care din pacate lipseste la incepatori...si nu numai...
_seby_ is offline  
Old 23-06-08, 18:36   #1305
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Challenges

bine zis...in sfarsit...
HoricutzWSR is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -