Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-02-12, 10:01   #3436
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Au Doamne !! Poll-ul se va īnchide pe data aia, adică votarea, nu topicul ăsta!
manu_96xls is offline  
Old 19-02-12, 10:30   #3437
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by manu_96xls View Post
Au Doamne !! Poll-ul se va īnchide pe data aia, adică votarea, nu topicul ăsta!
Manson is offline  
Old 23-02-12, 19:15   #3438
Lycan.

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 182
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

urmatoarea:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Mercedes-Benz-SL63_AMG_2009_1600x1200_wallpaper_14.jpg
Views:	73
Size:	245.0 KB
ID:	2337201  
Lycan. is offline  
Old 23-02-12, 19:57   #3439
Cipprik

Stage 5
 
Cipprik's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 317
Member of:
[LANCIA]
[VW]
Default Re: Challenges

Frumos frumos de mult nu am mai facut una de la spate
Cipprik is offline  
Old 23-02-12, 21:10   #3440
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

si mai exact de cand mister cipprik?
Ca$$ is offline  
Old 24-02-12, 00:17   #3441
18BSV

Stage 5
 
18BSV's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,295
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Challenges

Si rapid una simpla de la mine,cu putine modificari dar de effect
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SL.jpg
Views:	105
Size:	64.4 KB
ID:	2337495  
18BSV is offline  
Old 24-02-12, 00:39   #3442
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

sincer, nu inteleg de ce te grabesti in halul asta cand ai la dispozitie o intreaga saptamana...daca ar fi fost o super lucrare nu as fi zis nimic, dar cand vad ce catastrofa poti sa scoti...nu ma pot abtine...nu am cum sa inteleg cum dintr-o poza cu o calitate si o rezolutie destul de buna ai putut sa scoti asa ceva...cat despre modificari...jantele...plate si incomplete...stopul ala de s'a vrut a fi in luneta...nu are nicio forma...luneta ai inegrit'o doar partial...nu are nicio logica...difuzorul spate puteai macar sa'l aduci la aceeasi culoare cu restul masinii...la numar...dupa ce ca e stramb facuta partea aia, chiar nu am nici cea mai vaga idee cum ar putea sa fie acolo...numarul bagat sub tabla? sau cum? lamureste'ma tu, te rog...o lucrare...nu stiu cum sa zic...DEZASTRUOASA...masina asta nu o sa intre niciodata in poll...NICIODATA!!!!!!!!!!!

lucrati fratilor mai mult timp la o masina, daca stai doar cateva minute...aveti 0% sanse sa avansati
__________________
REMINDER : CHOP ARE MADE TO BE COMMENTED. NOT JUST TO BE VIEWED AND IGNORED. GOOD / BAD COMMENTS DOESN'T MATTER, AS LONG AS YOU SAY YOUR OPINION
Ca$$ is offline  
Old 24-02-12, 10:08   #3443
18BSV

Stage 5
 
18BSV's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,295
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Challenges

Eu nu fac masina.. ca sa castig sau ceva de genu,eu o fac asa din hobby,nu e vb ca m`am grabit ci nu prea am mai avut alte idei de a modifica,si cred ca in poll trebe sa intre INDIFERENT de cum arata masina cat timp este modificata ca doar.. acum se incarca,si este doar parerea ta. Cum e masina acuma e parerea ta,nu imi place sa modific in halul ala cum o fac majoritatea.. ca deja sa se vada ca un desen,si puteai sa te abtii sa nu zici ceva? sau u te astepti numa la lucrari de milioane si sa modifice numa aia care is maestri in ph shop?daca da scuza`ma,uita ca am facut masina aia.. continua cu atitudinea asta.. sa nu mai intre nimeni in threadu asta.. si sa fiti sanatosi!
(faza cu numaru sub tabla.. daca nu ai idee inseamna ca nu ai vazut masini modificate)
__________________

Last edited by 18BSV; 24-02-12 at 10:17.
18BSV is offline  
Old 24-02-12, 11:08   #3444
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

uite vezi, nici acum nu ai dreptate, masina nu trebuie sa intre in poll INDIFERENT de cum arata, daca ai fi citit niste reguli si te'ai fi uitat peste poll'urile mai vechi, ai fi vazut ca am dreptate...si stai tu linistit ca nu ma astept numai la lucrari de milioane...chiar si o lucrare simpla poate arata de milioane daca modificarile sunt facute bine si cu gust..."si este doar parerea ta"...chiar sunt curios daca este doar parerea mea..."continua cu atitudinea asta"...cei care ma cunosc cat de cat stiu care e atitudinea mea...oricum nu e aia la care te gandesti u...doar ca atunci cand vad ca dintr'o poza cu o rezolutie si calitate destul de buna poate sa iasa ceva atat de dezastruos...
Ca$$ is offline  
Old 24-02-12, 13:23   #3445
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Challenges

Deci, lucrarea ta 18BSV este jalnica si iti voi spune si de ce.
1. Jantele alea sunt blurry adica la rezolutie mult mai mica decat rezolutia la care era masina in poza initiala sau pixelate cum se zice, plus ca sunt incomplete atunci cand le ai selectat.
2. Faza cu numarul sub tabla. ))) nu este sub tabla deloc, daca era sub tabla existau si niste umbre pe acolo, la cum l ai desenat tu numarul parca a fi taiat din el si lipit acolo. Eu inteleg la ce te referi dar uite-te pe net la detalii si o sa vezi ca ai gresit.
3. Cum ai reusit ca dintr-o poza la o rezolutie buna clara sa iti bati joc sau sa o modifici daca se poate numia sa sa iasa asa de neclara si pixelata? Nu te cunosc dar daca tie ti ar arata unu o poza cu o masina asa ce ai zice? Eu unu ma gandeam cum plm a facut poza frate cu camera VGA de 1.0???

Ai zis ca iti place un still de tuning simplu. OKE! Scoata manerele scoate sigla, motorizarea, capacitatea motorului, toto ce ar fi in plus si incearca sa nu mai modifici o poza cu elemente dintr-o alta poza la rezolutie mai mica decat cea initiala.

Last edited by Manson; 24-02-12 at 13:43.
Manson is offline  
Old 24-02-12, 13:34   #3446
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by Ca$$ View Post
...
Quote:
Originally Posted by Manson View Post
...
Băi dar ce răi sunteți!

Quote:
Originally Posted by 18BSV View Post
...
Ascultă-i pe băieți că știu ce spun!
Nu mai adoptați toți atitudinea asta cānd cineva vă comentează lucrările, toți am fost la nivelul ăsta odată, dar nu am stat cu nasul pe sus cānd cei mai buni ca noi ne dădeau sfaturi, īncercam să le aplicăm cāt mai bine cu putință!
__________________
Second to a hammer , a cable tie can fix anything!
manu_96xls is offline  
Old 24-02-12, 13:36   #3447
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by manu_96xls View Post
īncercam să le aplicăm cāt mai bine cu putință!

EPICA fraza asta
Ca$$ is offline  
Old 24-02-12, 14:07   #3448
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: Challenges

Intai invata sa lucrezi bine, tine lucrarile pentru tine iar atunci cand vezi ca ai ajuns la un nivel satisfacator poti incepe sa le incarci pe forumuri De acord cu tine, modific-o putin ... dar , modific-o bine
__________________
Piese pentru masini americane si masini de lux / sport la preturi rezonabile !
0731.439.105 | fabi@americanmusclecars.ro
DUB-R is offline  
Old 24-02-12, 14:12   #3449
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by 18BSV View Post
si este doar parerea ta.

opaaaa...se pare ca nu este doar parerea mea
Ca$$ is offline  
Old 25-02-12, 09:59   #3450
cipskate69
Virtual Tuner

Stage 5
 
cipskate69's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 812
Member of:
[Virtual Tuning]
[SEAT]
[Design Team]
Default Re: Challenges

nici nu stiu de ce s'a inceput discutia... cel mai simplu era sa nu il bagati in seama,sa nu ii intre masina in pool..sau poll..( ) ,nu intelegea de ce,intreba,i se zicea si poate intelege si el ce inseamna vt. eu unu sunt satul de tuneri de genu,abia au deschis photoshopu,au dat de un efect ,2 , le'au aplicat si PAC: TUNING. ce se schimba vremurile...haida'pace
__________________
deviantART | e-mailScoala de soferi-BV
cipskate69 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -