Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-01-05, 11:46   #286
westbam

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 12
Default

Acelasi lucru pt TNG
westbam is offline  
Old 31-01-05, 11:52   #287
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Mane ai dreptate in felul tau dar exista un topic aici various unde poti sa postezi ce vrea inima ta. Tu ai postat la concurs iar masinile din concurs trebuie \"preparate\". Apreciez efostul tau si eu am facut mai demult o celica in flash si ma gandesc ca ti-a fost greu. Nu te opreste nimeni sa itzi expui operele dar daca nu participi la concust posteaza la various sau fa-ti un topic cu grafica vectoriala.
__________________
xxdadixx is offline  
Old 31-01-05, 11:58   #288
westbam

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 12
Default

Am inteles
Nu-i asta problema
Insa nu pot fi acuzat de mai mult sau mai putin realism in imaginile mele atata timp cat celalte imagini din concurs se vede de la o posta ca sunt prelucrate in Photoshop sau in ce sunt prelucrate avand culori fade si departe de cele reale, vezi reflexii, vezi umbre, vezi luminii care sunt cu totul aiurea si departe de realitate
westbam is offline  
Old 31-01-05, 15:02   #289
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

cred ca m-am inteles gresit westbam.mie chiar imi pace ceea ce ai facut tu(grafica vectoriala) si iti apreciez munca... dar ma refeream la faptul ca tema acestul topic este de a modifica masinile virtual si sa para cat mai reale.
no offence man
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
Old 31-01-05, 18:51   #290
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re:

[quote=\"rudolf.s\"]Fiind in sesiune nu am prea mult timp sa ma ocup de \"alte kestii\" asa ca una la repezeala... Poate la analiza atenta se observa mici detalii de care am uitat dar sa mi se ierte... Mi se inkid oki... de somn...

Nice rau RX8-ul tau ) stiu ca poti mai mult...da arata super tare si asta...arcuri sport...alea alea ) keep it comming
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline  
Old 31-01-05, 20:43   #291
ALXutz

Stage 5
 
ALXutz's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 448
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default

Rudolf, draguta mazda, intradevar are cateva erori destul de usor vizibile gen decupaturi facute putin neglijent (mai ales in spoiler) dar per total masina arata bine, si eu cred ca asta conteaza! Nici eu nu sunt masterul perfectiuni in detalii asa ca, in opinia mea e reusit tuningul!
Westbam, cred ca era mai usor sa dai copy/paste de la topicul de rezultate cand s-a judecat golful meu decat sa te mai chinui sa reproduci toate greselile si sa le generalizezi ca fiind ff grave... In fine! Oricum, apreceiez faptul ca te straduiesti sa faci totul vectorial, din pacate insa nu cred ca vei reusi sa tunezi vreodata o masina vectorial! Cat despre mazda aia postata nu cred ca e studio max... SIncer... Bafta
__________________

senza cuore saremmo solo macchine
ALXutz is offline  
Old 31-01-05, 21:14   #292
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

westbam ... nu vreau sa te critic da din cate am inteles eu prin posturile astea iese ceva de genu\" uite`i shi pe ashtia nu shtiu sa faca un tuning nici macar pe calculator\" poate am inteles eu gresit ...daca am inteles bine ... fiecare face ce shtie shi cat poate si nu cred ca trebuie sa iasa foarte reala... sa se dea mare pe la prieteni \" uite asta e masina mea vrei sa dam o tura?\"



Peace
__________________
1989 BMW E30 Alpine Weiß 4doors II
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic1528_2.gif
GolfuletzS is offline  
Old 31-01-05, 23:05   #293
lancerEvo

Stage 5
 
lancerEvo's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,128
Default

o prima variatnta! poate ca cea finala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rx-8_by_lancer_304.jpg
Views:	150
Size:	88.4 KB
ID:	17745  
lancerEvo is offline  
Old 31-01-05, 23:34   #294
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default

Frate..pana si turometru i-ai pus ) faina dar nu imi plac oglinzile )
kiddin'
ZooM-ZooM is offline  
Old 01-02-05, 07:46   #295
westbam

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 12
Default

Alexputz: nu am dat niciodata o raita prin topicul de rezultate, crede-ma pe cuvant, am spus ceea ce am spus din bun simt estetic nu-ti trebuie mare experienta sa vezi asemenea greseli si nu m-am referit nicidecum la masina ta ci a fost o refeinta in general
Cat despre afirmatia ta ca nu poti face tunning vectorial asta ma face sa cred ca nici macar nu sti ce e aia grafica vectoriala si care sunt principiile ei.
Cat despre imaginea respectiva am zis ca e facuta intr-un prg tip 3d..max si acest lucru se poate verifica chiar in photoshop (profesionistii graficii stiu cum )
westbam is offline  
Old 01-02-05, 07:51   #296
westbam

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 12
Default

Golf tunig:
Cred ca n-ai citit (si nici nu ai vazut lucrarile mele) atent tocmai eu am fost acuzat de lipsa de realism si de aceea am ripostat argumentand ca importanta pentru mine a fost realizarea tehnica nu realismul obtinut chiar cu pretul unor greseli usor sesizabile (si mereu aceleasi) de grafica
westbam is offline  
Old 01-02-05, 08:01   #297
westbam

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 12
Default

Alexutz: PS scuza-ma ca ti-am gresit numele nu a fost intentionat
westbam is offline  
Old 01-02-05, 11:10   #298
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default

Parerea mea: cine mai vrea sa se certe si mai are de postat o carutza de mesaje contradictorii, sa-si faca un nou topic numit \"Certuri\" si sa se mute acolo cu discutiile! Iara se umple topicu cu \"off-topicuri\" si certuri. Daca nu are legatura cu concursul in sine va rog sa mergeti in alta parte sa va certati.

Multumesc.
__________________
Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI | DSG | 2012


rudolf.s is offline  
Old 01-02-05, 11:26   #299
ffocus

Stage 5
 
ffocus's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 841
Default

lancerevo: FELICITARI!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ffocus_mazda_rx-8_199.jpg
Views:	166
Size:	192.0 KB
ID:	17776  
ffocus is offline  
Old 01-02-05, 12:44   #300
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Buza de la sp fata nu e centrata :P
xxdadixx is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -