Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-01-06, 00:20   #121
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

si daca lucram o singura masina, si incepatorii fac numai lateralul.. etc????
Gratzian is offline  
Old 10-01-06, 00:31   #122
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu stiu daca am inteles ce ai vrut sa zici gratian , anyway
eu consider ca tu .. o zisesei cum nu se putea mai bine ...
3 concursuri ..


1: cel cu masina din 3 unghiuri ...

2: cel cu .. refacutul unei masini .. e prea tare ideea, cu toate ca pe unii ii sperie ..

si 3 : ptr incepatori .. o masina , simpla .. din lateral ...

si cu asta cred c`ai rezolvat problema, mai bine si mai frumos decat atat nu cred ca ai cum s-o faci ...
e perfect asa !
so .. parerea mea ..
stick to this ideea ..
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 10-01-06, 00:55   #123
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default

deja am trecut de faza primelor idei. se intrevad sinteze, eu o sa prezint sinteza mea. sunt convins ca vom gasi o cale de-a multumi pe toata lumea si de a conferi concursului gloriosul titlu de concursul concursurilor.

repet, cu cat se implica mai multa lume, la toate nivelele, iar organizarea este una profesionista, cu atat mai bine.

Concursul concursurilor

categorii participanti:

-incepatori;
-avansati;
-high-end.

-optional, concurs desen de mana/schita (oricine vrea sa participe)

concurs incepatori:
- se aleg 10 masini de juriu. masinile alese sunt propuse votului membrilor 4tuning, pentru a alege masina finala care va fi modificata. se fac inscrieri pt. concurs. concursul pt. incepatori dureaza 2 saptamani. masina va fi modificata virtual dintr-un singur unghi, 3/4 fata. se aleg locul III, locul II si locul I de catre juriu pe baza urmatoarelor criterii: originalitate, acuratete tehnica, solutii ingenioase, armonia design-ului, potrivirea cu masina stock a bodykit-ului, iar membrii 4tuning premiaza separat de juriu masina care le-a placut cel mai mult. votul este secret, toti membrii trimit un PM cu ordinea pe care o cred ei de cuviinta iar acestea sunt sortate si astfel se decerneaza premiul \"best of show\" dat de membrii 4tuning.

concurs avansati:
- aceleasi conditii si aceeiasi desfasurare cu exceptiile: masina va fi modificata virtual din doua unghiuri: 3/4 fata si 3/4 spate. concursul va dura 1 luna.

concurs high-end:
- aceleasi conditii si aceeiasi desfasurare cu exceptiile: masina va fi modificata virtual din cinci unghiuri: 3/4 fata, 3/4 spate, fata, lateral, spate. concursul va dura 2 luni.

concurs desen de mana/schita optional:
- aceleasi conditii si aceeiasi desfasurare cu exceptiile: masina va fi desenata din doua unghiuri: 3/4 fata si 3/4 spate. concursul va dura 2 saptamani.

masinile vor fi alese de juriu in modul urmator: pt. categora incepatori, masini deja tunate real, pt. categoria avansati - ideea cu restaurarea eventual un styling aplicat, pt. categoria high-end - o masina de ultima generatie, foarte cunoscuta iar pt. desen de mana - o clasa specifica (mica, medie, SUV, etc.)


asta, dragii mei, poate fi concursul concursurilor se cauta sponsori, se organizeaza un juriu competent pentru transparenta si profesionalism, se acorda premii, totul se poate termina cu o petrecere de premiere de pomina... and after the party is the after-party
TopArt is offline  
Old 10-01-06, 00:59   #124
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default

completare:

cei care participa, pot participa la ce sectiuni doresc, numai sa aiba timp si sa-i duca imaginatia si mouse-ul si mana !
TopArt is offline  
Old 10-01-06, 01:03   #125
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re:

completare II:

Quote:
Originally Posted by \"TopArt\"
pt. categora incepatori, masini deja tunate real
cu asta am vrut sa precizez ca se aleg masini care sunt deja pe piata, cu diverse tuning-uri aplicate, ca incepatorii sa aiba o referinta

sa vedem daca si cine se incumeta si unde
TopArt is offline  
Old 10-01-06, 01:18   #126
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Doar poza asta mi-a mai atras atentia dar nu prea e cum vroiam eu, oricum poate e mai buna rezolutia.
Din asta puteti sa faceti un hot rod destul de marfa, imaginatie sa aveti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ruginita_320.jpg
Views:	79
Size:	152.2 KB
ID:	61498  
__________________
luca is offline  
Old 10-01-06, 01:27   #127
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

am o mica mentiune...
concursul concursurilor avea alta conotatie...

adica era un concurs de concursuri, un concurs in care se aleg castigatori de idei de concurs...

adica.... concursul... concursurilor

sunt de acord cu partea cea mai grea, cu o masina din mai multe unghiuri...

as dori o sectiune de incepatori de tot, de aceea am fost de acord cu lateralul, ca sa cooptam multi noi incepatori, ca sa strangem forte proaspete... multi de aici au luat-o de la zero, acum ceva timp, nu?

si nu as renunta la faza cu restaurarea, nu va suparati pe mine...

va rog sa mai spuneti ce parere aveti, mai ales cei mai priceputi din voi...
maine seara o sa bat in cuie concursurile... ok?
Gratzian is offline  
Old 10-01-06, 01:50   #128
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
am o mica mentiune...
concursul concursurilor avea alta conotatie...

adica era un concurs de concursuri, un concurs in care se aleg castigatori de idei de concurs...

adica.... concursul... concursurilor
...e bine ca precizezi de-abia dupa ce am zis si amintit de \"concursul concursurilor\" in acest topic de vreo 5-6 ori, in contextul de \"cel mai tare concurs\"

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
va rog sa mai spuneti ce parere aveti
pe-a mea ai aflat-o (mai sus) - sunt aceleasi lucruri de care ai amintit si tu, dupa aceea, cu diferenta ca nu e maaaare diferenta intre lateral si 3/4 fata, asta pt. incepatori. tot ce-am zis mai sus ramane valabil.

spor si inspiratie !
TopArt is offline  
Old 10-01-06, 02:00   #129
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cel mai tare concurs, il anunt de pe acum, o sa il demaram dupa ce se termina astea, probabil la sf lunii februarie, cu premii MARI si provocari la fel.
oricum, maine nu mai amanam, fixam ferm termenii concursului si apoi alegem masinile pt categoriile concursului.
Gratzian is offline  
Old 10-01-06, 08:37   #130
mer|in

Stage 3
 
mer|in's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 137
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"g_unit\"
Bai santos...pai pana la urma cum se fac concursurile???nu d'alta dar la desen de mana sunt putini... sper sa se mai bage....ca AM pofta de lupta
ma bag eu la desen d mana.
dar sper sa inceapa 1 data concursurile pentru ca nu stiu cat mai stau pe forumul asta... unii stiu de ce.
mer|in is offline  
Old 10-01-06, 12:43   #131
ALXutz

Stage 5
 
ALXutz's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 448
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default

Sunt de acord cu toate cele exprimate mai sus mai putin ideea de restaurare a unei masini.. Pt ca e destul de dificil sa gasesti acelasi tip de masina care trebuie restaurata dar in stare buna si dintr-un unghi asemanator ca sa poti lua piesele lipsa de pe ea (piese originale) si in plus nu foloseste nimanui la nimik, nu aduce nici o idee, nu implica creativitate, nu implica decat photoshop si nervi de cautat pe google.. Macar lasati-ne sa facem direct tuning pe ea, e altceva, ai o posibilitate imensa de piese custom, pune la lucru si imaginatia si creativitatea, iar cunostintele de grafica tot se vad, ca pe langa tuning oricum tre sa scoti rugina, sa o vopsesti, sa ii indrepti tabla acolo unde e cazul, etc..
__________________

senza cuore saremmo solo macchine
ALXutz is offline  
Old 10-01-06, 12:50   #132
mer|in

Stage 3
 
mer|in's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 137
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ALXutz\"
Sunt de acord cu toate cele exprimate mai sus mai putin ideea de restaurare a unei masini.. Pt ca e destul de dificil sa gasesti acelasi tip de masina care trebuie restaurata dar in stare buna si dintr-un unghi asemanator ca sa poti lua piesele lipsa de pe ea (piese originale) si in plus nu foloseste nimanui la nimik, nu aduce nici o idee, nu implica creativitate, nu implica decat photoshop si nervi de cautat pe google.. Macar lasati-ne sa facem direct tuning pe ea, e altceva, ai o posibilitate imensa de piese custom, pune la lucru si imaginatia si creativitatea, iar cunostintele de grafica tot se vad, ca pe langa tuning oricum tre sa scoti rugina, sa o vopsesti, sa ii indrepti tabla acolo unde e cazul, etc..
de ce ideea de tuning virtual o altura toata lumea sau ma rog o parte.. cu luatu de piese de la o masina si pusu pe alta.... masina sau poza tot una...

Poti sa construiesti un element de caroserie....

zic si io acum...
__________________
pe aici... pe colo...
mer|in is offline  
Old 10-01-06, 13:45   #133
g_unit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 340
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

desene de mana...bagatima si pe mine...TopArt sa nu uiti sa'l bagi pe g-unit v'am zis ca vreau CONCURS...hmmm..intrebare...pot si colorate in adobe?cum e facut subaru asta de mine....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	62_728.jpg
Views:	113
Size:	58.6 KB
ID:	61530  
__________________
UPCOMING...SOMETHING REALLY HOT...
g_unit is offline  
Old 10-01-06, 13:54   #134
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

deci nu am inteles !

se aleg masini din astea care le`am propus pana acum ?

si pana la urma cand incepe concursu propiu zis de tuning si cat tine... si cine participa si pe ce masini particpam ? cand se face poll`ul in care sa votam c masina facem ?!
__________________
1989 BMW E30 Alpine Weiß 4doors II
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic1528_2.gif
GolfuletzS is offline  
Old 10-01-06, 13:57   #135
mer|in

Stage 3
 
mer|in's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 137
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"g_unit\"
desene de mana...bagatima si pe mine...TopArt sa nu uiti sa'l bagi pe g-unit v'am zis ca vreau CONCURS...hmmm..intrebare...pot si colorate in adobe?cum e facut subaru asta de mine....
daca subaru asta e facut de tine de ce se vad pixelii de la tipar??? wow...
mer|in is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -