Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-01-06, 11:16   #166
george GMN

Stage 5
 
george GMN's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 306
Default

...
george GMN is offline  
Old 12-01-06, 11:20   #167
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
toata lumea e de acord cu varianta asta de 4 teme ?
1.
Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
4: noobi - o masina din lateral .
e o varianta periculoasa. eu am sustinut initial, la incepatori, poza \"clasica\" 3/4 fata. daca incepatorii vor lucra pe poza \"lateral\", nu vor avea curajul necesar sa tinda spre avansati sau sa evolueze, vor fi catalogati ca incepatori, vor exista iar si iar discutii inutile si orgolii. asa ca mi se pare mult mai logica varianta \"clasica\", 3/4 fata, pentru incepatori

2. nu se renunta la restaurare

3. nu se renunta la desen de mana

4. nu se renunta la avansati

5. nu se renunta la high-end

6. nu se renunta la diferite categorii de masini, pentru a demonstra capabilitatile participantilor si a le evidentia la maxim.

7. nu se renunta la participarea activa a membrilor (chiar si a celor care nu participa efectiv la concurs cu lucrari)

totul e sa le completam/integram intr-un mod exemplar.

e o decizie complexa dar va asigur inca o data - transparenta, profesionala, bine gandita. dupa o ultima sedinta cu gratian, veti avea parte de prezentarea concursului


PS: concursul va incepe (dupa definitivarea completa a TUTUROR detaliilor) la sfarsitul lunii ianuarie.
TopArt is offline  
Old 12-01-06, 13:47   #168
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,931
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....
din cei mai vechi ... vad ca nimeni nu zice nimic dadi,kickass,madskilz,andrey,horicutz,golfuletz,bl ow,catanos si care mai sunteti ... sunteti de acord cu toate astea?
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
Old 12-01-06, 14:35   #169
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default

eu zic ca prea multe grupe strica....si apropo cum clasificati voi care face parte de cat...noob/avansat/high-end
daca particip la avansat...si imi sar toti in cap ca vezi domne sunt high-end...sau particip la noob si zic ca sunt avansat!!!
prea multe categorii o sa incurce userii si in primu rand sistemu de notare!!
__________________
frozzen is offline  
Old 12-01-06, 15:16   #170
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default

pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob
shantzu is offline  
Old 12-01-06, 15:33   #171
dshockevo

Stage 5
 
dshockevo's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 369
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob
Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati...
dshockevo is offline  
Old 12-01-06, 15:56   #172
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dshockevo\"
Quote:
Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob
Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati...

exact asta vruiam sa spun si eu...de ex eu sunt nou pe forum....la ce categorie ma bagi?asa ptr curiozitatea mea sa stiu unde particip
frozzen is offline  
Old 12-01-06, 16:40   #173
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default

Quote:
Originally Posted by \"tng\"
dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....
uite \"mey\" tng de ce... citeste, reciteste si ia aminte. eu am prezentat sinteze si conglomerate de fapte, nu m-am aruncat repede... am scris mai in urma, ia de-aici:

Quote:
Originally Posted by \"TopArt\"
- nu doresc sa ingreunez hotararile privind concursul si cursul concursului ci doresc sa adaug cate putin din urmatoarele: originalitate, optiuni in abordare, criterii de departajare viabile, profesionalism, creativitate - toate necesare unui astfel de concurs.
- nu vorbesc in necunostinta de cauza ci in urma experientei participarii la mai multe concursuri nationale/internationale de design, styling si tuning, cu premii si diplome la activ
lamurit ?
TopArt is offline  
Old 12-01-06, 19:49   #174
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tng\"
dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....
din cei mai vechi ... vad ca nimeni nu zice nimic dadi,kickass,madskilz,andrey,horicutz,golfuletz,bl ow,catanos si care mai sunteti ... sunteti de acord cu toate astea?
well...io ink nu ma pot hotari daka sa ma bag sau nuh...am motivele mele...da` is de acord cu sant0s la structura concursului...duhno`
HoricutzWSR is offline  
Old 12-01-06, 20:31   #175
Rares
Design Team Member

Stage 5
 
Rares's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 523
Member of:
[Design Team]
Default Re

Topart are dreptate tng nu stiu cu ce calitate si nu inteleg d c rasp tu la tot ce se scrie nu stiu de ce spui tu la ce nu se renunta si la ce.Parca Organizator Era gratian dai tu premiu cumva ?Am inteles ca lucrezi in 3d max adecavar pt tine e mult mai usor pt o masina din 5 respectiv 3 unghiuri pt ca tu o faci dintrun unghi si se multiplica in toate.oricum explicami si mie si celor mai vechi d c atata abureala pe tine ?
__________________
Rares is offline  
Old 12-01-06, 20:33   #176
TazAless

Stage 5
 
TazAless's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 637
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"frozzen\"
Quote:
Originally Posted by \"dshockevo\"
Quote:
Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob
Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati...

exact asta vruiam sa spun si eu...de ex eu sunt nou pe forum....la ce categorie ma bagi?asa ptr curiozitatea mea sa stiu unde particip
problema asta trebuie rezolvata intr-un fel... topart daca tot te-ai implicat atata cum zicea tng ar fi trebuit sa te gandesti si la problema asta...(dar nu numai tu ci si organizatorii) de ex. daca vine unu' nou pe forum care are experienta la vt decat noi toti la un loc daca se inscrie la categoria \"noobi\", atunci sigur castiga, si ceilalti raman de prosti...
cum se poate solutiona problema asta ?
TazAless is offline  
Old 12-01-06, 20:39   #177
g_unit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 340
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

sper ca va dati seama ca asa nu o sa terminam nici odata......MA BUCUR...cand o sa fie ceva concret...TNG, santos, skill'zule..anuntatima si pe mine.....
g_unit is offline  
Old 12-01-06, 20:47   #178
c i k y
Dacia Driver

Stage 5
 
c i k y's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,146
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[DACIA]
Default

Nush ce sa zic dar parerea mea este ca va fii prea mare balamucul cu atatea grupe si atatea teme....cel mai bine ar fi sa alegem una din temele astea 4 si aia sa fie definitiva !
__________________

Logan 1.6 8v Kiss
c i k y is offline  
Old 12-01-06, 20:51   #179
TazAless

Stage 5
 
TazAless's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 637
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"maskt\"
Nush ce sa zic dar parerea mea este ca va fii prea mare balamucul cu atatea grupe si atatea teme....cel mai bine ar fi sa alegem una din temele astea 4 si aia sa fie definitiva !
COMPLET DE ACORD ! (ar fi buna o singura masina din doua unghiuri 3/4 fata & 3/4 spate ce parere aveti ?) si poate si sectiunea desene de mana... dar atat
TazAless is offline  
Old 12-01-06, 21:16   #180
Rares
Design Team Member

Stage 5
 
Rares's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 523
Member of:
[Design Team]
Default re

Mi se pare cea mai buna alegere nu cu grupe nu cu nimik sa fie doar doua una la restaurarea masini care mi se pare super tare dar de munca pt cunoscatori nu e de munca:P si a doua ..o masinaa din doaua unghiuri cum a zis si tazz
Rares is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -