Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-01-08, 00:42   #91
mugurg

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 321
Default Re: confectionez huse volan piele

Pt. userul Yoypokemon:
1. Eu sunt un om cu un volan imbracat, nu unu care face volane, deci nu stii sa folosesti pluralul, chiar daca oi face tu volan de Veyron. Doar daca nu foloseai pluralul seniorial, dar ma cam indoiesc...
2. Sunt "sigur" ca nu vrei clienti, dar nici nu-ti trebe. Momentan strici threadul omului, si te afli pe langa regulament.
3. Nu da tu exemple de dacie, ca ai ales doar ce ti-a convenit.Eu nu am dacie.
4. Piele semiperforata? Chestie de gust, nu as pune-o sa mi-o dai degeaba.
5. Incalzita electric si buretata? Vai... dar prost volan tre sa fi fost ala de a avut asa mari "cerinte" si tare sensibile mainile soferului...da' ma chitesc io ca masina tre sa merite tare asemenea volan...
6. TRW e un monstru, tu compari nokia cu un baiat care si-a creat singur walkie-talkie.
deci , pe scurt tu NU ESTI TRW, la 21 de ani era si greu de altfel.

Si ca sa inchei prietene, ce am scris aci a fost ca sa iti demonstrez ca esti doar un X cu o parere subiectiva, asa cum am fost eu in cele 6 puncte de mai sus. Deci, lasa-te de axiome ca esti pe un forum gresit daca "legi" vrei sa faci...momentan esti paralel, echidistant si de sens contrar.

Last edited by lascarica; 29-02-08 at 13:18. Reason: la cererea userului..
mugurg is offline  
Old 23-01-08, 12:19   #92
gmv97

Stage 4
 
gmv97's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 241
Default Re: confectionez huse volan piele

yoypokemon mergi tu cu masini din alea k lumea cu volan cu piele de sute de euro ...la ce posibilitati avem husele facute de hussi sunt foarte bune asa ca nu mai critica ....dak iti iei volan imbracat in piele si dai 15 mil pe el ai calitate ...la 1 mil jumate asta este tot ce se poate gasi...iar pt cei care nu isi permit dar totusi vor piele pe volan husele astea sunt cea mai buna solutie
__________________
gmv97 is offline  
Old 23-01-08, 12:22   #93
gmv97

Stage 4
 
gmv97's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 241
Default Re: confectionez huse volan piele

ma intereseaza si pe mine cam cat costa pt logan volanul si schimbatorul imbracat in piele neagra (dak am airbag e vreo problema..adik nu afecteaza cu nimic montarea husei??)..multumesc
gmv97 is offline  
Old 23-01-08, 13:04   #94
mugurg

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 321
Default Re: confectionez huse volan piele

Quote:
Originally Posted by yoypokemon View Post
nu te lua de ortografie ca e 1:30 si sunt dupa 8 ore de lucru

Nu ma pot lua de ortografie, pentru ca se numeste agramatism ce practici tu.
mugurg is offline  
Old 23-01-08, 18:02   #95
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: confectionez huse volan piele

yoypokemon - pe un topic de vanzari-prestari servicii,CE MULT iti spui parerea intr-un mod civilizat fara a jigni si apoi iti vezi de treaba.Vezi ca in regulamentul bazarului exista niste reglemantari ce suna cam asa :
Quote:
NUMAI discutiile legate despre vanzare-cumparare se fac pe forum, fara off-topic. Orice post off-topic, ce poate periclita cat de putin vanzarea sau afecta targul, va fi sters fara atentionare prealabila; .... NU scrie nicaieri pe forum CUMPARAREA OBLIGATORIE !!!!! Nu te intereseaza, nu postezi. Citesti si atat.

Pentru ceilalti -Va rog aratati-va maturitatea ignorand asemenea iesiri ....NU va antrenati in polemici ce nu fac decat sa creeze o atmosfera de circ,nicidecum prielnica unor treburi serioase cum ar fi afacerile (indiferent la ce nivel sunt ele).
Multumesc pentru intelegere,seara buna !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 24-01-08, 08:59   #96
N D Y

Stage 5
 
N D Y's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,630
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[VW]
Talking Re: confectionez huse volan piele

Hussi mi-a facut treaba de calitate(pozele vorbesc) !Volanul meu are aproape un an si e in stare excelenta . Merci mult si spor la treaba !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag009.jpg
Views:	513
Size:	330.4 KB
ID:	433488   Click image for larger version

Name:	Imag011.jpg
Views:	675
Size:	323.7 KB
ID:	433489  
N D Y is offline  
Old 07-02-08, 18:32   #97
bogdancmb

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 42
Default Re: confectionez huse volan piele

Salut, am de cusut o husa de piele (simoni racing)pe un volan de vw golf 4, de schimbat burduful schimbatorului de viteze si de pus piele pe frana de mana...as vrea sa stiu cit m-ar costa totul si daca poti veni in bucuresti pentru asta...multumesc.
bogdancmb is offline  
Old 10-02-08, 12:37   #98
cox
Peugeot Driver

Stage 5
 
cox's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 440
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: confectionez huse volan piele

Il recomand si eu pe Hussi. Este un adevarat domn care face, pur si simplu, opere de arta.
Mult scucces in continuare!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF0375.jpg
Views:	882
Size:	1.44 MB
ID:	449369  
cox is offline  
Old 10-02-08, 23:03   #99
XDany

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 37
Default Re: confectionez huse volan piele

Salut.

Ma intereseaza si pe mine o husa pt un Golf 4 volanul in 4 spite negru cu gri culorile dispuse ca in poza de mai sus.
Se poate face? Cat ma costa?

Merci.
XDany is offline  
Old 25-02-08, 00:35   #100
adrian_pindici

Stage 1
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 11
Default Re: confectionez huse volan piele

Buna Hussi,
sunt din DrTrSeverin si am un mercedes E 250 din '98, cu volan fara comenzi pe el. Este cu piele neagra si s-a degradat. Cat ma costa si cand sa vin in Craiova (daca se poate face intr-o zi)?
Multumesc,
Adi
adrian_pindici is offline  
Old 25-02-08, 19:11   #101
dsign

Stage 5
 
dsign's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 747
Member of:
[DACIA]
Default Re: confectionez huse volan piele

Un up de la mine pentru un volan imbracat in piele.

In fiecare zi ma minunez de trainicia luccrarii lui Hussi. Are 1 an si jumatate, nici un semn de oboseala, iar mainile mele murdare de unsoare de la atelier n-au reusit sa distruga minunatie de piele. Recomand de 1000 ori
dsign is offline  
Old 25-02-08, 19:13   #102
ovidiutm

Stage 2
 
ovidiutm's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 63
Default Re: confectionez huse volan piele

Salut, sunt din Timisoara... daca ai drum cumva pe aici ma abonez si eu la un volan imbracat pentru un Astra F (mai era un timisorean doritor pe la pagina 5).PM sau mail:
ovidiutm@yahoo.com
ovidiutm is offline  
Old 28-03-08, 23:56   #103
lil_siro

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2
Default Re: confectionez huse volan piele

daca te mai ocupi cu asa ceva lasa un mesaj la lil_siro@yahoo.com , ms !
lil_siro is offline  
Old 01-04-08, 20:34   #104
dsign

Stage 5
 
dsign's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 747
Member of:
[DACIA]
Default Re: confectionez huse volan piele

Da, se ocupa cu asa ceva.

Evident, ca daca se mai ocupa de volane, n-are timp de dat mail-uri, colegule. Vine cumva muntele la Mahomed?!? Da-i omului un telefon daca esti super interesat
dsign is offline  
Old 07-04-08, 15:34   #105
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Cool Re: confectionez huse volan piele

Cat mai costa de imbracat in piele un volan de Solenza , fara air-bag , adica cu 3 spite ? Seamana f mult cu cel de Peugeot de mai sus .
marius_eugen is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -