Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-12, 13:17   #151
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by bogdan013 View Post
Buna am o intrebare...am terminat anul 1 la autovehicule rutiere si acum am nevoie de caiet de practica..si nu am habar ce ar trebui sa scriu...stie cineva un site de unde as putea sa iau cv?
Pai unde ai facut practica? Caiet-ul de practica, reprezinta o prezentare la ceea ce ai facut tu in perioasa de practica!
De exemplu eu am facut practica la locul de munca (am avut job in domeniul auto din anul I), ca si caiet de practica am avut: In anu I -Studiul,organizarea si functionarea unui service auto, unui stand ITP; In anu II -Prezentarea sistemului de franare al unui autocamion VOLVO; In anu III -Prezentarea Motorului DV4TD CITROEN.
Daca vrei mai multe informatii da un PM si povestim mai multe!

Last edited by Julyo; 03-09-12 at 13:20.
Julyo is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 13:18   #152
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Mai multe proiecte si referate se pot gasi si pe: http://facultate.regielive.ro/
Julyo is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 18:26   #153
diana.b

Stock
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 1
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

buna,,st in clasa a 12a,,si mi-ar place la AR..ce ziceti..m-as descurca ca fata la facultatea asta?
diana.b is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 22:17   #154
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by diana.b View Post
buna,,st in clasa a 12a,,si mi-ar place la AR..ce ziceti..m-as descurca ca fata la facultatea asta?
Daca iti place si crezi ca domeniul acesta e un viitor ok pt tine, de ce nu!
Eu am avut in grupa de AR, 2 fete!
Julyo is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 13:56   #155
Lia88

Stage 2
 
Lia88's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Member of:
[Honda]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by diana.b View Post
buna,,st in clasa a 12a,,si mi-ar place la AR..ce ziceti..m-as descurca ca fata la facultatea asta?
De ce nu draga mea? Daca iti place tehnica si masinile atunci locul tau e intre noi. Eu am terminat liceul economic, apoi am intrat la AR ca si singura fata si intr-adevar era cea mai buna alegere din viata mea. Bafta!
Lia88 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-12, 19:14   #156
Madalyn6

Stage 3
 
Madalyn6's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 131
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Salut! sunt pe clasa a 10a,cu profil mate-info pana acum nu prea ma interesat fizica dar acum de cand ne-am apucat de motor a inceput sa-mi placa,am crescut printre masini si sunt hotarat sa dau la AR eu sunt din apropiere de Pitesti, facultatea din Pitesti este buna sau este prost vazuta?
Madalyn6 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-13, 04:36   #157
StraightPipe

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 2
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Salutare ! Sunt in clasa a12a profil mate-info si vreau sa merg mai departe pe AR. Sunt din HD si m-am gandit la trei variante: Brasov, Cluj sau Timisoara. Nu prea stiu mare lucru despre astea 3 facultati (la cat sunt de bune ma refer ), pe site toate sunt prezentate ok. Prima optiune ar fi Cluj si dupaia Tm si Brasov. Cand da putin caldura vreau sa le vizitez sa vad ce si cum. Pana atunci daca puteti sa imi dati niste sfaturi as fi recunoscator !

ps. sunt praf la mate dar foarte foarte bun la fizica. o sa am probleme mari?
StraightPipe is offline   Reply With Quote
Old 04-01-13, 10:16   #158
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Ai nevoie de ambele in egala masura (mate+fizica) + cunostiinte de baza in desen tehnic . Bafta in continuare !
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 23:45   #159
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

ma poate ajuta si pe mine cineva cu o versiune pdf sau poze a proiectului Repararea instalatiei de franare roman 21215 a domnului Chiru Anghel??? este pe regielive dar nu pot sa o iau pentru ca imi trebuie puncte.. sau ceva de genul asta
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 22:30   #160
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by StraightPipe View Post
Salutare ! Sunt in clasa a12a profil mate-info si vreau sa merg mai departe pe AR. Sunt din HD si m-am gandit la trei variante: Brasov, Cluj sau Timisoara. Nu prea stiu mare lucru despre astea 3 facultati (la cat sunt de bune ma refer ), pe site toate sunt prezentate ok. Prima optiune ar fi Cluj si dupaia Tm si Brasov. Cand da putin caldura vreau sa le vizitez sa vad ce si cum. Pana atunci daca puteti sa imi dati niste sfaturi as fi recunoscator !

ps. sunt praf la mate dar foarte foarte bun la fizica. o sa am probleme mari?
In primul rand ai nevoie in mare masura si egala, si de mate si de fizica, si sa iti placa acest mare domeniu auto, si tot ce cuprinde el legat de masini.
Sfatul meu... si eu sunt tot din HD, acum cativa ani cand m-am inscris la faculta, m-am inscris la 3... Timisoara, Oradea, Hunedoara http://www.fih.upt.ro/v3/ (care e tot Poli TM), am intrat la toate 3. Atunci vreiam mai mult TM, dar pana la urma am ramas la HD si nu am regretat niciodata, alegerea facuta! Am lucrat din anul I, tot in domeniu auto, a fost greu dar am descurcato pana la urma, acum sunt la master, tot la HD si tot AR. Deci, tu sti daca vrei sa cheltui bani sau nu... sa nu crezi ca daca alegi HD nu o sa ai viata de student si de camin, mai ales conditiele din camin sunt super! Eu iti recomand HD...! Bafta!
Julyo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 22:43   #161
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by Razvan-CT View Post
ma poate ajuta si pe mine cineva cu o versiune pdf sau poze a proiectului Repararea instalatiei de franare roman 21215 a domnului Chiru Anghel??? este pe regielive dar nu pot sa o iau pentru ca imi trebuie puncte.. sau ceva de genul asta
Cu cea mai mare placere am vrut sa te ajut dar... am cont pe RegieLive si am avut si cam in jur de 150punte, nu am intrat o perioada buna de timp si vad ca acum nu mai am punctele Imi pare rau!
Julyo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 22:45   #162
Madalyn6

Stage 3
 
Madalyn6's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 131
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

AR-u` din Pitesti e bun sau...ma sfatuiti sa ma duc la Bucuresti?
Madalyn6 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 22:49   #163
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by Madalyn6 View Post
AR-u` din Pitesti e bun sau...ma sfatuiti sa ma duc la Bucuresti?
Nu pot sa iti spun nimic legat de nici una dintre ele...
Julyo is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 11:08   #164
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un calcul/preturi pentru un calcul economic in cazul repararii unei chiulase comparativ cu inlocuirea ei cu una noua? Am nevoie pentru proiectul de licenta.
O zi buna va doresc!
__________________
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 16:19   #165
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by Julyo View Post
Cu cea mai mare placere am vrut sa te ajut dar... am cont pe RegieLive si am avut si cam in jur de 150punte, nu am intrat o perioada buna de timp si vad ca acum nu mai am punctele Imi pare rau!
multumesc frumos.. pana la urma am rezolvat..
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -