Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-09, 07:36   #946
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Frumoasa panorama, suspensiile in fata ,CAT-ul in spate. KW sunt suspensile.
BTL-gordini is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 08:10   #947
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by zN3u View Post
Da,da,da numai bune cadourile oferite de mos`u a fost generos iar frigu din pacate te-a prins deja asta e lasa ca vine si primavara doar nu a fi acu tot iarna. grrr..... ce frig e in cluj 3 grade erau azi dim
era inghetat parbrizul azi dimineata - naspa - eu totusi sper sa mai vina si zile calde

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Fa niste poze sa vedem cum ii sta cu "tocurile" si incaltarile de iarna
saptamina viitoare le montez - o sa fac poze la montaj
si in noiembrie pun jantele de tabla sau alea de 17

Quote:
Originally Posted by daffy duck™ View Post
e KW cumva????...ca reglabila vad ca e
sint reglabile numai pe inaltime - duritatea e presetata

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
how much... Pe mess dă-mi şi mie detalii, în primăvară sper să prmească şi al meu
o sa cer o oferta la logtuning pt masina ta - difera preturile in functie de masina si poti alege diverse tipuri de suspensii - pot sa alegi reglabile si ca duritate - sau intre otel galvanizat si inox

Quote:
Originally Posted by vnool View Post
mmm ... suspensii p/u Mr CAT, ..e happy
mr cat e happy si eu sint happy
CED is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 19:32   #948
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by BTL-gordini View Post
Frumoasa panorama, suspensiile in fata ,CAT-ul in spate. KW sunt suspensile.
si mai ales motorul de m5 intre alte masini frumoase si in dezordinea din birou - oricum suspensiile arata super oriunde ar fi - abia astept sa avanseze de la stadiul de bijuterii pentru vitrina
CED is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 21:35   #949
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

doar de cadouri frumoase are parte mr.Cat!! felicitari, astazi te-am blitzat veneai dinspre HCC si eu am luat-o la stanga la intersectia unde ii vulcanizare si unde se face drumul spre Paclisa... prin fata ta am trecut nu stiu daca ai observat oricum perfect mr.cat asa mult imi place de el de fiecare data cand trec prin fata pe la hcc si il vad parcat ma opresc langa el si il admir, si admir pasiunea de care dai dovada! doar cuvinte de lauda am! si acum scuze de offtopic dar nu sti unde as putea gasi plus auto? de preferabil rosu ca observ ca avem in comun aceasta preferinta la nuanta inca odata felicitariiiiiiiiii
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 21:57   #950
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Am vazut masina la multe showuri dar niciodata nu am stiut ca apartine unei fete. Azi am vazut intamplator un post al tau undeva si mi-am dat seama ca esti posesorul masinii. Apoi cand am intrat pe thread am avut surpriza sa vad ca esti fata. Foarte tare. Felicitari pt tot ceea ce ai realizat pana acum si aveti grija in continuare unul de celalalt.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 22:05   #951
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
doar de cadouri frumoase are parte mr.Cat!! felicitari, astazi te-am blitzat veneai dinspre HCC si eu am luat-o la stanga la intersectia unde ii vulcanizare si unde se face drumul spre Paclisa... prin fata ta am trecut nu stiu daca ai observat oricum perfect mr.cat asa mult imi place de el de fiecare data cand trec prin fata pe la hcc si il vad parcat ma opresc langa el si il admir, si admir pasiunea de care dai dovada! doar cuvinte de lauda am! si acum scuze de offtopic dar nu sti unde as putea gasi plus auto? de preferabil rosu ca observ ca avem in comun aceasta preferinta la nuanta inca odata felicitariiiiiiiiii
te-am vazut - am facut cu mina

plus eu am luat de la magazinul de materiale din centru - pe motilor aproape de sensul giratoriu - e plus de tapiterie si sint multumita de el - arata impecabil dupa doi ani
anul trecut am cautat - am vrut sa iau pt adi tot plus din acela si nu am mai gasit dar erau alte feluri de plus care aratau bine (tot rosu) dar nu stiu cum se comporta in timp

ma bucur ca iti place de mr cat - sa ii vezi si interiorul intr-o zi cind ai vreme

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Am vazut masina la multe showuri dar niciodata nu am stiut ca apartine unei fete. .
incerc sa nu prea plec de linga el la showuri si in general ma simt mai bine cind e sub ochii mei

Last edited by CED; 16-10-09 at 22:13.
CED is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 22:12   #952
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

promit ca intr-o zi parchez in sapte sau in fata lui si astept pana ce vi la masina ca il ador si eu visez la un E39 dar deocamdata stau cuminte cu fundul in Mondy meu )... doar astazi am observat ca ai plus rosu in interior si eu vreau sa imbrac consola centrala si tapiteria de pe portiere! Dragut foc Mr. Cat (vreau sa zic ca ii singurul motanel ce imi place ca nu ma impac eu cu pisiciile :P) tot respectul AB 77 RUF
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 22:23   #953
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
promit ca intr-o zi parchez in sapte sau in fata lui si astept pana ce vi la masina ca il ador si eu visez la un E39 dar deocamdata stau cuminte cu fundul in Mondy meu )... doar astazi am observat ca ai plus rosu in interior si eu vreau sa imbrac consola centrala si tapiteria de pe portiere! Dragut foc Mr. Cat (vreau sa zic ca ii singurul motanel ce imi place ca nu ma impac eu cu pisiciile :P) tot respectul AB 77 RUF
nu astepta pina vin la masina ca mai stau citeodata pina seara tirziu la birou - sa te invat sa ii declansezi alarma ca senzorul e in zona aripii din stinga (cum face btl cind vrea sa fie sigur ca ies pe geam in 2 secunde ) sau iti dau prin pm nr de tel
CED is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 22:27   #954
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

ok astept PM si iti las si eu nr asa sa sti cine suna !
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 18:13   #955
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

poze de la montarea suspensiilor - mai avem si miine de lucru un pic si apoi reglajele - abia astept sa ii dau pedala - atasez poze si un filmulet cu prietenul lui cat care a fost pe la service sa il sustina moral
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_2522.JPG
Views:	56
Size:	981.1 KB
ID:	1149707   Click image for larger version

Name:	IMG_2527.JPG
Views:	43
Size:	1.28 MB
ID:	1149708   Click image for larger version

Name:	IMG_2535.JPG
Views:	43
Size:	1,001.6 KB
ID:	1149709  

Click image for larger version

Name:	IMG_2544.JPG
Views:	36
Size:	1.23 MB
ID:	1149710   Click image for larger version

Name:	IMG_2552.JPG
Views:	31
Size:	1.02 MB
ID:	1149711   Click image for larger version

Name:	IMG_2563.JPG
Views:	39
Size:	1.04 MB
ID:	1149712  

Click image for larger version

Name:	IMG_2562.JPG
Views:	43
Size:	958.8 KB
ID:	1149716   Click image for larger version

Name:	IMG_2564.JPG
Views:	38
Size:	1.31 MB
ID:	1149717   Click image for larger version

Name:	IMG_2575.JPG
Views:	56
Size:	1.22 MB
ID:	1149718  

Attached Files
File Type: avi MVI_2540.AVI (16.62 MB, 58 views)

Last edited by CED; 27-10-09 at 18:15.
CED is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 19:16   #956
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by CED View Post
poze de la montarea suspensiilor - mai avem si miine de lucru un pic si apoi reglajele - abia astept sa ii dau pedala - atasez poze si un filmulet cu prietenul lui cat care a fost pe la service sa il sustina moral
Superb sunetul de Subaru . Nici "asta mic si rosu" nu se lasa mai prejos. Asteptam niste poze cu el "asezat". Inca salivez...
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 19:18   #957
tea_radu
BMW Driver

Stage 5
 
tea_radu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 815
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[BMW]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Buna, ce varianta de la KW este?
tea_radu is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 19:30   #958
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by smc07 View Post
Superb sunetul de Subaru . Nici "asta mic si rosu" nu se lasa mai prejos. Asteptam niste poze cu el "asezat". Inca salivez...
subaru e urmasul ursuletului albastru care a fost ca un frate pentru cat si care din pacate a avut acea intilnire nefericita cu stilpul - acum subaru va fi cu CAT si in curind cu BTL la showuri - gasca serioasa
dragalasu mic si rosu se va da miine jos de pe stand - si sa vedem cit de jos sa il las - initial am lasat 11 cm in fata dar ma gindesc sa il mai ridic un pic - sau poate nu? - sa vedem cum se aseaza cind e gata si spatele - si mai ales sa vedem cum sta pe drum

Quote:
Originally Posted by tea_radu View Post
Buna, ce varianta de la KW este?
sint varianta 1 reglabile pe inaltime si cu duritate presetata - inox line
CED is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 19:32   #959
bitzucv9

Stage 5
 
bitzucv9's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,109
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

ft frumoasa masina , singuru lucru care trebuie schimbat la ea sunt jantele( gusturile nu se discuta fiecare cu ceea ce-i place:P)

o intrebare am si eu cat a ajuns suspensia ??? si daca se poate sa atasezi si tu o poza facuta la partea din spate a masinii sa vad si eu cum ai facut evacuarea .... daca ai taiat !? si cat ai taiat!?? ca mie nu imi ies calculele la baterie))...
ms mult ..
__________________
[SIZE="1"]id:domnu_gabryel - tel:0762240127
https://forum.4tuning.ro/38-craiova/2...ml#post5494226
TRACTARI AUTO NON - STOP 3.5 t-NOU SI DOUA MASINI SIMULTAN
bitzucv9 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 19:43   #960
tea_radu
BMW Driver

Stage 5
 
tea_radu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 815
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[BMW]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by CED View Post
subaru e urmasul ursuletului albastru care a fost ca un frate pentru cat si care din pacate a avut acea intilnire nefericita cu stilpul - acum subaru va fi cu CAT si in curind cu BTL la showuri - gasca serioasa
dragalasu mic si rosu se va da miine jos de pe stand - si sa vedem cit de jos sa il las - initial am lasat 11 cm in fata dar ma gindesc sa il mai ridic un pic - sau poate nu? - sa vedem cum se aseaza cind e gata si spatele - si mai ales sa vedem cum sta pe drum



sint varianta 1 reglabile pe inaltime si cu duritate presetata - inox line
Ok, mersi, parerea mea e sa o lasi cat sa poti trece speed bump-urile, o sa iti arat maine o poza cu cat de lasata e a mea
tea_radu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -