Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-08, 16:57   #91
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

masina a iesit azi pe strazi , merge binisor dar se putea si mai bine ............
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 19:48   #92
golf3lv

Stage 5
 
golf3lv's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 514
Default Re: E30 - 320i Cameleon

ce ai reusit sa-i faci?ai reusit sa-i pui aripa si restul?...acum sufera operatii...de ce zici k se putea si mai bine?are vreo problema grava,GRAVA?
golf3lv is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 19:59   #93
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

nu are nicio problema grava , doar ca trebuie impinsa contra`aripa la locul ei ....
am schimbat bratul , bieleta este in stare buna , imi trebuie doar suportul de la bieleta anterioara ( chestia aia de cauciuc + suportul de tabla ) pe viitor o sa schimb si de la brat toate articulatiile acelea ....
aripa inca nu este pe masina , janta inca este sparta ( o sa sudez alt interior ) merg cu rezerva pe moment ...
l`am dat putin de cur si am uitat de toti nervii si de toate problemele :`x ursul asta o sa il tin o viata ... si probabil la vara o sa primeasca ceva frumos sub capota.... motorul n`o sa il schimb , doar o sa il upgradez ( adevaratul tuning ) ....
deocamdata vreau sa il vad cu aripa pusa , pana cumpar culoarea cameleon aripa o sa fie vopsita negru mat
aa , si imi trebuie neaparat head unit sa aud si eu sistemul ala MacAudio :`x :`x
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle

Last edited by Cataaa_; 18-12-08 at 20:04.
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 21:07   #94
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Bravo....felicitari... sa speram ca nu o sa mai ai vreo problema cu ea...sa te bucuri de ea!
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 21:14   #95
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

ms frumos :P
o faza funny azi : un tip tot cu 3`ar ) oprii langa mine si facu cateva poze la urs :P
asa murdar si lovit cum e , tot atrage priviri ... asta nu poate decat sa ma faca sa ma simt bine ... inseamna ca munca mea este intr`un fel apreciata
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 10:35   #96
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

sal.. ai facut masina? bravo.. abia astept sa o vad :>

aseara ai fost?

p.s. ai promis ca ma suni sau sms ..
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 10:55   #97
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

n`am fost aseara , pe zi am iesit putin cu ea ...
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 11:13   #98
golf3lv

Stage 5
 
golf3lv's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 514
Default Re: E30 - 320i Cameleon

atrage priviri:>,e frumos:>, in curand nu va mai shchiopata...e bine k nu te dai batut.bv si bafta cu ea
golf3lv is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 22:22   #99
augustin calin

Stage 2
 
augustin calin's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 62
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Am urmarit postul tau de la inceput si vreau sa te felicit pentru achizitia facuta .Cat despre in tamplarea prin care ai trecut pot sa zic ca este una cat se poate de nefericita.Important este ca tu ai scapat nevatamat. Ma bucur sa aud ca ursu este din nou pe strazi , sincer eu am avut ceva de invatat din posturile tale(ma refer la devotamentul si iubirea fata de aceasta marca )mai ales te felicit ca ai reusit sa faci reparatile asa de repede .bafta in continuare cu ursu ,si sa nu mai auzim de asemenea incidente.
augustin calin is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 09:52   #100
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

multumesc frumos
acest accident mi`a deschis ochii , privesc ursul din alta perspectiva acum , este o masina limitata ( nu ca performante , ci ca siguranta ) si acum ca obiectiv principal va fi siguranta mea , si abia apoi performanta ....
ABS ... nu poate fi vorba ,frane execrabil de proaste , cauciucuri ordinare ... toate vor fi schimbate cu ce e mai bun .... polo franeaza extraordinar fata de urs , sincer desi e o masina de capacitate mica ma simt mult mai in siguranta si pot conduce mai sportiv .... mi`e frica de fiecare data cand cineva franeaza mai brusc ca poate mi se blocheaza rotile la urs si intru in ceva cu el.....


Numai bine tuturor , sa aveti parte de cele mai frumoase sarbatori alaturi de cei dragi , sa fiti feriti de accidente si sa ne auzim cu bine in 2009 !
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 10:25   #101
dun3_g

Stage 5
 
dun3_g's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 359
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Quote:
Originally Posted by Cataaa_ View Post
multumesc frumos
acest accident mi`a deschis ochii , privesc ursul din alta perspectiva acum , este o masina limitata ( nu ca performante , ci ca siguranta ) si acum ca obiectiv principal va fi siguranta mea , si abia apoi performanta ....
ABS ... nu poate fi vorba ,frane execrabil de proaste , cauciucuri ordinare ... toate vor fi schimbate cu ce e mai bun .... polo franeaza extraordinar fata de urs , sincer desi e o masina de capacitate mica ma simt mult mai in siguranta si pot conduce mai sportiv .... mi`e frica de fiecare data cand cineva franeaza mai brusc ca poate mi se blocheaza rotile la urs si intru in ceva cu el.....


Numai bine tuturor , sa aveti parte de cele mai frumoase sarbatori alaturi de cei dragi , sa fiti feriti de accidente si sa ne auzim cu bine in 2009 !


da-te naibii de simpatic, sa nu te recunosc :P

sarbatori fericite!
dun3_g is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 22:08   #102
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Man sa ai parte de ea,am citit pagina cu pagina,si mi-a facut placere sa citesc....sa zicem istoria ursului tau pana aici,si cu intamplarea aceea nefericita un prieten a patit-o ,era pe strada cu masina se grabea a vazut verde a bagat gaz...a trecut pe verde si unu vedea din dreapta lui ,el in clipa aia nu a franat a tras maxim stanga de volan si dupa 2 sec a franat ,drept urmare a intrat in bordura cu frana pusa..asta inseamna mai rupt tot ce tine de directie ...a fost la politie a dat declaratie sti ce i sa zic?K nu te-a atins este victima "DIN UMBRA" ...si gata la linistit pe pusti!Deci...cum ii vezi ca nu a i cum sa ii eviti astfel incat sa nu pateasca nimic masina intra in ei dai in _)_ !
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 22-12-08, 10:21   #103
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: E30 - 320i Cameleon

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...pt-249811.html eu zic ca e perfect ..pentru recarosare e si 320
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 17:37   #104
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

si mie mi s`a zis la fel ... nu au ce sa imi faca , insa daca il gasesc il dau in judecata macar sa imi recuperez banii .... cat despre acte de recarosare , as avea de unde sa fac rost , multumesc oricum pentru link , poate pe viitor cine stie..
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 18:08   #105
Calin_CGM

Stage 5
 
Calin_CGM's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,001
Default Re: E30 - 320i Cameleon

...nu stiu cum mai merge treaba cu recarosarile...parerea mea k mai bine ai inmatricula-o pa bune...masina merita!!!.....craciun fericit!!!
Calin_CGM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -