Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-08, 23:30   #31
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: E30 - 320i Cameleon

sa inmatriculat un urs cabrio 1.6 din 90 ca euro 2... se poate , trebuie sa fii putin descurcaret
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 23:40   #32
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

multumesc frumos !

sa va povestesc ziua de azi :P ... deci , vin eu de la scoala cu polo ) si vorbeam cu tata la telefon ... pe la banie hop si cocalarii cu baston , ma trag pe dreapta , 100ron amenda ca vbeam la tel in timp ce mergeam... pwla , imi stricasera ziua , apoi ajung acasa , ma cert cu tata pe tema asta , fraieru numai vruia sa imi puna pompa de apa ..... alti nervi in fine , il conving eu sa o montam... si tot imi curgea apa , alti nervi ... o dam jos , o montam iar ( asta pe la 6 la lumina lanternei ) si plec in teste ... merg cativa km , si observ ca imi creste mult temp la apa alti nervi , ma intorc acasa , mai pun apa in motor ( apa calda sa nu il sparg ( inca curge , nu stiu de ce , zilele astea o rezolv , sper ) ) si plec linistit sa ma intalnesc cu prietena apoi ma suna cativa prieteni , frate hai sa il dam de cur ... bun , nicio problema deci aveam un zambet enorm pe fata ... pacat ca distractia a durat putin , azi la ora 00-00 imi expirara numerele , la 23-59 eram acasa
aaa , uitasem sa precizez nu am blocant pe ea
per total , in alea 30 de minute cand am dat`o de cur mi`au trecut toti nervii , eram ud ) aa si mai avusai o tentativa cand plecai acasa , erau niste baieti la locul cu pricina , o dadui de 2`3 ori si plecai
uff , acum o asteapta zile grele , singura in curte ) pana fac rost de bani pt numere rosii

in legatura cu sistemul si interiorul si jantele , in cateva zile o sa va dau raspunsul ... sunt nesigur m`au cam convins baietii din club sa le pastrez ....

sunt sanse mari sa il inmatriculez la euro 2 " prieteniiiiii stiu de ceeee "
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 17:04   #33
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

daca vinzi de pe ea sa anunti...ca cu taxa noua am inteles ca e belea......
jakal is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 21:05   #34
cassadao

Stage 4
 
cassadao's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 186
Default Re: E30 - 320i Cameleon

fumoasa masina insa despre ce vei face cu ea nu se stie te ai enervat de la o pompa de apa ....ce sa ti mai spun de uni dintre noi care am muncit 2 3 6 luni la o masina baneste si nervi de otel
parerea mea ..........nu am sa o spun din simpu motiv ca mi va sari lumea in cap (sa mai intamplat)
numai bine sa te bucuri de masina in continuare
cassadao is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 21:34   #35
dixxi

Stage 3
 
dixxi's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 156
Member of:
[VW]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

frumos specimen ursu asta sa o stapanesti sanatos si fara incidente ....
cred ca ar trebui sa te misti mai repede pana nu tripleaza astia taxa multa bafta
dixxi is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 21:56   #36
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Frate vazui la stiri se mari mult taxa...
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 22:51   #37
OviDasH

Stage 5
 
OviDasH's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 422
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Doar au votat pentru marirea ei !! inca nu e marita !!...

Masina v-a fi inmatriculata zilele astea
OviDasH is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 23:01   #38
bitzucv9

Stage 5
 
bitzucv9's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,109
Default Re: E30 - 320i Cameleon

felicitari pt masina cata . incearca sa-i refaci formele. Ma bucur ca ti-ai indeplinit visul si te astept la START:d

schimbai grila fata, vezi ce-i faci pe la spate, schimba culoarea la jante SI INMATRICULEAZ-O CAT MAI REPEDE CA IN RO TOTUL E POSIBIL ATATA TIMP CAT TRE SA DAI BANI STATULUI:d
__________________
[SIZE="1"]id:domnu_gabryel - tel:0762240127
https://forum.4tuning.ro/38-craiova/2...ml#post5494226
TRACTARI AUTO NON - STOP 3.5 t-NOU SI DOUA MASINI SIMULTAN
bitzucv9 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 11:24   #39
paul_cj,,,v12

Stage 5
 
paul_cj,,,v12's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,258
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

profesore daca iti tre acte de recarosare am io moca pt tine,,,,,,,bafta cu masina
paul_cj,,,v12 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 12:40   #40
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Quote:
Originally Posted by Cataaa_ View Post
multumesc frumos !

sa va povestesc ziua de azi :P ... deci , vin eu de la scoala cu polo ) si vorbeam cu tata la telefon ... pe la banie hop si cocalarii cu baston , ma trag pe dreapta , 100ron amenda ca vbeam la tel in timp ce mergeam... pwla , imi stricasera ziua , apoi ajung acasa , ma cert cu tata pe tema asta , fraieru numai vruia sa imi puna pompa de apa ..... alti nervi in fine , il conving eu sa o montam... si tot imi curgea apa , alti nervi ... o dam jos , o montam iar ( asta pe la 6 la lumina lanternei ) si plec in teste ... merg cativa km , si observ ca imi creste mult temp la apa alti nervi , ma intorc acasa , mai pun apa in motor ( apa calda sa nu il sparg ( inca curge , nu stiu de ce , zilele astea o rezolv , sper ) ) si plec linistit sa ma intalnesc cu prietena apoi ma suna cativa prieteni , frate hai sa il dam de cur ... bun , nicio problema deci aveam un zambet enorm pe fata ... pacat ca distractia a durat putin , azi la ora 00-00 imi expirara numerele , la 23-59 eram acasa
aaa , uitasem sa precizez nu am blocant pe ea
per total , in alea 30 de minute cand am dat`o de cur mi`au trecut toti nervii , eram ud ) aa si mai avusai o tentativa cand plecai acasa , erau niste baieti la locul cu pricina , o dadui de 2`3 ori si plecai
uff , acum o asteapta zile grele , singura in curte ) pana fac rost de bani pt numere rosii

in legatura cu sistemul si interiorul si jantele , in cateva zile o sa va dau raspunsul ... sunt nesigur m`au cam convins baietii din club sa le pastrez ....

sunt sanse mari sa il inmatriculez la euro 2 " prieteniiiiii stiu de ceeee "
cand dai cercuri prima oara cu tractiune spate... e ca prima oara cand faci sex e marfa rau :X sincer...fara sa te superi scoatei grila aia ca este oribila si jantele alte culoare..in rest masina este super ok
iar in motor pregateste-te sa bagi multi bani..pentru ca este vechi si avand in vedere ca te dai la ea..o sa iti cada piese
succes cu masina e frumoasa
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 15:08   #41
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

multumesc frumos masina va fi inmatriculata zilele astea , sar peste numere rosii , acum mai "bibilesc" pe la ea ca sa nu am probleme cu rar`u
primul cerc a fost in austria intr`o benzinarie enorma :P dar a durat putin ( acolo vine imediat politia ) grila se rezolva , chinezaria aia a fost prinsa peste cea originala , o dadui jos , imi mai trebe doar nasul jantele , dupa rar le fac ori albe ori gri inchis ....

ms frumos gaby , cu prima ocazie de ce nu chiar daca o sa mi`o iau grav )
@paul_cj,,,v12: pastram legatura , poate nu rezolv cu inmatricularea
@cassadao: atunci a fost o situatie speciala , in aceasi seara imi expirau numerele si vruiam sa il mai plimb putin
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 13:02   #42
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

doar de curiozitate , imi poate face cineva jantele in photoshop ? albe sau gri inchis cu buza polished...

in alta ordine de idei , am rezolvat cu pompa , numai curge ,merge bine ... insa acum aud la relantii un sunet ciudat , cum ca ar atinge undeva ... din pompa sigur nu e ( sper ) ma gandeam ca poate e de la curea ..... ma ajuta cineva cu un sfat?
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 19:05   #43
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

poze in stil de plictiseala 8-|
arata mai bn cu grila originala nu? :>
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P06-12-08_14.45.jpg
Views:	784
Size:	187.1 KB
ID:	721317   Click image for larger version

Name:	P07-12-08_16.21.jpg
Views:	817
Size:	150.4 KB
ID:	721318   Click image for larger version

Name:	P07-12-08_16.22.jpg
Views:	679
Size:	156.3 KB
ID:	721319  

Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 19:44   #44
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

Dap arata mai bine..
Dar unde stai,ca mi se pare cunoscuta zona :d
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 20:25   #45
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 320i Cameleon

daewoo-selgros ... capsunarie se numeste zona pentru ca e pe langa o capsunarie cartierul
fac 700m in 20de min
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -