Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-09, 10:03   #766
DannyKid

Stage 5
 
DannyKid's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,102
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Alb perlat argintiu, e superba culoarea daca poti face asa ceva, insa tre sa o ti curata mereu
Alb perlat argintiu se vede superb...
Gogule, nu stiu daca sti, e un x6 cu numere de florida in VL, ala e alb perlat argintiu....adica un fel de...dar oricum e foarte tare !
Si iara`si o culoare frumoasa e ce`a recomandata de Ionut, iar ar mai fi verde cameleon....sau perlat cu mai multe feluri de verde
Acuma...cum zicea si sprinter, GUSTURILE NU SE DISCUTA !
Bafta ! ai facut`o super.....imi place rau !
__________________

O prietenie, O familie, Un Club ! ~ Shadows Racing Team ~
DannyKid is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 10:24   #767
FLO_GSU

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 438
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

EU unul zic, BJP-ule, intai sa vezi ce culori poti pune, sa vorbesti cu vopsitorul, asemenea culori cum a facut aronel nu se pat aplica de oricine!!!
Intereseazate si de preturi etc.....
Culoarea o vei decide tu insa un lucru sa fii sigur, una e poza facuta de noi, alta e realitatea!!! Deci zic eu nu e bine nici sa incerci o culoare foarte sofisticata pt ca nu stii cum va iesii produsu final....sa nu ai surprize.!
Bafta in continuare si poate te hotarasti si la culoarea, sunt curios!!!
FLO_GSU is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 11:44   #768
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Ma gandeam asa la o poza cu culoarea aia, sa'mi fac o idee......k'mi dau seama k n'o sa fie la fel reala.....ma refer la culoarea de pe Pisy a lui Ionut-GBP si a lui Aaronel cea din poza 4
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 11:45   #769
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Niciodata un VT nu va arata real. In plus, erau f.multe reflexii pe masina in poza pe care am lucrat. Doi la mana, masina este inchisa la culoare si iese mai greu o culoare reala in VT.
Eu am facut alea doar ca idee. Personal imi place penultima nuanta de culoare din cele facute de mine.
__________________
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 11:53   #770
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Da e frumoasa intradevar....vezi poate in timpu' liber o poti face in culoarea lui Pisy a lui Ionut-GBP
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 13:34   #771
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

mie nu prea imi plac pleoapele, nu par a se lega cu masina... ar merge un badboy look din capota :P ai renuntat la ideea asta?
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 13:50   #772
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

si incearca sa astupi sigla de pe capota iar aia de o ai acuma pe capota, pune`o pe portbagaj...

l.e: vopseaua de pe capota e cam matuita ? ca nu prea se reflecta umbrele la fel de bine ca pe restul masinii...
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 14:51   #773
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

O supriza v'o dezvalui.......o sa se astupe stema de pe capota, iar cea care e pe capota acum o mut pe spate.....da, capota e matuita.......pleoapele imi plac asa cum da........ nu mai fac badboy.......dar toate astea in vreo 2 luni cand o bag la vopsit
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 15:35   #774
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Multa bafta si fonduri)
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 21:49   #775
FLO_GSU

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 438
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
O supriza v'o dezvalui.......o sa se astupe stema de pe capota, iar cea care e pe capota acum o mut pe spate.....da, capota e matuita.......pleoapele imi plac asa cum da........ nu mai fac badboy.......dar toate astea in vreo 2 luni cand o bag la vopsit


Sigla de la M zic eu nu are ce arata pe masina... asta e parerea mea!!!! Desii ai multe piese de M pe ea nu cred ca are ce cauta pe masina....cand zici M zici motorul de pe masina!!!
Daca astupi stema de pe capota mergi cu astea pana la capat, adica nu mai are ce cauta nicio sigla pe masina nimic...clean lock clean sa fiee.....
EU totusi as merge pe un badboy chiar daca nu il faci foarte pronuntzt, va da foarte bine fii sigur de asta!!!
Cand va venii ziua sa o vopsesti incearca sa ii dai jos bandourile laterale, va fii foarte frumos asa
Bafta in continuare!
FLO_GSU is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 23:06   #776
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Astazi vazui si eu k nu da bine pe masina stema aia de M
Despre bandouri......nu stiu ce sa zic.....am vazut o Pisy pe nu mai stiu ce forum fara bandouri si m'i s'a parut ciudata......o sa le dau jos sa vad cum vine fara ele
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 01:17   #777
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Termina ma cu badboy look, sa nu te prind ca faci asa ceva, sincer nu inteleg badboy pe masina asta, mai ales ca are kitu de M de e36 care este patrat, bad boy merge pe pisica cand ai bara de M de pe e46 aceea fiind mai curbata si se integreaza cu liniile (vezi NIZ) Plus de asta toti pe care ii vezi ca isi iau cate un cazan, prima chestie e badboy.. a inceput sa fie febra aia cum era inainte cu folia, cine isi cumpara masina, prima chestie in care investea era folie, acu cine isi ia masina isi face badboy, nu conteaza daca arata ca dracu... bad boy sa fie
Cat despre bandourile astupate, arata la fel, ca dracu zici ca e barca masina, submarin, un gras burtos, niste sunci si tot asa.. ii tai liniile aiurea dupa parerea mea...
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 01:23   #778
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Ohoooo ai venit din urma.....credeam k te'am pierdut Fra, era doar o idee, sa vad cum da fara ele, k nu stric linia ei originala, eventual daca cumva gasesc bandouri de M, dalea late, dalea o sa pun......daca si numai daca o sa le gasesc inainte de vopsire, daca nu.......raman astea
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 01:30   #779
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Stau aici in umbra si urmaresc topicu sa vad ce se mai vorbeste pe aici, nu merita sa le astupi, bandouri gasesti... cauta pe la dezmembrari, ca din intamplare cautam ceva pt masina la mine si am gasit vreo 2 seturi de bandouri parca (d alea late de M) Poti sa le lasi si negre ca se vad ok.. acum depinde daca iti vopsesti si bandourile din bari (eu unu nu le as vopsi, pentru ca doamne fereste le agatza vre un prost si ti le zgarie, si nu mai ai ce sa le faci... asa daca le lasi negre le schimbi cu altele si nu te intereseaza...
Scuza mi limbaju da e tarziu si mi e lene sa gandesc )
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 11:57   #780
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

trebe sa fii atent in continuare ce faci la masina,ca e pacat sa o dai in stricaciuni acum cand i-ai dat o forma superba la masina....e pacat sa ii schimbi acum aspectulk....sa te gandesti bine inainte sa faci modificari... bandourile lasa-i-le ca nu strica acolo....si in plus tu nu ai varianta clean look ca sa dai totul jos....ai grija in continuare si felicitari pt munca depusa !
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -