Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-08, 17:50   #1
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default E36 - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Multi prieteni m`au rugat sa`mi arat si eu aici masina, asa cum prea bine vad ca se c`am obisnuieste pe aici, ca sa`si dea fiecare cu parerea, si chiar posibil s`o mai pot imbunatati, daca e nevoie de cate ceva. Tin sa precizez ca pisicuta este in perfecta stare de functionare, absolut totul la locul lui si funcionabil pe ea, dar....cine stie....oricand e loc de mai bine.
Daca vad ce se poate si merge forumul mai departe o sa spun povestea ei si tot ce tine de ea, eventual orice poza cu orice unghi. Posibil sa aduc si alti prieteni pe forum care sa`si etaleze pisicutzele lor si povestile lor.
Astept sugestii si opinii oricum ar fi ele !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	3370
Size:	24.1 KB
ID:	619515   Click image for larger version

Name:	12.jpg
Views:	3854
Size:	258.6 KB
ID:	619516   Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	3892
Size:	269.3 KB
ID:	619517  

Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	3672
Size:	257.6 KB
ID:	619518   Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	3285
Size:	239.7 KB
ID:	619519   Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	2848
Size:	245.9 KB
ID:	619520  

Click image for larger version

Name:	7.jpg
Views:	3265
Size:	263.4 KB
ID:	619521   Click image for larger version

Name:	8.jpg
Views:	3000
Size:	257.7 KB
ID:	619522   Click image for larger version

Name:	9.jpg
Views:	3311
Size:	321.8 KB
ID:	619523  

Click image for larger version

Name:	10.jpg
Views:	3100
Size:	363.7 KB
ID:	619524  

Last edited by GOGU_VL; 19-08-08 at 18:32.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 17:54   #2
Lymbutza

Stage 5
 
Lymbutza's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,292
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

salut si felicitari pt masina arata foarte bine . 2 intrebari am si eu la tine :
1. Cat au costat farurile ?
2. Cat au costat Jentile ?
Lymbutza is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 17:59   #3
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

Ms mult
1. Farurile sunt originale, ale ei......probabil te referi la angel eyes`uri, nu ?
2. 600euro cu tot cu gume, 20% uzura
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 18:14   #4
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

intotdeauna este loc de imbunatatiri , dupa cum ti`am zis si pe mess , nasu ala ar sta mai bine negru , o suspensie sport , si poate alt motor , 1,6 e cam lenes

te salut , spor la treaba cu pisi
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 18:19   #5
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

Quote:
Originally Posted by MertzCobra View Post
intotdeauna este loc de imbunatatiri , dupa cum ti`am zis si pe mess , nasu ala ar sta mai bine negru , o suspensie sport , si poate alt motor , 1,6 e cam lenes

te salut , spor la treaba cu pisi
tinand cont ca doar ce le`am pus prin asigurare......deocamdata le las pe acestea nikelate......posibil daca imi arata cineva una albastra ca a mea cu nasul negru si`mi fac o parere......poate le skimb.
Suspensie sport.......ar insemna sa largesc aripile spate k sunt ff late jentile.
Motor 1.6......destul de economic.....destul de puternic, nu in sensul de PUTERNIC cu gura plina, dar......merge; face cerculete.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 18:19   #6
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

Sa o stapanesti sanatos!
Am o rugaminte la tine , si anume te rog sa scrii corect , fara "3" in loc de "e" si "|" in loc de "i" , tz ,sh , etc. Nu de alta dar este obositor de citit textul pe care l-ai scris si contravine regulilor forumului.
Vezi ca se poate edita - este un buton cu edit in coltul de dreapta jos al post-ului tau.
Cat despre masina ta, eu as renunta la sticker-ul de pe portbagaj - literele chinezesti nu au ce cauta pe o masina nemteasca.
As renunta de asemenea la invelitoarea aceea a volanului si la maciulia schimbatorului - pe care as schimba-o cu una de bmw sau ceva mai simplu care sa nu luceasca. Acelasi lucru si pentru rama cromata de langa schimbator. Nu imi plac obiectele atarnate de oglinda.
De asemenea scoate aripioara aia de rechin de pe ea , si vopseste "nasul" sau macar grila nasului in negru ,ca arata urat cromate toate alea.
Cam atat , incearca sa o tii cat mai simpla.
Poate faci rost de niste oglinzi de M , bari de M. Sa nu cumva sa lipesti sigle de //M pe ea !
Bafta!
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 18:33   #7
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

Quote:
Originally Posted by sebaaa View Post
Sa o stapanesti sanatos!
Am o rugaminte la tine , si anume te rog sa scrii corect , fara "3" in loc de "e" si "|" in loc de "i" , tz ,sh , etc. Nu de alta dar este obositor de citit textul pe care l-ai scris si contravine regulilor forumului.
Vezi ca se poate edita - este un buton cu edit in coltul de dreapta jos al post-ului tau.
Cat despre masina ta, eu as renunta la sticker-ul de pe portbagaj - literele chinezesti nu au ce cauta pe o masina nemteasca.
As renunta de asemenea la invelitoarea aceea a volanului si la maciulia schimbatorului - pe care as schimba-o cu una de bmw sau ceva mai simplu care sa nu luceasca. Acelasi lucru si pentru rama cromata de langa schimbator. Nu imi plac obiectele atarnate de oglinda.
De asemenea scoate aripioara aia de rechin de pe ea , si vopseste "nasul" sau macar grila nasului in negru ,ca arata urat cromate toate alea.
Cam atat , incearca sa o tii cat mai simpla.
Poate faci rost de niste oglinzi de M , bari de M. Sa nu cumva sa lipesti sigle de //M pe ea !
Bafta!


S`a schimbat.... ms mult. Sunt "nou" pe aici, doar o luna....asa ca sper ca ma intelegeti.
Merci mult pt sfaturi, am sa le iau in considerare.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 20:07   #8
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Pisicuta mea - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Frumoasa masina...sa ai grija de ea


un mic filmuletz cu masina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Copy of P7220040.JPG
Views:	3781
Size:	532.8 KB
ID:	619621  
Attached Files
File Type: avi P7220042.AVI (1.02 MB, 786 views)
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 21:51   #9
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Pisicuta mea - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

sa nu-mi spui k ai si luminite mov pe sub nari ) oricum eu cred k ce te-ar sfatui lumea pe aici nu ai face... deci.. dak tie iti place masina asa cum e acum si crezi k nu mai ai nmk de facut...ok....masina k sa arate bine tre sa fie joasa, daca tu ai venit cu argumentu k tre sa largesti aripile k rotile k sunt ff late...de curiozitate ce dimsnisuni si ce ET ai? la exterior ii tre un pachet M , dar degeaba il pui dak o ti cocotata in pom...mie sincer rotile nu-mi plac de nici o culoare ... iar narile cu crom in mijloc iarasi nu se leaga cu nmk... si eu am nari cromate dar doar rama, nu toata, mai vad k ai si luminite mov ...
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 22:00   #10
Lymbutza

Stage 5
 
Lymbutza's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,292
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Ms mult
1. Farurile sunt originale, ale ei......probabil te referi la angel eyes`uri, nu ?
2. 600euro cu tot cu gume, 20% uzura
atunci cat ai dat pe angel eyes , ca imi plac mult de tot ?
Lymbutza is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 23:15   #11
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pisicuta mea - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

e shmechera rau masina....mereu imi sare in ochi prin oras stima si mai da`ne poze pls
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 23:50   #12
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Pisicuta mea - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
sa nu-mi spui k ai si luminite mov pe sub nari ) oricum eu cred k ce te-ar sfatui lumea pe aici nu ai face... deci.. dak tie iti place masina asa cum e acum si crezi k nu mai ai nmk de facut...ok....masina k sa arate bine tre sa fie joasa, daca tu ai venit cu argumentu k tre sa largesti aripile k rotile k sunt ff late...de curiozitate ce dimsnisuni si ce ET ai? la exterior ii tre un pachet M , dar degeaba il pui dak o ti cocotata in pom...mie sincer rotile nu-mi plac de nici o culoare ... iar narile cu crom in mijloc iarasi nu se leaga cu nmk... si eu am nari cromate dar doar rama, nu toata, mai vad k ai si luminite mov ...
Daca te`ai uita mai bine in poza care a pus`o IONUT vei vedea ca luminita pe jumate e albastra jumate e rosie, intradevar in combinatie dau mov, dar nu`s luminite, se numesc troboscoape. Dimensiuni la cauciucuri: 245/45/17 iar ET cred ca 35 sau 37 daca nu ma insel. Nu prea inteleg ce vrei sa zici cu cocotatul in pom.....dar in fine.....e o parere. Iar narile cu crom in mijloc......le`am pus asa ca sa nu mai iasa in evidenta troboscoapele ziua, pt ca se vad, dar punand crom in mijlocul narii luceste cromul si nu se mai vad asa de bine troboscoapele ca sa le vada Garcea. Oricum multumesc.
Alte pareri !!!!
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 00:02   #13
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Pisicuta mea - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
sa nu-mi spui k ai si luminite mov pe sub nari )
sunt stroboscoape...

Quote:
La exterior ii tre un pachet M .....mie sincer rotile nu-mi plac de nici o culoare .

La exterior poate sa ii faca ce vrea...important este sa ii placa lui....
Jantele ce au ? ...sunt foarte frumoase si dau bine pe masina .... sau crezi ca toti isi permit jante ac schnitzer ca tine ?
__________________

Last edited by IONUT-GBP; 20-08-08 at 01:17.
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 01:07   #14
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: P|s|cuTza m3a - N3voi3 d3 Imbunatatziri ? ?

Quote:
Originally Posted by Lymbutza View Post
atunci cat ai dat pe angel eyes , ca imi plac mult de tot ?
100euro acum 1an. Acum am vazut ca au ajuns si la 250ron + transportul. Le`am luat dupa ********** dar vad ca esti din Buc, poti gasi la un magazin de piese auto care se respecta.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 01:14   #15
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Pisicuta mea - Nevoie de Imbunatatiri ? ? +

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Daca te`ai uita mai bine in poza care a pus`o IONUT vei vedea ca luminita pe jumate e albastra jumate e rosie, intradevar in combinatie dau mov, dar nu`s luminite, se numesc troboscoape. Dimensiuni la cauciucuri: 245/45/17 iar ET cred ca 35 sau 37 daca nu ma insel. Nu prea inteleg ce vrei sa zici cu cocotatul in pom.....dar in fine.....e o parere. Iar narile cu crom in mijloc......le`am pus asa ca sa nu mai iasa in evidenta troboscoapele ziua, pt ca se vad, dar punand crom in mijlocul narii luceste cromul si nu se mai vad asa de bine troboscoapele ca sa le vada Garcea. Oricum multumesc.
Alte pareri !!!!
cocotata in pom - m-am referit la susp, k orice masina lasata va arata de 2 ori mai bine, 2 dak nu schimbi narile pt stroboscoape (ceea ce mi se pare sincer o tampenie ) pentru ca omu cand vede masina si vede narile zice k nu au treaba , nu stie k ai stroboscoape si oricum dak vrei sa nu se mai vada ia din orice magazin cu vopsea spray de ionizare sau foliaza-le si vor fi negre si asa nu se va mai vedea k sunt ros-albastre si vei putea sa alegi si alta susp , si dak o sa ai vreodata in gand sa o cobori poti incerca cu cauciuc 235 sau 225 cu 40 facut trapez si asa sigur nu iti va atinge , oricum rotile dupa parerea mea nu se potrivesc cu masina, in general BMW cere jante cu buza si cu ET cat mai mic
MC Mate is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -