Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-09, 21:31   #1846
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

cat cai in caruta inhamat? )) ( https://www.youtube.com/watch?v=9DW_jvxbDQs )
leonard is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 21:31   #1847
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by mitmotors View Post
bafta lui dany pentru ambitia lui de a face ceva mai deosebit decat restul,sa
ne ajute dumnezeu sa o facem si mai rea decat o sa iasa,oricum laful a fost si ramane o legenda,dar si un prezent si viitor
se contureaza la noi la garaj sim alte proiecte,le anuntam la timpul potrivit,iat tie kidule batman ordinar,iti doresc intr-adevar 2 lucruri
1.ori un bmw
2.ori o japoneza turbo
respect la toata lumea de prin jur
mersi mult .da bai adi dar de geaba aveam eu ambitie dak nu erai u colegul meucu ajutorul tau si a lui dan am facut toate astea.si stai linistit ca o sa te dau de gol eu aici ce pregatesti u pe integrala aia)))))))))) si voi prezenta tot aici ursul cabrio de shouu.al garajului mg.cabrio 35 m30 aceasi proiect de a fost inainte pe laf adv o sa rate a masina de sshou.
__________________

M20B20 - 2.0 L Straight-Six || M20B25 - 2.5 L Straight-Six
M20B27 - 2.7 L Straight-Six || M30B32 - 3.2 L Straight-Six
M30B35 - 3.5 L Straight-Six || M60B40 - 4.0 L V8 Supercharged

S??B?? - ?.? L Turbo

Last edited by LAFv8; 11-03-09 at 21:34.
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 21:42   #1848
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

nishte oameni cu o ambitie mare! felicitari! totusi e greu sa faci un urs sa iasa in evidenta la un "sshou", avand in vedere ca 50%din masinile prezente la o expozitie sunt ursi!

nu prea imi place capota, o sa arate mai mult a PORC decat a URS. dar asta e doar o parere personala!
claudiu lucian is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 21:54   #1849
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by claudiu lucian View Post
nishte oameni cu o ambitie mare! felicitari! totusi e greu sa faci un urs sa iasa in evidenta la un "sshou", avand in vedere ca 50%din masinile prezente la o expozitie sunt ursi!

nu prea imi place capota, o sa arate mai mult a PORC decat a URS. dar asta e doar o parere personala!
sau redus multe adik in pozele care leati vazut cu capota era diferita mult de cum este acum finisata.dar te pronunti porcos ca arata a porc ,in fine u ce idei si posibilitatti aveai sa faci alt proiect de capota cind i ditamai piesele in afara si sa tii contul de niste aspecte care trb respectate ptr performante.dak erai mai atent aia ce am pus poze este o matrita care nici nu era terminata ca matrita.dra dak erai pasionat de e30(ursulet)stiiai ca nu este frms sa te pronunti asa ca nu arata a urs si arata a porc.adv mai jignit cu felul tau de a te pronunta.cu asa parere care nusi are rostul aici

Last edited by LAFv8; 11-03-09 at 22:01.
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 22:03   #1850
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Am zis k e doar o parere personala, nu vreau sa supar pe nimeni si nici nu vreau sa ma bag in munca altora! Sper sa iasa bine si tu/voi sa fii multumit la final, pana la urma asta conteaza, sa va placa voua!

P.S. masina e frumoasa,mi-a placut mereu dar nu ar fi ok sa se strice acum cu capota! ti-am zis ce imi inspira mie!
claudiu lucian is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 22:32   #1851
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Eu ma mir ca masina mai are capota... ma asteptam sa umble cu ea fara capota sau cu capota gaurita .
SiloS@1300 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 22:34   #1852
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Ce mai conteaza frate cum e capota cand o vezi cum arata,cum fuge cum se aude si cand te uiti la motoru ala si toate alea pe acolo....capota aia o sa o uiti si nu o saii dai importanta.
CobraArt is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 22:36   #1853
87 POU

Stage 5
 
87 POU's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,875
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by claudiu lucian View Post
nishte oameni cu o ambitie mare! felicitari! totusi e greu sa faci un urs sa iasa in evidenta la un "sshou", avand in vedere ca 50%din masinile prezente la o expozitie sunt ursi!

nu prea imi place capota, o sa arate mai mult a PORC decat a URS. dar asta e doar o parere personala!
in primul rand masina nu este facuta pentru expozitie sau pentru a atrage priviri pe strada.este facuta strict pentru curse , iar multe elemente au fost sacrificate pentru performante.nu vorbesc sa iau apararea proprietarului , vorbesc pentru ca am lucrat la aceasta masina si stiu cum sta treaba.
in al doilea rand capota o sa fie foarte bine lucrata(dintr-o singura piesa , undeva la 3,5 kg greutate) de un profesionist in domeniu nu de "modificatori in fibra" care taie si prind cu nituri. cea ce s-a aratat pana acum in poze a fost doar mulajul nefinisat , din dorinta sau placerea de a arata celor interesati cum s-a facut totul pas cu pas.

Last edited by ReLLaXX; 17-03-09 at 00:25.
87 POU is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 22:52   #1854
Stonicah
Ford Driver

Stage 2
 
Stonicah's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 69
Member of:
[FORD]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

mai copii mosului, nu va mai ambalati atata ca nu are rost opinia unui om care nu stie sa aprecieze. eu va zic si in sepcial iti zic LAF-ule ca de cand ma stiu am avut o slabiciune pt ursuleti dar de cand urmaresc evolutai bijuteriei tale am luat-o razna de tot, am turbat mai rau ca ursu tau. si crede-ma ca incep sa fac tot posibilul sa achizitionez si eu unul si usor usor sa ma apuc de el.
Mult respect pentru tine si echipa ta care duc la bun sfarsit acest minunat proiect si multa sanatate in continuare, ca asta e cea mai importanta, sa mai vedem ursi ca astia pe strazi, ca astia ne incanta vederea, cel putin mie ca nu ma prea int de restu lumiii. inca o data RESPECT
__________________
Talpa grea, minte putina!!!
Stonicah is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 23:01   #1855
mitmotors

Stage 1
 
mitmotors's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 14
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by claudiu lucian View Post
nishte oameni cu o ambitie mare! felicitari! totusi e greu sa faci un urs sa iasa in evidenta la un "sshou", avand in vedere ca 50%din masinile prezente la o expozitie sunt ursi!

nu prea imi place capota, o sa arate mai mult a PORC decat a URS. dar asta e doar o parere personala!
frate,tot respectul pentru lume si oameni de bun simt,dar nu trebuie sa faci pe profesorul de lingvistica,nu cred ca esti si colegul meu dan are un limbaj de forum,nu de catedra,si apropos de laf,s-a depus prea multa munca,exprimarea corecta era ca nu imi place,cred ca era suficient
mitmotors is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 23:03   #1856
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by Stonicah View Post
mai copii mosului, nu va mai ambalati atata ca nu are rost opinia unui om care nu stie sa aprecieze. eu va zic si in sepcial iti zic LAF-ule ca de cand ma stiu am avut o slabiciune pt ursuleti dar de cand urmaresc evolutai bijuteriei tale am luat-o razna de tot, am turbat mai rau ca ursu tau. si crede-ma ca incep sa fac tot posibilul sa achizitionez si eu unul si usor usor sa ma apuc de el.
Mult respect pentru tine si echipa ta care duc la bun sfarsit acest minunat proiect si multa sanatate in continuare, ca asta e cea mai importanta, sa mai vedem ursi ca astia pe strazi, ca astia ne incanta vederea, cel putin mie ca nu ma prea int de restu lumiii. inca o data RESPECT
bafta ptr achizitia pe care ti-o doresti .si cind o achizitionezi apeleazane ca te sustinem.
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 23:19   #1857
Stonicah
Ford Driver

Stage 2
 
Stonicah's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 69
Member of:
[FORD]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

vine vine si cand o venii sa mor de nu dorm cu el in garaj ) sa nu ii fie urat mancaiasi curu lui. Ursuletu e in Campina la un parc auto al unui tovaras, imatriculat 2.5 12v. tree doar sa se umple bugetu si ma duc sa il salt. AHHH dabia astept. mersi mult si sa stii ca s-ar putea mai mult ca sigur sa va treziti cu mine pe cap . bafta multa
Stonicah is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 00:00   #1858
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by sebilica455 View Post
cat cai are
Frate in garajul ala nu se lucreaza cu cai .. se lucreaza cu herghelii de cai,sa zicem k ar umple tot Brasovul de cai reali

Dany,Ady,spION,si toata brigada respect maxim pt munca depusa


ADY..urs nu mai vreau,cred ca ramane varianta turbo pe japoneza...asta deja e visu tau nu mai e al meu ,plm sa vad cum fac de bani sa-ti indeplinesc visu .. k m-ar tenta si pe mine...dar facem un vis k lumea macar
Porma plec cu SUPERMAN sa salvam orasu .. da dany ?))))))))))
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 06:20   #1859
hanneman

Stage 5
 
hanneman's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,019
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by claudiu lucian View Post
nishte oameni cu o ambitie mare! felicitari! totusi e greu sa faci un urs sa iasa in evidenta la un "sshou", avand in vedere ca 50%din masinile prezente la o expozitie sunt ursi!

nu prea imi place capota, o sa arate mai mult a PORC decat a URS. dar asta e doar o parere personala!
Hai sa raspund si eu!
1.Ai sa vezi la 4Tuning Days ca nu e greu deloc sa iesi in evidenta cu un urs la show!Echipa Bavaria M.G. pregateste 3 ursi pt eveniment!Daca avem noroc vine si al patrulea!Din cei trei unul va fi in expo si doi afara la fum!
2.Vad ca stai in Berceni!Poti da o fuga la noi garaj sa vezi capota!Si dupa aia sa spui ce e porc,urs avion!Nu de alta dar s-a depus multa munca,nervi si bani la proiectul asta ca sa vii tu si sa spui niste abureli de genul celor de mai sus!
3.Kidu-le daca mai plimbi tu Batmobilul prin zona tare imi este mie ca japonezei tale o sa ii faca transfuzie cu nitel sange german Dr Ady!

Bafta!
__________________
Hail to the king V12
www.costi-tattoo.com

Last edited by hanneman; 12-03-09 at 07:40.
hanneman is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 07:41   #1860
browser

Stage 5
 
browser's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by claudiu lucian View Post

P.S. masina e frumoasa,mi-a placut mereu dar nu ar fi ok sa se strice acum cu capota! ti-am zis ce imi inspira mie!
Atunci ia fa tu o capota sa vina "frumos" pe LAF ia vezi poti ?
Dany cand o duci la soft ?
browser is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -