Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-08, 07:57   #946
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

De ce ai mai dat jos cutia boss, daca era planetara rupta? Daca s-a rupt planetara cand dadeai burn si ai continuat sa ii dai, eu zic ca a avut de suferit si autoblocantul.
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 11:14   #947
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by UniculSGM View Post
De ce ai mai dat jos cutia boss, daca era planetara rupta? Daca s-a rupt planetara cand dadeai burn si ai continuat sa ii dai, eu zic ca a avut de suferit si autoblocantul.
boss crezi k mint?planetara dabea se mi tine k dakl se rupea numai puteam sa plec cu ia,avea ceva probleme cu planetara aia anainte o mai auzeam eu k trozneste,grupul chiar nu are nimic
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 12:36   #948
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

N-am zis ca minti, am crezut ca ai dat degeaba cutia jos. Credeam ca doar planetara era de vina, nu si ambreiajul!
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 23:03   #949
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by UniculSGM View Post
N-am zis ca minti, am crezut ca ai dat degeaba cutia jos. Credeam ca doar planetara era de vina, nu si ambreiajul!
Ok, greseala a fost de partea mea fiindca am cumparat placa noua si ca am bagat animalul in cusca aia mica unde trebuie sa lucrez si din ambreiaj. Poate unii zic ca nu am stiut sa-i dau, intr-adevar inca nu sunt invatat cu motorul asta, dar daca se urcau cu mine in masina isi dadeau seama ca este mult prea strans locul sa dai cu o masina cu motor mare si sa nu cunosti cum raspunde masina. Mai trebuie lucrat la ea foarte mult. Baietii din Constanta si-au facut treaba lor, acum restul depinde de mine si sunt foarte multe de lucrat la ea, toata lumea vorbeste ca nu se aude bine, ca nu merge cum trebuie, ca nu sunt firele izolate bine, etc. Mie unul nu imi pare rau ca intotdeauna am de lucru la ea, daca nu am ce face la ea ma plictisesc. Este masina mea si-mi place sa bag bani in ea si sa mesteresc intotdeauna, fiindca asta este o placere si motorul chiar este in toate mintile lui, cu pompa de 2.5, fara sonde lambda si altele, sunt foarte multumit de el si ii multumesc lui Alin din Arad ca mi-a gasit motorul asta. Si mai nou, duminica am vorbit cu un baiat care are dezmembrari si mi-a zis ca-i place ce motor am pus si ca are si el pe una lovita motor de 4.0 si mi-a lasat nr. de telefon sa vin sa mi-l faca cadou.

Last edited by ZerO_CooL; 09-07-08 at 00:01.
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 23:30   #950
kezz

Stage 5
 
kezz's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 666
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

sa faci spasomfilie ai grija de masina lasa vorba descreieratule! bafta ><
kezz is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 00:59   #951
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

de abia astept sa o rezolvi sa iesi si tu normal cu ea ...cat despre chestia cu invatatul se rezolva ... oricum nu cred ca te prinde toamna cu motorul asta, treci la ceva cu M cu 5 .... punem pariu ...... ????
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 01:09   #952
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by Bmwaldo View Post
de abia astept sa o rezolvi sa iesi si tu normal cu ea ...cat despre chestia cu invatatul se rezolva ... oricum nu cred ca te prinde toamna cu motorul asta, treci la ceva cu M cu 5 .... punem pariu ...... ????
boss de mot asta chiar k mam andragostit,ami place ,.cum o termin te invit la o tura cuia sa vezi dak merita sal schimbidar cine stie
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 01:12   #953
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by RED_LAF View Post
boss de mot asta chiar k mam andragostit,ami place ,.cum o termin te invit la o tura cuia sa vezi dak merita sal schimbidar cine stie
dupa cum te cunosc, in septembrie te aud, " bai fratimiu am plecat in germania dupa un e34 ... dala mai misto asa cu embleme cu M, un 3.8, ala de consum " ... multa bafta Dany, esti super baiat frate !!!! Sa te ajute Dumnezeu !
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 01:40   #954
kezz

Stage 5
 
kezz's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 666
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

e super baiat..pacat ca nu`l ajuta fata dar lasa ca la partea estetica cunosc eu pe cineva care lucreaza in domeniu..np daca ai nevoie dani nu ezita sa ma suni ca sa lucram putin la infatisarea ta ))))) bafta pupat!
__________________
Dezmembrari auto BMW, Mercedes, Audi, Opel, Vw etc http://www.dezmembrari-ialomita.xyz/
http://www.dezmembrarislobozia.xyz
kezz is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 01:50   #955
87 POU

Stage 5
 
87 POU's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,875
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by Bmwaldo View Post
dupa cum te cunosc, in septembrie te aud, " bai fratimiu am plecat in germania dupa un e34 ... dala mai misto asa cu embleme cu M, un 3.8, ala de consum " ... multa bafta Dany, esti super baiat frate !!!! Sa te ajute Dumnezeu !
eventual un E39 dala cu embleme cu M,dak tot am inceput cu V
87 POU is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 01:57   #956
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by 87 POU View Post
eventual un E39 dala cu embleme cu M,dak tot am inceput cu V
pai ala deja e altceva, lui ii placea sa fie ursu de " armata ", de " omorat ", m5-u e39 e ceva pe care tre sa il tii in casa .....
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 23:26   #957
Britney_Spears

Stock
 
Britney_Spears's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 8
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Salut, eu urmaresc pe forumul asta de mai bine de un an dar nu am avut pana acum user si am preferat sa stau palmat ca sa nu ma bag in tot felu de discutii, atat vreau sa spun : E marfa frate, e foarte tare . Sunt pasioant de tot ce are motor , si apreciez la acest thread mai ales propiretaru care pare un om deosebit !

Multa Bafta in continuare !!!
Britney_Spears is offline   Reply With Quote
Old 11-07-08, 02:58   #958
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by Britney_Spears View Post
Salut, eu urmaresc pe forumul asta de mai bine de un an dar nu am avut pana acum user si am preferat sa stau palmat ca sa nu ma bag in tot felu de discutii, atat vreau sa spun : E marfa frate, e foarte tare . Sunt pasioant de tot ce are motor , si apreciez la acest thread mai ales propiretaru care pare un om deosebit !

Multa Bafta in continuare !!!
merci mult boss
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 12-07-08, 02:37   #959
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by RED_LAF View Post
merci mult boss
kterink
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	borla v8.jpg
Views:	370
Size:	55.0 KB
ID:	588320   Click image for larger version

Name:	eu v8.jpg
Views:	412
Size:	54.8 KB
ID:	588321  
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 12-07-08, 03:01   #960
iMAGiNE

Stage 5
 
iMAGiNE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,101
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Iti iei zborul cu evacuarea asta de la V8 Dani, ah? Caterinca!
iMAGiNE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -