Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-11, 17:09   #76
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
....nici nu stiu ce ma enerveaza mai tare....ca nu-s originale sau ca au alea rupte.... sau pur si simplu ca am fost mintit, si m-am lasat mintit....

de pus se pot pune cu holsuruburi in plastic direct (asa au si fost), dar nu-s M...si incepuse sa ma prinda chestia asta cu "emu"...cred ca le vand si eu asa cu mentiunea ca sunt cum sunt si cu poze reale
de altfel arata bine, sunt negre nu mai trebuia sa le vopsesc (asta mi-a si luat ochii)
Pune-le cu holsuruburi pana in primavara sau nu le pune deloc, ca nu o sa iti cumpere nimeni JOM rupte parerea mea. Am avut si eu de astea mai demult si la o frana mai puternica atarnau ca in fimul Gone in 60 seconds la Mustangu Eleanor. Daca le prinzi bine n-ai treaba
Lulaa zice ca esti scartar ca, colaborezi cu Posta Romana. App stai chill si eu am mai luat tzepe de pe forum.

Last edited by Maniak22; 04-11-11 at 17:27.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 17:14   #77
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

cred ca o sa le pun sa vad macar daca functioneaza motorasele...incalzirea..poate imi trece si imi si place...sau pocnesc de tot de nervi...deja mi-au trecut nervii
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 17:18   #78
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Pacat de oglinzi, nici ale mele nu sunt OEM de M dar sunt reglabil electric si incalzite si nu mi-am mai batut capul cu ele pana nu prind ceva original.
Tzapa am luat si eu de la MOUZE sau ceva de genul, in anunt vindea faruri cu lupa CA NOI si cand au venit, unul avea rupta clema de se prinde semnalizarea pe ea, un bulangiu. Oricum pe 4 tuning il doare in dos, a pus topicul ala de reclamatii si e L@BA!
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 17:36   #79
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

asta e ...le pun asa si daca functioneaza macar e ok....cum zici oricum nu am ce face.....
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 18:09   #80
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

frate nu te mai ambala asa ca nu rezolvi nimic,crezi ca daca imi faci firma proasta nu mai vand piesele???????toata lumea care a cumparat de la mine nu sa plans numai tu motul motilor nu iti plac ca sunt jom si ca nu poti tu sa le prinzi in suruburi de masina) mai sunt si altfel de suruburi????
daca vroiai noi si tipla de ce nu te ai dus sa le cumperi din magazin,hai sa fim seriosi.
am vazut de la inceput ca esti nehotarat dar am zis ca poate gresesc eu,dar ai fost exact asa cum am crezut.
mam invatat minte sa nu ma mai incurc cu oameni ca tine.
iti multumesc inca o data pentru gest
Lulaa is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 18:53   #81
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by Lulaa View Post
frate nu te mai ambala asa ca nu rezolvi nimic,crezi ca daca imi faci firma proasta nu mai vand piesele???????toata lumea care a cumparat de la mine nu sa plans numai tu motul motilor nu iti plac ca sunt jom si ca nu poti tu sa le prinzi in suruburi de masina) mai sunt si altfel de suruburi????
daca vroiai noi si tipla de ce nu te ai dus sa le cumperi din magazin,hai sa fim seriosi.
am vazut de la inceput ca esti nehotarat dar am zis ca poate gresesc eu,dar ai fost exact asa cum am crezut.
mam invatat minte sa nu ma mai incurc cu oameni ca tine.
iti multumesc inca o data pentru gest
nu iti mai raspund odata dupa ce am vb la telefon, dar faceai la fel daca erai in locul meu.....deja m-am linistit si aici nu am chef de cearta....mai ales ca am lamurit oarecum lucrurile...sunt curios sa vad cum iese pana la urma...dar eu tot cred ca e ca mine....poti sa-mi dovedesti ca ma insel
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 19:32   #82
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

na....tot rau spre bine...cu ocazia asta am dat fata de usa jos...rezultat: 2 clipsuri rupte, buzunarele se miscau....banda aia de sus de la geam care se prinde de clemele de pe usa dezlipita total.
Masuri de urgenta: lipit plasticuri si buzunarele, maine cumparat clipsuri si cautat piele rosie, inlocuit stofa cu piele rosie...tot aveam de gand s-o fac (sper sa gasesc piele si sa imi ajunga banii ca i-am dat pe oglinzi ampulea), apoi acelasi lucru la fiecare usa...
...si uite asa am alta ocupatie....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie-0002.jpg
Views:	48
Size:	384.8 KB
ID:	2211605   Click image for larger version

Name:	Fotografie-0003.jpg
Views:	50
Size:	428.8 KB
ID:	2211606   Click image for larger version

Name:	Fotografie-0004.jpg
Views:	52
Size:	374.6 KB
ID:	2211607  

Click image for larger version

Name:	Fotografie-0005.jpg
Views:	82
Size:	406.7 KB
ID:	2211608  
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 19:56   #83
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Pacat de oglinzi, nici ale mele nu sunt OEM de M dar sunt reglabil electric si incalzite si nu mi-am mai batut capul cu ele pana nu prind ceva original.
Tzapa am luat si eu de la MOUZE sau ceva de genul, in anunt vindea faruri cu lupa CA NOI si cand au venit, unul avea rupta clema de se prinde semnalizarea pe ea, un bulangiu. Oricum pe 4 tuning il doare in dos, a pus topicul ala de reclamatii si e L@BA!
si ce ai vrea sa ii faca 4tuning ? e politie ? actioneaza in numele legii ? topicul de reclamatii e facut sa zica fiecare ce i s-a intamplat, si sa stii de cine sa te feresti
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 20:19   #84
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
si ce ai vrea sa ii faca 4tuning ? e politie ? actioneaza in numele legii ? topicul de reclamatii e facut sa zica fiecare ce i s-a intamplat, si sa stii de cine sa te feresti
Sa le apara Tepar sub user , cum apare la tine BMW DRIVER.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 12:16   #85
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

a sosit si reperul 37 de pe schema ce ziceam si bineinteles ca nu este ce trebuie...deocamdata raman in asteptare cu capacele alea de la hardtop
acum ma duc sa caut piele rosie si, in functie de ce gasesc si preturi urmeaza imbracat fete de usi cu piele....difusor spate de M NOU e 120lei langa mine la lugoj si colturile de la bara fata M TOT noi...la fel 120 lei dar nu le avea pe stoc zilele trecute
m-am hotarat nu mai caut second chestii din astea ca nu merita este un difusor second la vanzare...vrea 100lei....colturile zicea cineva ca imi trimite poze sa le vad si sa fac eu o oferta....a uitat.... si am ajuns la concluzia ca le iau noi si infig primul suruburile in ele....am fugit sa caut piele
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 16:43   #86
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

nu am gasit piele rosie am decupat din plexic capacele ptr hard...maine le imbrac in folie carbon si sa vad niste cleme din alea gen braduti ca la fetele de usi ca sa nu folosesc holsuruburi........maine e inchis la magazinul unde sunt tot felul de clipsuri dar luni imi prezint inventia...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie-1.jpg
Views:	61
Size:	342.9 KB
ID:	2212518  
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 17:34   #87
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

vreau sa dau hardtopul....am gasit unu negru.....
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 22:28   #88
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
vreau sa dau hardtopul....am gasit unu negru.....
Trimite-i PM lui NWA
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 17:03   #89
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

gata capacele....super multumit.... si se potrivesc cu celelalte elemente cu carbon din masina. pozele din masina maine ca nu face telefonul poze pe intuneric si daca le luam originale probabil erau griul acela din pozele ce le-am vazut si tot nu erau ca si interiorul...deci e perfect asa si costurile totale 12 lei clipsurile + folia ce am avut-o acasa


inca ceva...dau o bere cui imi spune si mie cum se da bara spate jos sa scot difusorul de pe ea..ne pregatim de ala M...m-a tinut pe loc asigurarea si vine si schimbul de ulei imediat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie-2.jpg
Views:	80
Size:	360.2 KB
ID:	2215294   Click image for larger version

Name:	DSCN1023.JPG
Views:	108
Size:	1.87 MB
ID:	2215297   Click image for larger version

Name:	DSCN0618.JPG
Views:	88
Size:	2.04 MB
ID:	2215298  

Click image for larger version

Name:	DSCN0623.JPG
Views:	85
Size:	2.02 MB
ID:	2215299  

Last edited by 21UKS; 07-11-11 at 17:07.
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 18:21   #90
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

nu trebuie sa dai toata bara sa dai difuzorul jos.
te sub masina si are niste clipsuri,este foarte usor
Lulaa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -