Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-11, 23:53   #16
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Inca un cabrio....E36

pleoapele alea .....sunt ciudate rau de tot, angelurile la fel , stopurile asa si asa , bari M e un vorba aia ¨musai¨ ...nu arata rau la banii pe care i-ai dat pe ea , bafta in continuare
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 11:20   #17
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Inca un cabrio....E36

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
pleoapele alea .....sunt ciudate rau de tot, angelurile la fel , stopurile asa si asa , bari M e un vorba aia ¨musai¨ ...nu arata rau la banii pe care i-ai dat pe ea , bafta in continuare
intr-adevar sunt ciudate...dar imi place cum se vede noaptea cu pozitia aprinsa.....
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 12:23   #18
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Inca un cabrio....E36

Cum poate sa arate cu hardtop si mi-e ciuda pe capacele alea de la decapotare, ala mic de hardtop si ala mare de langa geam... 160 de lei costa toate 4
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 12:36   #19
stef_yo_ro

Stage 5
 
stef_yo_ro's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 806
Default Re: Inca un cabrio....E36

E frumoasa masina, pleopele nu prea-mi plac, sper sa le schimbi cu din alea drepte care vin si peste semnalizare, in rest e wooow
stef_yo_ro is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 15:44   #20
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Inca un cabrio....E36

multumesc ptr aprecieri....pleoapele imi plac asa deocamdata...ii dau o agresivitate ce imi place, mai ales cu inelele rosii....daca esti in fata zici ca vine dupa tine un draq

imi trebuie si mie unul din capacele alea ...din alea mici...banuiesc ca se dau si separat...si mai imi trebuie ornamentele de pe interior de la hardtop...acolo unde se fixeaza pe caroserie... daca are cineva.....
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 11:28   #21
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Inca un cabrio....E36

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
pozele sunt facute cu tel si rosu nu este chiar ca in realitate......pare mai spre mov dar de fapt este un rosu curat si se vad super noaptea. O sa incerc sa fac niste poze cu aparatul foto....
am incercat niste poze mai ok cu un aparat foto....si 2 filmulete.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN1337.JPG
Views:	74
Size:	1.10 MB
ID:	2053048   Click image for larger version

Name:	DSCN1339.JPG
Views:	111
Size:	1.67 MB
ID:	2053050   Click image for larger version

Name:	DSCN1341.JPG
Views:	82
Size:	1.74 MB
ID:	2053051  

Click image for larger version

Name:	DSCN1342.JPG
Views:	57
Size:	1.68 MB
ID:	2053052   Click image for larger version

Name:	DSCN1343.JPG
Views:	77
Size:	1.28 MB
ID:	2053053   Click image for larger version

Name:	DSCN1346.JPG
Views:	55
Size:	1.20 MB
ID:	2053054  

Click image for larger version

Name:	DSCN1354.JPG
Views:	83
Size:	1.62 MB
ID:	2053055  
Attached Files
File Type: avi DSCN1348.AVI (19.61 MB, 61 views)
File Type: avi DSCN1352.AVI (57.86 MB, 28 views)
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 14:39   #22
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: Inca un cabrio....E36

angelul se va vedea chiar mai fain cu pleoapele clasice Astea par a fi ceva intre pleoape si badboy, un fel de compromis intre amandoua care nu da tocmai bine. Acum... daca tie-ti place, pastreaza-le, dar n-o sa regreti ca le-ai schimbat mai tarziu. Niste jante faine ii trebuie si apoi e super cabrio-ul!
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 15:24   #23
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Inca un cabrio....E36

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
angelul se va vedea chiar mai fain cu pleoapele clasice Astea par a fi ceva intre pleoape si badboy, un fel de compromis intre amandoua care nu da tocmai bine. Acum... daca tie-ti place, pastreaza-le, dar n-o sa regreti ca le-ai schimbat mai tarziu. Niste jante faine ii trebuie si apoi e super cabrio-ul!
da, multumesc..... jantele urmeaza.....tot incerc sa le dau pe ale mele si sa imi iau ceva mai fain, daca nu, vara urmatoare este pe agenda de lucru un set de bbs rs . Vara asta e de ajuns hardtopul ca si investitie mai substantiala, ca si jantele ce le le vreau eu costa ceva

oricum ieri mi s-a spart un far...o piatra cred...asa ca o sa mesteresc ceva si pe la pleoape ......sa vad daca gasesc sticla doar ca de plasticurile alea din interior sunt prinse angel-urile si alte smecherii si nu as umbla la ele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie-0002.jpg
Views:	193
Size:	647.7 KB
ID:	2054488  
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 15:54   #24
bogdan.t

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 546
Default Re: Inca un cabrio....E36

frumos, dar cum zic si colegii da jos pleoapele, in rest, multi km fara incidente si sa o faci cum iti place tie!
bogdan.t is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 16:00   #25
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Inca un cabrio....E36

multumesc.....de ce nu sunt pe placul nimanui pleoapele mele..., ptr simplu fapt ca nu sunt originale???....oricum gusturile nu se discuta...accept parerile tuturor, nu-i nici un fel de problema, dar chiar imi place cum arata cu pleoapele astea si angel-urile rosii......in mod sigur cand le voi da jos imi voi pune si angel galben-OEM
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 02:27   #26
V1RuS
4Tuning International Member


Stage 5
 
V1RuS's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[BMW]
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

adevarat.. gusturile nu se discuta... potzi sa le pastrezi pe post de scut pt pietre ) ... in fine... noaptea zici ca este capota facuta bad boy si cu angelul roshu arata bn mie imi plac pozele si in clip se vede frumos ... in rest masina arata bine... ar merge nijte jante "buzate"
__________________
Eu cat traiesc,Nu mor
Te ai nascut original!Nu muri o copie!



Last edited by V1RuS; 23-06-11 at 02:32.
V1RuS is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 11:19   #27
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by V1RuS View Post
adevarat.. gusturile nu se discuta... potzi sa le pastrezi pe post de scut pt pietre ) ... in fine... noaptea zici ca este capota facuta bad boy si cu angelul roshu arata bn mie imi plac pozele si in clip se vede frumos ... in rest masina arata bine... ar merge nijte jante "buzate"
ms, da ai dreptate cu jantele...dar nu ma scapa nimeni de astea....
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 03:23   #28
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

nu am gasit doar sticla de far, bineinteles.....am luat far cu totul si am mutat tot pe ochelarii sai de plastic...angel si niste ornamente negre.....dimineata il pun sus....pleoapele le pun in aceeasi stare (aveam de gand sa le modific un pic forma dar a intervenit altceva: fluiera cureaua de la alternator, am schimbat-o dar se pare ca degeaba...tot scartaie ceva.....cred ca de la intinzator ptr ca se aude un scartait cand trag de curea si se intinde)...maine pun farul asa cum e ca nu as putea vopsi pleoapele si vad ce e cu scartaitul.........e prima problema tehnica ce o am cu masina.....
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 08:13   #29
nick_nasta

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 658
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
nu am gasit doar sticla de far, bineinteles.....am luat far cu totul si am mutat tot pe ochelarii sai de plastic...angel si niste ornamente negre.....dimineata il pun sus....pleoapele le pun in aceeasi stare (aveam de gand sa le modific un pic forma dar a intervenit altceva: fluiera cureaua de la alternator, am schimbat-o dar se pare ca degeaba...tot scartaie ceva.....cred ca de la intinzator ptr ca se aude un scartait cand trag de curea si se intinde)...maine pun farul asa cum e ca nu as putea vopsi pleoapele si vad ce e cu scartaitul.........e prima problema tehnica ce o am cu masina.....
Nu e intinsa deajuns cureaua de asta scartaie...
nick_nasta is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 22:06   #30
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - \Inca un cabrio....

Quote:
Originally Posted by nick_nasta View Post
Nu e intinsa deajuns cureaua de asta scartaie...
n-am reusit azi sa ajung la mecanic......nu stiu daca e cureaua slaba.....cand trag de ea si se misca rola intinzatoare se aude un scartait acolo si in mers face un zgomot doar la accelerare cand plec de pe loc, adica exact cand se intinde cureaua. la un 520 am patit ceva asemanator acum ceva vreme si era intinzatorul rupt ( atunci aveam probleme si cu incarcarea ca nu se mai intindea cureaua)...cred ca si acum e tot acolo buba, ca e acelasi motor.......sper sa fie numai ruginit ceeva acolo.....cand am luat masina era proaspat spalat motorul...cine stie??? poate a intrat apa pe acolo.....maine sper sa rezolv....
21UKS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -