Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-13, 18:29   #286
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
prietene...daca nu te atacai nu era problema,dar suferinta ii mare lucru,bine ca esti din zona acea altfel nu te vedeam postand aici si sa fi purtatorul de cuvant al omului,este forum,si daca nu as pricepe deloc am zis o parere chiar si asa....deci hai sa ne vedem fiecare de lungul nasului si va fi ok
te salut si stai mai relax
dar nu m-am atacat deloc, doar ti-am zis sa nu mai vorbesti in necunostinta de cauza, atotcunoscatorule, iar daca ma iei cu "zona acea", care de fapt e "aceea", este clar cat de limitat esti in gandire. doar ca scrie un oras la avatar de-acum asta inseamna tot nu? tipic, am mai vazut si alti mascarici care se lasa condusi de gandirea lor limitata, oricum nu am nici o pretentie de la tine sa intelegi lucrurile astea care sunt mult peste nivelul tau.

ps: s-a facut destul offtopic, poate sterge cineva post-urile astea inutile.

Last edited by MadAboutGolf3; 17-01-13 at 18:31.
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 18:31   #287
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
sunt din 2 in 2 zile in Italia...si acelas lucru ii si in Ungaria(in general M0)si etc..
eu inteleg ce zici,si stiu cum ii treaba cu practic,insa eu ma refeream la aspect,ca se putea impaca altfel sa fie si fie...dar in fine...fiecare cu fixuriile lui ca si cand am vorbit pe mess de suspensii

spor la treaba



prietene...daca nu te atacai nu era problema,dar suferinta ii mare lucru,bine ca esti din zona acea altfel nu te vedeam postand aici si sa fi purtatorul de cuvant al omului,este forum,si daca nu as pricepe deloc am zis o parere chiar si asa....deci hai sa ne vedem fiecare de lungul nasului si va fi ok
te salut si stai mai relax
Exact , sunt cu fixurile mele , si la suspensii la fel , pentru buna dreptate , ce rost are sa montez suspensie de buget , daca dupa un an crapa si pana atunci sa mi topaie masina , tin la viata mea totusi .... de asta preferam sa dam 600 de euro aprox pe o suspensie buna si deja incercata de posesorii de e46 !

Madabout isi permite sa vorbeasca in locul meu , din cauza mai multor motive :

1 - Suntem prieteni de ceva timp si suntem din acelasi oras [ cu toate ca acum e mutat in iasi ]
2 - Ne am ajutat reciproc la masini [ si nu vorbim doar de mess ]
3 - A avut ocazia sa vada si sa conduca masinile la care lucrez , deci stie chiar foarte bine cum lucrez la capitolul asta !
4 - La fel ca mine si el tine cont de aspectele tehnice cand modifica ceva la masina lui
5 - Ai vazut live masina care o detine si o modifica?

Sunt doar cateva din motivele pentru care isi permite sa intervina pe topicul meu

PS : rog moderatorii sa nu intervina , sunt doar 2 3 posturi off topic dar e mai bine sa ramana !
__________________

Last edited by DEVIL's Style; 17-01-13 at 18:36.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 23:25   #288
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

serios man ca arata ca dracu,parca vrei sa faci tractor din ea.
nu ies jantele deloc in evidenta,mai bine puneai ceva gen rondell 58 fara strech si arata ok
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 00:17   #289
bofanel

Stage 5
 
bofanel's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 705
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Jantele sunt foarte frumoase , dar si io sunt de parere ca nu prea dau bn pe e46 (e doar parerea mea cata ) ....si eu sunt in dubii sa cumpar niste RH uri dar mi e frica tot la fel sa nu dea bn ...ca pe e36 dau bn dar nush pe e46 !!!
bofanel is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 02:39   #290
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
serios man ca arata ca dracu,parca vrei sa faci tractor din ea.
nu ies jantele deloc in evidenta,mai bine puneai ceva gen rondell 58 fara strech si arata ok
Quote:
Originally Posted by bofanel View Post
Jantele sunt foarte frumoase , dar si io sunt de parere ca nu prea dau bn pe e46 (e doar parerea mea cata ) ....si eu sunt in dubii sa cumpar niste RH uri dar mi e frica tot la fel sa nu dea bn ...ca pe e36 dau bn dar nush pe e46 !!!

E doar o chestie de gusturi aici ! ca nu dau asa de bine cum dau pe e36 , se stiu cauzele [ una e 205 alta e 225 , una e talon de 40 alta e 45] , dupa ce se urca bilstein ul pe masina , vorm vedea exact cum e treaba ! pana atunci ramane asa,!
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 07:28   #291
turbo600

Stage 5
 
turbo600's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 568
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
serios man ca arata ca dracu,parca vrei sa faci tractor din ea.
nu ies jantele deloc in evidenta,mai bine puneai ceva gen rondell 58 fara strech si arata ok
+1...
turbo600 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 10:22   #292
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Care e treaba cu autostrazile din Italia?De ce nu poti merge cu strech-uri?
Jantele dau nasol tare in configuratia asta dar na....fiecare cu gusturile si fixurile sale.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 10:32   #293
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

bă, eu zic mai bine să-i dai foc ! e urâtă cu spume !
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 16:42   #294
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by Kalasnikov86 View Post
auzi frate,i-am aruncat cumva din buzunarul tau?am inteles ca vii cu pareri,dar nu te ingrijora pe ce arunc eu banii.,ca maine poimaine o sa aud ca trebuia sa pun gume de bicicleta pe jantele astea,sau roti de tractor sa fie mari,vazand ca 17 nu dau bine pe e46.
vizionare placuta in continuare.
Esti limitat rau "frate"
quze is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 16:50   #295
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
bă, eu zic mai bine să-i dai foc ! e urâtă cu spume !

Mai bine da replicile alea incoace si cu ta technixul !


Quote:
Originally Posted by quze View Post
Esti limitat rau "frate"
quze , vezi ca depasesti limita , te rog frumos , daca nu te poti abtine , da unsubscribe la topic. multumesc ! In plus prin exprimarea lui mai stangace , a vrut sa zice ceva de genul : nu e problema ta pe ce se arunca banii la aceasta masina , ai venit , ti ai prezentat opinia si ti am respectat-o.... referitor ca nu da bine 225 pe 8j si 245/9j la fel nu ne intereseaza aspectul asta , sa para jante banale pentru altii , fiecare are viziunea lui asupra rotilor, iar asta nu inseamna ca e limitat. E si normal sa sara in sus , ca vin si isi dau cu parerea fix aia care isi pun o folie si o suspensie de buget , eventual niste cauciucuri SH [ si toate astea abia dupa un an ] si se trezesc ei experti in fitmenturi Cei care intradevar merita sa le ascult parerea au stiut sa o faca in mod frumos si am si tinut cont de sfaturile lor pe viitor ... Daca nu stiti , nu e o crima , dar va rog , pastrati o limita de bun simt si nu va mai dati experti , va ascult parerile , dar nu sunt obligat sa le iau in considerare [ e dreptul nostru corect? ]. Am zis de vreo 3 ori pana acum , dupa ce va fi urcata suspensia vom vedea cum stau lucrurile .

Last edited by DEVIL's Style; 18-01-13 at 17:14.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 16:59   #296
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Da, nici nu stiu dc m-am bagat in seama, spor
quze is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 17:33   #297
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

nici suspensia n-ar schimbat cu mult aspectu,cel mai bine ar fi sa incercati cu niste jante pe 18,parerea mea...
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 18:11   #298
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
nici suspensia n-ar schimbat cu mult aspectu,cel mai bine ar fi sa incercati cu niste jante pe 18,parerea mea...
Mai bine caut niste barelluri mai mari la jantele astea pe 17 !

Last edited by DEVIL's Style; 18-01-13 at 18:14.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 18:58   #299
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Mai bine caut niste barelluri mai mari la jantele astea pe 17 !
Sau mai bine îți dau eu jante ' ce trebuie pentru ea'.
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 20:55   #300
crs38

Stage 4
 
crs38's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 207
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Frumos BMW !

Succes in continuare !!
crs38 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -