Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-13, 12:59   #271
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Gresit , de la 235 sta bine la 9j , la 225 da aiurea !
spune-mi care ii diferenta intre ele ca da bine 235?
si iti eu zic de ce da mai bine 225...pentru ca nu sta asa balonat pe ea...talonul de 45 ii ok dar 235 este cam lat...se duce draq aspectul jantelor,ok nu este neaparat sa ai strech dar totusi

in fine,fiecare cu viziunea lui
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 14:34   #272
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
spune-mi care ii diferenta intre ele ca da bine 235?
si iti eu zic de ce da mai bine 225...pentru ca nu sta asa balonat pe ea...talonul de 45 ii ok dar 235 este cam lat...se duce draq aspectul jantelor,ok nu este neaparat sa ai strech dar totusi

in fine,fiecare cu viziunea lui
Am avut 225/45 pe 9j.. sta ca P**A pe janta ! in schimb 235/40 e cu totul altceva... asa e si pe masina lui frate miu cu 245. eu am ales variantele astea ca sa salvez buza de eventualele atingeri ! cu 225/45/17 pe 8.5j deja iese o idee in afara si e expusa... nu vreau strech !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 15:56   #273
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Poze cu jantele montate pe masina ! Curand apare si suspensia si o sa fie mai bine !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	13012013030.jpg
Views:	211
Size:	199.9 KB
ID:	2658688   Click image for larger version

Name:	13012013031.jpg
Views:	164
Size:	179.1 KB
ID:	2658689   Click image for larger version

Name:	13012013032.jpg
Views:	125
Size:	190.6 KB
ID:	2658690  

Click image for larger version

Name:	13012013033.jpg
Views:	153
Size:	220.2 KB
ID:	2658691   Click image for larger version

Name:	13012013034.jpg
Views:	128
Size:	169.0 KB
ID:	2658692   Click image for larger version

Name:	13012013035.jpg
Views:	243
Size:	207.0 KB
ID:	2658693  

Click image for larger version

Name:	13012013036.jpg
Views:	134
Size:	213.8 KB
ID:	2658694  
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 20:14   #274
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Capace la jante, suspensie, si e tot ce trebuie
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 14-01-13, 14:56   #275
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Nu stiu dc ati aruncat banii pe OZ mito ca sa le pui asa, par niste jante banale si atat. Ca sa nu mai zic ca 17 pe e46....
quze is offline   Reply With Quote
Old 14-01-13, 17:37   #276
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by kathalin View Post
Capace la jante, suspensie, si e tot ce trebuie
Pai asta asteptam sa vina

Quote:
Originally Posted by quze View Post
Nu stiu dc ati aruncat banii pe OZ mito ca sa le pui asa, par niste jante banale si atat. Ca sa nu mai zic ca 17 pe e46....
Mai bine le puneam tabla...nu ?.. hai sa fim putin seriosi si realisti ok? exista viata si dincolo de strech si et uri agresive , masina este folosita zi de zi , pe tot felul de drumuri... e era cea mai buna solutie... in plus , avantajul la modularele astea e ca pot lua lip uri mai late si aia e !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 22:20   #277
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

fara suparare...chiar...mai ales ca mai discutam noi una alta dar sincer iti zic ca arata aiurea,nu este nevoie de strech,dar totusi stau prost pe jante
s-a dus farmecul buzelor...nu par dimensiunea r17...nu stiu ce sa zic

ii clar ca nu merge strech la toata lumea si trebuiesc sacrificii dar dupa cum ti-am zis 225 45 pe 9j era mai ok si nu aveao probleme...in fine

evident fiecare stie ce isi permite si cu ideiile lui
spor
soosy is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 23:00   #278
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
fara suparare...chiar...mai ales ca mai discutam noi una alta dar sincer iti zic ca arata aiurea,nu este nevoie de strech,dar totusi stau prost pe jante
s-a dus farmecul buzelor...nu par dimensiunea r17...nu stiu ce sa zic

ii clar ca nu merge strech la toata lumea si trebuiesc sacrificii dar dupa cum ti-am zis 225 45 pe 9j era mai ok si nu aveao probleme...in fine

evident fiecare stie ce isi permite si cu ideiile lui
spor
Soosy , gandeste putin logic , daca era sa fie sa scot jantele in evidenta , nu crezi ca luam un 8.5j fata si 10j spate? , eu cand am cumparat cu frate miu jantele astea , ultimul lucru la care ne am gandit a fost strech si alte lucruri de genul , tu nu ai observat nimic ciudat pe topicul asta? [ frane ate , suspensie bilstein care vine acusi , jante modulare destul de scumpicele totusi , gume noi de calitate buna , sistem audio hertz , kit brate fata spate noi , retrofit bixenon cu lupe FX-R, evacuare supersprint/remus care vine si ea curand ].... tu ai habar in ce stil se conduce masina asta? stii ce stil de condus are frate miu? da vrei sa inlocuiasca jantele odata la 6 luni? Nu e ca in romania , sa mergi cu o masina zi de zi , cu ta technix pe ele strech uri si 40 la ora , de asta se investesc bani predominant in tehnica masinii , iar estetica este pe locul doi ! Masina are cu totul alt target decat la ce va ganditi voi cand vedeti jantele astea care costa in jur de 1000 de euro reconditionate ! Nu ma deranjeaza parerile voastre [ doar de asta am postat pe forum ], ma deranjeaza ca nu veniti cu argumente , singurul lucru cu care veniti e ca nu da bine domle , asta e singurul lucru care va intereseaza pe unii din voi la o masina? doar sa dea bine? pai nici nu ma mir atunci de ce se cumpara suspensii ta technix si gume second , sau se cauta discuri si placute SH ! Pentru mine siguranta la o masina e PRIORITARA , [prefer sa am un "jeg" la exterior si perfecta mecanic . decat invers ] , luati exemplu de la multi useri care dau bani grei pe piese la masina [ gen provenzano , jimgod , domy , teo_vl ] si totusi la exterior nu sunt wow , dar ia uitati-va sub capota , sub masina sau in interior ca o sa aveti parte de o surpriza ! Sunt foarte putini oameni pe acest forum cu care pot discuta pe tema asta , ca asa la design si look stiu majoritatea cum e mai frumos. Repet , nu ma deranjeaza criticile atata timp cat sunt constructive ! sper sa imi intelegeti mesajul si sa nu il luati ca pe un afront personal ! Tehnic vorbind , setup ul ales de mine pericliteaza in vreun fel dinamica sau siguranta masinii? vreau si eu un raspuns la intrebarea asta de exemplu !

Uite un alt exemplu : masina inca are scaune si banchete normale si am preferat sa le lasam pe locul 2 in favoarea unui upgrade de turbo , intercooler si ambreiaj + soft care ne vor ajunge aprox 1500-1700 de euro ! ghici de ce ! stima !

Last edited by DEVIL's Style; 16-01-13 at 23:13.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 23:16   #279
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Soosy , gandeste putin logic ,
tu esti nebun, sa mor eu de nu !!
nu crezi ca exagerezi ??
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 23:33   #280
Kalasnikov86

Stage 3
 
Kalasnikov86's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 113
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by quze View Post
Nu stiu dc ati aruncat banii pe OZ mito ca sa le pui asa, par niste jante banale si atat. Ca sa nu mai zic ca 17 pe e46....
auzi frate,i-am aruncat cumva din buzunarul tau?am inteles ca vii cu pareri,dar nu te ingrijora pe ce arunc eu banii.,ca maine poimaine o sa aud ca trebuia sa pun gume de bicicleta pe jantele astea,sau roti de tractor sa fie mari,vazand ca 17 nu dau bine pe e46.
vizionare placuta in continuare.
Kalasnikov86 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 16:44   #281
CazyRoll

Stage 4
 
CazyRoll's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 239
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

felicitari !! mie imi place cum vin
pentru un daily car sunt numai bune ! de cand imi doresc si eu asa ceva... dar sunt rare si gasesc foarte scumpe ori sudate/probleme, etc.
ar da mult mai bine cu niste capace puse !!
__________________
CazyRoll is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 17:01   #282
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Soosy , gandeste putin logic , daca era sa fie sa scot jantele in evidenta , nu crezi ca luam un 8.5j fata si 10j spate? , eu cand am cumparat cu frate miu jantele astea , ultimul lucru la care ne am gandit a fost strech si alte lucruri de genul , tu nu ai observat nimic ciudat pe topicul asta? [ frane ate , suspensie bilstein care vine acusi , jante modulare destul de scumpicele totusi , gume noi de calitate buna , sistem audio hertz , kit brate fata spate noi , retrofit bixenon cu lupe FX-R, evacuare supersprint/remus care vine si ea curand ].... tu ai habar in ce stil se conduce masina asta? stii ce stil de condus are frate miu? da vrei sa inlocuiasca jantele odata la 6 luni? Nu e ca in romania , sa mergi cu o masina zi de zi , cu ta technix pe ele strech uri si 40 la ora , de asta se investesc bani predominant in tehnica masinii , iar estetica este pe locul doi ! Masina are cu totul alt target decat la ce va ganditi voi cand vedeti jantele astea care costa in jur de 1000 de euro reconditionate ! Nu ma deranjeaza parerile voastre [ doar de asta am postat pe forum ], ma deranjeaza ca nu veniti cu argumente , singurul lucru cu care veniti e ca nu da bine domle , asta e singurul lucru care va intereseaza pe unii din voi la o masina? doar sa dea bine? pai nici nu ma mir atunci de ce se cumpara suspensii ta technix si gume second , sau se cauta discuri si placute SH ! Pentru mine siguranta la o masina e PRIORITARA , [prefer sa am un "jeg" la exterior si perfecta mecanic . decat invers ] , luati exemplu de la multi useri care dau bani grei pe piese la masina [ gen provenzano , jimgod , domy , teo_vl ] si totusi la exterior nu sunt wow , dar ia uitati-va sub capota , sub masina sau in interior ca o sa aveti parte de o surpriza ! Sunt foarte putini oameni pe acest forum cu care pot discuta pe tema asta , ca asa la design si look stiu majoritatea cum e mai frumos. Repet , nu ma deranjeaza criticile atata timp cat sunt constructive ! sper sa imi intelegeti mesajul si sa nu il luati ca pe un afront personal ! Tehnic vorbind , setup ul ales de mine pericliteaza in vreun fel dinamica sau siguranta masinii? vreau si eu un raspuns la intrebarea asta de exemplu !

Uite un alt exemplu : masina inca are scaune si banchete normale si am preferat sa le lasam pe locul 2 in favoarea unui upgrade de turbo , intercooler si ambreiaj + soft care ne vor ajunge aprox 1500-1700 de euro ! ghici de ce ! stima !

tu nu ai de unde sa iti dai seama din poze ca o masina cum sta tehnic,si eu zic ca ii prea multa teorie cam degeaba...ok,am inteles decizia ta,fiecare cu viziunea lui si atat,nu am dat in cap....am vorbit strict de jante ca nu arata a niste jante de 1000 eu...si iti mai repete odata ca nu este necesar sa ai strech sa arate bine...dar in fine,hai sa terminam ca o dam in polemici si unii chiar abia asteapta
iar daca vrei poti umbla si cu strech si nu cu 40 la ora...chiar am facut tara fara probleme,ca necesita atentie si unii dintre noi is obisnuiti sa priveasca doar inainte si nu vor sacrificii ok...dar sa ramana doar atat si bafta
Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
tu esti nebun, sa mor eu de nu !!
nu crezi ca exagerezi ??
era neaparat sa te bagi in seama...sau?sa mor eu de nu si chestii de genul este indeajuns de la tine ca sa tragem concluziile asa ca nu intru in detalii
pacat ca nu iti pot raspunde pe aceas limbaj si nivel ca nu cunosc din pacate
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 17:30   #283
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by CazyRoll View Post
felicitari !! mie imi place cum vin
pentru un daily car sunt numai bune ! de cand imi doresc si eu asa ceva... dar sunt rare si gasesc foarte scumpe ori sudate/probleme, etc.
ar da mult mai bine cu niste capace puse !!
Mersi cazy .Pai de cand le tot caut ! am gasit pe original am gasit si in tara la noi , am gasit cu diferite look uri , problema e diametrul lor care nu e unul standard , avem capacele vechi , dar sunt cam vai de capul lor , si risc sa le pierdem pe autostrada ! Am ales jantele astea , pentru ca mai tarziu , putem schimba buzele daca e sa trecem pe alt setup si pentru faptul ca sunt usoare [ s-au simtit diferente in acceleratie/consum/dinamica intre astea si cele avute anterior pe 18 cu 8j ]

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
tu nu ai de unde sa iti dai seama din poze ca o masina cum sta tehnic,si eu zic ca ii prea multa teorie cam degeaba...ok,am inteles decizia ta,fiecare cu viziunea lui si atat,nu am dat in cap....am vorbit strict de jante ca nu arata a niste jante de 1000 eu...si iti mai repete odata ca nu este necesar sa ai strech sa arate bine...dar in fine,hai sa terminam ca o dam in polemici si unii chiar abia asteapta
iar daca vrei poti umbla si cu strech si nu cu 40 la ora...chiar am facut tara fara probleme,ca necesita atentie si unii dintre noi is obisnuiti sa priveasca doar inainte si nu vor sacrificii ok...dar sa ramana doar atat si bafta


era neaparat sa te bagi in seama...sau?sa mor eu de nu si chestii de genul este indeajuns de la tine ca sa tragem concluziile asa ca nu intru in detalii
pacat ca nu iti pot raspunde pe aceas limbaj si nivel ca nu cunosc din pacate

Cand mergi pe autostrada cu 160 la ora , iti mai arde sa mergi cu grija la vitezele alea tinand cont ca ai si participanti la trafic pe langa tine care merg cu viteze gen 100-120 la ora? Ai fost in italia , ai apucat vreodata sa vezi un accident in grup la vitezele alea? Sa vezi ce se intampla cand esti atent si prin alte parti decat sa privesti drumul in fata? Nu ma intelege gresit , nu vreau sa arate a jante de 1000 de euro , pe mine m-a interesat aspectul tehnic mai mult la ele , ca asa dadea frate miu 800 de euro pe niste replici de spuneati wow pe aici si gata , dar nu avea nici un rost , daca dupa juma de an le duceam la indreptat iar ! Ok ai facut tara cu masina aia , dar nu cred ca atacai tu virajele la viteze asa de mari , iar tu folosesti alt setup pe masina ! [ ia spune mi tu ai gumele omologate pe carte? ] Cine ma cunoaste stie cat de mult pun accent pe partea tehnica! DEGEABA ARATA BINE DACA NU E PRACTICA in adevaratul sens al cuvantului ! In plus dupa cum vezi pe topicul asta , e chiar putina trancaneala , mai mult se face decat se vorbeste !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 17:41   #284
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
era neaparat sa te bagi in seama...sau?sa mor eu de nu si chestii de genul este indeajuns de la tine ca sa tragem concluziile asa ca nu intru in detalii
pacat ca nu iti pot raspunde pe aceas limbaj si nivel ca nu cunosc din pacate
Prietene, dã Unsubscribe si lasã-ne.
Nici limba românã nu o stii, nici coerent nu esti.

Si de unde stii tu ca nu isi da seama cum sta masina pe strada din poze?
De unde stii tu ca nu conduce masina asta ?
Vorbesti (tastezi) cam mult si bati campii aiurea.
Rugamintea mea si sigur si a lui Catalin : da UNSUBSCRIBE si da-ne pace, nu mai da tu sfaturi in necunostinta de cauza, bafta !
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 17:54   #285
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Mersi cazy .Pai de cand le tot caut ! am gasit pe original am gasit si in tara la noi , am gasit cu diferite look uri , problema e diametrul lor care nu e unul standard , avem capacele vechi , dar sunt cam vai de capul lor , si risc sa le pierdem pe autostrada ! Am ales jantele astea , pentru ca mai tarziu , putem schimba buzele daca e sa trecem pe alt setup si pentru faptul ca sunt usoare [ s-au simtit diferente in acceleratie/consum/dinamica intre astea si cele avute anterior pe 18 cu 8j ]




Cand mergi pe autostrada cu 160 la ora , iti mai arde sa mergi cu grija la vitezele alea tinand cont ca ai si participanti la trafic pe langa tine care merg cu viteze gen 100-120 la ora? Ai fost in italia , ai apucat vreodata sa vezi un accident in grup la vitezele alea? Sa vezi ce se intampla cand esti atent si prin alte parti decat sa privesti drumul in fata? Nu ma intelege gresit , nu vreau sa arate a jante de 1000 de euro , pe mine m-a interesat aspectul tehnic mai mult la ele , ca asa dadea frate miu 800 de euro pe niste replici de spuneati wow pe aici si gata , dar nu avea nici un rost , daca dupa juma de an le duceam la indreptat iar ! Ok ai facut tara cu masina aia , dar nu cred ca atacai tu virajele la viteze asa de mari , iar tu folosesti alt setup pe masina ! [ ia spune mi tu ai gumele omologate pe carte? ] Cine ma cunoaste stie cat de mult pun accent pe partea tehnica! DEGEABA ARATA BINE DACA NU E PRACTICA in adevaratul sens al cuvantului ! In plus dupa cum vezi pe topicul asta , e chiar putina trancaneala , mai mult se face decat se vorbeste !
sunt din 2 in 2 zile in Italia...si acelas lucru ii si in Ungaria(in general M0)si etc..
eu inteleg ce zici,si stiu cum ii treaba cu practic,insa eu ma refeream la aspect,ca se putea impaca altfel sa fie si fie...dar in fine...fiecare cu fixuriile lui ca si cand am vorbit pe mess de suspensii

spor la treaba

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
Prietene, dã Unsubscribe si lasã-ne.
Nici limba românã nu o stii, nici coerent nu esti.

Si de unde stii tu ca nu isi da seama cum sta masina pe strada din poze?
De unde stii tu ca nu conduce masina asta ?
Vorbesti (tastezi) cam mult si bati campii aiurea.
Rugamintea mea si sigur si a lui Catalin : da UNSUBSCRIBE si da-ne pace, nu mai da tu sfaturi in necunostinta de cauza, bafta !
prietene...daca nu te atacai nu era problema,dar suferinta ii mare lucru,bine ca esti din zona acea altfel nu te vedeam postand aici si sa fi purtatorul de cuvant al omului,este forum,si daca nu as pricepe deloc am zis o parere chiar si asa....deci hai sa ne vedem fiecare de lungul nasului si va fi ok
te salut si stai mai relax
soosy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -