Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-11, 23:02   #2671
ff650

Stage 5
 
ff650's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 389
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by ff650 View Post
cumpar caseta cu servo pentru E21
nimic?................
ff650 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 12:33   #2672
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by ff650 View Post
nimic?................
vezi ca vindea cineva aici pe forum ... cerea 100e pe ea, anuntul era acu vreo luna
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 13:29   #2673
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

au venit...2bucatiam luat si teava de inox...astept sa le imperecheze prietenul meu de la plmtuning
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0168.jpg
Views:	61
Size:	777.7 KB
ID:	2178682  
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 13:48   #2674
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by MON-u View Post
au venit...2bucatiam luat si teava de inox...astept sa le imperecheze prietenul meu de la plmtuning
o sa sune animalic cu evacuarea asta. o sa te rog sa imi zici si mie de unde si cat te a ajuns teava de inox ca vreau si eu.
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 18:52   #2675
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

parerea mea e ca nu se potriveste evacuarea aia pe modelul asta de masina.aia e mai mult pt japoneze.pe e21 ar trebui ceva cu tenta clasica.ii strici tot aspectul cu bulanul ala in spate.
daman is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 19:56   #2676
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

nu ma supar pt parerile voastre,nu is asa de mari pe cat crezi daman...dar nici doua tevusti nu cred ca se vad bine asa cum are 323-ul din fabrica...eu nu imi fak masina stoc sau clasica....nui retromobilplus ca a mea are deja o tenta mai sportiva avand kitul de zender si grila hellataifun....unde scrie ca acele evacuari nu stau bine si pe o astfel de masina...nui limuzina de 6metri sau vreo clasica americana
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 20:09   #2677
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by daman View Post
parerea mea e ca nu se potriveste evacuarea aia pe modelul asta de masina.aia e mai mult pt japoneze.pe e21 ar trebui ceva cu tenta clasica.ii strici tot aspectul cu bulanul ala in spate.
majoritatea care veneam la intalnirea de la circ cu e21 aveam genul asta de evacuari.
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 20:11   #2678
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by MON-u View Post
nu ma supar pt parerile voastre,nu is asa de mari pe cat crezi daman...dar nici doua tevusti nu cred ca se vad bine asa cum are 323-ul din fabrica...eu nu imi fak masina stoc sau clasica....nui retromobilplus ca a mea are deja o tenta mai sportiva avand kitul de zender si grila hellataifun....unde scrie ca acele evacuari nu stau bine si pe o astfel de masina...nui limuzina de 6metri sau vreo clasica americana
cum am mai zis o sa fie animalica, sa vezi cand ne-om intalni toti cum o sa fie )
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 10:52   #2679
MARY4N

Stage 3
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 138
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

are dreptate damn...nu o sa dea bn toba aia pe masina...insa sunetuuul....
dar..na....gusturile nu se discuta....fiecare face ce vrea din masina lui..
MARY4N is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 11:41   #2680
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

mie unul nu-mi place genul asta de toba pe e21 si pe orice tip de bmw in general,mi se pare ca arata ca nuca-n perete.cel mai potrivit este o toba cu doua tips-uri,genul celor de 325 si stai linistit ca si una de-aia suna animalic
daman is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 12:44   #2681
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by daman View Post
mie unul nu-mi place genul asta de toba pe e21 si pe orice tip de bmw in general,mi se pare ca arata ca nuca-n perete.cel mai potrivit este o toba cu doua tips-uri,genul celor de 325 si stai linistit ca si una de-aia suna animalic
mie exact aia cu 2tipsuri nu imi place... eu nu am de gand sa imi fak masina intro tenta generala,nu o sa aiba modificari masive ale caroseriei ca sa isi piarda farmecul retro,dar vreau sa fie si unica.
Nu inteleg de ce numai la noi in tara exista aceasta indignare cu privire la customizarea unei masini din categoria oldschool..uitandu-ma pe mai multe site-uri de profil din lume si chiar din patria oldschool SUA,acolo cei care isi customizeaza masinile retro prin imbunatatirea performatelor si a restilizarii exteriorului,bine intr-o maniera discreta sunt foarte apreciati!Aproape toti am vazut ca au evacuari de generatie noua,interioare modificate,jante custom sau chiar originale..care se potrivesc cu linia masinii pt ca e21 de la inceput de cand a iesit de pe portile fabricii bmw a fost gandita ca o masina cu o tenta sportiva coupe,contra ex:mercedes care se orienta spre lux si confort,doar ca in acele vremuri atat le permitea tehnologia si ala era trend-ul general in fabricarea masinilor...eu nu imi bat joc de aceasta masina si de acest model doar incerc sa ii aduc niste imbunatatiri de ordin tehnic si esteticdaca ne uitam in urma vedem ca si in anii aceia existau diferite firme de tuning care propuneau diferite stiluri de spoilere,praguri,eleroane,jante custom
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 15:48   #2682
MARY4N

Stage 3
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 138
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

da frate stai linistit.....si eu vreau acelasi lucru sa o modific dar in acelasi timp sa arate si stoc nu te supara pe faza cu toba...dar noi am zis o parere......bafta..!!!!
MARY4N is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 19:20   #2683
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

atatea pareri pentru o nesemnificativa toba, cand te superi iei flexul si gata alta, so.. mama ce impact poate sa aibe o toba asupra aspectului masinii.
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 19:26   #2684
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

nu ma supar deloc..e foarte bine ca fiecare sa aiba parerea lui asta nu e motiv de ceartadiscutam liber ne spunem pareri ca doar de aia suntem pe un forum
teava de inox e luata din ungaria un prieten mia facut comanda de ea.
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 21:07   #2685
pfrazvan2001

Stage 5
 
pfrazvan2001's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 511
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

salut baieti ....obs ca toba lu nicu a fost subiect discutat masiv....cat te.a dus teava ca vreau si yo sa iau...daca vrei sa imi zici bineinteles....app am rezolvat problema cu semnalizarile era de la nebunul ala de buton de avarii...nu facea contact o lamela akolo....v.am lasat bafta.
__________________
nu lasa nici un cauciuc in viata.
OPEL ASTRA F '93 1.4 MPI c14se
BMW E21 316 2.5 12v
0746105076
pfrazvan2001 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -