Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin) (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/21746-topicul-posesorilor-pasionatilor-bmw-e21-rechin.html)

b16yzx 09-08-06 22:56

Pentru Posesorii Si Pasionatii de BMW E21 (rechin)
 
Aici puteti posta normal ca in rubrica "masina mea", numai ca la sugestia unora , asta este un topic pentru rechini, masini mai ocolite , nu asa raspandite ca E30. Asteptam posesorii si pasionatii de rechin sa ne prezinte : masinile lor, intrebarile lor si tot ce tine de rechini ...

b16yzx 09-08-06 23:06

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
5 Attachment(s)
O sa incep eu ... Acum ceva vreme am luat acest rechin , cu pretul initial de 27milioane. Imediat dupa ce l-am luat, cu ajutorul prietenului meu Ionut(roscatu) am dus masina la afumati, unde am schimbat motorul , un 2.0 jetronic, masina avand initial un 1.6 cu carburator de dacie si instalatie GPL :). Dupa ce am schimbat Motoru, cutia de viteze , si ce mai tinea de aceasta modificare am adus masina in bucuresti, am alergat-o 2 zile ... i am dus-o la Adita & Maroo in berceni pentru reglaj motor , instalatia electrica(ms blondu vsp pentru ca mi-a ars absolut toata instalatia electrica in alea 2 zilede de probe) , articulatie , frane , cam tot ce tine de mecanica .. urmand ca dupa ce il termina ei sa ai comand un body kit ,( deja am o poza dupa care o sa le fac ) jantele , interioru si in sfarsit vopseaua ...

Masina arata cam asa :

b16yzx 09-08-06 23:26

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Pe langa pretul de achizitie .... : motoru si cutia , manopera .. cardanu ... alte chestii minore ... si cine stie ce am mai luat pe la el .. nici eu nu mai stiu cam 400euro .. 500 chiar ..

Rebel_Boy 10-08-06 12:47

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Salut .... am si eu un rechid dar momentan nu am poze cu el ... pe viitor o sa revin.Pot sa spun cateva chestii despre el:
- an fabricatie 1982
- motor 1800 cc injectie mecanica (107 cp)
- cutie viteze 4+1 trepte cu rapoarte umpik modificate :D
- 170.000 km reali
- al doilea proprietar
- jante magneziu (urate :( )
- volan sport
- schimbator sport
- linie audio SONY Xplod
- evacuarea umpik modificata sa zic asa :D
- filtru sport
- toba sport
si cam atat din partea mea .... aaaa si dupa cum am mai postat la alt topik as vrea sa facem un club numai al nostru, al posesorilor de rechini "Shark Team" sau "Shark Racers" ;;) .... BAFTA si promit ca revin cu poze ..

Rebel_Boy 10-08-06 15:37

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Scuze de agramatica " Salut .... am si eu un rechid " si sorry k m-am mai repetat in legatura cu clubul :D ... dar nu citisem inca la topicul celalalt. Iar in legatura cu intrebarile si prezentarea masinilor nu ar fii mai bine sa stabilim o data cand si unde sa ne intanlim si sa discutam?

b16yzx 10-08-06 21:08

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
o sa vina si intalnirea.. cand o sa fim destui .. si o sa avem de discutat ... pana una alta.. lucrezi la masina ? s-au o tii asa ?

Rebel_Boy 11-08-06 11:08

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Deocamdata sant limitat la fonduri ... incerc sa scot ceva din motorul asta dar cam greu ... la exterior in afara de vopsit nu cred ca mai fac ceva in viitorul apropiat ... Ai idee cum pot lasa garda la sol mai jos dar fara sa schimb suspensia :D (sa tai o spira la arcuri sau io stiu :D)...

B-14-BYE 11-08-06 11:16

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
o sa revin si eu azi sau maine cu poze.. cu niste jante 17 oz montate pe rechin.. flanse de 3cm si 2cm pe fatza.. 215 40 pe fatza si 235 40 pe spate
dar nu am motorul montat si e ridicat rau de bot si oricum trebuiesc arcuri sport.

Rebel_Boy 11-08-06 11:24

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
asteptam :)

piratu_volvo 11-08-06 11:55

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Quote:

Originally Posted by Rebel_Boy
asteptam :)

Si eu sunt curios sa vad cati o sa fim pe aici.Cu suspensia ti-am raspuns dincolo:lol:

piratu_volvo 11-08-06 12:08

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Nu stiu cum stati voi cu lucrarile dar eu cam bat pasul pe loc din cauza meseriasilor care ma tot amana.De 3 saptamani am inceput pregatirea pt vopsit,maine ar fi trebuit sa o sufle dar la mine inca mai este mult de slefuit(mai ales spoilere).Azi si maine o sa incerc totusi sa ajung pana la sprit-chit si sa o vopsesc luni sau marti.Dupa aia sa incep sa o echipez.:sad:

Rebel_Boy 11-08-06 16:53

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
OK ... mersi pt raspuns dar nu prea m-ai lamurit :D

Ja_Rule 11-08-06 22:18

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
sa traiasca Roscatu` si bunica lui ca are curtea mare`n afumati...
sper ca o sa iasa ceva si din masina lui ca nu sta prea bine cu motoru` ala 25-27 care`l are :)

Tod3rik 12-08-06 22:52

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
5 Attachment(s)
Am si yo un E21 .... l'am luat intr'o stare foarte urata.. busit in fatza.. gauri in el super multe si mari.... podul pedalier complet mancat.. portbagaju la fel... si in mai multe locuri.. a fost refacuta complet la tabla .. acum arata super bine peste tot... il refac de la -10 :D iam schimbat capota,aripile, o usha... in momentul de fatza se pregateste de vopsit.. dupa ce il vopsesc revin cu poze

Tod3rik 12-08-06 22:57

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
2 Attachment(s)
am cumparat pt el pana in prezent jante pe 15', bara fatza ... si bord de urs.. jantele vor fi vopsite miezu negru si marginea argintie.. iar culoarea masinii va fi rosu super


All times are GMT +2. The time now is 23:27.

- Copyright 2024 4Tuning