Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-09, 10:23   #1141
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by Gabi_323i View Post
si eu am la fel dar sa stii ca modelul asta KAMEI este din fibra, poate ma insel insa am vazut cel putin 6 bucati la noi toate din fibra.

BBS este din ABS plastic.
gabi pozele sunt vechi, k vad k ai 2 fuste diferite, nu dai bbs-u, s-au l-ai dat deja, u nu stii prin buc care are si vinde?
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 25-01-09, 11:47   #1142
lazar

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 233
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

BMW-ul meu, 320 motor de urs, injectie electronica. Inca nu e gata dar sunt pe aproape. Aici il puteati vedea mai bine https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/92437-e21-coming-soon.html
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fata.JPG
Views:	75
Size:	126.8 KB
ID:	766997   Click image for larger version

Name:	lateral.JPG
Views:	71
Size:	107.9 KB
ID:	766999  
Attached Images
File Type: bmp ffata.bmp (3.52 MB, 6 views)
File Type: bmp lovita.bmp (3.52 MB, 6 views)
lazar is offline   Reply With Quote
Old 25-01-09, 18:54   #1143
LIVIUMARIN

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 326
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by lazar View Post
BMW-ul meu, 320 motor de urs, injectie electronica. Inca nu e gata dar sunt pe aproape. Aici il puteati vedea mai bine https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=92437
SALUT,buna treaba,foarte frumos,ma bucur din suflet pentru tine si pentru masinuta ta.
LIVIUMARIN is offline   Reply With Quote
Old 25-01-09, 19:06   #1144
LIVIUMARIN

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 326
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by saby-sebastian View Post
pai asta e nr meu 0741487264 sunama si vb in legatura cu telescoapele
salut,in leg. cu suspensia fata ,te-am sunat de vreo trei ori,problema e ca nu raspunzi la telefon,....nr meu e cu 6548 la urma
LIVIUMARIN is offline   Reply With Quote
Old 25-01-09, 19:13   #1145
LIVIUMARIN

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 326
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by Gabi_323i View Post
si eu am la fel dar sa stii ca modelul asta KAMEI este din fibra, poate ma insel insa am vazut cel putin 6 bucati la noi toate din fibra.

BBS este din ABS plastic.
salut gabi,intr-o vreme ma gandeam sa dau bmw-ul meu,dar sincer e prea mare atasamentul.Mi-am pus o cutie de ursulet,dar asta e un pic mai scurta cu vreo 2 cm,e cam nasol la vit 1 si aIII-a,si in plus nu mai am vitezometru.
mai ai cutia,aia de care vorbeam? si de asemenea ma intereseaza si etrierul spate sau chiar amandoua,plus cardanul original,ar fi interesant daca ai avea si un diferential pentru rechin ,dar din cel autoblocant.vreau sa cobor masina (adica sa-i pun o suspensie mai joasa)si cu ocazia asta sa o pun la punct acolo pe unde mai scioapata.
LIVIUMARIN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 03:19   #1146
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by LIVIUMARIN View Post
salut gabi,intr-o vreme ma gandeam sa dau bmw-ul meu,dar sincer e prea mare atasamentul.Mi-am pus o cutie de ursulet,dar asta e un pic mai scurta cu vreo 2 cm,e cam nasol la vit 1 si aIII-a,si in plus nu mai am vitezometru.
mai ai cutia,aia de care vorbeam? si de asemenea ma intereseaza si etrierul spate sau chiar amandoua,plus cardanul original,ar fi interesant daca ai avea si un diferential pentru rechin ,dar din cel autoblocant.vreau sa cobor masina (adica sa-i pun o suspensie mai joasa)si cu ocazia asta sa o pun la punct acolo pe unde mai scioapata.
spuneti-mi si mie care e diferenta dak am autoblocant sau nu?
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 03:22   #1147
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by piratu_volvo View Post
Al meu sa stii ca e din fibra,pragurile la fel si prelungirea(fusta de la bara spate) la fel.Pragurile si fusta aceea sunt facute dupa cele de E30 si adaptate dar aveam un numar de telefon de la cineva din Bistrita care are(sau avea) matrite pentru spoiler,praguri si cele doua semifuste laterale de la bara spate originale si le face el din fibra la o calitate foarte bune si pret acceptabil.Am vazut niste praguri la el de sarea in picioare pe ele si nu se rupeau.
cat te-au ajuns toate, fatza spate si praguri, sa stiu cat mai am de pus la pusculitza, niste preturi separat te rog...ms
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 08:23   #1148
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Fata,fusta si bara 3mil,pragurile si fusta spate le-am facut eusi m-au costat cam 3mil cu materiale si finisari.Cel de la Bistrita facea cam 8-9 mil tot setul dar exact modelul original.In poza cum arata pragurile si fustele spate ca fata e BBS.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	LEFT1.JPG
Views:	413
Size:	226.8 KB
ID:	768037  
__________________
---------------------------------------------------------
BMW 316( 318 ) E21 1978
https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/21259-e21-79-316-a.html

Last edited by piratu_volvo; 26-01-09 at 08:26.
piratu_volvo is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 19:09   #1149
fistaccio

Stage 5
 
fistaccio's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 723
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by piratu_volvo View Post
Fata,fusta si bara 3mil,pragurile si fusta spate le-am facut eusi m-au costat cam 3mil cu materiale si finisari.Cel de la Bistrita facea cam 8-9 mil tot setul dar exact modelul original.In poza cum arata pragurile si fustele spate ca fata e BBS.
ai sa mi dai un mail id mess si nr de tel a celui de la bistrita. separat fusta fatza cam cat m-ar ajunge?
fistaccio is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 06:58   #1150
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Nr de telefon era 0744991659,dl.Costel.Asta era acum doi ani,sper sa nu il fi schimbat iar pretul era 3,5mil.Bafta!
piratu_volvo is offline   Reply With Quote
Old 29-01-09, 03:04   #1151
baway

Stage 1
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 11
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

salut fratilor ..
am si eu un 318 , are o mica - mare problema
- imi cam bate motorul si nu stiu d la ce sa fie .. se aude un troncanit, pocanit , mama masii.. poate sa fie d la culbutori ???? tare imi e sa nu fie cuzinetii
ajutati`ma si pe mine ,va rog
baway is offline   Reply With Quote
Old 29-01-09, 14:44   #1152
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Daca ar fi numai cuzinetii nu ar fi asa mare problema,se gasesc la 1 mil setul de biela si 1mil si ceva de palier,dar sa nu fie mai mult decat cuzineti ca daca iti trebuie si arbore cotit deja intri la cheltuiala.Plus manopera.
piratu_volvo is offline   Reply With Quote
Old 29-01-09, 21:49   #1153
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

salutare baieti nam mai intrat de mult pe aci...dar vad ca toti cam aveti pb, mai mult sau mai putin dar de microbul asta "rechin" nu va lepadati....eu inca ma mai zbat cu a mea la R.A.R. poate o readuc pe strazi..Numai bine la toti!
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 17:45   #1154
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by LIVIUMARIN View Post
salut gabi,intr-o vreme ma gandeam sa dau bmw-ul meu,dar sincer e prea mare atasamentul.Mi-am pus o cutie de ursulet,dar asta e un pic mai scurta cu vreo 2 cm,e cam nasol la vit 1 si aIII-a,si in plus nu mai am vitezometru.
mai ai cutia,aia de care vorbeam? si de asemenea ma intereseaza si etrierul spate sau chiar amandoua,plus cardanul original,ar fi interesant daca ai avea si un diferential pentru rechin ,dar din cel autoblocant.vreau sa cobor masina (adica sa-i pun o suspensie mai joasa)si cu ocazia asta sa o pun la punct acolo pe unde mai scioapata.
da am cutia si cardanul, flansa de cauciuc dintre cutie si cardan este terminata. cu etrierul nu stiu cum sa fac sa nu descompletez puntea
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 20:11   #1155
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

2 jante de tabla de rechin? sau aliaj, dar sa nu frece in bieletele de directie..are cineva ?de vanzare, preferabil din bucuresti :P
eventual dau la schimb 2 jante de tabla pe 14" de urs cu cauciucuri
__________________
fiderzen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -