Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-10, 15:42   #61
Sir 10

Stage 5
 
Sir 10's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 719
Default Re: E36 - HELLROT!!

Ingrijita masina...pt ce suspensie optezi si ce finala ai tu pt 1,6?(ma intereseaza si pe mine)fara suparere,trebuie completat kit-ul M...dar toate la timpul lor...respect
Sir 10 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 16:33   #62
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by Sir 10 View Post
Ingrijita masina...pt ce suspensie optezi si ce finala ai tu pt 1,6?(ma intereseaza si pe mine)fara suparere,trebuie completat kit-ul M...dar toate la timpul lor...respect
Mersi mersi,kitul va fi complet in primavara,am sa cumpar toate piesele acum in iarna,ma refer la suspensie(nu m-am gandit inca,probabil Koni..Ta-Technics...vad eu)bara spate,bandouri..oglinzi..polish buza jante..alte cauciucuri..distantiere de 20...angel rosii...eleron GT...etc

Ti-am dat PM!
__________________
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 17:13   #63
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - HELLROT!!

Frumoasa lista......sa fie ridicate componentele cat mai rapid pe masinuta sa fie grava!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 23:08   #64
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by BMMWe36 View Post
Mersi mersi,kitul va fi complet in primavara,am sa cumpar toate piesele acum in iarna,ma refer la suspensie(nu m-am gandit inca,probabil Koni..Ta-Technics...vad eu)bara spate,bandouri..oglinzi..polish buza jante..alte cauciucuri..distantiere de 20...angel rosii...eleron GT...etc

Ti-am dat PM!
intre koni si ta-technix e diferenta mare, atat de pret dar si mai mare de calitate, iti recomand weitec, care e o suspensie chiar foarte buna si la un pret decent pt calitatea oferita. iar cu distantierele te sfatuiesc sa stai potolit. cam schimba manevrabilitatea masinii in rau, desi ai crede ca faci un bine marind distanta dintre roti, dar iti zic din experienta ca nu se va mai conduce la fel. eu era sa ma dau dauna din cauza distantierelor dupa ce le-am pus si am facut niste jaloane la viteza destul de mare stiind cum se conducea masina inainte doar ca distantierele au cam stricat precizia directiei, deci, grija mare! incearca sa stai cat mai aproape de et-ul de fabrica, macar pe fata. multa bafta cu jucaria!
__________________
VW Corrado 1.8 20VT
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 19:48   #65
JD_RFTR

Stage 5
 
JD_RFTR's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,497
Default Re: E36 - HELLROT!!

Frumoasa masina
JD_RFTR is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 09:42   #66
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Ca de la hellrot la hellrot, la suspensie si eu iti recomand koni, weitec, h&r sau bilstein, noua din inox reglabila gasesti marca AP, facuta tot de weitec cu 350 euro noua.

Ta-technix, supersport, jom, fk sunt praf, dupa 1 an le ia rugina + ca manevrabilitatea masinii e la pamant.

Last edited by ziemenz; 05-11-10 at 09:44.
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 18:05   #67
abby3325

Stage 5
 
abby3325's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 489
Default Re: E36 - HELLROT!!

Hai Bogdane cu niste poze
Ahh .. si stickerul !
abby3325 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 22:13   #68
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by ziemenz View Post
Ca de la hellrot la hellrot, la suspensie si eu iti recomand koni, weitec, h&r sau bilstein, noua din inox reglabila gasesti marca AP, facuta tot de weitec cu 350 euro noua.
unde gasim ap-urile astea? ca m-ar interesa o reglabila completa. scuze de off topic
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 13:32   #69
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by alexutzzzu1 View Post
intre koni si ta-technix e diferenta mare, atat de pret dar si mai mare de calitate, iti recomand weitec, care e o suspensie chiar foarte buna si la un pret decent pt calitatea oferita. iar cu distantierele te sfatuiesc sa stai potolit. cam schimba manevrabilitatea masinii in rau, desi ai crede ca faci un bine marind distanta dintre roti, dar iti zic din experienta ca nu se va mai conduce la fel. eu era sa ma dau dauna din cauza distantierelor dupa ce le-am pus si am facut niste jaloane la viteza destul de mare stiind cum se conducea masina inainte doar ca distantierele au cam stricat precizia directiei, deci, grija mare! incearca sa stai cat mai aproape de et-ul de fabrica, macar pe fata. multa bafta cu jucaria!
Da ai dreptate...astea singurele firme care mi-au venit in minte atuncisigur voi opta pentru ceva bun,iar cat despre et-ul jantelor fiind originale este mare chiar daca jante este destul de lata 8,5j,cred ca daca o las jos nu voi avea probleme cu roluirea aripilor!Multumesc de sfat!
Quote:
Originally Posted by JD_RFTR View Post
Frumoasa masina
Ms ms man!
Quote:
Originally Posted by ziemenz View Post
Ca de la hellrot la hellrot, la suspensie si eu iti recomand koni, weitec, h&r sau bilstein, noua din inox reglabila gasesti marca AP, facuta tot de weitec cu 350 euro noua.

Ta-technix, supersport, jom, fk sunt praf, dupa 1 an le ia rugina + ca manevrabilitatea masinii e la pamant.
Ca de la hellrot la hellrot iti multumesc pentru sfaturi,350 de euro este un pret bun,fiind si din inox!Nu as vrea ca dupa un an sa prinda rugina ca n-am facut nici o treaba
Quote:
Originally Posted by abby3325 View Post
Hai Bogdane cu niste poze
Ahh .. si stickerul !
Abby in curand voi face cateva poze cu masina,tipul cu stickerele nu prea a mai dat nici un semn de viata...asteptam
Quote:
Originally Posted by alexutzzzu1 View Post
unde gasim ap-urile astea? ca m-ar interesa o reglabila completa. scuze de off topic
Da si eu as fi interesat..unde am putea gasi!
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 14:39   #70
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Pana una alta am cumparat si grila +nari facelift,urmeaza sa colantez narile in carbon sau negru mat(nu m-am decis inca)si grila vopsita...dar asta doar la primavara..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03052.JPG
Views:	190
Size:	1.38 MB
ID:	1727477  
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 14:41   #71
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by BMMWe36 View Post
Pana una alta am cumparat si grila +nari facelift,urmeaza sa colantez narile in carbon sau negru mat(nu m-am decis inca)si grila vopsita...dar asta doar la primavara..
O sa le matuiesti si o sa le vopsesti in negru
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 14:47   #72
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
O sa le matuiesti si o sa le vopsesti in negru
Costine nush ce sa zic man...am fost la o firma ce colanteaza...costurile nu ar fi mari 80 ron narile in carbon sau 40 ron negru mat...este adevarat,initial m-am gandit sa le vopsesc,asa am facut si cu astea de non-facelift..intr-adevar,mi-a expirat putin buletinul pana le-am matuit calumea))dar au iesit frumos!
Nush ce sa fac ca daca le fac carbon,o sa fac si lipul de la bara m carbon si bandourile de M ce vor veni....sau poate ma apuca chefu weekendul asta si o tai in garaj si ma apuc sa le fac eu negru mat!
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 14:50   #73
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Tu sti, eu unul nu iti recomand, pt simplul fapt ca carbonul folie nu o sa arate niciodata cum arata carbonul real... E prea mult din pct meu de vedere. Daca era ceva WOW intelegeam.
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 14:56   #74
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Tu sti, eu unul nu iti recomand, pt simplul fapt ca carbonul folie nu o sa arate niciodata cum arata carbonul real... E prea mult din pct meu de vedere. Daca era ceva WOW intelegeam.
Adevar graiesti!Nu se poate compara folia ce imita materialul cu materialul in sine!Nu pot colanta doar narile...ca arata aiurea,trebuie facut si lipul de jos de la spoiler..bandourile..bani aruncati aiurea..m-am gandit un pic la treaba asta..costurile ar fi in jur de 100 euro(nari,lip,bandouri)bani cu care pot face altele...
Oricum mersi de sfat,cred ca am sa-l urmez pana la urma si le voi matui si vopsi negru mat!
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-10, 12:24   #75
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: E36 - HELLROT!!

Quote:
Originally Posted by BMMWe36 View Post
Un mic update...farurile au primit sticle intermediare iar multumita lui Sprinter acum bat doar lupele...
Salut. Spune-mi te rog despre ce sticle intermediare este vorba? Sa inteleg si eu.

Masina arata foarte bine, se vede ca a fost ingrijita. Nu ti-ar placea mai mult cum arata cu finala cu 2 iesiri drepte in locul astora DTM style ?
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -