Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-10, 01:04   #241
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Vuouuu vuouuu STOP! Lucrurile incep sa se precipite pe aici INUTIL. Deci, NU SE TAIE NIMIC! Era, repet a mia oara, doar O IDEE. O idee...si atat.

Quote:
Originally Posted by jipianu View Post
Oooo... ursuletul incetu cu inceut devine un urs pregatit in toata firea.
Bravo Prietene.
Si app da si tu un semn cand mai treci pe la noi.
Merci Jipi. Man, in drum spre Roman, slabe sanse...ca's in trecere seara si cu dorinta sa ajung odata'n vena...dar duminica de obicei cand ma intorc, poate data viitoare facem un popas si bem o cafea la OMV pe centura . Promit sa nu uit sa dau un tel data viitoare cand trec pe acolo.

Ms frumos de aprecieri! Asa e, usor usor...

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Tizule, ursache al tau este cu facelift asta insemnand ca in comparatie cu al meu( an '86) pasajele tale spate sunt mai coborate cu aprox. 20 mm..de aici apare treaba ca la mine pot baga -60 pe spate si cauciucul vine aproape de buza pasajului, dar tu daca bagi -60 pe spate s-ar putea sa intre roata sub pasaj...asa ca inainte de a taia ceva(ceea ce nu este deloc bine sa faci la arcurile cu con la capat, pentru ca nu se vor mai centra si se vor inclina pe talere) baga arcurile alea de -40 pentru ca s-ar putea sa vina numai bine si chiar sa nu ai nevoie de coborare mai mare

Adica cei 20 mm de pasaj mai coborat, compenseaza cei 20 mm de arc mai ridicat...aici sunt in avantaj ursii de pana in '87 pentru ca ii poti cobora mai mult de spate si sa nu-ti intre roata sub pasaj...am masurat cu prietenul Imagine la ursul lui cu facelift..si la amandoua venea roata spate lafel fata de pasaj, numai ca a mea era mai coborata cu aprox 2 cm..deci ce ti-am descris mai sus

Asa ca fa mai intai proba si apoi daca nu-ti place, schimba-le cu -60 dar NU LE TAIA CA LE STRICI

Succesuri
Salut Tizule Long time, long time! Man, NU TAI NIMIC. Nu stiu ce era cu mine in ziua aia...am 1000 lucruri in cap si pe cap...nu stiu dc aveam impresia ca arcurile elicoidale vin pe spate. Am incurcat borcanele'n postul ala! Arcurile pe spate is CONICE, CLAR NU SE TAIE NIMIC!!! Pe fata is -60 deci is tzutz, pe spate is -40 dar vreau putin mai jos...deci doar varianta SCHIMB, clar nu tai ca exact cum ai zis LE STRIC (si e pacat). Era doar o idee prin prisma confuziei din ziua respectiva. Sper ca intelegeti ce explic aici.

Acum referitor la ceea ce ai scris. Si referitor la ce a zis CIPILICA. DA!!! Orice producator care se respecta are dimensiunile exacte indiferent de facelift non facelift. Totodata, arcurile is Ta Technix...ei nu au clasificare facelift/non facelift...deci VORBA TA, 60/40 asta e posibil pe facelift (al meu) sa vina 60/60...s'a gandit si baiatu la treaba asta . Is alti producatori care au posibilitatea sa alegi si anul si in functie de an e si drop. Totodata, nu am luat 60/60 ca nu aveau...si repet, leam luat la ocazie.

Deci ramane de vazut cum dau pe masina si dupa ramane de vazut ce facem.

Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
La un producator care se respecta arcurile si amortizoarele sunt clasificate asa cum trebuie. Daca au fost comandate cu -40 pentru modelul"88 (facelift) inseamna ca atat se coboara la modelul respectiv.
Poate mi-a scapat, insa ce nu inteleg.... De ce nu ai luat de la inceput fata/spate cu -60? Si inca ceva... Tu vei pune arcurile aste cu amortizoarele stock? Pentru ca daca e asa, nu e combinatie buna.
Bafta cu ursache, sa-ti iasa cum vrei.
Foarte bine punctata remarca referitoare la producator/clasificare/drop. Arcurile is tatechnix si au aceiasi suspensie pentru ambele modele. Deci e posibil, cum am zis mai sus sa vina numai bine. Nu am luat de la inceput 60/60 k nu produc 60/60

Arcurile astea am sa le pun pe amortizoarele STOCK, scurtate si intarite si o sa fie treaba

Ms frumos!

Noutati in curand!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 16:23   #242
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Vuouuu vuouuu STOP! Lucrurile incep sa se precipite pe aici INUTIL. Deci, NU SE TAIE NIMIC! Era, repet a mia oara, doar O IDEE. O idee...si atat.



Merci Jipi. Man, in drum spre Roman, slabe sanse...ca's in trecere seara si cu dorinta sa ajung odata'n vena...dar duminica de obicei cand ma intorc, poate data viitoare facem un popas si bem o cafea la OMV pe centura . Promit sa nu uit sa dau un tel data viitoare cand trec pe acolo.

Ms frumos de aprecieri! Asa e, usor usor...



Salut Tizule Long time, long time! Man, NU TAI NIMIC. Nu stiu ce era cu mine in ziua aia...am 1000 lucruri in cap si pe cap...nu stiu dc aveam impresia ca arcurile elicoidale vin pe spate. Am incurcat borcanele'n postul ala! Arcurile pe spate is CONICE, CLAR NU SE TAIE NIMIC!!! Pe fata is -60 deci is tzutz, pe spate is -40 dar vreau putin mai jos...deci doar varianta SCHIMB, clar nu tai ca exact cum ai zis LE STRIC (si e pacat). Era doar o idee prin prisma confuziei din ziua respectiva. Sper ca intelegeti ce explic aici.

Acum referitor la ceea ce ai scris. Si referitor la ce a zis CIPILICA. DA!!! Orice producator care se respecta are dimensiunile exacte indiferent de facelift non facelift. Totodata, arcurile is Ta Technix...ei nu au clasificare facelift/non facelift...deci VORBA TA, 60/40 asta e posibil pe facelift (al meu) sa vina 60/60...s'a gandit si baiatu la treaba asta . Is alti producatori care au posibilitatea sa alegi si anul si in functie de an e si drop. Totodata, nu am luat 60/60 ca nu aveau...si repet, leam luat la ocazie.

Deci ramane de vazut cum dau pe masina si dupa ramane de vazut ce facem.



Foarte bine punctata remarca referitoare la producator/clasificare/drop. Arcurile is tatechnix si au aceiasi suspensie pentru ambele modele. Deci e posibil, cum am zis mai sus sa vina numai bine. Nu am luat de la inceput 60/60 k nu produc 60/60

Arcurile astea am sa le pun pe amortizoarele STOCK, scurtate si intarite si o sa fie treaba

Ms frumos!

Noutati in curand!!!

Nu esti acs asa-i sa vii sa ne dam Duminica ne adunam mai mult la poligon! vremea e perfecta!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 17:08   #243
fuNky!

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 45
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Nu esti acs asa-i sa vii sa ne dam Duminica ne adunam mai mult la poligon! vremea e perfecta!
joia /vinerea viitoare aline va asteptam
fuNky! is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 17:22   #244
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Aseara o pisicutza s'a dat la ursu meu...au vrut sa se combine. Ursu nu a vrut dar pisicuta tot la pupat in fund. :P
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 20:05   #245
ulie.cozmi

Stage 5
 
ulie.cozmi's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,707
Member of:
[VW]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Aseara o pisicutza s'a dat la ursu meu...au vrut sa se combine. Ursu nu a vrut dar pisicuta tot la pupat in fund. :P
si la julit rau?
ulie.cozmi is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 20:51   #246
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by ulie.cozmi View Post
si la julit rau?
eh pe drq...nimic "de mentionat" altfel nu scriam eu asa frumos intamplarea ...se intampla cand te duci cu masina la snow drift...tre sa te astepti la orice.

Acu serios vorbind, la bandoul dp bara cred ca s'a rupt (defapt sigur) un clips in stanga jos...ca nu se mai muleaza perfect...that's all. Dar iam zis tipului ca daca nu imi aduce un MT2 pt asta nici nu mai avem ce discuta ) (glumesc doooh!!)

Tote cele bune
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 21:59   #247
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Felicitari pentru toata munca depusa, va iesi treaba buna din masina asta.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 22:37   #248
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by XSW View Post
Felicitari pentru toata munca depusa, va iesi treaba buna din masina asta.

Multa bafta,
Octav
Merci fain Octav! Multumesc pentru cuvintele (mari) frumoase. Sper sa iasa treaba buna din ea si din mine la volanul ei in CND. Iti tin pumnii sa o termini si tu pe a ta pana in primavara (masina care chiar va fi "treaba buna" ) si sa ne dam ca descreieratii!!!

Pasim in 2011, ne scuturam salopeta de praf, deschidem seiful si incepem nebunia

usor, usor...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 08:00   #249
syl_325

Stage 5
 
syl_325's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 806
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Foarte interesant proiectul tau.am citit aproape tot,mai pe sarite ca ai un talent absolut la povestit.Bafta cu ursache si ne vedem in CND
__________________

BMW E36 Drift Car
AER CONDITIONAT SI JALUZELE VERTICALE

Vanzare , Montaj , Service
Tel : 0767499512
www.aerconditionat.co
syl_325 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 16:23   #250
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Se face boss

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 10:23   #251
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Haidi ma ca vreau sa incepi trb la el.
Poa pana in martie esti si u gata.
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 12:23   #252
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Craciun Fericit prieteni!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	craciun.jpg
Views:	114
Size:	381.3 KB
ID:	1793462  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 20:52   #253
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Sarbatori Fericite! An Nou mai bun, mai sanatos si mai fericit!

La anu sper sa-ti vad si eu ursuletul ceva de genu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	turbo-E30.jpg
Views:	222
Size:	446.0 KB
ID:	1795070  
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 20:58   #254
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Craciun fericit ursare
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 02:24   #255
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Multumesc frumos Yacko, frumos e30 M power acolo (mancalar tata!!!), Multumesc frumos Marean care este )

Sarbatori fericite fericte si voua!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -