Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-09, 03:38   #211
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E36 - proiect in decurs

pai avand in vedere ca ai muncit ceva la masina asta, ai eliminat din chestiile care nu iti dau liniste, si la una noua poti sa ai probleme si o iei de la capat, oricum tu stii ce probleme mai ai la ea si daca merita sa le faci sau nu, dar de curiozitate ce nu iti da pace la a ta ?
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 06:51   #212
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - proiect in decurs

daca ii pt cincearu care mi l-ai aratat da meerita dar daca vrei sa iei o matza mai noua si sa te apuci sa dai altri bani alta distractie..... nu cred... ganedste-te cat ai bagat in ea pana acuma in a ta si apoi cantareste cat o sa bagi in alta ca sa o aduci la stadiu in care ii a ta si nu ma refer consumabile si tot ce inseamna stadiu motor rugina ci doar personalizare .
__________________



E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate 320i

E36 - Florida- un motan tare nervos 328i - vandut

"One day man will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 23:34   #213
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
pai avand in vedere ca ai muncit ceva la masina asta, ai eliminat din chestiile care nu iti dau liniste, si la una noua poti sa ai probleme si o iei de la capat, oricum tu stii ce probleme mai ai la ea si daca merita sa le faci sau nu, dar de curiozitate ce nu iti da pace la a ta ?
la masina nu am avut nici o problema de cand am luat-o . nu are nici cea mai mica buba, partea tehinca este foarte buna, motorul de 1.8 ce il am pe ea a lasat guri cascate la 400 pe langa masini de 136-150 cai . Ce ma enerveaza pe mine sunt chichitze dastea marunte, ca nu sunt antifonate bine , ca de cand mi-au pus foliile dracu stie ce au facut pe acolo dar mai scoate usa cate un scartait . Chestii marunte , nimica serios doar dastea ce te freaca la psihic in mersul de zi cu zi. Probleme de rezolvat cu ea nu am avut , am avut doar mofturi cu ea sa iau una sa pun alta . Chestii generale.. Si sa dau 8-900 pe un motor mai mare ,sa dau 7-800 pe o vopsea decenta , sa ma tot intind asa mai departe nu vreau sa ajung in 8-9000 cu ea pe cand de banii astia pot sta mai linistit mai relaxat in ceva mai nou. Acuma 2-3 ani era ceva sa ai un tuning misto , ca nu erau accesibile cele noi , dar acuma preturile sunt mici si poti sari in ceva 2001-2002 pentru o diferenta care acuma cativa ani parea imposibila. Astea nu sunt vremuri de investit in masini ieftine care nu isi mai scot banii niciodata , parerea mea e ca acuma masinile au preturi mici si nu mai merita sa torni fara numar banii intr-un euro 2. Acuma sunt accesibile masinile noi.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 23:41   #214
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
daca ii pt cincearu care mi l-ai aratat da meerita dar daca vrei sa iei o matza mai noua si sa te apuci sa dai altri bani alta distractie..... nu cred... ganedste-te cat ai bagat in ea pana acuma in a ta si apoi cantareste cat o sa bagi in alta ca sa o aduci la stadiu in care ii a ta si nu ma refer consumabile si tot ce inseamna stadiu motor rugina ci doar personalizare .
am scris mai sus cam ce ma sācaie pe mine.. Nu ma gandesc cat o sa bag , ma gandesc doar cat scutesc sa mai bag in asta si sa nu ii mai scot niciodata daca as ramane cu ea. Mie imi place banii sa se invarta,sa se ruleze , daca iau ceva sa nu pierd la el , sa castig sau sa fiu la limita sa nu pierd. Si 5-arul e tot in ograda, o sa ajunga la mine in final dar inca nu e momentul.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 00:39   #215
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E36 - proiect in decurs

iti dau dreptate la ce mi-ai raspuns mai sus, dar si la ceva nou tot pierzi, oricum asa am gandit si eu cand mi-am luat masina, nu am luat una in care sa bag bani, am cautat una care sa fie cat mai aproape de ce imi doresc, una e sa pierzi bani la ceva care doar l-ai cumparat, si alta e sa pierzi bani ca ai investit mult in masina, nu se compara .. si cu ocazia raspunsului tau m-am gandit mai bine @ masina mea, decat ii fac "bubele" care le mai are si atat, ca ma gandeam sa si investesc in ea putin, cel putin pe moment m-am razgandit, mai ales ca pe langa banii pierduti asa cu timpu ca scade valoarea, fara casco daca intra cineva in tine cam aia e, mie de asta imi e cel mai mult frica, ca ganduri sa o vand nu am deci nu ma intereseaza ca nu imi mai scot banii
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 06:11   #216
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
iti dau dreptate la ce mi-ai raspuns mai sus, dar si la ceva nou tot pierzi, oricum asa am gandit si eu cand mi-am luat masina, nu am luat una in care sa bag bani, am cautat una care sa fie cat mai aproape de ce imi doresc, una e sa pierzi bani la ceva care doar l-ai cumparat, si alta e sa pierzi bani ca ai investit mult in masina, nu se compara .. si cu ocazia raspunsului tau m-am gandit mai bine @ masina mea, decat ii fac "bubele" care le mai are si atat, ca ma gandeam sa si investesc in ea putin, cel putin pe moment m-am razgandit, mai ales ca pe langa banii pierduti asa cu timpu ca scade valoarea, fara casco daca intra cineva in tine cam aia e, mie de asta imi e cel mai mult frica, ca ganduri sa o vand nu am deci nu ma intereseaza ca nu imi mai scot banii
asa e, sa vedem acuma ce urmeaza si ce apare ca e drumul de "castane" .
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 15:54   #217
BAU_DRIFT

Stage 5
 
BAU_DRIFT's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 741
Default Re: E36 - proiect in decurs

salut aveai un eleron de GT il vinzi ofer un pret bun
BAU_DRIFT is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 11:58   #218
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by BAU_DRIFT View Post
salut aveai un eleron de GT il vinzi ofer un pret bun
discutam pe mess.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 17:27   #219
BAU_DRIFT

Stage 5
 
BAU_DRIFT's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 741
Default Re: E36 - proiect in decurs

dami un nr de tel sa te sun sau un bip la nr 0721502430
BAU_DRIFT is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 00:37   #220
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by BAU_DRIFT View Post
dami un nr de tel sa te sun sau un bip la nr 0721502430
0745853326 - da-mi tu cand poti ca acuma e prea tarziu.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 15:14   #221
BAU_DRIFT

Stage 5
 
BAU_DRIFT's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 741
Default Re: E36 - proiect in decurs

iti multumesc aseara la ora 23:00 l-am achizitionat,bafta la vanzare cu masina si motorul
BAU_DRIFT is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 16:17   #222
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by BAU_DRIFT View Post
iti multumesc aseara la ora 23:00 l-am achizitionat,bafta la vanzare cu masina si motorul
nici o problema. spor la treaba.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 17:17   #223
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - proiect in decurs

salut cum merge treaba cum stai ai mai facut ceva la ea....
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 02:39   #224
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
salut cum merge treaba cum stai ai mai facut ceva la ea....
da. i-am spart spoilerul fata si spate ) unu s-a dus pe drifturi altul pe macadam ) dar sunt la reanimare deja ,asteapta sa prinda viata. Masina e tot la vanzare, nu am mai facut nimica deosebit la ea.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 14:08   #225
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - proiect in decurs

drift cu 1.8 spoler spart... fi mai explicit ca nu pricep... cum ai reusit perfrmanta
WolfTown is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -