Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-02-09, 20:10   #1
B_12_JOY

Stage 4
 
B_12_JOY's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 295
Default E32

Salutare

Am achizitionat si eu un bmw 735i din 87 "cam" full options.
Si am si eu cateva probleme la el.

Prima ar fi ca atunci cand cuplez 1 si dau sa plec troncane cardanu ca si cum s ar ridica de acolo tipu de la care am luato mia spus ca trebuie sa ii schimb o flansa din spate. Voi ce spuneti nu as putea cum sa strang aia mai calumea sau eu stiu altceva ?

" Poza este mai veche nu este recenta "
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0123.JPG
Views:	1105
Size:	255.3 KB
ID:	802185  
B_12_JOY is offline  
Old 20-02-09, 20:19   #2
Dany_Memphis

Stage 5
 
Dany_Memphis's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 519
Member of:
[VW]
Default Re: BMW - E32

s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri la maxim de ea...
mie unu-mi place super mult modelul asta... mai pune poze cu ea... si incearca s-o aduci la linia de plutire...
Dany_Memphis is offline  
Old 20-02-09, 20:30   #3
B_12_JOY

Stage 4
 
B_12_JOY's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 295
Default Re: BMW - E32

Ms frumos . . . .

Pai asta si incerc . . . doar niste jante frumusele tot de pe un model de bmw ceva . . . .
Muzica si atat . . .in rest cat mai clasic vreau sa-l tin. . .

Dar as vrea sa rezolv problema asta cu cardanu . . .

O sa mai revin cu poze cand o sa fie frumos afara . . . ca acum este super naspa . . .
B_12_JOY is offline  
Old 20-02-09, 22:27   #4
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: BMW - E32

Este adevarat ce spune domnul Dany, un model frumos, daca o tii curata o sa fie si mai frumoasa, si cand zic curata zic sa o speli, in rest nu pot decat sa iti urez succes in rezolvarea problemelor si sa te bucuri de ea.
B XX ADI is offline  
Old 20-02-09, 22:30   #5
Dany_Memphis

Stage 5
 
Dany_Memphis's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 519
Member of:
[VW]
Default Re: BMW - E32

oricum, tine-ne la curent cu bestia... vezi k e un baiat p 4tung la bazar kre are ceva piese pt a ta... fa-o sa straluceasca....
Dany_Memphis is offline  
Old 20-02-09, 22:58   #6
B_12_JOY

Stage 4
 
B_12_JOY's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 295
Default Re: BMW - E32

Asta ma si chinui si sa vina primavara mai rpd . . . sa ies si eu la intalniri

Niste semnale clare are cineva de vnz?
B_12_JOY is offline  
Old 20-02-09, 22:59   #7
Dany_Memphis

Stage 5
 
Dany_Memphis's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 519
Member of:
[VW]
Default Re: BMW - E32

cauta p bazar... si stopuri clare.... suspensie sport... si ....multa benzina
Dany_Memphis is offline  
Old 21-02-09, 06:41   #8
haristeas51

Stage 5
 
haristeas51's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,481
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: BMW - E32

Incercati ..................si ..............voi ..........sa .......postati ................normal !!! este........ obositor sa........ citesti ''tipurile" astea.... de posturi , care am ........vazut ca sunt din ce in ce mai........ multe..............

Last edited by haristeas51; 21-02-09 at 06:43.
haristeas51 is offline  
Old 21-02-09, 12:09   #9
PDV_1989

Stage 5
 
PDV_1989's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5,387
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[Opel]
[DACIA]
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: BMW - E32

Chiar imi place modelu asta ca la noi il vezi foarte RAR, sa-l stapanesti sanatos i fara incidente !
Incearca sa il suspenzi se spate si baga-l intra 1 a si vezi daca mai troncane ca s-ar putea sa fie cardanu nu flansa ! Bafta !
__________________
PDV_1989 is offline  
Old 21-02-09, 21:21   #10
B_12_JOY

Stage 4
 
B_12_JOY's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 295
Default Re: BMW - E32

Nu imi mai da nimeni nici o sugestie ?
B_12_JOY is offline  
Old 21-02-09, 22:20   #11
Dany_Memphis

Stage 5
 
Dany_Memphis's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 519
Member of:
[VW]
Default Re: BMW - E32

Quote:
Originally Posted by haristeas51 View Post
Incercati ..................si ..............voi ..........sa .......postati ................normal !!! este........ obositor sa........ citesti ''tipurile" astea.... de posturi , care am ........vazut ca sunt din ce in ce mai........ multe..............
ukidoki, am inteles, scuze!
Dany_Memphis is offline  
Old 22-02-09, 17:45   #12
B-XX-NOX

Stage 5
 
B-XX-NOX's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 365
Default Re: BMW - E32

sal , sal stapanesti sanatos... si la mai mare... o sa plangi k e 3.5.... bafta in continuare
B-XX-NOX is offline  
Old 23-02-09, 14:51   #13
Spot

Stage 5
 
Spot's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,114
Default Re: BMW - E32

O ai parcata la vitan,pana in bobocica nu?
O stiu acolo de ceva vreme,nu stiu daca era a ta atunci sau ai mutat-o de-acolo.
Referitor la flansa: sugestie==> schimb-o!!Nu ai ce sa ii faci mai mult de atat,nu te costa foarte mult sa o inlocuiesti.
Spot is offline  
Old 23-02-09, 21:29   #14
B_12_JOY

Stage 4
 
B_12_JOY's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 295
Default Re: E32

da acolo era pana acum cateva zile, acum e la mn la bloc


Da asta si vreau sa fac sa vad, zilele urm sa caut sa o iau si sa vad unde pot sa o schimb sau daca ma ajuta cineva macar cu indicatii da creca o duc intr un service ca mie asa sa ma mai bag la asta
B_12_JOY is offline  
Old 23-02-09, 23:32   #15
Calin_CGM

Stage 5
 
Calin_CGM's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,001
Default Re: E32

..belea masina!!!!ce planuri ai cu ea,fiindca ai ceva de investit.bafta in continuare cu proiectu!!!
Calin_CGM is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -