Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-10-08, 08:51   #1
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default E30 - si baba mea

masina arata destul de bine tinand con ca din 99 hiberneaza cam asa arata acuma este din 83 are 300000 km motor 1.6 carburator momentan am cam ramas far verzisori dar vreu sa o trantesc sa ii sc motorul folie si mai vad eu ce o sai fac dar vreu sa o pastrez cat mai originala la exterior
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_7240.JPG
Views:	2396
Size:	917.4 KB
ID:	675155   Click image for larger version

Name:	IMG_7241.JPG
Views:	2527
Size:	836.6 KB
ID:	675156  
marius_turbat is offline  
Old 20-10-08, 13:30   #2
pletos13rza

Stage 5
 
pletos13rza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 324
Default Re: si baba mea E30

s-o stapanesti sanatos ... ai putea sa te gandesti si la jante ... care schimba total aspectul masinii .... si poate .. dak o sa fie verzisori ... o vopsea smechera ...si ala e
__________________
1990 BMW 318is Calypsorot
pletos13rza is offline  
Old 21-10-08, 19:38   #3
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: E30 - si baba mea

pai vopseaua smechera va fi rosu si jante bine inteles mam hotarat vreu borbeturi pe 16
marius_turbat is offline  
Old 21-10-08, 22:11   #4
cassadao

Stage 4
 
cassadao's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 186
Default Re: E30 - si baba mea

marius ai un sac de bani? daca nu ai ........ e grav
cassadao is offline  
Old 22-10-08, 09:47   #5
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: E30 - si baba mea

pai momentan nu am dar e pe vine )) cam peste vreo 2,3 luni ma apuc de ea
marius_turbat is offline  
Old 24-10-08, 01:44   #6
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - si baba mea

Quote:
Originally Posted by marius_turbat View Post
masina arata destul de bine tinand con ca din 99 hiberneaza cam asa arata acuma este din 83 are 300000 km motor 1.6 carburator momentan am cam ramas far verzisori dar vreu sa o trantesc sa ii sc motorul folie si mai vad eu ce o sai fac dar vreu sa o pastrez cat mai originala la exterior
apreciez masina din cauza culorii,si capacitatea316bafta cu batrinik
LAFv8 is offline  
Old 27-10-08, 23:36   #7
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: E30 - si baba mea

am si eu o intrebare la voi vrau sa ii schimb motorul sa ii pun unul pe injectie si la inceput vroiam 1.8 sau 2.0 si am vb cu cineva si mia spus ca cel de 2.0 e in 6 pistoane si prea mare diferenta nu e intre cele 2 motoare si acum ma bate gandu sa ii pun 2.5 aste[t un sfat de la voi
marius_turbat is offline  
Old 27-10-08, 23:44   #8
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - si baba mea

depinde cat de bine controlezi tractiunea spate pe zapada ... e prima masina cu rwd?

daca da , mai intai capata ceva experienta si dupaia da`te la motoare tari

daca mai ai alta masina de zi cu zi ... clar alegerea potrivita ar fi 2.5 24v 192cp

sincer nu as vedea un urs cu motor mic , e impotriva naturii........
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline  
Old 06-11-08, 19:56   #9
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: E30 - si baba mea

nu este prima masina cu rwd pana cauma, nu vreu sa ma laud dar cred ca am schimbat vreo 30 masini bine inteles neinmatricualate :P am avut de la dacia la mercedes aproate toate tipurile leam incercat ca masina cu rwd am avut un 750 v12 si un 525 tds
nici eu nu imi pot imagina un urs cu motor mic am vrut sa pun pe urs motorul de pe septar can mau auzit prietenii sau prapadit de ras as fi vrut sa incrc macar sa vad daca intra dar n cred ca am nici o sansa cu el
marius_turbat is offline  
Old 06-11-08, 20:56   #10
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,096
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: E30 - si baba mea

io zik ca intra v12 pe urs
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	350_09__m.jpg
Views:	2123
Size:	208.7 KB
ID:	692813   Click image for larger version

Name:	350_10__m.jpg
Views:	2088
Size:	221.3 KB
ID:	692814  
MARI_NSL is offline  
Old 07-11-08, 16:28   #11
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Smile Re: E30 - si baba mea

Quote:
Originally Posted by MARI_NSL View Post
io zik ca intra v12 pe urs
OFF : Eu apreciez modestia ta , nu se poate si mai bine ?!

ON : daca te hotarasti sa vinzi masina din lipsa de ..eu stiu ce motive ar fi, lasa-mi un PM !
turb0 is offline  
Old 14-11-08, 21:48   #12
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: E30 - si baba mea

masina se vinde vreau alceva tot beamvista pt detalii pm me
marius_turbat is offline  
Old 19-11-08, 18:13   #13
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: E30 - si baba mea

poze masina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine.jpg
Views:	1997
Size:	363.1 KB
ID:	704832   Click image for larger version

Name:	Imagine002.jpg
Views:	1952
Size:	340.5 KB
ID:	704833   Click image for larger version

Name:	Imagine003.jpg
Views:	2112
Size:	376.1 KB
ID:	704834  

Click image for larger version

Name:	Imagine004.jpg
Views:	1987
Size:	326.8 KB
ID:	704835   Click image for larger version

Name:	Imagine006.jpg
Views:	2012
Size:	377.1 KB
ID:	704836   Click image for larger version

Name:	Imagine007.jpg
Views:	1926
Size:	372.3 KB
ID:	704837  

Click image for larger version

Name:	Imagine008.jpg
Views:	1910
Size:	243.3 KB
ID:	704840   Click image for larger version

Name:	Imagine009.jpg
Views:	1926
Size:	328.5 KB
ID:	704842   Click image for larger version

Name:	Imagine010.jpg
Views:	1906
Size:	354.8 KB
ID:	704845  

Click image for larger version

Name:	Imagine011.jpg
Views:	1876
Size:	323.0 KB
ID:	704847   Click image for larger version

Name:	Imagine012.jpg
Views:	1949
Size:	360.3 KB
ID:	704848  
marius_turbat is offline  
Old 05-01-09, 20:17   #14
GiGiCarbiT
BMW Driver

Stage 5
 
GiGiCarbiT's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,421
Default Re: E30 - si baba mea

dami pm cu ultimul pret
GiGiCarbiT is offline  
Old 05-01-09, 20:22   #15
cassadao

Stage 4
 
cassadao's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 186
Default Re: E30 - si baba mea

Quote:
Originally Posted by marius_turbat View Post
masina se vinde vreau alceva tot beamvista pt detalii pm me
gata si cu ursul asta te ai linistit ? cumpara ti logan ............bafta ma
cassadao is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -