Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - si baba mea (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/94672-e30-baba-mea.html)

marius_turbat 20-10-08 08:51

E30 - si baba mea
 
2 Attachment(s)
masina arata destul de bine tinand con ca din 99 hiberneaza cam asa arata acuma este din 83 are 300000 km motor 1.6 carburator momentan am cam ramas far verzisori dar vreu sa o trantesc sa ii sc motorul folie si mai vad eu ce o sai fac dar vreu sa o pastrez cat mai originala la exterior

pletos13rza 20-10-08 13:30

Re: si baba mea E30
 
s-o stapanesti sanatos ... ai putea sa te gandesti si la jante ... care schimba total aspectul masinii .... si poate .. dak o sa fie verzisori ... o vopsea smechera ...si ala e :)

marius_turbat 21-10-08 19:38

Re: E30 - si baba mea
 
pai vopseaua smechera va fi rosu si jante bine inteles mam hotarat vreu borbeturi pe 16

cassadao 21-10-08 22:11

Re: E30 - si baba mea
 
marius ai un sac de bani? daca nu ai ........ e grav

marius_turbat 22-10-08 09:47

Re: E30 - si baba mea
 
pai momentan nu am dar e pe vine :))) cam peste vreo 2,3 luni ma apuc de ea

LAFv8 24-10-08 01:44

Re: E30 - si baba mea
 
Quote:

Originally Posted by marius_turbat (Post 1816447)
masina arata destul de bine tinand con ca din 99 hiberneaza cam asa arata acuma este din 83 are 300000 km motor 1.6 carburator momentan am cam ramas far verzisori dar vreu sa o trantesc sa ii sc motorul folie si mai vad eu ce o sai fac dar vreu sa o pastrez cat mai originala la exterior

apreciez masina din cauza culorii,si capacitatea316;):lol:bafta cu batrinik

marius_turbat 27-10-08 23:36

Re: E30 - si baba mea
 
am si eu o intrebare la voi vrau sa ii schimb motorul sa ii pun unul pe injectie si la inceput vroiam 1.8 sau 2.0 si am vb cu cineva si mia spus ca cel de 2.0 e in 6 pistoane si prea mare diferenta nu e intre cele 2 motoare si acum ma bate gandu sa ii pun 2.5 aste[t un sfat de la voi

Cataaa_ 27-10-08 23:44

Re: E30 - si baba mea
 
depinde cat de bine controlezi tractiunea spate pe zapada :) ... e prima masina cu rwd?

daca da , mai intai capata ceva experienta si dupaia da`te la motoare tari

daca mai ai alta masina de zi cu zi ... clar alegerea potrivita ar fi 2.5 24v 192cp :)

sincer nu as vedea un urs cu motor mic , e impotriva naturii........

marius_turbat 06-11-08 19:56

Re: E30 - si baba mea
 
nu este prima masina cu rwd pana cauma, nu vreu sa ma laud dar cred ca am schimbat vreo 30 masini bine inteles neinmatricualate :P am avut de la dacia la mercedes aproate toate tipurile leam incercat ca masina cu rwd am avut un 750 v12 si un 525 tds
nici eu nu imi pot imagina un urs cu motor mic am vrut sa pun pe urs motorul de pe septar can mau auzit prietenii sau prapadit de ras as fi vrut sa incrc macar sa vad daca intra dar n cred ca am nici o sansa cu el

MARI_NSL 06-11-08 20:56

Re: E30 - si baba mea
 
2 Attachment(s)
io zik ca intra v12 pe urs :D

turb0 07-11-08 16:28

Re: E30 - si baba mea
 
Quote:

Originally Posted by MARI_NSL (Post 1848028)
io zik ca intra v12 pe urs :D

OFF : Eu apreciez modestia ta , nu se poate si mai bine ?! :lol:

ON : daca te hotarasti sa vinzi masina din lipsa de ..eu stiu ce motive ar fi, lasa-mi un PM !

marius_turbat 14-11-08 21:48

Re: E30 - si baba mea
 
masina se vinde vreau alceva tot beamvista pt detalii pm me

marius_turbat 19-11-08 18:13

Re: E30 - si baba mea
 
11 Attachment(s)
poze masina

GiGiCarbiT 05-01-09 20:17

Re: E30 - si baba mea
 
dami pm cu ultimul pret

cassadao 05-01-09 20:22

Re: E30 - si baba mea
 
Quote:

Originally Posted by marius_turbat (Post 1864484)
masina se vinde vreau alceva tot beamvista pt detalii pm me

gata si cu ursul asta te ai linistit ? cumpara ti logan ............bafta ma


All times are GMT +2. The time now is 09:19.

- Copyright 2026 4Tuning