Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Focsani

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-09, 09:28   #2401
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Quote:
Originally Posted by fire burning View Post
Ai vazut mestere ca au gasit baietii masina? Inainte de a face niste afirmatii mai bine documenteaza-te intai! Iar partea cu "vorbe frumoase şi poate maşinile altora de vânzare" este chiar urat din partea ta...ca supervisor al acestui site. In primul rand nu trebuie sa te oftici...pe alte site-uri din alte tari mai intai te roaga sa modifici semnatura apoi daca nu te conformezi ti-o sterge..la tine vad ca e : "intai il impuscam si pe urma il judecam"... Poate nu stergi si post-ul asta..
Eu nu te judec nici nu te împuşc, "meştere". Pe forumul nostru mai întâi citeşti regulamentul şi pe urmă pui semnături. Sunt negru de oftică, să mă crezi...
Eu nu pot acorda credit unui user cu un singur post că ştie să modifice maşini doar pentru că el spune asta fără nicio altă argumentaţie. Permite-mi să am rezervele mele şi să nu te cred, tot ce ştiu deocamdată despre tine e că ai o maşină la vânzare şi atât.
Că o fi vreodată să demonstrezi cumva, că o să povesteşti vreodată şi o să poţi răspunde concret la întrebări punctale, o să mă înclin, până atunci mai e destul însă şi e dreptul meu să nu mă extaziez la orice post ce conţine cuvântul "tuning".
aleks is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 09:57   #2402
VN23TDR

Stage 5
 
VN23TDR's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,048
Thumbs up Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Si eu sunt curios cine o sa fie dispus sa plateasca 20kE pt o masina cu RHD .. fie ea si de 400 de cai.
Aleks..si eu gandesc la fel ca tine.. dar gandeste-te ca asa s-a intamplat si cu romanul stabilit in Germania(user dan_m3.. si link catre thread https://forum.4tuning.ro/123-masina-m...-m5-power.html ) posesorul a 3 M3 E30 dintre care unul cabrio, si detinatorul site-ului M3E30.com pe care nu l-a crezut nimeni la inceput. Si cand a venit in Ro cu unul din cele ~700 de E30 M3-uri Cabrio fabricate vreodata , le-a dat peste nas tuturor carcotasilor astora de pe forum care sunt in proportie de 90% din totalul userilor si care ori n`au permis ori n`au masina. Asa ca ai un pic de incredere.. poate omul chiar e ceea ce zice.

Respect !
__________________
VN23TDR is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 12:50   #2403
vipcox

Stage 4
 
vipcox's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 270
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

vipcox is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 15:26   #2404
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Quote:
Originally Posted by vn-08-nen View Post
Aleks nu e greu . Masina stock are deja 204cp cu mici modificari la motor se poate ajunge usor la 350-400cp ( nu le am cu mecanica ) . Masina la SH bate cam intre 3000-4000 E neinscrisa , taxa am inteles ca ar fi 2000 E , deci un pret final ar fi undeva cam pe la 6000 E si eu zic ca e bine . Acum in vara sa dau bacul din nou , ca am cazut la mate . Si tata mi-a spus : " il iei iti dau 2000 E si iti ei ce masina vrei , ca sa nu ma mai bati la cap ! " Acum totul depinde de mine ... Cat despre masina ma gandeam la o alegere intre : Alfa Romeo 156 , Golf 3 , Opel Astra F , ceva de 16V si cam pe la 100 cp sau in cazul Golfului , VR daca ajung banii ... aprox 3000 E ( Toata suma ) ... Am inceput sa vand mai tot ceea ce am sa fac rost de cascaval ... dar nu prea am clienti .... Asta e ... sper ca 2010 sa fie un an mai darnic si pentru mine si pentru voi !
Si cand teai trezit era dimineata si chiloteii erau uzi??? WAKE UP MAN!!!

Quote:
Originally Posted by vn-08-nen View Post
Pei e benzina combinatie cu kerosen ... sau NOS Stiu ca costa mult Ciprian ... Dar visez si eu
Citeste'mi semnatura mea ca o completare a ce ai zis 1 data

Quote:
Originally Posted by vn-08-nen View Post
Bai v-ati uitat prea mult la F&F :-@ ....
In fine ... sa presupunem ca eu pe banda 1 am 200km/h iar ala care imi da socul ( aerul ala ) trece cu 300km/h ... apoi eu ca sa il depasesc pe el imi trebuie vreo 400km/h asta daca nu incetineste ...
Il rog pe fire_burning sa imi arate si mie o strada defapt autostrada care sa permita sa ating aceasta viteza , in siguranta si sa si o pot opri !!! Apoi masina care sa ma duca la viteza aia !

Chiar crezi ca dai 400cp sub capota esti bengos ? Gandeste alfel ... MR2 Toyota , firbra , motor 1.8 , nu mai stiu cp dar erau pana in 150-160 , capabil de 250km/h ... Motor mic , caroserie usoara , viteza mare ... plus costuri mai mici !

Daca e sa ne laudam cu ceea ce avem in curte ... as prefera sa fiu mecanic decat electrician ... cumparam vreo 3-4 bmw mai vechi 2 functionale 2 donatoare si faceam unu singur care inchidea gura la toti !

Parerea mea e ca degeaba ai masina gen Lambourghini , F430 Spyder , Viper Venom 1000 , Audi RS8 , Callaway Sledgehammer Corvette care sunt masini cu motoare de peste 400-500 cp si cuplu naucitor de mare , plus ca iti vinzi casa , nevasta si copii pentru a plati una , daca are garda la sol de 5-10 cm , iar noi gropi de 1-2 m , denivelari , praf etc.... Adica nu se merita in Romaina sa ai masina scumpa daca nu ai strada buna ... Asta e parerea mea ....

Lucrurile in Romania nu stau la fel ca in UK ... fa o vizita aici si te vei razgandi ...
O masina de 400cai la ora actuala sincer nu ma impresioneaza. Si mergi cu ea si pe E85 cu 300 la ora (pe testate) deci nu inteleg ce te miri asa...avem in Romania masini de 700/900 cai care sunt muuult mai modificate si brutale. Si totusi se coxeaza masinile alea pe putinii km de autostrada care ii avem Deci este loc daca vrei...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 15:48   #2405
VN23TDR

Stage 5
 
VN23TDR's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,048
Thumbs up Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Si cand teai trezit era dimineata si chiloteii erau uzi??? WAKE UP MAN!!!

Citeste'mi semnatura mea ca o completare a ce ai zis 1 data
F tare semnatura

On. Lasa-l ca e mic si nu stie nimic.
VN23TDR is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 17:28   #2406
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Bine zici Bogdane(morpheus) sarbatori fericite ... si astept sa iti fie gata masinaa.... sa o vad si eu... stiu ca e gata cand vrea PLM ... darr sper sa fie gata cat mai repede in 2010

La Multi Ani !!! sa ne auzim cu bine si in 2010
__________________
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 08:11   #2407
VN23TDR

Stage 5
 
VN23TDR's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,048
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Eu cred ca tu ai vrea o masina cu 600 de cai si consum de Bora 1.9tdi. Faci parte din clasa userilor de care am spus mai sus. Lasa-ne te rog.
VN23TDR is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 08:22   #2408
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Quote:
Originally Posted by VN23TDR View Post
Si eu sunt curios cine o sa fie dispus sa plateasca 20kE pt o masina cu RHD .. fie ea si de 400 de cai.
Aleks..si eu gandesc la fel ca tine.. dar gandeste-te ca asa s-a intamplat si cu romanul stabilit in Germania(user dan_m3.. si link catre thread https://forum.4tuning.ro/123-masina-m...-m5-power.html ) posesorul a 3 M3 E30 dintre care unul cabrio, si detinatorul site-ului M3E30.com pe care nu l-a crezut nimeni la inceput. Si cand a venit in Ro cu unul din cele ~700 de E30 M3-uri Cabrio fabricate vreodata , le-a dat peste nas tuturor carcotasilor astora de pe forum care sunt in proportie de 90% din totalul userilor si care ori n`au permis ori n`au masina. Asa ca ai un pic de incredere.. poate omul chiar e ceea ce zice.

Respect !
Mi-ar plăcea să fie un user de genul ăsta pe forum, şi activ dacă s-ar putea. Aştept cu multă nerăbdare să mă contrazică în mod concret, crede-mă că m-ar bucura.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 14:42   #2409
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Va urez tuturor un an nou plin de bucurii, un an nou in care sa vi se indeplineasca toate visele, legate sau nu de masinile voastre. Sa le faceti v8, sa fiti campioni la drift, sa scoateti sub 10 secunde pe dragstrip, sa aveti cei mai multi cai din tara sub capota, sa luati cat mai multe cupe (pe merit)...ce vreti voi prieteni- aia sa aveti. Totusi inainte de toate va doresc sanatate!

Un 2010 de neuitat! Numai bine!

Scuzele mele pentru cei ce iam suparat, pentru cei ce iam jignit, pentru cei ce iam stresat, pentru cei care se uita la userul meu si nu'si zic de bine


Bogdan. (morpheusmaster)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 19:05   #2410
VN23TDR

Stage 5
 
VN23TDR's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,048
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

La Multi Ani FRATILOOOOOR !
VN23TDR is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 10:32   #2411
sonnic54

Stage 5
 
sonnic54's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 545
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Si tie la fel !!!!! Km multi si fara incidente
sonnic54 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 14:18   #2412
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

la multi ani fratilor!!!
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 14:19   #2413
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

la multi ani tuturor
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 22:33   #2414
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

2010 Sa va aduca sanatate si tot ce va doriti,iar pentru masinile voastre muuuuult tuning de bun gust.La Maulti Ani!!!
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 20:53   #2415
fire burning

Stock
 
fire burning's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5
Smile Re: Cafeneaua membrilor 4t din Focşani

Quote:
Originally Posted by VN-20-BEN View Post
Mda.....nu toata lumea e cunoscatoare in ale masinilor.Ideea este alta=poate ne explici mai multe in legatura cu ce poti face in Ro,vei avea un garaj,vei face masini aici,vei desface motoare aici(poate ami arati si mie un twinturbo live),vei face un magazin cu piese de performanta.....sau aduci masini preparate la vanzare si atat..?.........
Salut. Eu sunt rarut online.
In prima faza voi aduce masinile modificate deja. Lucram cu o firms de tuning din uk si costurile de a face o masina in uk sunt mai mici ca in romania iar orice piesa este mult mai accesibila si repede de achizitionat. Dovada este pretul acestei prime masini.
Va fi si un magazin de piese auto de performanta.
fire burning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -