Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-07, 08:06   #586
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Sebastian ai spus ceva mai sus ca Audi nu e o platforma buna...sa iti dau niste indicii in 2003 street racing a fost castigat de un rs4 combi de 1000 hp.Masina face undeva la 8 sec 400 m .Daca vrei sa vezi acea masina sa imi zici si am sa postez filmuletul.(e cam mare deasta nu am facuto acuma)
La ora actuala cea mai rapida masina pe 400m din Europa este un Golf 4 R32 biturbo de 900 hp.Exista si filmulete cu masina(e a unei persoane din germania).Masia face sub 8 sec pe 400m.Cel mai rapid subaru din lume este in Australia si este o masina de 870 hp si face in jur de 8 sec pe 400m (modelul ca al lui Sebastian cu capacitatea de 2500 cm3).Cea mai rapida masina 0-100 este un Evo 9 care face 2,3 sec (masina este din Anglia-exista filmulete cu ia pe net).Lista poate continua ff mult dar ce am vrut eu sa spun prin ceace am enumerat mai sus este ca nu exista o platforma buna si una proasta exista o platforma buna si una si mai buna.Orice masina facuta bine este buna(chiar foarte buna).Acuma la craiova un prieten lucreaza la Cielo evo 2 care va fi cu siguranta mult mai spectaculoasa ca evo 1.Tot e sa stii foarte bine ce vrei sa faci si unde vrei sa ajungi ca sa stii de unde sa pleci.
P.S. - pana vine masina lui maftei si pana o invata sa mearga cu ia si pana........astea sunt vorbe aruncate aiurea .....la ora actuala Sebastian e NR 1 in ROMANIA....lasati gargara.....omul merita laude pt ce a facut si ceace face in continuare.

1.Cred ca nu ai fost atent la ce am scris eu. Audi nu e o platforma buna dar cu bani multi pot face si o Dacia sa fie cea mai rapida. Buna spun ca e prietenoasa ca nu-ti vinzi casa ta si jumate de cartier sa ai bani de tuning.
2.Am sa te rog sa ne arati unde sunt omologate cele 8secunde ale Golfului, eu iti spun doar ca cel mai rapid STI acum un an era unul de 7,6s
http://www.subdriven.com/news/publis...icle_416.shtml

3.Masina mea nu are motor de 2500 cel putin nu Impreza, doar Foresterul e de 2.5.

4.Sei pregateste cu Cielo o mare si dubla surpriza, posibil sa fie gata in prima parte a anului doar o parte si a doua spre sfarsit, mare surpriza care probabil ca il va propulsa in zona Porsche 996 Turbo de cca 700cp.
5.Sunt multe masini care fac 0...100 in 2,5 secunde si eu pot asta daca plec la maxim nu e ceva imposibil insa 0...100 nu echivaleaza cu 0...400m sau 0...300km/h...
6. mare atentie masinile astea sunt si ele pe grupe

7.Nu ma consider locul 1, nu am vizat niciodata asta, vreau doar sa pot face ce stiu eu la masina si rezultatele or sa fie pe masura. Nu vreau sa afisez falsa modestie sa intru cu nimeni in polemici, sa apar la tv in ziare, reviste...tot ce fac este din pasiune si este pentru sufletul meu, iar daca reusesc in plan secundar sa fiu mai rapid ca altii este o bucurie mai ales ca folosesc o masina relativ ieftina cu capacitate mica si un raport cal pe cm cub foarte mare.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 08:11   #587
The Scorpion King

Stage 2
 
The Scorpion King's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 26
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

La motociclete nu ma pricep prea mult, dar a-ti pot sugera ca o supra bine dotata sau un skyline te ia.Tine in considerare ca skylinu are awd(all weel drive)
The Scorpion King is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 08:18   #588
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Ma faci sa rad.
Supra nu e o solutie iar un Skyline fara 1000cp lafel.
Sper ca ma compari chesti reale nu de pe net unde scriu astia vrute si nevrute.

Last edited by SEBASTIAN; 03-02-07 at 08:22.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 08:36   #589
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

in romania supra nu e o solutie. pe o pista de drag insa apar mai multe solutii
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 08:45   #590
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Asa este dar avantajul pe care-l castiga supra pe pista de drag eu mi-l pot dubla.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 08:56   #591
The Scorpion King

Stage 2
 
The Scorpion King's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 26
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare
The Scorpion King is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 09:16   #592
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Adu masinile la start si nu mai vorbi dupa net.
Pot sa le bat dar Skyline e in avantaj.
Degeaba are 1200cp ca nu-i pune jos nici in treapta 5...
Pot trece cu un motor d Subaru intr-o anumita conficuratie de 1500cp tuneri mei din japonia fac asta sunt 2 masini facute. la peste 1300cp dar pot si mai sus.
Retine ceva Subarul meu nu e de drag e pt circuit dar daca as face unul de drag...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 09:25   #593
thor

Stage 3
 
thor's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 152
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Adu masinile la start si nu mai vorbi dupa net.
Pot sa le bat dar Skyline e in avantaj.
Degeaba are 1200cp ca nu-i pune jos nici in treapta 5...
Pot trece cu un motor d Subaru intr-o anumita conficuratie de 1500cp tuneri mei din japonia fac asta sunt 2 masini facute. la peste 1300cp dar pot si mai sus.
Retine ceva Subarul meu nu e de drag e pt circuit dar daca as face unul de drag...
poti scoate asa herghelie din 2 litri?!?!?!!?
thor is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 09:27   #594
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

verificati f1 de1.5l turbo
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 10:10   #595
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by The Scorpion King View Post
Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare
Ai vazut vreodata subaru lu sebastian plecand dp loc ? Cum sa spui ca o tractiune spate pleaca mai bine ? nu te supara dar vorbesti aiurea ..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 10:30   #596
MariusM

Stage 2
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

@The Scorpion King : ceea ce zici tu nu prea coincide cu realitatea
P.S: verifica tu cum pleaca sebi de pe loc si apoi mai vorbim
MariusM is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 11:11   #597
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

quattro da clasa la restu clar.
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 11:47   #598
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by The Scorpion King View Post
Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare

Domnu vezi ca Supra are 6 LINIE nu 6 in V.
Si Skyline-ul la fel !!
Nici lucruri elementare vad ca nu stii !

MAi citeste !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 13:43   #599
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

ptr omu' din orasul DUBAI lasa-ne putzin sa ne revenim shi vb dupa...vb cu pretenarii tai din dubai cu petro-dolari k la ei se gasesc supre shi skylinuri slava domnului shi adui pe meleagurile noastre mioritice sa o punem deo' ceorba k tot vad k vb bazat pe tine de park ai fi la catarama cu ei...dak ai ceva de comentat fao intr-un mod decent shi pertinent nu ataca shi ''te da'' aiurea la gatu omului k musca la curu calului....adui pe baietzi aici shi vb dupa...pana atunci mai lasa filmuletzele de pe youtube shi nu mai ne da date pe care shi noi le cunoshtem...
nu iau apararea nimaniu dar fii baiat shi nu mai ataca lumea...
@ sebastian... merci de raspuns '' vis-a-vis COX''
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 14:17   #600
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Domnu vezi ca Supra are 6 LINIE nu 6 in V.
Si Skyline-ul la fel !!
Nici lucruri elementare vad ca nu stii !

MAi citeste !
...mai ,nu cred ca a vut sa zica de 6cyl in V ci probabil ca supra pe care o stie el,are 6valve...doar pe adimisie...evacuarea o face prin gaurile din capul pistonului topit ....deci 6cyl in linie cu 1 supapa pe cyl.. ... si Rossi...ia-o mai usor,te repeti(in substantza) si devii obositor...no offence
Acuma,serios...nenea scorpionul nu merita efortul sa-i comenteze cineva afirmatiile...e evident asta
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -